Prince of Persia: The Lost Crown – Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie i sekrety – Poradnik z mapami


Prince of Persia: The Lost Crown to dwuwymiarowa gra przygodowa z platformowymi elementami, w której twórcy ukryli dziesiątki różnych sekretów oraz przedmiotów kolekcjonerskich. Poniższy poradnik pomoże Wam odnaleźć je wszystkie.

Ten poradnik jest podzielony na rozdziały, odpowiadające poszczególnym poziomom w grze Prince of Persia: The Lost Crown. Dodatkowo wszystkie przedmioty zostały rozdzielone, dzięki czemu łatwiej Wam będzie znaleźć ten przedmiot, którego akurat potrzebujecie. W każdym rozdziale znajdziesz listę przedmiotów kolekcjonerskich i sekretów, wraz z mapą, która pokazuje ich lokalizację. Aby skorzystać z poradnika, po prostu wybierz poziom, na którym aktualnie jesteś. Następnie, na mapie, znajdź przedmiot lub sekret, którego szukasz. Przewodnik zawiera również dodatkowe informacje, takie jak opisy przedmiotów kolekcjonerskich i sekretów oraz wskazówki, jak je znaleźć. Przy okazji rzuć też okiem na naszą recenzję gry Prince of Persia: The Lost Crown

Spis Treści

Dolne Miasto / Lower City

Będąc pierwszym regionem, który Sargon odwiedzi w swojej przygodzie przez Górę Qaf w grze Prince of Persia: The Lost Crown, Dolne Miasto nie tylko jest rozległą przestrzenią, ale także centralnym punktem dla wielu dostępnych w grze zadań pobocznych. Wiele z tych kolekcjonerskich przedmiotów możesz zdobyć od razu, podczas gdy inne będą wymagały powrotu, gdy zdobędziesz inne moce lub przedmioty.

Lista przedmiotów kolekcjonerskich w Dolnym Mieście w Prince of Persia: The Lost Crown składa się z 26 skarbów, 4 dzbanów z duszkami, 4 monet Kserksesa i 5 przedmiotów legendarnych. Niektóre z nich można zdobyć na początku gry, podczas gdy inne wymagają ukończenia zadań pobocznych lub rozwinięcia umiejętności postaci.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis każdego przedmiotu kolekcjonerskiego:

Skarby w dolnym mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Soma Tree Petal – Undead Prisoner Story Boss Fight: Uzyskaj po pokonaniu bossa Undead Prisoner, próbując opuścić Dolne Miasto. Jest to nie do uniknięcia.
 2. Arslan’s Glory Amulet – In the Prophecy Room: Uzyskaj w pokoju proroctwa przy pierwszym wejściu do niego.
 3. Azure Damascus Ingot – At the exit from Hyrcanian Forest: Po zdobyciu łuku i przejściu z Hyrcanian Forest do Lower City, zamiast kierować się na zachód dalej do miasta, użyj drążka, aby dostać się wyżej i przez pułapki.
 4. Amulet Holder – Above the Prophecy Room: Idąc na zachód od wejścia do Hyrcanian Forest na Górę Miejską, przejdź do pokoju z łucznikiem i dwoma zombie z halabardami. Zsuń się pod ścianę na zachód, aby znaleźć ten przedmiot w skrzyni.
 5. Soma Tree Flower – Manticore Story Boss Fight: Pokonaj Mantykorę.
 6. Rukhsana’s Gift Amulet – Hidden Room Near Fast Travel Location: Można go znaleźć w ukrytej pokoju na południowy wschód od teleportu północno-zachodniego.
 7. Raw Ore – Part of the Ancient Power Unearthed Quest: Po przyjęciu tego zadania zostanie ono wskazane na mapie, będziesz potrzebować Chakram, aby dostać się do niego.
 8. Memory Shard – At the exit from the Sacred Archives/Jail: Znajdziesz to, gdy opuścisz Więzienie w kierunku Dolnego Miasta. Jest w twojej drodze.
 9. Frost Charm Amulet – At the exit from Soma Tree: Ruszaj na północny zachód do Dolnego Miasta z Soma Tree po zdobyciu podwójnego skoku. W pierwszym pokoju walcz z szałem wrogów, aby zdobyć ten amulet.
 10. Azure Damascus Ingot – In The Haven after double jump: Po zdobyciu mocy podwójnego skoku możesz go zebrać z góry obszaru treningowego w The Haven.
 11. Gleaming Lion Amulet – Secret Floor of Elevator: Dostępny na tajnej kondygnacji windy po zakupie klucza od złomiarza.
 12. Lilac Skin – Secret Floor Spinning Blades Challenge: Dostępny na tajnej kondygnacji windy. Podwójnie skacz w górę, aby dostać się do szumu obracających się ostrzy. Uzupełnij go, aby otrzymać nagrodę.
 13. Soma Tree Petal – In the maze near the start of the game: Po zdobyciu umiejętności wybuchania ścian wróć na początek gry i jest ukryta łamiąca się ściana pod ziemią. Przejdź przez labirynt platform, aby znaleźć Soma Tree Petal.
 14. Azure Damascus Ingot – Through Iron Bars in Left side of Lower City: Z Scholar’s Area spadać i używać Chakram teleport, aby przejść przez żelazne wrota po lewej stronie, aby uzyskać tę nagrodę.
 15. Chest of Crystals – Platforming near the Scholar’s Area: Z Scholar’s Area fast travel idź w dół i w prawo, aż dotrzesz do dużego pokoju. W prawym górnym rogu znajduje się skrzynia.
 16. Chest of Crystals – Chakram under the Prophecy Room: W pokoju pod pokojem proroctwa przejdź przez Chakram teleport, aby znaleźć tę skrzynię.
 17. Azure Damascus Ingot – Far under The Haven: Otrzymany po zdobyciu teleportu Chakram. Z The Haven idź w prawo, a następnie na dół z pokoju. Przejdź przez drzwi z kratą po lewej stronie, a następnie idź w lewo. Po zejściu do pokoju złam ukrytą ścianę po prawej stronie, aby znaleźć ten przedmiot.
 18. Amulet Zurvan’s Voice – The Architect’s challenge #1: Po lewej stronie The Haven miniesz windę i dotrzesz do dwóch posągów ze strzałami skierowanymi w siebie. Strzelaj strzałami w tym samym kierunku, w którym patrzą one w szybkim następstwie, aby ta skrzynia się pojawiła.
 19. Radiant Skin – Unreachable platform near Wak-Wak Tree: Wymaga podwójnego skoku. Z pokoju z posągiem bogini idź na południe, a następnie do pokoju po lewej stronie z drzewem Wak-Wak. Na platformie znajduje się skrzynia.
 20. Soma Tree Petal – The Lost Warriors Side-Quest: Za ukończenie bitwy z Ardashirem na końcu zadania pobocznego The Lost Warriors.
 21. Soma Tree Petal – Prophecy of Mount Qad Reward #1: Nagroda za zwrot 5 Piasków do pokoju proroctwa.
 22. Holy Fire Amulet – Prophecy of Mount Qad Reward #2: Nagroda za zwrot 10 Piasków do pokoju proroctwa.
 23. Amulet Holder – Prophecy of Mount Qad Reward #3: Nagroda za zwrot 15 Piasków do pokoju proroctwa.
 24. Soma Tree Petal – Prophecy of Mount Qad Reward #4: Nagroda za zwrot 20 Piasków do pokoju proroctwa.
 25. Damascus Ingot – Prophecy of Mount Qad Reward #5: Nagroda za zwrot 25 Piasków do pokoju proroctwa.
 26. Soma Tree Flower – Prophecy of Mount Qad Reward #6: Nagroda za zwrot wszystkich 30 Piasków do pokoju proroctwa.

