Cyberpunk 2077 – Romanse – Z kim możemy romansować i mieć bliższe spotkania?


Cyberpunk 2077 kontynuuje modę rozpoczętą już dawno temu w grach fabularnych i kontynuowaną do dzisiaj. Mowa o rozbudowanych romansach, które możemy nawiązać w grze między ważniejszymi postaciami dla fabuły. Którzy z bohaterów Cyberpunk 2077 są zdatni do romansowania oraz z którymi możemy mieć bliższe relacje?

O ile mowa o Wiedźminie 3, gdzie graliśmy tylko i wyłącznie heteroseksualnym mężczyzną, to w Cyberpunk 2077 możemy stworzyć postać o dowolnej płci lub nawet transwestytę. W zależności od naszego wyboru przy tworzeniu postaci będziemy mogli wejść w romantyczne relacje z różnymi bohaterami oraz bohaterkami, które poznajemy w trakcie gry. Często będziemy musieli przy tym spełnić różne wymagania, wykonać specyficzne dla danych bohaterów zadania czy też po prostu w odpowiedni sposób poprowadzić linie dialogowe. Sporo relacji oraz interakcji zostało w grze ukrytych i jedynie wykonując ściśle określone działania będziemy w stanie wejść w relacje z daną postacią w Cyberpunk 2077. Z kim możemy więc romansować w Cyberpunk 2077 oraz co musimy zrobić, by to osiągnąć?

Relacje w Cyberpunk 2077

Istnieją w grze cztery postacie, z którymi możemy wejść w romantyczny, stały związek w Cyberpunk 2077 i finalnie powiedzieć tym bohaterom kocham cię. Są to ważne postacie dla fabuły oraz długich i rozbudowanych zadań pobocznych, więc możliwość relacji będzie nieraz wynikiem wielu wspólnych przygód oraz wspólnego przejścia ciężkich chwil. Każdy z tych bohaterów i bohaterek będzie miał także swoje preferencje seksualne. Musicie też wiedzieć, że wszystkie questy związane z tymi bohaterami są dostępne dla każdego, jedynie możliwość romansowania jest podpięta do danej płci oraz budowy ciała i głosu. Z kim możemy więc nawiązać głębsze relacje?

Cyberpunk 2077 romanse judy

Judy Alvarez

Judy, czyli technik moxów oraz jedna z najlepszych specjalistek od braindanców jest lesbijką, co oznacza, że wejdzie w relacje jedynie z inną kobietą oraz postacią posiadającą damski głos. Odpadają czyli opcje transwestyty, dlatego jeżeli chcesz się związać z Judy, to musisz być heteroseksualną kobietą. Jeżeli spełniłeś ten warunek, to jedyne co musisz zrobić, to wykonać szereg questów dla niej i być zawsze po stronie Judy. Quest rozpocznie się po ciągu głównego nurtu fabularnego Automatyczna Miłość i może być aktywowany w dowolnym momencie po telefonie Judy. Musisz więc cierpliwie czekać, aż skontaktuje się ona z tobą. Podczas tego zadania w pewnym momencie będziesz mógł zdradzić Judy i przejść na stronę jej rywalki. Oczywiście, jeżeli chcesz wejść w związek z Judy to nie możesz tego zrobić.

Cyberpunk 2077 romanse kerry

Kerry Eurodyne

Kerry jest jednym z członków zespołu Silverhanda oraz pełnoprawnym gejem. Oznacza to, że jedynie mężczyzna o męskim głosie (transwestyta odpada) może wejść w relacje z tym Rockboyem. Żeby dotrzeć do Kerrego będziesz musiał wykonywać questy fabularne z odnalezieniem Hermana oraz kolejny szereg zadań dla Silverhanda (pisałem o tych questach między innymi w poradniku do osiągnięć w Cyberpunk 2077), w których pozyskasz także jego sprzęt. Nie ma drogi na skróty, musisz czekać na kolejne zadania i je regularnie zaliczać. Po zadaniu Chippin’in kolejne powinno być właśnie z Kerrym i po jego wykonaniu odblokuje się oddzielna nitka fabularna dla niego. Po zrobieniu tych zadań, będziesz w stanie wejść w związek z Kerrym. Musisz jedynie pamiętać, żeby być wiernym towarzyszem tej postaci bez żadnego kombinatorstwa. Raczej po drodze w zadaniach nie ma żadnych pułapek.

