Majowe premiery na Netflixie, HBO Max i Disney+


Sprawdźmy majowe premiery na Netflixie, HBO Max, Disney+, Prime Video i w kinie z tego tygodnia. Co warto obejrzeć w weekend?

NETFLIX

BEZ PRZEDAWNIENIA

Majowe premiery na Netflixie

Bez przedawnienia to amerykański thriller z 2002 roku  opowiadający historię adwokatki, która broni swojego męża przed oskarżeniem o zbrodnię wojenną. Film oparty jest na powieści Josepha Findera i oferuje zarówno emocjonujący wątek kryminalny, jak i głębsze przemyślenia na temat moralności i etyki w świecie prawniczym. Główne role zagrali Ashley Judd i Morgan Freeman.

ULTRAMAN – SEZON 3

Majowe premiery na Netflixie

Ultraman to japoński serial anime, który pojawił się na platformie Netflix w 2019 roku. Serial opowiada historię syna legendarnego kosmicznego superbohatera, który zostaje zmuszony do przejęcia roli ojca i ochrony Ziemi przed inwazją kosmicznych potworów. W trzecim sezonie możemy spodziewać się dalszych przygód syna Ultramana, który będzie musiał stawić czoła nowym wyzwaniom i walczyć z kolejnymi kosmicznymi potworami.

KRÓLOWA KLEOPATRA

Majowe premiery na Netflixie

Serial, który wywołał masę kontrowersji chyba na całym świecie. Sprawdźcie sobie, jeśli chcecie, bo oceny są naprawdę niskie 😉

BLACK KNIGHT

Majowe premiery na Netflixie

Południowo koreański serial oparty na webtoonach Black Knight. Przedstawia dystopijną przyszłość, w której rozległe zanieczyszczenie powietrza zniszczyło większość świata i zmusiło ludzi, którzy wciąż żyją polegać na elitarnych kierowcach dostawczych, jeśli chodzi o przetrwanie.

MATKA

Matka przedstawia porywającą historię byłej zabójczyni, która jest zmuszona porzucić życie w odosobnieniu i stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom. Jej misja przybiera osobisty obrót, gdy stara się chronić swoją córkę przed nieuchronnymi zagrożeniami. W filmie występuje utalentowana obsada, w tym Jennifer Lopez, Joseph Fiennes, Omari Hardwick i Gael García Bernal.

HBO MAX

PO OBU STRONACH OTCHŁANI

Majowe premiery na Netflixie

Ciekawy miniserial w klimacie thrillera. Luise Berg, policjantka z Wuppertalu w Niemczech, znajduje się na kursie kolizyjnym z nieuchronną katastrofą, gdy osoba odpowiedzialna za zabójstwo jej córki zostaje niespodziewanie zwolniona z więzienia przed odbyciem pełnego wyroku.

OFICER I SZPIEG

Majowe premiery na Netflixie

Oficer i szpieg to francusko-włoski film fabularny z 2019 roku, w reżyserii Romana Polańskiego. Film opowiada historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera pochodzenia żydowskiego, oskarżonego o szpiegostwo na rzecz Niemiec na początku XX wieku. Fabuła filmu skupia się na walce pułkownika Picquarta, jednego z oficerów wojskowych francuskiej armii, aby udowodnić niewinność Dreyfusa i ujawnić spisek, który doprowadził do jego fałszywego oskarżenia i skazania.

ŁOWCA ANDROIDÓW / BLADE RUNNER

Majowe premiery na Netflixie

To klasyk kina sci – fi. Film oparty jest na powieści Philipa K. Dicka i osadzony jest w przyszłości, w Los Angeles w 2019 roku. Fabuła filmu skupia się na Ricku Deckardzie, blade runnerze (łowcy androidów), którego zadaniem jest tropienie i niszczenie androidów uciekinierów, tzw. replikantów. Główny bohater zostaje zmuszony do powrotu do służby, aby schwytać grupę replikantów, którzy uciekli z kosmicznego okrętu i ukryli się w mieście.

DISNEY+

KRATER

Majowe premiery na Netflixie

To przygodowy film dla całej rodziny. Crater opowiada historię młodego chłopca, który dorasta w księżycowej kolonii górniczej. Po śmierci ojca wyrusza w podróż wraz z trzema najbliższymi przyjaciółmi i przybyszem z Ziemi. Razem eksplorują tajemniczy krater, odkrywając tajemnice które ukształtują ich przyszłość. Bohaterowi grozi jednak perspektywa przeniesienia się na inną planetę, co zwiększa pilność ich eksploracji.