Słoje Piasku w dolnym mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Sand-Jar #1 – Traps below The Haven Z The Haven w Dolnem Mieście przejdź na wschód przez jeden pokój, a następnie zeskocz na dół i skieruj się na zachód. Przejdź przez pułapki, aby znaleźć ten Spirited Sand-Jar.
 2. Sand-Jar #2 – After Manticore Fight Po zdobyciu Air Dasha po walce z Manticore skieruj się do dolnego lewego wyjścia z pokoju ze statuą. Przeskocz przez niskie kolce, aby go znaleźć.
 3. Sand-Jar #3 – To the right of The Haven Uzyskany po zdobyciu teleportu Chakram. Z The Haven idź w prawo, a następnie na dół z pokoju. Przejdź przez drzwi z kratą po lewej stronie i wstąp do pokoju po prawej stronie.
 4. Sand-Jar #4 – In an underground maze Podróżuj w kierunku wejścia do gry i udaj się do podziemnej strefy, w której możesz wrócić na starą drogę. Dojdź na prawy dolny róg tej przestrzeni i zobaczysz szczelinę, którą możesz przeskoczyć, aby dostać ten Sand-Jar.

Monety Xerxesa w dolnym mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Xerxes Coin #1 – Behind a breakable wall Można go znaleźć w pokoju pod punktem szybkiej podróży w Dolnym Mieście na zachodzie, za ścianą, którą można zniszczyć.
 2. Xerxes Coin #2 – At the Soma Tree exit W miejscu, gdzie Soma Tree przechodzi w Dolne Miasto, znajduje się pokój z nadrukiem obracającego się koła platformy. W prawym górnym rogu tego pokoju znajduje się test monety Xerxes.
 3. Xerxes Coin #3 – High above the statue’s head Po zdobyciu Snu Czasu wróć do pokoju ze statuą. Użyj punktu kotwiczącego na głowie statuy, aby wskoczyć w powietrze i zdobyć tę monetę.
 4. Xerxes Coin #4 – Part of Lost Warriors Side-Quest Uzyskany po pokonaniu Ardashira pod koniec linii zadań Zaginieni Wojownicy.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w dolnym mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. The Hunter and the Man-Eater W pobliżu drzewa Wak-Wak w prawym górnym rogu. Z górnego połączenia między Dolnym Miastem a Hyrcańskim Lasem udaj się na zachód przez jeden pokój, a następnie wejdź na drzewo Wak-Wak. Ten przedmiot kolekcjonerski znajduje się tuż obok niego.
 2. Missive 1 Po zdobyciu Air Dash po walce z Manticore skieruj się do dolnego lewego wyjścia z pokoju ze statuą. Kontynuuj, aż będziesz ponownie w świetle, a ta misja będzie bezpośrednio na twojej drodze.
 3. Artisan Tools – Carpet Weavers Na południowy wschód od punktu teleportacji Scholar’s Area, tuż przed przełącznikiem otwierającym bramę do pomieszczenia poniżej.
 4. The Path of the Hero Otrzymany za ukończenie wszystkich kursów treningowych w The Haven.
 5. The Lion and the Viper Pokój teleportacji Chakram poniżej The Haven. Uzyskany po zdobyciu teleportu Chakram. Z The Haven idź w prawo, a następnie na dół z pokoju. Przejdź przez drzwi z kratą po lewej stronie i wstąp do pokoju po prawej stronie. Po zejściu do pokoju złam ukrytą ścianę po prawej stronie, aby znaleźć ten przedmiot.

