Premiera Succubus, prawdziwie ostrego slashera


Succubus

05.10.2021 roku, Madmind Studio oficjalnie wydało Succubus, czyli spin-off Agony. Tytuł to naprawdę brutalna produkcja, przeznaczona zdecydowanie tylko dla dorosłych. Poza ostrą otoczką jednak, gra jest niezłym slasherem z elementami RPG, który naprawdę może się podobać.

Succubus oficjalnie na Steamie

Na Steamie pojawił się spin-off klimatycznego horroru – Agony – który zapowiada się ciekawym tytułem, przede wszystkim ze względu na swoją oprawę, która, tak samo jak w poprzedniej grze studia, świeci brutalnością, nagością i wszystkim, co tylko może wydać się nieodpowiednie przeciętnemu człowiekowi. Co prawda, gra jest świeżo po premierze, jednak Adix swój pierwszy kontakt z nią miał na targach Poznań Game Arena 2 lata temu, gdzie już wtedy wydała mu się interesująca.

„Jesteśmy podekscytowani dzisiejszą premierą. Nasza produkcja zgromadziła na wishliście 265 tys. graczy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Aby jeszcze mocniej zwiększyć zainteresowanie grą, będziemy rozdawać darmowe kody podczas oficjalnego live streama, który będzie widoczny na stronie gry na steam.” – prezes zarządu Madmind Studio

Succubus to, jak określają twórcy, gra z gatunku action horror, w której pierwsze skrzypce – poza samym, przyjemnym gameplayem – odgrywają przede wszystkim klimat i oprawa audiowizualna. A te dwa aspekty z kolei mogą być problemem dla graczy o słabszych nerwach, przez co studio mogło mieć niemałe problemy z trafieniem do większego grona odbiorców, jednak dzięki jakości produkcji, jak i zaangażowaniu twórców, dwa dni po premierze recenzje użytkowników na Steam utrzymują się na poziomie około 85% pozytywnych opinii. Trzeba przyznać, że to niemałe osiągnięcie, zwłaszcza zważając na fakt, że wspomniane wcześniej Agony zostało przyjęte dość średnio.

Wracając do – powiedzmy – niepoprawnej oprawy, nasuwa się pytanie „jak twórcom udało się wydać taką grę na Steam?”. Otóż, kluczem okazała się cenzura, która w domyślnej wersji gry zakrywa nieodpowiednie elementy do granicy, która nie przeszkodziłaby w premierze. Madmind Studio wie jednak, że wolny wybór dla graczy to rzecz święta, zatem Ci, którzy wolą grać w nieocenzurowanej wersji, mogą pobrać darmowe DLC, które im to umożliwi.

Póki co tylko PC, jednak prace nad portami trwają

Na ten moment, w Succubus możemy grać tylko na PC, na Steam. Już teraz jednak, prawa do portowania gry otrzymało studio Console Labs, a deweloperzy z niego zaczęli pracę nad przygotowaniem wersji gry na konsole Microsoftu, Sony i Nintendo. Mówi się, że mogą się one ukazać już w przyszłym roku, co z pewnością byłoby niemałą gratką dla fanów kanapowego grania.

Succubus od samego początku wywołuje wiele emocji wśród graczy. Jesteśmy już w trakcie prac nad portowaniem tego tytułu na platformy Xbox, PlayStation oraz Nintendo Switch. To jeden z naszych największych projektów w obecnym pipeline. Liczymy, że zainteresowanie tytułem na PC przełoży się również na konsolowe wersje gry – prezes Console Labs

Poprzednio Żywność przyjazna dla klimatu
Następny Kena: Bridge of Spirits - Recenzja - Pixarowe poszukiwania duchów