Century: Korzenny Szlak – Unboxing


Hej, hej 🙂 pogoda nadal nas nie rozpieszcza. Wakacje minął pod znakiem deszczu, ale nie ma się co przejmować. gdy jest tyle innych rzeczy do zrobienia 🙂 my zadbamy byście mieli co czytać. Dzisiaj przygotowałam unboxing jednej z najnowszych gier wydawnictwa Factory of Ideas, mowa oczywiście o grze planszowej Century Korzenny Szlak, która będzie wydawana w postaci trylogii.

Century to gra planszowa, mająca pewne cechy wspólne ze słynnym Splendorem. Ale gdy się w nią gra, jest zupełnie inaczej. Cała gra jest świetnie wykonana, od pudełka, aż do poszczególnych komponentów. W Century: Korzenny Szlak mogą grać dzieci w wieku od 8 lat, gra jest przeznaczona dla od dwóch do pięciu graczy, a trwa jedynie od 30 do 45 minut. Rozgrywka jest ciekawa, płynnie biegnie, a czas spędzony nad grą z pewnością nie jest czasem straconym. Ale więcej Wam nie powiem, całą wyrobioną opinię przeczytacie w zbliżającej się recenzji.

Opakowanie do gry prezentuje się następująco. Grafiki przedstawiające karawanę na pustyni cieszą oko i wprowadzają nieco klimatu.

 

Instrukcja, która ma tylko jedną stronę. Nie prawdopodobne a jednak 🙂 zasady są klarownie wyjaśnione i jest ich bardzo mało, a to akurat zaleta.

 

Wypraska w pełnej krasie. Generalnie nic z niej nie wypada, ale jest małe niedociągnięcie. Mianowicie karty potrafią się ślizgać beztrosko z racji za małej przegródki.

 

If I were a rich man. Pieniążki też są jak widzicie, i to metalowe, dość ciężkie, solidne i z grawerem. Także plus ogromny za to.

 

Od lewej: karty kupieckie, karty bogactwa, karty karawany. Są dużych rozmiarów, mają śliską strukturę, i świetne grafiki.

 

Karty karawany, z miejscem na znaczniki przypraw. Jest ich pięć w opakowaniu.

 

Karty kupieckie, są głównymi kartami w grze. W opakowaniu znajdziecie ich 43.

 

Cztery miseczki na przyprawy łącznie ze znacznikami przypraw. Znaczniki są wykonane z drewna, zaś miseczki są plastikowe.

 

Poprzednio Piece of Cake - Angielski kieszonkowiec na warsztacie
Następny Century: Korzenny Szlak - Recenzja gry