Sześć najlepszych map w grze CS:GO


Mapy w grze CS:GO mają różne poziomy popularności i mocno zależą od preferencji graczy. W końcu nie wszyscy gracze stawiają sobie za cel zostanie profesjonalnym graczem. Bez takich ambicji niezłymi opcjami wydają się lokacje typu Biuro i Agencja, gdzie głównym zadaniem nie jest podkładanie bomb, a ratowanie zakładników.

Popularność map w klasycznym Matchmaking i na platformie FaceIt różni się, ponieważ każda opcja ma swoje własne preferencje grupy docelowej. Na podstawie ogólnej oceny i częstotliwości rozgrywek możemy wyróżnić sześć najlepszych map w CS:GO:

 

Mirage. Jest to jedna z najpopularniejszych map w CS:GO i często używana na poziomie rywalizacji. Ogromna liczba użytkowników gra tylko na tej lokacji, jeśli chodzi o FaceIt. Inni są nią znudzeni, ponieważ nie pozwala na rozwój. Wizualnie mapa wygląda jak miasto jednego z krajów arabskich. Łączy w sobie wiele miejsc do ataku i obrony, a także liczne sposoby poruszania się po mapie. Obecnie istnieje ogromna liczba strategii, które pozwalają skutecznie komunikować się z drużyną na Mirage.

 

Inferno. Jeśli lubicie włoską kulturę, to z pewnością będziecie dużo biegać po tej mapie. Jej nazwa pochodzi od ulicy, która znajduje się w pobliżu bazy terrorystów. Na tle innych znajdujących się tu lokacji, gracze mają wiele możliwości dotarcia do każdego z punktów podłożenia bomby. Warto również zwrócić uwagę na wąskie uliczki, które wydają się być specjalnie zaprojektowane do spotkań bojowych.

 

Dust 2 to jedna z najbardziej znanych map w historii serii Counter-Strike, która ponownie stała się popularna w CS:GO. Prawie każdy gracz, który 15 lat temu pobrał wersję 1.6. uruchomił ją Dust2. Mapa ta ma prostą strukturę i jest świetnym miejscem do ćwiczenia strzelania i taktyki. Uruchamiając ją użytkownik znajduje się w jednym z miast Iraku. W 2022 roku twórcy postanowili usunąć mapę z oficjalnej mapy, zastępując ją Anubisem. W rzeczywistości obie mapy są do siebie podobne.

 

Nuke to mapa, która jest zazwyczaj używana na poziomie rywalizacji i wymaga dobrej gry zespołowej. W różnych okresach, różne drużyny miały serię dużej liczby kart wygranych z rzędu na Nuke’u. Mowa tutaj o takich drużynach jak NIP, Astralis, Na’Vi. Sama mapa zlokalizowana jest na dwóch poziomach. Akcja rozgrywa się w jednej z elektrowni atomowych. Lokacja ta jest dość ciężka dla starych komputerów, więc nie wszyscy gracze mogą ją uruchomić.

 

Overpass to mapa stworzona specjalnie dla CS:GO. posiada skomplikowaną strukturę i liczne punkty kolizji, dzięki czemu idealnie nadaje się do gry zespołowej. Sama akcja rozgrywa się w jednej z metropolii. Świadczy o tym obecność placu zabaw, linii kolejowej, banku i wieżowców wokół. Dodatkowo posiada również ogromny obszar otwartej przestrzeni, co daje dużą swobodę działania dla graczy.

 

Ancient to jedna z ostatnich map dodanych do oficjalnego mappoolu. Wygląda ciekawie, ponieważ przypomina dżunglę w południowoamerykańskim kraju. Sama nazwa mówi, że fabuła tutaj dotyczy Starożytnych Cywilizacji. Wielu doświadczonych graczy twierdzi, że wizualnie Ancient przypomina mapę Aztec, która była pożądana w wersji Source.

Daleko nie zawsze twórcy Counter Strike Global Offensive dodają nowe mapy do gry. Odpowiednio, takie wydania wzbudzają zainteresowanie docelowych odbiorców. Podobnie jak dostępność przedmiotów w grze. Dziś możliwa jest natychmiastowa sprzedaż skinów CSGO. Aby to zrobić, skorzystaj z funkcjonalności platformy Steam lub zarejestruj konto na stronie projektu, stworzonej do wymiany przedmiotów.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio The Last of Us - recenzja serialu - warto obejrzeć?
Następny NCWW – Na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? – Marzec 2023