Las Hyrcanian i Drzewo Soma

W tym przypadku połączyliśmy dwie lokacje w jedną z uwagi na wygląd mapy, tak będzie znacznie wygodniej. Las Hyrcański posiada cztery Skarby, dwa Dzbanki z Piaskiem, dwie Monety i trzy Kolekcje Lore. Natomiast Drzewo Soma zawiera dziesięć Skarbów, trzy Dzbanki z piaskiem, dwie Monety Kserksesa i cztery Przedmioty Lore jako kolekcjonerskie.

Skarby w lesie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Mapa – Ukryta za pokojem z kołowrotkiem Od drzewa Wak-Wak po prawej stronie pokoju z symbolem koła młyńskiego skręć w dół. Po przejściu obok wrogów skręć ponownie w prawo, aby znaleźć miejsce, w którym możesz kupić tę mapę.
 2. Skrzynia kryształów czasu – Ześlizgnij się za pomocą kwiatu Z pokoju z kołatkiem skręć w górę i w lewo. Zobaczysz małą szczelinę w ścianie. Strzel w jeden z kulistych kwiatów, aby pojawiła się platforma, na którą możesz wskoczyć, i ześlizgnij się do tej obszaru.
 3. Pępek drzewa Soma – Architekt Puzzle #2 Ten liść drzewa Soma można znaleźć w prawym górnym rogu lasu Hyrcanii przed przemianą mapy w region drzewa Soma. Jest tam podstawa skrzyni z czterema kawałkami trawy wokół niej. Pokrój całą trawę, zanim znowu wyrośnie, aby zrobić skrzynię. Ta lokalizacja jest powiązana z pobocznym zadaniem Architekta.
 4. ’Różowa’ skóra – Przejdź przez dużą szczelinę Po zdobyciu tkaniny czasu w późnej fazie gry wróć do miejsca, w którym nieśmiertelny kolega wskoczył w dużą szczelinę. Przeciągnij się przez tę szczelinę, aby znaleźć mały obóz z różową skórą.
 5. Skrzynia kryształów czasu – Wyzwanie platformowe W dużym pokoju nad Zepsutym Drzewem Wak-Wak znajduje się skrzynia kryształów czasu w lewym górnym rogu. Aby ją zdobyć, musisz wykonać kilka manewrów platformowych.

 6. Azure Damascus Ingot – Platformowanie w dużym pokoju Z dużego pokoju nad Zepsutym Drzewem Wak-Wak udaj się w prawo, a następnie w górę i w lewo, aby znaleźć ten przedmiot.
 7. Soma Tree Flower – Nagroda za walkę z Królową Lasu Pokonaj Kianę, Królową Lasu.
 8. Soma Tree Petal – Wyzwanie walki Z dużego pokoju nad Królową Lasu udaj się w lewo, a następnie w górę za pomocą exploding bulb. Pokonać kilka fal wrogów, aby znaleźć ten Soma Tree Petal.
 9. Skrzynia kryształów czasu – Poniżej starych posągów mężczyzn Poniżej obrazów czterech mężczyzn wpadnij w mały obszar w lewym dolnym rogu i podążaj ścieżką eksplodujących ścian.
 10. Elusive Water Amulet – Pośród gigantycznych drzew Z pokoju z posągiem czterech mężczyzn wyjdź przez najniższe wyjście po prawej stronie. Trzymaj się górnej części następnego pomieszczenia, mijając wroga gigantycznego drzewa, a następnie schodź w dół, aby znaleźć ten amulet.
 11. Azure Damascus Ingot – The Architect puzzle #7 Dwa pomieszczenia po lewej stronie punktu warpu w pobliżu zepsutego Drzewa Wak-Wak jest zagadka o trzech posągach.
 12. Turning Wind Amulet – Porozmawiaj z wilkiem po pokonaniu bossa Po pokonaniu Królowej Lasu wróć do zepsutego Drzewa Wak-Wak i porozmawiaj z Chamroshem wilkiem.
 13. Amulet Holder – Clairvoyance shifting puzzle Po zdobyciu mocy Clairvoyance z północno-zachodniego teleportu udaj się na południowy zachód, aż zobaczysz niebieską platformę, którą możesz przesunąć. Przejdź przez to platformowanie, aby zdobyć Amulet Holder.
 14. Memory Shards – Za ścianą, którą można zniszczyć Po opuszczeniu sali bitwy dla Królowej Lasu udaj się na zachód. Po wejściu na górę udaj się w prawo, a zobaczysz skrzynię, do której możesz dotrzeć po zbombardowaniu odległej ściany.

