Jak co miesiąc, pojawią się całkiem nowe gry w usłudze Playstation Plus na konsole Sony. W jakie gry zagramy w nadchodzącym miesiącu, który rozpoczyna także rok szkolny?

Pamiętajcie przy tym, że do 1 września można odebrać dwie gry z poprzedniego miesiąca. Macie ostatnią chwilę na odebranie Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered oraz Fall Guys: Ultimate Knockout. W nadchodzącym jednak miesiącu, także od pierwszego dnia miesiąca pojawią się dwie nowe gry, bardzo od siebie różniące się i oferujące inną zabawę. W co zagracie?

PUBG: PlayerUnknown’s Battlegrounds

Stary, dobry PUBG najlepsze lata ma już chyba za sobą. Można długo rozmyślać o drodze jaką przebyła gra i co twórcy mogli zrobić lepiej, by zachować większość tortu z Battle Royale, który teraz konsumuje głównie Fortnite oraz wiele innych gier jak na przykład cieplutko przyjęte Apex Legends. PUBG jednak posiada do dzisiaj solidną bazę graczy i gra jest stosunkowo popularna. Jeżeli chcecie przetestować tą grę, to teraz macie bardzo dobry do tego moment. Jest to BattleRoyale, czyli gra w której wielu graczy na początku zabawy (około 100) strzela do siebie na regularnie zmniejszającej się mapie, co ma wymuszać na graczach ciągłą mobilność oraz wpadania na siebie, dzięki czemu nie dojdzie do sytuacji gdzie dwóch ostatnich graczy schowa się gdzieś na krańcach mapy czekając aż drugi się wystawi. PUBG jest dostępne także w wersji mobilnej oraz na komputerach osobistych oraz xbox one.

Street Fighter V

Jeżeli nie macie żadnej konkretnej bijatyki kanapowej na Playstation 4, to teraz może się to zmienić dzięki Street Fighter V. Jest to odsłona gry z 2016 roku, kultowej serii bijatyk ulicznych, gdzie walczymy na dwuwymiarowych mapach (chodzimy tylko w tył i przód, nie tak jak w Soul Calibur VI w trójwymiarze). Co tutaj więcej powiedzieć? Liczne postacie, tryb fabularny, oczywiście tryb kanapowy oraz turnieje. Warto tą grę posiadać na wypadek kiedy przyjdzie do was kumpel z piwkiem i nie będzie się chciało grać w Mortal Kombat czy inną Fifę.

Podsumowanie

Tradycyjnie już dla mnie nie ma ciekawych gier w plus. W PUBG na pewno nie zagram, bo tego typu gier po prostu nie lubię i nie mam na nie czasu. Street Fighter V prezentuje się ciekawiej, ale z drugiej strony mam inne gry kooperacyjne i kanapowe w które lubię bardzo grać (Overcooked, Darksiders Genesis czy już wspomniany parę razy Mortal Kombat). Niespecjalnie pozytywnie wygląda ta odsłona Playstation Plus. Powyższe gry będą dostępne oczywiście od 1 września 2020. A czy Wy macie jakiś tytuł na oku i w któryś zagracie?

Poprzednio Poznajemy czas - recenzja - nauka dla spóźnialskich
Następny Obrazy Paryża - recenzja - choć, pomaluj moją siatkę 9x9