Co obejrzeć na Disney+ w dniu premiery? Dzisiaj wystartowała platforma!


Długo oczekiwaliśmy na premierę Disney+ w naszym kraju! Od jakiegoś czasu z lekkim uczuciem zazdrości byliśmy świadkami wielu głośnych premier na tej platformie. Na szczęście od dzisiaj także my możemy cieszyć się platformą w Polsce! Zobaczmy zatem co obejrzeć na Disney+ w dniu premiery!

Lista dostępnych filmów i seriali na platformie jest niezwykle pokaźna. Oczywiście, na pierwszym miejscu warto zerknąć na ulubione bajki z dzieciństwa!

MASA BAJEK, KTÓRE KOCHAMY

Lilo i Stitch, Gdzie jest Nemo? Iniemamocni, Ratatuj, Toy Story… to tylko część tytułów, które uwielbiałam za dzieciaka i do których chętnie wracam. Disney+ to prawdziwie bajkowa kraina, która przywoła Wam same miłe wspomnienia. Z ostatnich popularnych bajek zobaczycie – między innymi – Frozen, Coco, Naprzód, nowego Króla Lwa czy Alladyna. Obiecuję Wam, że długo nie będziecie musieli się zastanawiać co obejrzeć na Disney+. Właściwy film znajdzie Was sam!

Co obejrzeć na Disney+, jeśli bajki nie leżą w zakresie Waszych upodobań?

Osoby dorosłe także znajdą coś dla siebie! Zarówno MCU, jak i Star Wars lubują się ostatnio w produkcjach serialowych. Na platformie zobaczycie zarówno filmy i seriale, całą serię Avengersów, pełną kinematografię Gwiezdnych Wojen i filmów pobocznych! Z najświeższych produkcji dostępne są:

Mandalorian

Co obejrzeć na Disney+

Jest to jeden z lepszych seriali wyprodukowanych kiedykolwiek. Świat dosłownie oszalał na punkcie „baby Yody” i z resztą – słusznie. Mandalorian, łowca nagród na jednej ze swoich misji natrafia na niewinne stworzenie i sprzeciwia się własnym poglądom. Od teraz Dziecko stało się jego towarzyszem i aby doprowadzić je do właściwych osób musi zaryzykować i poświęcić na prawdę wiele. Okazuje się jednak, że z pozoru niewinne Dziecko posiada w sobie ogromną moc.

Loki

Loki to serial, no cóż… o Lokim. Właściwie to tytułowy bohater wreszcie dostaje nauczkę za swoje manipulacje czasem i nagłe znikanie w ważnych chwilach. Po kradzieży Tesseraktu podczas wydarzeń Avengers: Endgame Loki trafia do tajemniczego miejsca skąpanego w aż nadto stereotypowej otoczce korporacji z lat 90. Tam staje przed sądem, gdzie dostaje wybór: może albo zostać zlikwidowany albo odda swoje usługi agencji i pomoże w naprawie osi czasu. Plot twist jest taki, że największym zagrożeniem dla Osi jest inny wariant Lokiego.  Tom Hiddleston ponownie wciela się w rolę tytułowego Lokiego i zależnie od perspektywy – pomaga wszechświatowi lub zwyczajnie go niszczy.
nasza recenzja: Loki- recenzja – hisoria o Linii Czasu i Lokich kilku

WandaVision

Co obejrzeć na Disney+

WandaVision to seria, który rozpoczął IV fazę MCU. A jaki to był początek! Serial zapewnił dosłownie wszystko, czego można oczekiwać. To historia Wandy, która po utracie Visiona w Endgame tworzy własną rzeczywistość, w której wspólnie tworzą rodzinę. Problem jest tej natury, że Wanda nie działa we własnej głowie, tylko przejmuje całe miasto i z jego mieszkańców tworzy zakładników. WandaVision pod względem wizualnym i stylistyki to majstersztyk – przejdziemy w nim przez charakterystyczne dekady stylu i kina, poczynając od biało-czarnej telewizji. Znajomość Wandy przyda się w odbiorze najnowszego Doktora Strange.

nasza recenzja: WandaVision – Recenzja – Szkarłatna Wiedźma pozytywnie rozpoczyna IV fazę MCU

Obi-Wan Kenobi

Co obejrzeć na Disney+

Obi Wan Kenobi to serial, którego odcinki pojawiają się na platformie z tygodnia na tydzień. Akcja rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach na Mustafar (III część SW) i nawet po takim czasie Obi – Wan Kenobi nie może wyprzeć z pamięci okrutnej walki z Anakinem, utraty ucznia i zarazem przyjaciela. Z odcinka na odcinek jest ciekawiej, jednak wydaje mi się, że zbyt mało jest Kenobiego w serialu o Kenobim. Z recenzją jeszcze czekam, jednak mam nadzieję na poprawę. Oglądam, gdyż Obi Wan jest moim ulubionym bohaterem w całej franczyzie.

nasza recenzja – ze spoilerami – pierwszego odcinka: Obi – Wan Kenobi – s01e01 – recenzja pierwszego odcinka serialu

Księga Boby Fetta

Księga Boby Fetta zbiera w większości dobre opinie. To częściowo spinoff Mandaloriana oraz częściowo zapowiedź nadchodzącego serialu Ahsoka. Boba Fett przejmuje stanowisko barona przestępczości na Tatooine – terytorium, które niegdyś należało do przestępczego okręgu Jabby the Hutta.