Słoje z Piaskiem w lesie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Sand-Jar #1 – Poniżej górnego lewego wyjścia Po rozmowie z Meniolasem w lewym górnym rogu mapy zejdziesz do obszaru z małą ścieżką. Znajdzie się ona tuż nad kolcami. Podążaj tą ścieżką w lewo, aby znaleźć ten Dzban z Duszkami.
 2. Sand-Jar #2 – Za ścianą, którą można zniszczyć Z lewego krańca drzewa Wak-Wak w lasie Hyrcańskim zeskocz w dół w kierunku obszaru zadania pobocznego The Deserter. Kontynuuj w prawo, a następnie zeskocz w dół. Poszukaj ściany, którą można zniszczyć po lewej stronie, a w środku znajdziesz Dzbanek z Duszkami.
 3. Sand-Jar #3 – Zbadaj wierzchołek drzewa Soma Znajduje się w pokoju bezpośrednio nad walką z Królową Lasu.
 4. Sand-Jar #4 – Górny prawy z pokoju z zepsutym drzewem Wak-Wak Z pokoju teleportacyjnego z zepsutym drzewem Wak-Wak użyj podwójnego skoku, aby wskoczyć na prawą ścianę i podążać ścieżką, aby znaleźć ten dzbanek z duszkami.
 5. Sand-Jar #5 – Daleko w lewo przed lasem Hyrcańskim Z najdalej wysuniętego w lewo punktu teleportacji zeskocz w dół do miejsca, w którym mapa przechodzi w las Hyrcański. Zamiast tego skieruj się w prawo i zeskocz w dół. Użyj teleportu Chakram, aby dostać się do metalowej kraty dla tego Dzbana z Duszkami.

Monety w lesie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Xerxes Coin #1 – Walka z Utraconym Wojownikiem w Hyrkanskim Lesie Udaj się do pokoju znajdującego się bezpośrednio pod pokojem z symbolem kołowrotka, aby znaleźć Utraconego Wojownika. Po jego pokonaniu otrzymasz Insygnium Persopolis jako część wątku zadania Utraceni Wojownicy, a także monetę Xerxes.
 2. Xerxes Coin #2 – Poniżej górnego lewego dzbanka z duszkami Po rozmowie z Meniolasem w lewym górnym rogu mapy zejdziesz do obszaru z małą ścieżką. Znajdować się ona będzie tuż nad kolcami. Kontynuuj dalej w dół, aby znaleźć wyzwanie platformowe z monetą Xerxes, którą musisz zdobyć, a następnie wrócić na twardy grunt.
 3. Xerxes Coin #3 – Wyzwanie platformowe W pokoju powyżej i po prawej stronie zepsutego drzewa Wak-Wak można znaleźć rękawice monet Xerses.
 4. Xerxes Coin #4 – Ukryty przed Wieżą Ciszy Wspiąć się na górę góry z posągiem czterech mężczyzn. Między najwyższym i drugim najwyższym znajdziesz tę monetę w prawym górnym rogu pokoju.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w lesie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Tusk of Erlik – Na Twojej drodze Ten przedmiot kolekcjonerski znajduje się w pokoju poniżej i po prawej stronie pokoju z symbolem kołowrotka.
 2. The Embrace of Athra – Po otrzymaniu łuku Po zdobyciu łuku w lesie podążaj w górę, a następnie w lewo, aby znaleźć ten przedmiot kolekcjonerski.
 3. Botany Logs Of Cyrus Log 2 – Po drugiej stronie dużej szczeliny Po zdobyciu Tkaniny Czasu pod koniec gry wróć do miejsca, w którym współcześni nieśmiertelni skoczyli w dużą szczelinę. Przeciągnij się przez tę szczelinę, aby znaleźć mały obóz z tym przedmiotem kolekcjonerskim.
 4. The Fall of the Hyrcanina Tribe – Nad wejściem do Sunken Harbor Ze Złamanego Portu udaj się do Drzewa Soma i będzie on na ziemi po lewej stronie, gdy wejdziesz trzy pokoje wyżej.
 5. Cursed Object – W górnym pokoju Po lewej stronie Sand-Jar #3.
 6. Botany Logs of Cyrus Log 1 – Najwyższa po prawej stronie za ścianą, którą można zniszczyć Z teleportu w prawym górnym rogu wejdź na najwyższy punkt w tym pokoju, aby go znaleźć.
 7. The Crowning of a Divine King – W pokoju przed Dolnim Miastem Z lewej strony drzewa Soma, gdzie możesz zejść do lasu Hyrkanskiego, zamiast tego udaj się w górę i w lewo od punktu teleportacji po uzyskaniu podwójnego skoku. Znajdziesz go tutaj za zamkniętymi drzwiami przed dotarciem do Dolnego Miasta.

Głębiny

We Wczesnej fazie gry Prince of Persia: The Lost Crown zostaniesz siłą wrzucony do regionu The Depths. W związku z tym będziesz musiał zmierzyć się z różnymi nowymi wyzwaniami, ale także będziesz miał szansę zdobyć bardziej interesujące amulety i ulepszenia, które pomogą Ci w dalszej podróży Sargona. W tym przewodniku po kolekcjonerskich przedmiotach z regionu The Depths w Prince of Persia: The Lost Crown omówimy lokalizacje wszystkich kolekcjonerskich przedmiotów z tego regionu. Region The Depths zawiera 12 skarbów, 3 dzbanki z piaskiem, 8 monet i 6 przedmiotów Lore.

