Co obejrzeć w kinie w marcu? Premiery kinowe w marcu 2022!


Zastanawiacie się może co ciekawego grają ostatnio na dużym ekranie? Sprawdźcie jakie będzie można zobaczyć premiery kinowe w marcu 2022!

Lista w kolejności alfabetycznej:

Ambulans

Premiery kinowe w marcu 2022

data premiery w Polsce: 18 marca 2022 r.

Nadchodzący thriller w reżyserii Michaela Baya. Czego możemy się spodziewać? William jest w desperackiej potrzebie zdobycia kilkuset tysięcy dolarów, dlatego zwraca się o pomoc do jedynej obeznanej w tym temacie osoby: idzie prosto do swojego brata. Brat, Danny, zajmuje się bowiem szeroko pojętą działalnością kryminalną a kradzieże są jego chlebem powszednim. Danny namawia Williama na akcję wartą znacznie więcej niż potrzebuje – na szali stoją 32 miliony dolarów. Plan jednak nie wyszedł, jak planowali – udaje im się postrzelić policjanta, porywają ambulans razem z ratownikiem oraz powoli umierającym funkcjonariuszem. Film oparty jest na duńskiej produkcji z 2005 r. o tym samym tytule.

(the) Batman

THE BATMAN – Main Trailer

data premiery w Polsce: 4 marca 2022 r.

zwiastun: tutaj

Robert Pattinson skutecznie odchodzi od wizerunku bladego wampira i dobrze mu to wychodzi. Tenet pokazał, jak dobrym aktorem jest na prawdę. A Batman to kolejna ciekawa propozycja z aktorem w roli głównej. Początkowo podchodziłam sceptycznie do jego adaptacji, ale wszelkiego rodzaju zapowiedzi przeciągnęły mnie na tę „dobrą” stronę. Fabularnie wygląda to tak, że w czasie prób dopadnięcia Riddlera (seryjny morderca, który grasuje w Gotham), Batman natrafia na wątki korupcyjne powiązane z jego rodziną. Zmuszony jest do znalezienia nowych sojuszników  i zatrzymania Riddlera.

Bunkier strachu

Premiery kinowe w marcu 2022

data premiery w Polsce: 11 marca 2022 r.

Jeśli widzieliście zwiastun, z pewnością przyszło wam na myśl Squid Game prawie w całej okazałości. Zwłaszcza początek trailera sugerował, że będziemy mieli do czynienia z wierną adaptacją serialu. Okazuje się, że jednak nie tak dokładnie. Bohaterowie biorą udział w LARPIE (live action role playing game), jednak po serii niewyjaśnionych zdarzeń, zmuszeni są zaprzestać grze i opuścić tajemniczy bunkier. Pozostają w nim za to pozostali organizatorzy zabawy, którzy postanawiają odkryć prawdę związaną z budowlą oraz odszukać zaginionego pomysłodawcę gry – Grega. Ilu z nich przeżyje?

Cyrano

data premiery w Polsce: 4 marca 2022 r.

Cyrano to dramat romantyczny ze znanym z GOT Peterem Dinklage w roli głównej. Cyrano inspirowany jest musicalami, w tym oryginalnym z 1897 roku, napisanego przez Edmonda Rostanda. Co ciekawe, Cyrano prawdziwie istniał, jednak historia bardzo luźno nawiązuje do wątków z jego życia. Film uzyskał już wiele nominacji do prestiżowych nagród kina, w tym BAFA. Romansem czuć tu na maksa: Cyrano de Bergerac  zakochuje się w Roxanne, swojej kuzynce. Nigdy jednak nie wyznaje jej swoich uczuć, sądząc że jest niewystarczający. Kobieta nie pała wzajemnymi uczuciami, jednak  wzdycha do innego mężczyzny –  Christiana de Neuvillette. Cyrano postanawia zatem zatrudnić się jako poeta u Christiana, chociażby po to, by zbliżyć dwoje do siebie.

Gra fortuny

data premiery w Polsce: 18 marca 2022 r.

To komediowy film akcji, bez żadnego większego przekazu. Ale czasem i takie miło jest obejrzeć. Superszpieg Orson rekrutuje supergwiazdę Hollywood, by jako wspólnicy zatrzymać pośrednika broni Grega, przed sprzedażą dziesiątek sztuk śmiertelnej broni. To niecodzienne duo będzie musiało przeciwstawić się miliarderowi i postarać się aby porządek świata pozostał niezachwiany.

Medium

data premiery w Polsce: 18 marca 2022 r.

Medium przeniesie nas w klimat azjatyckich legend. Mianowicie, film stylizowany jest na dokument filmowy (w praktyce nie ma nic wspólnego z prawdą), który pokazuje życie szamana w Isan – północno-wschodniej części Tajlandii. Lokalne medium, Nima jest opętany przez Bayan, czyli ducha, do którego modlą się mieszkańcy wioski. Bayan od pokoleń opętuje kobiety w rodzinie Nim. Teraz w kolejce czeka Nim, jednak ona przechodzi na chrześcijaństwo unikając obowiązku. Duch opętał wiec Nim. Okazuje się jednak, że Bayan nie jest takim błogosławieństwem, za jakie uważane jest przez wyznawców.

 

 

Jakie są wg was najciekawsze premiery kinowe w marcu 2022? Na co pójdziecie do kina w najbliższym miesiącu?

 

Sprawdźcie, co obejrzeć w weekend: Co obejrzeć w weekend? Luty na Netflix, Prime, HBO Go i w kinie!

* Kto oglądał Supernatural, ten wie dlaczego się śmieję 😉

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najlepsze premiery gier - Marzec 2022
Następny Hansa Teutonica - recenzja - hit bez zbędnych bajerów?