Cud, miód, czyli kilka najlepszych gier w stylu ameri


Cześć:) za oknem piękna pogoda ale gdy przyszło nam siedzieć osiem godzin w pracy, to nie mamy z tego żadnych korzyści, prócz lepszego humoru. Jednak po ciężkim tygodniu pracy nadchodzi upragniony weekend, czas spotkań i spędzania wolnych chwil z rodziną, spacery, chwile dla siebie, sprzątanie i ogrywanie gier planszowych. A nic tak nie poprawia humoru jak potężne ameri. Dlatego też powstał pomysł na stworzenie rankingu kilku świetnych gier w stylu ameri. Jestem pewna, że Wam również się spodobają i każdy znajdzie coś dla siebie.

1. Star Wars: Rebelia

Star Wars: Rebelia to genialna gra ociekająca klimatem Gwiezdnych Wojen. Strony dzielą się na Rebelię oraz Imperium i grają przeciwko sobie. Jednym słowem cała rozgrywka to niezwykle emocjonująca potyczka pomiędzy tymi dwiema stronami. Tak jak wspomniałam wyżej gra wręcz ocieka klimatem rodem z Gwiezdnych Wojen i jest prawdziwą gratką dla fanów serii, bowiem zawiera wiele smaczków. Aczkolwiek osoby nie zaznajomione z Gwiezdnymi Wojnami, również będą odczuwały przyjemność z rozgrywki. Star Wars: Rebelia to gra, w której czas rozgrywki jest dosyć długi, bowiem cała gra potrafi trwać aż cztery godziny zegarowe, ale przy planszy wcale nie czuć upływu czasu. Gra jest przeznaczona dla od dwóch do czterech graczy, świetnie skaluję się na dwóch graczy, gra się wybitnie a rozgrywce nic nie brakuje. Także osoby, które najczęściej grają w duecie, powinny się ucieszyć.

Star Wars: Rebelia jest grą porządnie wykonaną, w pudełku znajdziecie masę figurek, które można pomalować by grało się przyjemniej. Jedyną jej wadą jest brak jakiejkolwiek wypraski w pudełku, także pod tym względem musicie polegać sami na sobie.


2. Posiadłość Szaleństwa

Drugim typem bardzo dobrej gry w stylu ameri, jest Posiadłość Szaleństwa (2 Edycja), od wydawnictwa Galakta. Również i w tym przypadku klimat wręcz wylewa się z pudełka. Gra jest idealną propozycją dla fanów horrorów, i mrocznych klimatów. Podczas rozgrywki wcielamy się w badaczy, i próbując rozwikłać straszliwe tajemnice przemierzamy posiadłość szaleństwa w celu poszukiwania rozwiązania. Oczywiście zło czai się za każdym rogiem, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy. Gra ma dość wysoki poziom trudności, lecz proste zasady, przez całą rozgrywkę prowadzi nas aplikacja mobilna. Posiadłość Szaleństwa to gra przeznaczona dla od jednego do pięciu graczy. Czas rozgrywki zależy głównie od danego scenariusza, ale generalnie gra się dość długo. Żeby skutecznie wzmocnić klimat proponuję granie po zmroku w towarzystwie świec.


3. Wojna o Pierścień

Kolejną bardzo dobrą grą jest Wojna o Pierścień, którą pewnie większość zagorzałych fanów planszówek już dobrze zna. Gra jest trudna, długa i ciężka, z dosyć skomplikowanymi zasadami i instrukcją z gatunku tych ciężkich. Ale sama rozgrywka jak już się co nieco załapie potrafi być naprawdę satysfakcjonująca. Gramy dwiema stronami, dobrą i tą złą, podczas rozgrywki toczymy między sobą epickie potyczki. My gramy głównie we dwoje, i jest naprawdę świetnie, nie ma do czego się przyczepić jeśli o to chodzi. Za to wykonanie gry pozostawia trochę do życzenia. W pudełku multum małych figurek, niektóre powyginane, trzeba było delikatnie naprawiać suszarką. Jeśli jesteście chętni zawsze można je pomalować. Wojna o Pierścień jest znacznie bardziej ciekawa dla osób znających serię.


4. Zombicide: Czarna Plaga

Na czwartym miejscu uplasowało się Zombicide od wydawnictwa Portal Games. Jest to nasze niedawne odkrycie, bowiem gra wydana w języku polskim to całkiem świeża sprawa. A o co w niej chodzi? Głównie o to, żeby przetrwać inwazję zombie sprytnie zarządzając naszymi bohaterami w grze. Gra ma dosyć proste zasady, ale czasem robi się naprawdę gorąco i ciężko jest ją przejść. Ale jak to mówią praktyka czyni mistrza. Gra ma fajny klimat, gra się przyjemnie a rozgrywka nie dłuży się w nieskończoność, tylko biegnie do przodu nieubłaganie. Na dwie osoby gra się również bardzo miło, a wyposażenie gry jest bardzo bogate. W pudełku znajdziecie między innymi bardzo dużo figurek, niestandardowe plansze graczy, karty, a także sporo żetonów różnego rodzaju. Jeśli serial Walking Dead nie jest Wam obcy, gra również powinna się spodobać.


Podsumowanie

Nie bez powodu gier w rankingu jest mało, bo tylko albo aż cztery pozycje. Ale podałam same konkrety, gry, które każdy fan gier planszowych, powinien mieć w swojej kolekcji. Wszystkie dają ogromną radość i przyjemność, i zajęcie czasem nawet na długie godziny. Dla takich tytułów z pewnością warto znaleźć czas.

Poprzednio Dark Souls: Remastered - Recenzja - Nowe Szaty Króla
Następny Bless Online - Wrażenia z Rozgrywki - Czy warto zagrać w wersję Early Access?