Premiery na VOD w październiku – Netflix, HBO i inne!


Zerknijmy na premiery na VOD w październiku 2023 r. Co pojawiło się w tym tygodniu na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video? A co można obejrzeć w kinie?

NETFLIX

BLASK DAWNEJ GWIAZDY

Once Upon a Star | Movie Trailer | Netflix

Film „Blask dawnej gwiazdy” to opowieść o miłości, marzeniach i przemijaniu. Opowiada historię grupy obwoźnego kina, która podróżuje po Tajlandii w latach 70. XX wieku. Zespół dubbinguje popularne filmy na żywo przed entuzjastyczną publicznością, ale zmaga się z licznymi wyzwaniami. Główną bohaterką filmu jest młoda kobieta o imieniu Mon, która marzy o tym, aby zostać aktorką. Dołącza do zespołu obwoźnego kina, aby zdobyć doświadczenie i sławę. Wkrótce zakochuje się w jednym z członków zespołu, młodym aktorze o imieniu Nak. Związek Mon i Naka spotyka się jednak z licznymi przeszkodami. Nak jest żonaty, a jego żona jest zazdrosna o Mon. Dodatkowo, zespół obwoźnego kina staje w obliczu konkurencji ze strony nowo powstałych kin.

BLIŹNIAK

Pełna akcji opowieść o płatnym zabójcy, który jest ścigany przez swojego młodszego klona. Henry Brogan w wieku 51 lat jest zmuszony do ucieczki, gdy dowiaduje się, że został stworzony przez tajną organizację, aby go zabić. Młodszy klon Brogana, nazywany Juniorem, jest szybszy, silniejszy i bardziej wytrzymały niż jego starszy odpowiednik. Został stworzony za pomocą technologii klonowania i sztucznej inteligencji, aby być idealnym zabójcą. Brogan i Junior walczą w serii ekscytujących scen akcji, które rozgrywają się na całym świecie. Brogan musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i doświadczenie, aby przechytrzyć Juniora i przeżyć.

ZAGŁADA DOMU USHERÓW

Luźna adaptacja opowiadania Edgara Allana Poego pod tym samym tytułem. Serial opowiada historię rodzeństwa Usherów, Rodericka i Madeline, którzy mieszkają w odosobnionym domu w górach. Roderick jest pisarzem, który cierpi na załamanie nerwowe, a Madeline jest chore psychicznie. Pewnego dnia, Roderick prosi swojego przyjaciela, Jonathana Prynne’a, o odwiedzenie ich domu. Prynne odkrywa, że Usherowie trzymają w domu tajemnicę, która może doprowadzić do ich zguby.

GOOD NIGHT WORLD

Premiery na VOD w październiku

Anime – dramat science fiction, który opowiada historię młodej kobiety o imieniu Yuma, która jest świadkiem globalnego apokaliptycznego zdarzenia. Yuma jest studentką, która mieszka w Tokio. Pewnego dnia, w drodze do domu, widzi na niebie jasny błysk światła. Chwilę później, cały świat pogrąża się w chaosie. Kobieta zostaje zmuszona do ucieczki z miasta. W drodze spotyka innych ludzi, którzy również przeżyli apokalipsę. Razem postanawiają znaleźć sposób na przeżycie.

ZMOWA MILCZENIA

Premiery na VOD w październiku

Hiszpański thriller z 2023 roku. Serial opowiada historię młodej kobiety o imieniu Victoria, która poszukuje prawdy o swoim pochodzeniu. Bohaterka jest popularną influencerką, która prowadzi luksusowe życie w Madrycie. Pewnego dnia, dowiaduje się, że została adoptowana. Postanawia odnaleźć swoją biologiczną matkę i dowiedzieć się, dlaczego została porzucona. Victoria wyrusza na poszukiwania swojej matki. Wkrótce odkrywa, że jej biologiczna matka jest jedną z czterech kobiet, które studiowały razem w prestiżowym internacie dla dziewcząt. Victoria podejrzewa, że jej matka jest zaangażowana w tajemnicę, która może prowadzić do jej śmierci.

HBO MAX

LOW COUNTRY: DYNASTIA MURDAUGH

Premiery na VOD w październiku

Serial dokumentalny HBO Max, który opowiada o głośnej sprawie zabójstwa Maggie i Paul Murdaughów, a także o mrocznej historii rodziny Murdaughów. Maggie i Paul Murdaughowie to zamożna para z Karoliny Południowej, którzy byli zamordowani w swoim domu w 2021 roku. Ich syn, Alex Murdaugh, był podejrzany o ich zabójstwo, ale został ostatecznie oczyszczony z zarzutów. Serial dokumentalny śledzi losy rodziny Murdaughów, od ich początków jako prominentnej rodziny z Południa, po ich upadek po morderstwach Maggie i Paula.

ERASER: REBORN

Reboot filmu akcji z 1996 roku o tym samym tytule. Film opowiada historię Masona Pollarda, federalnego szeryfa, który specjalizuje się w ochronie świadków. Pollard jest zmuszony do ucieczki z kraju, gdy jego własny program ochrony świadków zostaje zaatakowany.

PLAN 75

Premiery na VOD w październiku

Japoński dramat z 2022 roku wyreżyserowany przez Chie Hayakawę, z udziałem Chieko Baisho, Hayato Isomury i Stefanie Arianne. Film opowiada historię Michi Kakutani, 75-letniej kobiety, która decyduje się na udział w rządowym programie eutanazji, zwanym Planem 75.  W przyszłości Japonia boryka się z problemem starzenia się społeczeństwa. W odpowiedzi rząd wprowadza Plan 75, który umożliwia osobom powyżej 75. roku życia dobrowolne poddanie się eutanazji. Michi jest samotną kobietą, która żyje z niską emeryturą. Jest zmęczona życiem i nie ma nikogo, kto by się nią zaopiekował. Postanawia więc skorzystać z Planu 75.

