Hitman 2 już dostępny – dla posiadaczy Złotej Edycji!


Posiadacze Złotej Edycji Hitman 2 mogą już się cieszyć rozgrywką, wszyscy inni muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 13 Listopada. Słynny agent z licencją na mordowanie uderza ponownie, by cieszyć nas otwartością świata i zmuszaniem do wytężania naszych szarych Komórek, za każdy błąd słono zapłacimy. Jak zapewniaj twórcy gra wystarczy nam na ponad 100 godzin zabawy, idealne dla ludzi lubiących sprawdzać wszystkie kombinacje, myślę, że i niedzielni gracze znajdą w niej coś dla siebie. Tym razem zamiast czekać na kolejne Epizody otrzymujemy wszystko za jednym zamachem, odwiedzimy sześć lokacji. Odwiedzimy między innymi słoneczne Miami, Mumbai w Indiach, miejscówkę w Kolumbii czy wyspę na Północnym Atlantyku. Otwarte mapy pozwolą graczom na własne kombinacje, jak wiadomo każdy z nas ma swój styl i własne podejście do gier. Wszystko może być naszą bronią, nie musimy likwidować Celu bronią palną, zawsze możemy spowodować jakiś wypadek. Przecież nikt nie będzie podejrzewał, że ktoś specjalnie kogoś zabił? Po zlikwidowaniu Celu udajemy się do jednego z wyjść by opuścić Mapę. Pamiętać jednak należy o tym wyjście może nie zadziałać bez specjalnego stroju, czy przepustki. Otwarte tereny, dowolność w podejściu do celu oraz wyzwania, każdy fan Hitmana znajdzie coś dla siebie.

 

Ghost Mode w swojej okazałości.

 

Na oddzielną uwagę zasługuje tryb Ghost Mode, który jest nowością w Hitman 2. W trybie tym możemy zmierzyć się z kolegami jak i innymi graczami. Każdy z graczy rozgrywa wszystko w swoim własnym świecie, ale obserwuje poczynania kolegi. Nie możemy wpływać na swoje światy, trochę szkoda fajnie byłoby wspólnie rywalizować na jednej mapie na zasadzie, kto pierwszy ten lepszy w likwidacji celu a zarazem podkładać przysłowiową świnię naszemu przeciwnikowi. Musimy zadowolić się widokiem ducha naszego przeciwnika. Zabicie pierwszego Celu przez jednego z graczy uruchamia licznik czasowy, w którym inny gracz ma zlikwidować Cel by dostać punkty. Dokonanie likwidacji przy świadkach nie dostarczy nam żadnych punktów. Wygrywa osoba z największą ilościom punktów na swoim Koncie.

 

Wszystko może być bronią, nawet Babeczka.

Oczekując na premierę Hitman 2 przyjrzyjmy się ocenom:

GamesBeat – 91 / 100

GamingBolt – 90 / 100

USgamer – 90 / 100

Xbox Achievements – 85 / 100

PC Gamer – 84 / 100

EGM – 80 / 100

PCGamesN – 80 / 100

Game Revolution – 80 / 100

GameSpot – 80 / 100

Everyeye.it – 80 / 100

IGN – 77 / 100

GamesRadar+ – 70 / 100

Gameblog – 70 / 100

Na Metacritic gra w wersji na PS4 ma 81 punktów według recenzentów, oraz ocenę 7,4 według graczy, niestety mało, który z graczy wystawiających oceny raczył cokolwiek napisać na jej temat. Niestety nie można ich brać na poważnie, każdy może kliknąć, co chce i zaniżyć, zawyżyć ocenę. Przeglądając różne opinie można wysnuć wniosek, że gra jest tak naprawdę ulepszoną wersją tego, co widzieliśmy w Pierwszym Sezonie. Nie jest to złe podejście zawsze mogli przesadzić z nowościami. Miło, że dostaliśmy więcej umiejętności oraz narzędzi do likwidacji celów. Chwalony jest otwarty świat i własne podejście do zadania, choć błędy dużo nas kosztują. Przez głupią wpadkę możemy popsuć nasz cały misterny plan. W wadach produkcji występują wzmianki o zachowaniu SI (sztucznej inteligencji), czy za małej innowacyjności.

 

Zwiastun premierowy:

HITMAN 2 – Gameplay Launch Trailer

 

Pierwszy nieuchwytny cel opowiada o możliwościach zabijania:

HITMAN 2 – Official Live-Action Launch Trailer

Poprzednio King and Assassins PC - Recenzja - Król kontra Zabójcy
Następny Kroniki Shannary - Recenzja - High Fantasy czy Melodramat?