Pokemon TCG Live – często zadawane pytania


Pokemon TCG Live zadebiutował zgodnie z oczekiwaniami, unowocześniając cyfrową wersję gry karcianej Pokemon za pomocą aplikacji, która po raz pierwszy zawiera funkcje mobilne.

Pokemon TCG Live został wydany 8 czerwca 2023 roku, po ponad roku testów beta oraz opóźnień i zbiegł się z premierą Scarlet & Violet – Paldea Evolved, nowego rozszerzenia TCG. Chociaż Pokemon TCG Live może wydawać się znajomy dla tych, którzy grali wcześniej w Pokemon TCG Online, jest kilka nowych funkcji, zmian i wyróżnień, o których powinieneś wiedzieć przed graniem. Zwłaszcza, że Online nie jest już dostępny, pozostawiając Live jako jedyną oficjalną opcję gry w Pokemon TCG w sieci. Nowe waluty w grze, przepustka bitewna, zmiany w istniejących formatach i kartach oraz inne zmiany to aspekty, które powinieneś poznać, zanim rozpoczniesz swoją pierwszą bitwę w Pokemon TCG Live.

Pokemon TCG Live

Dobra wiadomość dla weteranów Pokemon TCG Online: możesz stosunkowo łatwo przenieść większość swoich kart i innych skarbów. Należy jednak pamiętać o pewnych szczególnych ograniczeniach, które należy sprawdzić przed wykonaniem tej czynności. Przed uruchomieniem TCG Live, jego poprzednik, TCG Online, miał zamknięte serwery, ale możesz przenieść większość swojej kolekcji Online do Live, migrując swoje konto, chociaż niestety – nie wszystko zostanie przeniesione.

Pokemon TCG Live możesz pobrać na platformy PC, Mac, iOS i Android za darmo. Live to pierwsza oficjalna mobilna pozycja serii. Obsługuje urządzenia z systemem iOS i Android w różnych językach i oferuje międzyplatformowe mecze online.

  • W przypadku komputerów PC/Mac: Odwiedź oficjalną witrynę internetową i kliknij odpowiednie przyciski pobierania dla systemu Windows lub Mac. Upewnij się, że masz co najmniej system Windows 7 lub OS X 10.14.
  • Dla użytkowników mobilnych: wyszukaj Pokemon TCG Live w iOS App Store lub Google Play Store na Androida i pobierz tak, jak każdą aplikację mobilną. iOS obsługuje iPhone’a 8 i iPady piątej generacji z systemem co najmniej iOS 11.2. Android wymaga co najmniej Samsung Galaxy S7 lub 2016 Galaxy Tab A z systemem operacyjnym Android 8.

Często zadawane pytania:

Jak zrealizować kody w  Live

Zrealizuj kody znalezione w fizycznych produktach Pokemon Trading Card Game w grze za pośrednictwem aplikacji lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Pokemon. Możesz zidentyfikować produkty zawierające kody TCG Live, szukając określonego logo z tyłu.

Czy możesz używać kodów TCG Online w TCG Live?

Tak, ale kody można odebrać tylko raz. Migracja kolekcji do nowej aplikacji powinna przenieść wszystkie wykorzystane już kody.

Czy można handlować w TCG Live?

W przeciwieństwie do TCG Online, TCG Live nie pozwala na handel. Zamiast tego możesz zamienić niechciane karty na kredyty, aby wydać je na określone karty za pomocą edytora talii.

Jak zdobywać kryształy w TCG Live?

Zdobywaj kryształy, jedną z trzech walut w grze, wykonując zadania, odblokowując poziomy battle pass i zdobywając kolejne poziomy. Wydawaj je na pakiety wzmacniające, elementy personalizacji lub przepustki bojowe premium.

Różnice między TCG Online i Live

Chociaż mają podobieństwa, TCG Live i Online różnią się pod względem rozgrywki, prezentacji i dostępności. Live zastąpił Online, wprowadzając nowe funkcje, takie jak dostępność mobilna, systemy rzemieślnicze i systemy przepustek bitewnych, a także bardziej nowoczesny wygląd.

Czy Pokemon TCG Online jest martwy?

Pokemon TCG Online zostało zamknięte 3 czerwca 2023 roku, przed premierą Pokemon TCG Live 8 czerwca. Chociaż nie można już w nią grać, nadal można przenieść większość swojej kolekcji do Live.

Jak przeprowadzić migrację Pokemon TCG Online do TCG Live

Migruj, logując się do TCG Live za pomocą swojego istniejącego konta Pokemon Trainer Club. Większość kart, monet i przedmiotów zostanie przeniesiona, ale niektóre określone elementy nie zostaną przeniesione, na przykład karty z niektórych starszych serii i nieotwarte produkty. W przypadku nieotwartych przedmiotów i zestawów otrzymasz kryształy w grze w zależności od liczby nieotwartych produktów, od 500 kryształów za 1 do 9 przedmiotów do 12 400 kryształów za 125 lub więcej przedmiotów.

 

Ten przegląd gry Pokemon TCG Live powinien wyposażyć Cię we wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z cyfrową grą karcianą. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym graczem Pokemon TCG Online, czy nowicjuszem w świecie cyfrowym, jest mnóstwo do odkrycia i zabawy w tej odnowionej wersji gry.

 

Zobacz też: Stadium Cards w Pokemon TCG – poradnik

Więcej o TCG Live: w LINKU

Poprzednio Baldur’s Gate 3 położy przyszłe gry z Dungeon's and Dragons między młotem i kowadłem
Następny W Assassin's Creed Mirage kupisz najładaniejsze skórki za prawdziwe pieniądze