SOUND OF METAL

Premiery na VOD w październiku

Film opowiada historię Rubena Stone’a, perkusisty metalowego zespołu, który traci słuch. Jest uzależniony od heroiny, ale jest czysty od czterech lat. Gra na perkusji w metalowym zespole o nazwie Blackgammon. Ruben i jego dziewczyna, Lou, są w trasie koncertowej, gdy mężczyzna zaczyna tracić słuch. Jest załamany swoją utratą słuchu, boi się, że straci karierę i związek. Postanawia udać się do ośrodka dla osób głuchych, aby nauczyć się, jak radzić sobie z niepełnosprawnością. W ośrodku Ruben poznaje Joe, który jest opiekunem osób głuchych. Ten pomaga Rubenowi nauczyć się języka migowego i radzić sobie z codziennymi czynnościami. Bohater zaczyna również odbudowywać swój związek z Lou. Oboje zdają sobie sprawę, że ich miłość jest silniejsza niż wszystko inne.

DISNEY+

BOOGEYMAN

Premiery na VOD w październiku

Film jest adaptacją opowiadania Stephena Kinga o tym samym tytule. Opowiada historię Saidie i jej młodszej siostry Sawyer, które przeżywają śmierć matki. Saidie zaczyna doświadczać koszmarów o nadprzyrodzonej obecności, która ją prześladuje. Saidah jest przekonana, że obecność jest Boogeymanem, postacią z ludowych opowieści, która straszy dzieci. Postanawia odkryć prawdę o Boogeymanie i chronić swoją siostrę.

OMEN

Remake klasycznego horroru z 1976 roku o tym samym tytule. Film opowiada historię Roberta Thorna, dyplomaty, który adoptuje chłopca o imieniu Damien. Thorn nie wie, że Damien jest synem Szatana i że jego pojawienie się na świecie jest zapowiedzią apokalipsy. Film zaczyna się od tego, że Robert i jego żona Kathryn tracą swoje nienarodzone dziecko. W tym samym czasie w szpitalu umiera kobieta, która urodziła martwego syna. Thorn postanawia adoptować dziecko kobiety, nie wiedząc, że jest to syn Szatana. Damien szybko zaczyna wykazywać przerażające cechy. Jest zimny i bezwzględny, a wokół niego zaczynają się dziać dziwne i przerażające rzeczy. Thorn zaczyna podejrzewać, że Damien nie jest tym, za kogo się podaje.

AMAZON PRIME VIDEO

EVERYBODY LOVES DIAMONDS

Premiery na VOD w październiku

Włoski serial kryminalny z 2023 roku wyprodukowany przez Amazon Prime Video. Serial opowiada historię grupy małych-strefowych złodziei, którzy planują rabunek diamentów z Antwerpskiego Centrum Diamentów. W serialu „Everybody Loves Diamonds” główną rolę gra Kim Rossi Stuart jako Marco, lider grupy złodziei. Marco jest doświadczonym złodziejem, który ma plan na rabunek diamentów z Antwerpskiego Centrum Diamentów.  Marco wraz z grupą przyjaciół musi pokonać wiele przeszkód, aby zrealizować swój plan. Muszą uniknąć czujności policji, a także złodziei, którzy chcą ukraść diamenty przed nimi.

AWARENESS

Połączenie thrillera, science fiction i kina akcji.  Ian to młody mężczyzna, który żyje na marginesie społeczeństwa z ojcem. Obaj zarabiają na życie, wykonując drobne oszustwa, wykorzystując zdolność Iana do tworzenia iluzji. Pewnego dnia mężczyzna przypadkowo ujawnia swoje moce w miejscu publicznym, co przyciąga uwagę tajemniczej agencji.  Zostaje zmuszony do ucieczki przed agencją, która chce wykorzystać jego moce do własnych celów. W trakcie ucieczki odkrywa, że nie tylko on posiada niezwykłe zdolności, ale także że całe jego życie było jednym wielkim kłamstwem.

PACJENT ZERO

Premiery na VOD w październiku

Film opowiada o globalnej pandemii, która przemienia ludzi w bezwzględnych zabójców. Jedyną nadzieją na ratunek jest Morgan (Matt Smith), mężczyzna, który jest odporny na wirusa i potrafi komunikować się z zarażonymi. Morgan zostaje zwerbowany przez grupę naukowców, którzy chcą znaleźć lek na pandemię. Muszą odnaleźć Patient Zero, czyli pierwotnego nosiciela wirusa, aby móc go zneutralizować. W swojej podróży Morgan spotyka różne postacie, w tym Dr. Rose (Natalie Dormer), która jest przekonana, że wirus jest wynikiem eksperymentów rządowych.

KINO

CHŁOPI

Premiery na VOD w październiku

To polska animacja w technice malarskiej wyreżyserowana przez DK Welchmana i Hugh Welchmana. Film jest trzecią pełnometrażową adaptacją powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem, ukazującej cykl życia wiejskiego pod koniec XIX wieku. Opowiada historię rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Maciej Boryna, najbogatszy gospodarz we wsi Lipce, jest przywiązany do tradycji i starego porządku. Jego syn Antek, zakochany w Jagnie, jest symbolem zmian, które nadchodzą na wieś. Jagna, z kolei, jest intrygującą i tajemniczą postacią, która przyciąga do siebie mężczyzn.

 

Zobacz też: Październikowe premiery na VOD – Netflix, HBO, Prime!

 

Poprzednio Stranger Things: Po Drugiej Stronie - recenzja
Następny Księga Zaklęć - recenzja - nauka zaklęć nie musi być nudna!