Cyberpunk 2077 romanse panam

Panam Palmer

Dzielna kuriera Nomadów i klanu Aldecaldos będzie miała swój udział w głównej fabule, a poznasz ją już na samym początku gry u Rose, która po odebraniu od Ciebie drobnej opłaty przekaże Ci zadanie. Po wykonaniu tego zadania w pewnym momencie Panam zadzwoni do Ciebie z prośbą o pomoc i tak zacznie się quest, w którym masz robić wszystko o co Cię prosi. A pewnie zastanawiasz się, kim musisz być w grze by wejść w relację z tą groźną kobietą? No więc Panam kręcą męskie ciała i w zasadzie to tyle. Możesz być transwestytą, ale Twoje ciało musi być męskie (to znaczy musisz mieć siusiaka, czaisz prawda?), czyli opcja męskie ciało oraz damski głos przejdzie do romansowania z Panam. Quest zadań dla Panam jest jednym z lepszych w całym Cyberpunk 2077 i nawet jeżeli nie pracujesz na jej zaliczenie, to warto go zrobić. Jako bonus będziesz mógł pojeździć hover tankiem militechu. Fajnie, prawda?

Cyberpunk 2077 Romanse River

River Ward

Ostatni romans, czyli jeden z niewielu uczciwych funkcjonariuszy na dzielnicy – River Ward, gość który dba o sąsiadów i zawsze ma cukierki dla dzieciaków to typ, którego interesują kobiece ciała. Możesz mieć męski głos, ale ciało musi być kobiety inaczej nie trafisz w preferencje tego szanownego i twardego gliny. River to jedyny bohater, który nie ma swoich 5 groszy w głównym ciągu fabularnym i nie występuje nawet we wspomnieniach, jak Kerry. Są z nim związane trzy questy, które bardziej przedstawią Wam Rivera jako dobrego gościa dbającego o swoich ludzi, a quest do niego rozpocznie się od innego świetnego ciągu fabularnego (i najbardziej tajemniczego w całej grze), czyli tego związanego z małżeństwem Peralezów.

Jednorazowe romanse w Cyberpunk 2077

Gra zaoferuje także parę jednorazowych numerków, które będziemy mogli zrealizować jako bonus przy wyborze w niektórych zadaniach fabularnych. Nie ma z nimi związanych żadnych większych dodatkowych nagród i osiągnięć, możesz do nich dążyć, ale nic wielkiego przy tym nie zyskasz. No w sumie to zaliczysz, ale jak już starasz się o miłość któregoś z poprzednich bohaterów, to interesuje Ciebie jakaś chwilowa relacja z którąś z poniższych postaci?

Meredith Stout

Meredith, czyli suka militechu, która chciała Ciebie zastrzelić w tutorialu. Niezależnie od twojej płci czy też preferencji, zaprosi Cię do hotelu, jeżeli podczas zadania The Pickup w prologu wybierzesz odpowiednie opcje. Po pierwsze, nie możesz jej obrazić (tak wiem, to suka, ale nie rób tego), po drugie musisz zabrać od niej kasę dla Malestorm za drona (ale nie musisz jej przekazywać dla gangusów) oraz wreszcie konfrontacja z Malestormem podczas targów musi skończyć się brutalną przemocą. Najlepiej zastrzel szefa gangu i zgarnij jako bonus jego całkiem niezły pistolet Chaos. Jeżeli zrobisz to wszystko to w drugim akcie, zaraz po nieudanym skoku i śmierci Cesarza, w pewnym momencie Stout napisze do Ciebie SMS w którym będziesz mógł zaproponować spotkanie. Otworzy się quest i zamknie po zaliczeniu. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli. W nagrodę otrzymasz ikoniczną broń będącą wielkim dildosem i bronią obuchową. Z tym lepiej na dzielnicy się nie pokazuj.

Alt Cunningham – bardziej wspomnienie w Cyberpunk 2077

To raczej ciekawostka, bo scena z Alt odbywa się w jednym ze wspomnień z Johnego i robiąc questy dla niego i głównej fabuły prędzej czy później trafisz do tego wspomnienia.

Ruby Collins

W tym przypadku mamy formę samogwałtu, bo do interakcji dochodzi, kiedy damy dla Johnego nasze ciało i ten pójdzie się zabawić. Niezależnie od naszej płci, Johny kontrolujący nasze ciało przeleci Ruby i w zasadzie to tyle.

Rogue Amendiares

Ostatni romans także należy do Johnego Silverhanda. Ten wariat poprosi znowu o nasze ciało i pójdzie na randkę z Rogue, która może zakończyć się szczęśliwym zakończeniem. Żeby zobaczyć tą scenę ze staruszką fixerką, musisz wykonywać kolejne questy w ciągu fabularnym Silverhanda. Niezależnie od ciała, które posiada V, do zbliżenia dojdzie bo to w końcu sam Silverhand, prawda?

Poprzednio Serial Pierścienie Władzy - odcinek 4 - Galadriela dalej w formie...
Następny Ród Smoka - odcinek 5 - co nowego w House of Dragon?