Najtrudniejsi bossowie w Baldur’s Gate 3 – Ranking TOP 10


Baldur’s Gate 3 to jedna z najtrudniejszych gier RPG na rynku. W grze czeka na nas wiele wymagających przeciwników, ale niektórzy z nich wyróżniają się na tle innych. W tym artykule przedstawimy ranking 10 najtrudniejszych bossów w Baldur’s Gate 3.

Ocena trudności bossów w tym rankingu jest subiektywna i zależy od wielu czynników, takich jak poziom postaci gracza, build drużyny, wykorzystywane strategie i umiejętności gracza. Niemniej jednak, bossowie, którzy znaleźli się w tym rankingu, są powszechnie uważani za wyjątkowo trudnych. Walki z bossami w Baldur’s Gate 3 są wymagające, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujące. Pokonanie trudnego przeciwnika to prawdziwe osiągnięcie, które wymaga od gracza strategii, umiejętności i cierpliwości. Poniżej przedstawiam mój subiektywny ranking najtrudniejszych bossów w grze Baldur’s Gate 3.

10. Dror Ragzlin

Ten przywódca hobgoblinów jest prawdopodobnie pierwszym bossem, z którym gracze się spotkają, który naprawdę stanowi wyzwanie. Chociaż gracze mogli mieć kilka trudnych walk prowadzących do tego momentu, takich jak gnole, Paladyni Tyr lub nawet inni przywódcy goblinów Ragzlin, Minthara lub Kapłanka Gut, Ragzlin podnosi poprzeczkę trochę wyżej.

Może to być spowodowane faktem, że ma znacznie więcej sojuszników niż inne bitwy do tej pory. Jeśli gracze podejdą do niego skradankowo i będą mogli zlikwidować część jego wsparcia, może to pomóc, ale Ragzlin nadal jest potężnym przeciwnikiem, z którym trzeba się liczyć. Jego barbarzyński szał może szybko stopić zdrowie nawet twardych postaci, takich jak Halsin w formie niedźwiedzia, a jego zdolność do odpychania postaci jest śmiertelna, gdy walczy obok wielkiego dołu pająków.

Zobacz także recenzję gry Baldur’s Gate 3

9. Malus Thorm

Chociaż Ketheric Thorm jest głównym antagonistą drugiego aktu, jego walka z bossem jest zwykle przyćmiewana przez jego krewnych. Rozszerzona rodzina Thormów zapewnia jedne z najtrudniejszych walk w drugim akcie. Ze wszystkich nich Malus wydaje się być najmniej wymagający, być może dlatego, że walka z nim jest niezbędnym krokiem w zakończeniu klątwy cienia. Ale to nie powinno umniejszać wyzwania, jakie stawia.

Z pomocą swoich skrzywionych pielęgniarek może zadać przerażające obrażenia. Często postaci dystansowe są najlepsze w kontrataku na Malusa. Wykorzystując wysokość w Domu Uzdrowienia, zwykle są w stanie zabić Malusa i jego pielęgniarki z daleka. Warto również zauważyć, że podobnie jak cała rozszerzona rodzina Thormów, Malus może zostać zabity bez angażowania się w walkę z bossem.

8. Grym

Grym, legendarny strażnik Kuźni Adamantytu, jest z pewnością najbardziej imponującym wizualnie bossem w pierwszym akcie, jeśli nie najtrudniejszym. Grym zadaje ekstremalne obrażenia, ma ogromny zapas zdrowia i jest odporny na wszystkie obrażenia. Na początku może się wydawać niezniszczalny, chociaż Grym jest bardzo słaby na obrażenia kruszące po przegrzaniu się od stania w basenie lawy otaczającym kuźnię.

Chociaż zwykle nadal byłoby trudno zmniejszyć jego zdrowie wyłącznie za pomocą ataków kruszących, walka wydaje się trochę łatwiejsza, gdy gracze zdają sobie sprawę, że centralny młot zadałby Grymowi duże obrażenia, gdyby stał na kowadle podczas jego aktywacji. Sprawienie, aby Grym dotarł do kowadła, można osiągnąć poprzez manipulowanie jego „Oceną Zagrożenia”, która powoduje, że atakuje ostatnią postać, która go zaatakowała.

Zobacz nasz poradnik klas postaci do Baldur’s Gate 3

7. Ansur

Walka z Ansurem, nieumarłym smokiem w trzecim akcie, może być naprawdę przerażająca, i to z dobrego powodu. Jako smok, nawet nieumarły, nie trzeba dodawać, że Ansur ma duży zapas zdrowia i zadaje duże obrażenia, szczególnie od ataku oddechem błyskawicy. Ale walka wykorzystuje również kilka unikalnych mechanik, których gracze mogą nie przewidywać ani nie przeciwdziałać.

Ansur może „gromadzić energię”, stając się odpornym na wszystkie obrażenia. Pod koniec tego stanu uwolni Stormheart Novę, która może zabić graczy. Jednak od czasu najnowszego patcha gracze mogą teraz skutecznie chować się za skałami, aby uniknąć obrażeń od tego ataku.