What If…?

Co obejrzeć na Disney+
What if… jest bardzo ciekawą propozycją. To animowane odcinki, w których pokazywana jest alternatywna rzeczywistość postaci. Serial jednocześnie pyta i odpowiada na pytanie „A co gdyby…?”. To także nawiązanie do finalnego odcinka pierwszego sezonu Lokiego, w którym odkryliśmy multiwersum, różne alternatywne światy i skrajne rzeczywistości. Przykładowo, w pierwszym odcinku: na skutek ciężkiego urazu Steve nie może przyjąć serum super-żołnierza, dlatego zostaje ono zaaplikowane Agentce Carter, co powoduje lawinową serię nieznanych nam wydarzeń. A co powiecie, żeby porwanie małego Starlorda zamienić porwaniem małego T’Challi?

Falcon i Zimowy Żołnierz

Falcon i Zimowy Żołnierz w dniu premiery przebił największą oglądalność na platformie. Przebił nawet, górującą nad innymi, Wandę.  Jest to marvelowy mini- film wypełniony akcją i mnóstwem easter eggów, których odnajdywanie sprawia frajdę każdemu fanowi uniwersum. Falcon i Zimowy Żołnierz to serial pełen sarkazmu, ciętych ripost – mojego ulubionego klimatu. Akcja rozgrywa się pół roku po wydarzeniach Avengers Endgame i często nawiązuje do wydarzeń oraz postaci pozostałych filmów MCU.
Jeśli macie dość superbohaterów oraz kosmosu zobaczcie też co obejrzeć na Disney+, co nie dotyczy tej tematyki:

Pam & Tommy

Co obejrzeć na Disney+

Serial biograficzny o przebiegu burzliwego związku Pameli Anderson z  Tommem Lee – perkusistą zespołu Mötley Crüe.  Historię zaczynamy od małżeństwa zawartego po 96 godzinach małżeństwa w 1995 roku. Potem, po wycieku ich wspólnej sestaśmy było tylko gorzej a nastroje się zaogniły. W rolach głównych Lily James i Sebastian Stan. 

The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back | Official Trailer | Disney+

Produkcja dokumentalna o zespole The Beatles, na dodatek reżyserowana przez Petera Jacksona! Zaglądamy za kulisy serii nagraniowej w 1969 roku, kiedy po prawie dwóch latach bez koncertu, zespół przygotowuje się na nadchodzące show i do tego próbuje napisać 14 piosenek. Brzmi stresująco a przyjazne więzi pomiędzy członkami zespołu zostaną nadszarpnięte. Peter Jackson skorzystał z około 150 godzin niesłyszalnego materiału audio, dzięki czemu mógł pokazać światu den dokument.

Hamilton

Film – adaptacja jednego z najpopularniejszych spektakli wystawianego na deskach Broadwayu. W dwóch aktach przedstawione zostaje historia życia Aleksandra Hamiltona, który jako sierota przybywa do Nowego Jorku. Imigracja jest dostatecznie ciężka, jednak kiedy jest się całkowicie samotnym, robi się jeszcze ciężej. Hamilton trafia do pracy w Armii Kontynentalnej u boku generała George’a Washingtona podczas rewolucji amerykańskiej. Potem zobaczymy życiowe zmiany tytułowego bohatera w tym romans oraz śmierć syna.

Avatar

Co obejrzeć na Disney+

Avatar to spektakularne widowisko, które po prostu trzeba obejrzeć. Opowiada o niepełnosprawnym żołnierzu, który wyrusza na misję kolonizacyjną księżyca Pandory. Świat, który odkrywa wymusza na nim zmianę poglądów oraz wystąpienie przeciwko rozkazom. Za wszelką cenę pragnie uratować Pandorę oraz swoją ukochaną przed czynnikiem ludzkim. Warto sobie przypomnieć, zwłaszcza przed nadchodzącą premierą drugiej części filmu.

Alita: Battle Angel

Alita to jeden z naszych ulubionych filmów. Tytułowa bohaterka budzi się pewnego dnia kompletnie bez pamięci kim jest i skąd pochodzi. Wyrusza zatem na poszukiwania, aby znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące swoje przeszłości. Alita zapewni lekko dwie godziny interesującej akcji, masy robotów i śmierci.
To tylko cząstka filmów i seriali, które udostępnia platforma. Przed wami jeszcze wiele, wiele innych produkcji. Zaufajcie mi, długo nie będziecie musieli zastanawiać się co obejrzeć na Disney+, gdyż platforma z każdej strony oferuje coś interesującego.
Kto zakupił subskrypcję Disney+ w dniu premiery? Na pewno będzie warto.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo Immortal to majstersztyk manipulowania graczami
Następny Obi Wan Kenobi - S01E04 - Już na DISNEY+ !