Skarby w głębinach w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Memory Shards – Północny zachód od pokoju pazurów Z drzewa Wak-Wak przed drzewem Wak-Wak w pokoju z pazurami udaj się w lewo i w górę. Fragment pamięci znajduje się w górnym lewym rogu tego pomieszczenia.
 2. Skrzynia kryształów czasu – Za pełzającym stworzeniem Po zdobyciu zdolności klonu cienia udaj się na szczyt pokoju z windą. Udaj się w lewo tak daleko, jak możesz, i kryj się za pełzającym wrogiem. Kontynuuj w lewo, aż dotrze do pętli w dół, aby znaleźć tę skrzynię.
 3. Amulet Agony – Pokonaj bossa gigantycznego kraba Nagroda za pokonanie Gigantycznego Kraba w pokoju w prawym górnym rogu pokoju z trzema twarzami w Katakumbach
 4. Amulet Shockwave – The Architect Quest #8 Znaleziony w dolnym prawym rogu katakumb. Wyjdź z pokoju z trzema twarzami od dołu, a następnie kontynuuj w prawo. Rozwiąż zagadkę, aby obie twarze się zapaliły, zostawiając za sobą klona cienia
 5. Skrzynia kryształów czasu – Na Twojej drodze Podążaj ścieżką w prawym dolnym rogu z Katakumb i to będzie na Twojej drodze
 6. Pępek drzewa Soma – Po lewej stronie, gdzie spadłeś Z pokoju, w którym pierwotnie wpadłeś do Głębin, udaj się w lewo. W tym pokoju przejdź do prawego dolnego rogu pomieszczenia między spadającą trucizną, aby znaleźć liść drzewa Soma.
 7. Amulet Indomitable Spirit – Pokonaj Nieumarłego Erlik Otrzymany na końcu zadania Matki Miłości w lewym pomieszczeniu po zabiciu Erlika
 8. Ingot Azure Damascus – W pobliżu wyjścia z Dolnego Miasta Z wejścia z Dolnego Miasta w lewym górnym rogu Głębin wpadnij do dołu w niższy trakt, aby znaleźć ten przedmiot
 9. Ingot Azure Damascus – W górnej lewej części Scrappera Z pokoju, w którym wpadłeś, udaj się w prawo, a następnie w dół za pierwszym razem, gdy będziesz miał taką możliwość. Ten Ingot znajduje się w górnej lewej części tego pokoju.
 10. Skrzynia kryształów czasu – W górę od pokoju z trzema twarzami W pokoju nad punktem teleportacyjnym Katakumb i drzewem Wak-Wak w lewym dolnym rogu pomieszczenia.
 11. Amulet Ayyar – W lewo od pokoju z trzema twarzami Z pokoju z trzema pionowymi twarzami udaj się w lewo na wysokości środkowej twarzy, aby znaleźć tę skrzynię skarbów
 12. Amulet Divine Spear – W pułapkowej pokoju pod Scrapperem Od dołu windy obok sklepu w Głębinach przejdź dwie lokacje, aby znaleźć pułapkowy pokój z tym skarbem w nim.

Słoje z piaskiem w głębinach w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Sand-Jar #1 – W pobliżu małego windy Z góry windy udaj się w lewo, a następnie w dół, aby znaleźć tę doniczkę.
 2. Sand-Jar #2 – W katakumbach W katakumbach skręć w lewo za pierwszym razem, gdy będziesz miał taką możliwość, a następnie przejdź do lewego dolnego rogu pomieszczenia.
 3. Sand-Jar #3 – Po lewej stronie, gdzie spadłeś Z drzewa Wak-Wak po lewej stronie pokoju, w którym pierwotnie wpadłeś, przejdź do górnego lewego wyjścia, a znajdziesz doniczkę z piaskiem na półce.

