Zombicide Najeźdźca – raport z malowania – żołnierze


Witajcie w kolejnej odsłonie cyklu malowania gry Zombicide Nejeźdźca  –  tym razem skupimy się na 3 podstawowych żołnierzach dostępnych w grze: Jared, Magnus i Baraka dostaną kolorową warstwę farby z zestawu Zombicide Invader Paint Set od The Army Painter. 

Podkład

W poprzedniej odsłonie przygotowaliśmy figurki i farbę do malowania. Teraz zaczniemy od nakładania podkładu. Użyłem podkładu w sprayu Uniform Gray od Army Painter. Bazowanie przebiega w następujących krokach.

Ustawiamy modele na tekturowej podstawce tak, aby na siebie nie zachodziły i można było swobodnie popryskać z przodu i tyłu. Proponuje rozstawić je naprzemiennie w dwa szeregi aby ułatwić zadanie.

Przed natryskiem farbę należy dobrze wymieszać. Sugerowane jest 1.5 minuty energicznego potrząsania i tyle wystarczy. Ustawiamy tekturę z figurkami w dobrze wietrzonym i mało wilgotnym miejscu. Pryskamy z odległości około 20 cm płynnymi szybkimi przejściami. Zapewne po dwóch, może trzech przejściach całość frontu zostanie dość dobrze pokryta. Zabieg powtarzamy z tyłu, następnie sprawdzamy czy żaden model nie ma prześwitów po bokach. Aplikujemy więcej farby w razie potrzeby.

Po skończony malowaniu puszkę odwracamy do góry nogami i pryskamy do momentu kiedy będzie wylatywać tylko sprężone powietrze. Zapobiegnie to zasychaniu farby w dyszy i pozwoli na bezproblemowe użycie puszki w przyszłości.

Pomalowane modele odstawiamy na dobre kilka godzin aby przeschły. Ja zawsze bazuje wieczorem, żeby móc malować następnego dnia. A oto finalny produkt po wyschnięciu farby.

Kolory bazowe

Jak wspomniałem wcześniej, skupimy się na żołnierzach, a ich kolory bazowe to szarobiały, zielony, brązowy i czarny. Zaczynamy.

Całość pancerza pokrywamy Armor Gray od Army Painter. Jest do dedykowana farba z Zombicide Invader Paint Set i daje ciekawy lekko szarawy odcień.

Następnie pokrywamy elementy skórzane Rigid Brown od Army Painter. Ponownie dedykowana farba z Invader Paint Set.

Kolejny kolor to zielony. Nakładamy Soldier Green od Army Painter. Magnus (ten z wielkim karabinem) będzie jego głównym odbiorcą. Baraka ma też kilka elementów w tym kolorze. Jarred ma zielone tylko naramienniki.

Czas na pomalowanie broni i plecaków na czarno. Gun Black czyli Matt Black od Army Painter świetnie się tutaj spiszę. Zostawiamy amunicje szarą by potem łatwo pokryć ją złotym kolorem. Dodatkowo czarnym potraktowałem wszelakie torby i kieszenie.

Czas na kilka szczegółów

Jarred ma czerwony hełm i flagę USA na pancerzu. Najpierw pomaluj hełm na Pure Red od Army Painter. (niedostępny w zestawie Invader Paint Set) Następnie szybkę Xenos Carapace. Przy „połach” pancerza koło szyi nałóż dwa cienkie paski małym pędzlem. Ja użyłem 0/5 od Kozłowskiego. Następnie większym pędzlem, nakładamy odrobinę rozwodnioną Xenos Carapace na pancerz malując od środka do zewnątrz. Dwie cienkie warstwy dadzą jednolity kolor. Ostatnim krokiem jest domalowanie gwiazd. Tutaj sięgnąłem po Flow Improver – taka ciecz która pozwala farbie łatwiej schodzić z pędzla. Procedura to: na 0/5 Kozłowskiego nakładamy odrobinę białej farby np Matt White i zanurzamy tylko sam czubek w uprzednio przygotowanej kropli Flow Improver’a na naszej palecie. Tak spreparowanym pędzlem ostrożnie malujemy gwiazdy. Łatwo nie jest, ale zawsze można zamalować błędy niebieskim i poprawić.

