Cyberpunk 2077 Phantom Liberty – Osiągnięcia – Poradnik


Najnowszy dodatek do gry Cyberpunk 2077 o nazwie Phantom Liberty pozwoli swoim graczom na zdobycie wielu ciekawych i unikalnych osiągnięć. Jeżeli szukasz pomocy i porad z nimi związanych, dobrze trafiłeś. W tym poradniku odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty został bardzo ciepło przyjęty przez fanów serii i zdecydowanie warto zainteresować się tym dodatkiem, zwłaszcza jeżeli wcześniej dobrze bawiłeś się z podstawową wersją Cyberpunk 2077. Jeżeli jednak to Twoja pierwsza styczność z grą, to koniecznie zajrzyj do naszego poprzedniego poradnika, w którym opisywaliśmy jak zdobyć platynę w Cyberpunk 2077. Dzisiaj jedynie skupimy się na osiągnięciach z Phantom Liberty. Tych jest niedużo, bo tylko 13, jednak niektóre z nich mogą powodować problemy nawet u weteranów serii. Tak było na przykład w moim przypadku. Zanim jednak przejdziemy do samych osiągnięć, tradycyjnie czas na to, co tygryski z Night City lubią najbardziej – FAQ.

Czy Cyberpunk 2077 Phantom Liberty posiada pomijalne osiągnięcia?

Na szczęście nie, Cyberpunk 2077 Phantom Liberty nie posiada żadnych pomijalnych osiągnięć. Platynę możesz zdobyć już za pierwszym przejściem gry, musisz jedynie uważać w momencie wykonywania kampanii, by zrobić zapis gry w misji Dzień Próby (Firestarter), zanim podejmiesz wybory decydujące o zakończeniu. Każde zakończenie pozwoli zdobyć inne osiągnięcie, więc jeżeli tego nie zrobisz, to niestety będziesz się musiał wracać i wczytywać starsze zapisy gry.

Czy Cyberpunk 2077 Phantom Liberty posiada osiągnięcia związane z poziomem trudności?

Także nie, Cyberpunk 2077 Phantom Liberty możesz przejść na każdym poziomie trudności i cieszyć się ze zdobycia wszystkich osiągnięć za jednym przejściem, obojętnie czy jesteś wymiataczem punkiem na najwyższym poziomie trudności czy też początkującym netrunnerem na najniższym poziomie.

Czy Cyberpunk 2077 Phantom Liberty posiada platynę lub inne osiągnięcie za 100%?

Niestety Cyberpunk 2077 Phantom Liberty nie posiada platyny, temat jest podobny jak znaczna większość dodatków do wszystkich gier w sieci Playstation. Prawie każdy z nich nie posiada osiągnięcia platynowego, wyjątkiem są jedynie samodzielne dodatki, które mogą takie osiągnięcie posiadać, ale to także nie jest regułą. Tak czy inaczej, Cyberpunk 2077 Phantom Liberty  nie posiada sam w sobie platyny.

Jak widzisz więc, zdobycie platyny w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty jest całkiem proste i nie będzie wymagał od graczy większego kombinowania z przejściem gry. Przejdźmy teraz do samych osiągnięć.

Osiągnięcia związane z fabuła

Poniższe osiągnięcia są związane z zadaniami w Phantom Liberty oraz głównym wątkiem fabularnym. Nie da się ich pominąć, o ile wykonasz główną kampanię fabularną.

Spin Doctor / Spin Doktor

All the President’s Men / Wszyscy ludzie Prezydentk

Arachnophobia / Arachne 

Osiągnięcia związane z kończeniem gry

Poniższe osiągnięcia wymagają uzyskania różnych zakończeń. Zostanie to opisane szczegółowo w oddzielnym tekście. Przed misją Firestarter wykonaj zapis gry do którego będziesz wracać.

King of Cups / Król Pucharów

King of Pentacles / Król monet

King of Wands /  Król buław

King of Swords / Król mieczy

The Tower / Wieża

Pozostałe osiągnięcia

Ostatnie osiągnięcia będą dotyczyły różnych działań w Dogtown. Wykonaj je wszystkie i będziesz je miał. Większość z nich jest związana z nowymi aktywnościami w odblokowanej dzielnicy.

Dirty Deeds / Brudna robota 

Musisz wykonać wszystkie zadania dla Mr Handsa, czyli tak zwane Gigs. Jest ich łącznie 9 (nie 10 jak pokazuje gra, bo licznik od razu będzie pokazywać od 1/10), więc zrobienie ich wszystkich gwarantuje osiągnięcie.

Judgement Day / Sąd ostateczny

Musisz pokonać trzech bossów w Dogtown, każdy z nich jest oznaczony czaszką na mapie.

Easy come, easy go / Łatwo przyszło, łatwo poszło

Dziwne osiągnięcie, które może zostać zrobione na dwa sposoby. Jeden sposób to dostarczenie 10 pojazdów dla El Capitana (znacznik kierownicy na mapie), a drugi sposób to wykonanie misji, która odblokuje się w trakcie robienia zadań z kradzieżą wozów, czyli kradzież samochodu medycznego Arasaki.

Relic Ruler / Władca Relica 

Musisz odblokować wszystkie umiejętności relica dostępne w grze, czyli tak naprawdę odnaleźć wszystkie lokacje, gdzie pozyskasz te umiejętności.

The APB is Not Enough / List gończy

Musisz w Dogtown wejść na piąty poziom poszukiwania, czyli po prostu zrobić rozróbę, aż nie zdobędziesz pięć gwiazdek.

Podsumowanie

I to by było na tyle, jeżeli chodzi o zdobycie wszystkich osiągnięć w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty. Jest ich nie dużo i zdobycie ich wszystkich jest stosunkowo łatwe, zwłaszcza jeżeli wszystko zostało wyjaśnione powyżej.

Poprzednio Dramaty historyczne, które warto obejrzeć po Oppenheimerze!
Następny Gry na Androida: w co można grać na smartfonie