Monety w głębinach w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Xerxes Coin #1 – Lost Warrior Side-Quest Moneta za pokonanie Utraconego Wojownika na lewo od Scrappera.
 2. Xerxes Coin #2 – Prawo od dołu windy w Głębinach Moneta Xerxes w pokoju po prawej stronie dołu szybu windy.
 3. Xerxes Coin #3 – Prawo od dołu windy prowadzącej do Haven Po prawej stronie dołu windy prowadzącej do Haven między taśmociągami.
 4. Xerxes Coin #4 – Pokój nad początkowym pokojem w Głębinach Ta moneta znajduje się w pokoju bezpośrednio nad pokojem, w którym po raz pierwszy wpadłeś w głębiny. Aby go zdobyć, musisz unikać kolców.
 5. Xerxes Coin #5 – Między wirującymi ostrzami Z sklepu w Głębinach udaj się w górę i w lewo do pokoju, który wygląda jak klepsydra. Gdy ześlizgniesz się w szczelinę, znajdziesz monetę Xerxes między wirującymi ostrzami. Dotrzej bezpiecznie na dół, aby zebrać monetę.
 6. Xerxes Coin #6 – Trap Gauntlet Po zdobyciu zdolności klonu udaj się ze sklepu tak daleko w lewo, jak tylko możesz, omijając pełzającego potwora z tarczą, aby znaleźć tę monetę Xerxes w lewym górnym rogu pokoju.
 7. Xerxes Coin #7 – Trap Gauntlet Od poprzedniej monety kontynuuj schodzenie i znajdziesz kolejną monetę pośrodku kolejnych kolców.
 8. Xerxes Coin #8 – Lost Warrior Side-Quest Otrzymany za pokonanie Utraconego Wojownika w pokoju w górnym lewym rogu punktu teleportacji i drzewa Wak-Wak.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w głębinach w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Duck Toy Po walce z bossem, która kończy się w Głębinach, udaj się w prawo, aż zobaczysz podnoszący się taśmociąg. Podążaj tą ścieżką, aby znaleźć Kaczą Zabawkę.
 2. Tiara Można ją znaleźć w katakumbach w prawym górnym rogu pierwszego dużego pokoju, do którego trafisz.
 3. Dropped Locket Z warsztatu The Scrappera na dole głównej windy opuść pokój przez górne wyjście. Gdy dotrzesz do następnego pokoju, ten kolekcjonerski przedmiot znajduje się na ziemi.
 4. Nursery Rhyme on a Toy W pokoju w lewym dolnym rogu Głębin. To jest za Nieumarłym Erlikiem, którego będziesz walczył jako część zadania Motherly Love.
 5. Mirror Ten kolekcjonerski przedmiot można znaleźć w dalekim górnym lewym rogu Głębin, tuż przed tym, jak staje się ponownie Dolnym Miastem.
 6. Persian Children’s Playtime Verse Z pokoju z naklejką pazura udaj się w górę, aż dojdziesz do szybu windy. Następnie udaj się w lewo. Gdy będziesz w pokoju w kształcie litery V, który zwęża się w kwas na dole, dotrzyj do platformy w górnym centrum.

Zatopiony Port

Po wyjściu z miasta lub grobowca Sargon znajdzie się w Zatopionym Porcie. Ta lokalizacja, nawiązująca do portów i pirackich statków, ma wiele kolekcjonerskich przedmiotów do podniesienia. W tym przewodniku po kolekcjach Zatoki Zanurzenia w Prince of Persia: The Lost Crown dowiesz się, jak znaleźć każdy Skarb, Przedmiot Legendy i Dublon (Monetę).

Skarby w Zatopionym Porcie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Memory Shards – Z wejścia do zachodniego lasu Hyrczańskiego udaj się w dół i w lewo od pierwszego pokoju, aby znaleźć skrzynię z tym przedmiotem.
 2. Amulet Holder – Po prawej stronie zamkniętego dołu weź windę na samą górę, a następnie skieruj się w lewo, aby ją znaleźć.
 3. Chest of Time Crystals – Top of small elevator and then left Znaleziono 2x Crystal Chests w lewym górnym rogu Sunken Harbor, tuż po lewej stronie góry windy.
 4. Chest of Time Crystals – taki sam jak wyżej #3
 5. Soma Tree Petal –  Od punktu warpowego min w Sunken Harbor idź w prawo, aż dotrzesz do dużego pokoju. Wejdź na szczyt, aby znaleźć skrzynię-pułapkę. Zniszcz go, aby zdobyć Soma Petal.
 6. White Peacock Amulet – Od dołu windy idź w prawo i przez zagadki z przesuwnymi kłodami. W pokoju na końcu w prawo z kryształami jest fałszywa ściana po lewej stronie. Zniszcz go i przedzieraj się przez więcej pułapek, aby go zdobyć.
 7. Coral Skin – Otrzymany w połowie pokoju z naklejkami z dziobami.
 8. Chest of Time Crystals – Z pokoju z naklejką z dziobem udaj się w dół przez studnię i w lewo przez ukrytą  ścianę, aby znaleźć skrzynię z kryształami.
 9. Amulet Ard’s Fortune – W najniższym prawym pokoju Sunken Harbor za zablokowaną wybuchającą ścianę. Jest plansza do gry w kółko i krzyżyk. Obracając chakram w górny prawy otwór, aby skrzynia się pojawiła. Pokonać imitację za tę nagrodę.
 10. Skrzynia kryształów – Lewo od statku piratów Z pokoju piratów za łamliwą ścianą wybierz środkowe wyjście w lewo, pokonać wrogów w następnym pokoju i uzyskać tę skrzynię.
 11. Azurowy Damaszek Ingot – Górna lewa od statku piratów Wyjdź z pokoju na statku pirackim na górną lewo. Kontynuuj do drugiego pokoju z opadającymi kolcami i tam jest fałszywa ściana po lewej. W środku znajdziesz tę skrzynię.
 12. Amulet Thunder Charm odblokowany – Pokój nad statkiem pirackim Na końcu wąskiego przejścia nad pokojem z piratskim statkiem.
 13. Amulet Verethragna’s Wrath – W pokoju po prawej stronie tego, z zawieszonym drewnem i kolcami, jest ukryty pokój w prawym górnym rogu mapy.
 14. Kwiat srebrnego drzewa – po prawej stronie pokoju z zawieszoną platformą Za łamliwą ścianą po prawej stronie pokoju z zawieszeniem, jeśli masz podwójny skok, możesz dostać się do lewego górnego rogu tego pokoju.