6. Thisobald Thorm

Ten opuchnięty i groteskowy barman jest kolejnym członkiem rodziny Thormów. Początkowo przyjazny, Thisobald może szybko stać się agresywny i może być bardzo trudnym przeciwnikiem. Większość walki spędza w stanie „odrętwienia”, w którym jest odporny na wiele rodzajów obrażeń.

Po uderzeniu ogniem, promieniowaniem, kwasem, zimnem, błyskawicami, trucizną lub obrażeniami nekrotycznymi, przeprowadzi odpowiedni atak zwrotny, podczas którego zwymiotuje na postacie. Ta część walki jest wyczerpująca, ale ostatecznie Thorm otrzyma stan „zaciemnienia”, dzięki czemu będzie łatwiejszy do trafienia i podatny na rodzaje obrażeń, na które wcześniej był odporny.

5. Sarevok

Ten niesławny antagonista Baldur’s Gate, Sarevok Anchev, powraca w trzecim akcie gry. Biorąc pod uwagę jego reputację potężnego Bhaalspawn, nie powinno dziwić, że walka z nim może być bardzo trudna.

Wspierany przez równie brutalny trybunał kultystów Bhaala, ta walka może być trudna nawet dla najlepiej przygotowanej drużyny. Gracze, którzy przekonają Sarevoka, że chcą zostać Niesamowitym Zabójcą Bhaala, mogą otrzymać Walerię, świętego słonia bojowego, jako pomoc podczas walki, ale może ona dość łatwo zginąć.

Zobacz także nasz poradnik zaklęć leczniczych do Baldur’s Gate 3

4. Gerringothe Thorm

Ostatni i być może najtrudniejszy z bossów Thormów z drugiego aktu, Gerringothe jest złotym kolekcjonerem opłat w Reithwin Tollhouse. Kiedy gracze po raz pierwszy się z nią zetkną, prawdopodobnie będą w szoku, jak potężna jest. Ma ogromny zapas zdrowia i zadaje ogromne obrażenia nieprzygotowanym drużynom. Kluczem do tej walki jest przygotowanie i niewielka wiedza.

Gerringothe zadaje zwiększone obrażenia postaciom, im więcej złota mają przy sobie. Na tę walkę warto zostawić bogactwo w obozie. Gracze powinni również zebrać kilka z różnych stosów złota wokół rogatki, ponieważ Gerringothe może użyć ich do zdolności, takich jak jej Halabarda Monet lub Zapalne Monety. Wreszcie, gracze powinni zdecydowanie zabić Oblicza, które dołączają do walki, ponieważ każde z nich zwiększa jej HP o 100.

3. Ciocia Ethel

Auntie Ethel, niesławna zielona wiedźma, może zostać pokonana dwa razy w grze: raz w akcie pierwszym i ponownie w akcie trzecim. Chociaż obie walki mogą okazać się trudne, jej walka w akcie trzecim może być szczególnie trudna. Ethel połknęła zaginione dziecko, Vanrę, więc gracze będą musieli albo użyć sekretnego przepisu ocalałych wiedźm, aby zmusić Ethel do zwymiotowania dziecka, albo pokonać ją za pomocą ataków nieśmiertelnych.

Pokonanie jej nie jest jednak łatwe. Gracze będą musieli zlikwidować wszystkie grzyby, które leczą Auntie Ethel co turę, a także zmierzyć się z jej oczarowanymi zwolennikami i jej zamiłowaniem do irytujących czarów obszarowych.

2. Cazador

Kiedy gracze napotykają władcę wampirów, Cazadora, staje się jasne, dlaczego Astarion musiał uciekać. Walka z Cazadorem może być wyzwaniem nawet dla najlepiej przygotowanej drużyny. Kluczem do tej walki jest jak najszybsze zabicie samego Cazadora, ponieważ czerpie on moc ze swoich wampirzych pomiotów, dopóki są one żywe i na jego kręgu rytualnym nie stoi żadna z postaci gracza ani przywołań.

1. Raphael

Raphael, czarujący diabeł, jest bossem w centrum być może najbardziej niesławnej walki w Baldur’s Gate 3. Ma on najwyższy w grze zapas zdrowia, czyli 666, a także kilka potencjalnie śmiertelnych dla drużyny ruchów. Dobrą wiadomością dla graczy jest to, że jego najpotężniejszym atakom można zapobiec, niszcząc filary dusz. Ekstrawagancji walki z Raphaelem nie można przegapić, ale gracze powinni posłuchać ostrzeżenia gry i upewnić się, że są naprawdę przygotowani, zanim zmierzą się z tym przerażającym bossem.

Wszystkich bossów pokonaliśmy i nagraliśmy na naszym kanale YouTube. Sprawdź sam naszą playlistę z pełnego przejścia gry Baldur’s Gate 3.

Baldur's Gate 3

Nie bądź elf, dej suba!

Poprzednio Zombie Marvel: Rewolucja bohaterów - recenzja - zombie Iron-Man!
Następny Wiedźmy w świecie Gwiezdnych Wojen - Tajemnicza moc Dathomiru