DOM NOCNY

Dom Nocny to amerykański horror psychologiczny z 2020 roku, wyreżyserowany przez Davida Brucknera. Film opowiada historię wdowy o imieniu Beth, która zaczyna odkrywać mroczne tajemnice swojego zmarłego męża, odkrywając kolejne dziwne zjawiska w swoim domu nad jeziorem.

JUSTIFIED: BEZ PRZEBACZENIA

Majowe premiery na Netflixie

To amerykański serial telewizyjny z gatunku western kryminalny. Serial ten opowiada historię amerykańskiego marszałka Raylana Givensa, który zostaje przeniesiony do swojego rodzinnego miasta w Kentucky po tym, jak jego nieortodoksyjne metody prowadzenia śledztw na Florydzie zwróciły uwagę przełożonych. W swoim rodzinnym mieście Raylan musi zmierzyć się z przestępcami, których znał jeszcze z czasów szkoły oraz z kłopotami z własnym ojcem.

AMAZON PRIMIE VIDEO

MIRZAPUR

Mirzapur to indyjski serial telewizyjny, który został wyprodukowany przez Amazon Prime Video. Serial ten opowiada historię gangstera z Północnych Indii, który ma ambicje stać się najpotężniejszym człowiekiem w swoim regionie. Główny bohater, Akhandanand Tripathi, jest surowym i bezwzględnym biznesmenem, który handluje narkotykami, bronią i innymi nielegalnymi produktami. Akhandanand i jego syn Munna zdominowali świat przestępczy w Mirzapur, ale muszą stawić czoła konkurencji i problemom wewnętrznym.

SZYBCY I WŚCIEKLI 8

Majowe premiery na Netflixie

Ósma część serii. Fabuła filmu skupia się na zespole z Szybkich i wściekłych, który musi stawić czoła kolejnemu niebezpieczeństwu, gdy jedno z ich własnych zostaje zdradzone i przeciwko nim się obraca.

TRANSFORMERS

Pierwsza część serii Tranformerów. Fabuła skupia się na przygodach nastolatka Sama Witwicky’ego, który odkrywa, że jego nowy samochód to robot-transformer o imieniu Bumblebee, a wraz z nim związaną jest walka o przetrwanie Ziemi.

KINO

Trzej Muszkieterowie: D’Artagnan

Majowe premiery na Netflixie

Ekranizacja słynnej powieści A. Dumasa. D’Artagnan, goniony rządzą zemsty za napaść, udaje się do Paryża. Tam jednak zdaje sobie sprawę, że istnieje większy konflikt, na przykład taki, który zagraża przyszłości Francji. Łączy więc siły z trzema muszkieterami króla, Atosem, Porthosem i Aramisem i wspólnie walczą o dobro kraju. Walka ta odkryje przed tytułowym bohaterem także nowego wroga – Milady de Winter. Co ciekawe, sequel do D’Artagnana – Milady będzie miał premierę we Francji już w grudniu tego roku.

RYCERZE ZODIAKU

To film fantasy, oparty na anime p.t. Saint Seiya, wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego (odpowiedzialnego m.in. za scenki filmowe z gier Wiedźmin). Seiya dowiaduje się, że musi obronić dziewczynę, w której reinkarnowała się właśnie bogini wojny. Aby ocalić zarówno dziewczynę, jaki i cały świat, bohater musi skonfrontować się ze swoją przeszłością i zaakceptować rolę Rycerza Zodiaku.

BOOK CLUB. NASTĘPNY ROZDZIAŁ

Majowe premiery na Netflixie

To lekki film komediowy z Jane Fondą oraz Diane Keaton w rolach głównych. To kontynuacja przygód bohaterek znanych z pierwszej części. Tym razem cztery przyjaciółki udają się na swój pierwszy babski wyjazd do słonecznej Italii. Na miejscu sprawy się nieco komplikują a dojrzałe panie muszą zaadaptować się w zupełnie innych realiach niż zakładały.

 

 

W zeszłym tygodniu Majowe premiery na VOD – początek maja 2023

 

Poprzednio Jedi Survivor - Recenzja: Wciągająca gra akcji osadzona w uniwersum Star Wars
Następny PlayStation Plus Premium i Essential Maj 2023: Odkryj Gry Z Katalogu na Maj