Słoiki z Piaskiem w Zatopionym Porcie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Szklane słoiki z duchem #1 – Dół i prawo od statku piratów Z pokoju ze statkiem po prawej stronie łamliwej ściany wskocz do pokoju pod spodem. Pokonać olbrzymiego kraba i uzyskać ten słoik z piaskiem.
 2. Szklane słoiki z duchem #2 – Top wieża z kolcami Na samym szczycie pokoju z kolcami i prętami. Będziesz potrzebować podwójnego skoku z zamkniętego dołu, aby dotrzeć tutaj.
 3. Szklane słoiki z duchem #3 – Część drogi w górę windy W połowie drogi w górę windy do szczytu jednego z Waypointsów będziesz mógł znaleźć ten słoik z piaskiem w niszy po prawej stronie.

Monety w Zatopionym Porcie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Xerxes Coin #1 – Poniżej pokoju z kolczastymi kłodami Z punktu teleportacji w polach minowych udaj się na wschód, aż dotrzesz do zagadki, która wymaga manewrowania między kolczastymi kłodami. Na dole pionowego szybu znajduje się moneta między dwoma kłodami z kolcami.
 2. Xerxes Coin #2 – W powietrzu nad poziomą ruchomą klatką schodową Po uzyskaniu zdolności do trzymania i wypuszczania bomb udaj się do nowej części Sunken Harbor, następnie na południe przez studnię, a następnie na zachód do pokoju, który zabierze Cię z powrotem w kierunku zamkniętego sanktuarium. Gdy poruszasz się po torze, zobaczysz w powietrzu monetę Xerxes.
 3. Xerxes Coin #3 – Ukończ zadanie poboczne Skarb Siedmiu Mórz Otrzymuje się po ukończeniu zadania Skarb Siedmiu Mórz w Pirackim Statku.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w Zatopionym Porcie w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Proclamation Treaty – Prawy dolny róg pokoju z kolczastymi kłodami Może zostać zdobyty z bujającego się ciała na dole pokoju studni w pokoju z naklejką kolczastej kłody.
 2. Tarnished Coin – Poniżej pokoju z kolczastymi kłodami Zeskocz do studni po rzuceniu kotwicy. Zniszcz ścianę po lewej stronie tego pokoju, aby dostać się do drugiego pomieszczenia z tą monetą.
 3. Pirate Sea Shanty – W Pirackim Statku Wewnątrz Pirackiego Statku za łamliwą ścianą.
 4. Rusted Hook – W drodze do Raging Seas W pokoju po prawej stronie Pirackiego Statku, po rozmowie z Orod znajduje się on na Twojej drodze.

Górne Miasto

W dalszej części Prince of Persia: The Lost Crown dotrzesz do Górnego Miasta. Jest to kolejna rozległa kraina o tej samej skali, co Dolne Miasto, w której będziesz mógł zebrać wszystko, co możesz. W tym przewodniku po kolekcjonerskich przedmiotach Górnego Miasta Prince of Persia: The Lost Crown omówimy, jak zdobyć wszystkie kolekcjonerskie przedmioty. Górne Miasto posiada 18 skarbów, 3 słoiki z piaskiem, 4 monety Xerxes i 8 przedmiotów związanych z fabułą.