Magnus ma Norweską flagę na froncie. Ją maluje się o wiele łatwiej. Na początek malujemy niebieski krzyż ( Xenos Carapace) i uzupełniamy czerwonym (Pure Red) Nie musimy być za dokładni przy tych kolorach, ani używać Flow Improver’a. Pamiętajcie aby zostawić ostre krawędzi zewnętrzne. Teraz bierzemy cieńszy pędzel, np 00, preparujemy Armor Gray przy pomocy Flow Improvera i ostrożnie prostymi pociągnięciami odcinamy czerwony od niebieskiego.

Baraka ma również symbol na jej nagolenniku, ale zauważyłem go dopiero po namalowaniu całości. Jeśli chcecie go stworzyć procedura będzie taka sama jak w przypadku Magnusa.

Każdy żołnierz posiada też złote elementy. Głównie to amunicja, drobne kawałki zbroi czy elementy plecaków. Wszystko to zostało pokryte Combat Gold/ Bright Gold z Army Painter.

Głowy i twarze Magnusa i Baraki malujemy odpowiednio Tanned Flesh i Barbarian Flesh od Army Painter. Cienko ścięte włosy można zasymulować poprzez dodanie szarego do Tanned Flesh. Włosy i broda Magnusa to Dry Rust z Army painter. Po pomalowaniu, całość pokrywamy Flesh Wash.

Plecaki po pomalowaniu na czarno dostają złote detale i szarego drybrusha – Wymieszaj Gun Black z Armor Gray, powstanie ciemniejszy szary. Weź go trochę na stary, płaski pędzel. Wytrzyj większość farby w papierowy ręcznik i szybkimi delikatnymi ruchami omiataj plecak. Farba powinna zostać na wystających elementach, a nienaruszone czarne powierzchnie dodadzą cienia.

Washowanie

Jako że limitujemy się do farb zawartych w zestawie Zombicide Invader Paint Set, skorzystamy tylko z Invader Shared – Dark Tone. Jest to czarny, stosunkowo silny wash dlatego rozrabiam go 1 do 1 z wodą. Tak przygotowany nakładam sporym pędzlem na wszystkie modle pomijając głowy Magnusa i Baraki.

Highlighty

Wash sprawił, że pancerze wyglądają na lekko podniszczone – to dobrze. Teraz czeka nasz trochę żmudnej pracy przy odcinaniu ciemnych elementów od jasnych aby stworzyć ładny efekt końcowy.

Używając Armor Gray, cienkiego pędzla i Flow Imprvera nakreśliłem kontur każdego elementu pancerza.  To samo zrobiłem z Rigid Brown oraz Combat Gold na odpowiednich elementach. Klata jest trochę trudniejsza. Tutaj potrzeba bardzo mało farby i ostry pędzel. Należy ostrożnie przejechać po załamaniach pancerza i wjechać na flagę. Sprawi to wrażenie wytarcia elementów przez trudy wojny.

Oddzielnej uwadze zasługują bronie. Na razie są tylko czarne, bez głębi. Naprawimy to poprzez wymieszanie Armor Gray z Gun Black aby uzyskać ciemniejszy szary. Następnie przygotowujemy ostry pędzel Flow Improverem i nakreślamy krawędzie karabinów, plecaków, toreb i kieszonek. Broń nabierze wyrazu i z daleka będzie sprawiała wrażenie delikatnie błyszczącej.

Podstawki malujemy Matt Black, a całość figurek zabezpieczamy Matt Varnish w Sprayu od Army Painter. Procedura nakładania taka sama jak w przypadku farby podkładowej.

Efekt końcowy

 

Następnym razem pomalujemy cywilów z zestawu podstawowego. Jeśli macie jakieś uwagi, zapraszam.

Zestaw farb Zombicide Invader Paint Set został dostarczy przez The Army Painter za co serdecznie dziękujemy.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Rremnant From the Ashes - Recenzja - Powstajemy z Popiołu
Następny RAD - Recenzja - Głowa węża