Skarby w Górnym Mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Four Royal Stars Amulet – Wznieś się windą z Dolnego Miasta do Górnego Miasta. Udaj się do obszaru, do którego możesz dotrzeć w lewym górnym rogu, aby go znaleźć.
 2. Memory Shards – Wymaga podwójnego skoku. W pokoju z dużymi żyrandolami wejdź na nie i znajdź tę skrzynię w lewym górnym rogu.
 3. Chest of Crystals –  Z pokoju z żyrandolami wyjdź na górne wyjście po prawej stronie do drzewa Wak-Wak. Zeskocz i przejdź przez przeszkód, aby znaleźć tę skrzynię po prawej stronie.
 4. Void Blade Amulet – W pokoju nad obserwatorium znajduje się skrzynia pod drzewem Wak-Wak.
 5. Chest of Crystals – W pokoju z unoszącymi się i opadającymi kręgami po stronie wschodniej od centralnej wieży skarbiec znajduje się w prawym górnym rogu pokoju.
 6. Azure Damascus Ingot – Z pokoju z windą do Świętych Archiwów udaj się na zachód, a następnie na dół. Przejdź przez przeszkód, aby znaleźć skrzynię z tym ingotem.
 7. Soma Tree Petal – Otrzymuje się po pokonaniu Menolii i udania się w lewo.
 8. Chest of Time Crystals – Po lewej stronie teleportu Upper City East użyj teleportu Chakram z strzałek, aby wspiąć się na dach, a następnie w lewo i w dół, aby znaleźć skrzynię.
 9. Soma Tree Petal – Po zdobyciu teleportu Chakram udaj się z miejsca, w którym winda do Świętych Archiwów i Górne Miasto spotykają się po prawej stronie i przejdź przez małą kratkę w ścianie i przez przeszkód, aby znaleźć to.
 10. Amulet Holder – Po rozwiązaniu zagadki po prawej stronie z obracającymi się pokrętłami i dotarciu do górnego teleporatu po stronie wschodniej wieży tę skrzynię skarbów znajduje się tuż obok niej.
 11. Chest of Time Crystals – Po pokonaniu Vahrama i zdobyciu Tkaniny Czasu udaj się na wschód, a następnie w następnym pokoju dotrzyj do prawego górnego rogu, aby uzyskać ten przedmiot.
 12. Chest of Time Crystals – Z pokoju Architekta udaj się do lewej i do budynku. Na tej samej kondygnacji, na której walczysz z Zagubionym Wojownikiem, po jego lewej stronie znajduje się skrzynia.
 13. Chest of Time Crystals – Dostać się do Górnego Miasta z lewego górnego rogu drzewa Soma, a następnie w dużym pokoju, gdy dostaniesz się z Dolnego Miasta do Górnego Miasta, aktywuj zapadnię za pomocą cylindra energetycznego i zeskocz w szczelinę. To jest środkowa skrzynia.
 14. Soma Tree Petal – Dostać się do Górnego Miasta z lewego górnego rogu drzewa Soma, a następnie w dużym pokoju, gdy dostaniesz się z Dolnego Miasta do Górnego Miasta, aktywuj zapadnię za pomocą cylindra energetycznego i zeskocz w szczelinę. To jest prawe skrzynia, która jest również mimic.
 15. Chest of Time Crystals – Dostać się do Górnego Miasta z lewego górnego rogu drzewa Soma, a następnie w dużym pokoju, gdy dostaniesz się z Dolnego Miasta do Górnego Miasta, aktywuj zapadnię za pomocą cylindra energetycznego i zeskocz w szczelinę. To jest lewe skrzynia.
 16. Azure Damascus Ingot – Z wierzchołka centralnej windy w The Haven jedź nią do Górnego Miasta. Z pokoju z żyrandolem udaj się w lewo w kierunku pokoju z naklejką skrzydła. Użyj teleportu Chakram, aby dostać się do pokoju poniżej cokołu. W tym pokoju, w lewym dolnym rogu, znajdziesz skrzynię z tym ingotem.
 17. Soma Tree Flower – Po ukończeniu zadania pobocznego Architekta znajdziesz tę kwiat w pokoju po jego ukończeniu.
 18. Chest of Time Crystals – W tym samym pokoju co punkt szybkiego podróży do Świątyni Nocy po prawej stronie, zeskocz na dno tego budynku. Gdy znajdziesz się na dole, udaj się w prawo przez otwarte drzwi, aby znaleźć tę skrzynię.

Słoje z Piaskiem w Górnym Mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Słoik z piaskiem #1 – Wewnątrz budynku nad salą obserwatorium W pokoju nad obserwatorium znajdują się dwa przełączniki po każdej stronie pomieszczenia, które są podniesione nad ziemię. Stuknij w oba z nich, a drzwi do słoika z piaskiem w środku pomieszczenia się otworzą.
 2. Słoik z piaskiem #2 – Nad pomieszczeniem z kolczastymi cylindrami Z pokoju z naklejką podnoszących i opuszczającymi się kolumn osiągnij pokój powyżej za pomocą umiejętności teleportacji Chakram. Piasek znajduje się po prawej stronie.
 3. Słoik z piaskiem #3 – Wysoko w najniższym lewym pokoju Z wierzchołka centralnej windy w The Haven jedź nią do Górnego Miasta. Z pokoju z żyrandolem udaj się w lewo w kierunku pokoju z naklejką skrzydła. Wskocz na prawą ścianę, aby znaleźć miejsce, przez które można przejść przez dach. Znajdź słoik z piaskiem po lewej stronie.

Monety Xerxes w Górnym Mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Moneta Xerxes #1 – Prawy górny z pokoju z żyrandolem Z pokoju z żyrandolem wyjdź przez górne wyjście po prawej stronie, a następnie kontynuuj do góry do zmieniających się kół kolczastych. Moneta Xerxes znajduje się w prawym górnym rogu pokoju.
 2. Moneta Xerxes #2 – Pokój z kolczastymi bębenkami Na wschód od wysokiej wieży znajduje się pokój z podnoszonymi i opuszczającymi się bębnami. Moneta Xerxes znajduje się tutaj.
 3. Moneta Xerxes #3 – Pokój w lewym dolnym rogu między szczeliną Z wierzchołka centralnej windy w The Haven jedź nią do Górnego Miasta. Z pokoju z żyrandolem udaj się w lewo w kierunku pokoju z naklejką skrzydła. Użyj teleportacji Chakram, aby zdobyć monetę pośrodku środkowego filaru.
 4. Moneta Xerxes #4 – Walka z Zagubionym Wojownikiem Pokonaj Zagubionego Wojownika w pokoju po lewej stronie pracowni Architekta.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w Górnym Mieście w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Dokumenty architektoniczne – wejdź na ścianę w lewym dolnym pokoju Udaj się na piętro windą do Górnego Miasta – Zachód. Udaj się do szerokiego pomieszczenia nad windą i wejdź wyżej, aby dotrzeć do małej niszy z tym przedmiotem kolekcjonerskim.
 2. Instrukcje od naszego mistrza – Pokój Vahram Boss Fight Room Return Ten przedmiot kolekcjonerski można znaleźć w pokoju obserwatorium, w którym walczyłeś z Vahramem.
 3. Złoty naszyjnik – W pokoju z naklejką skrzydła Z wierzchołka centralnej windy w The Haven jedź nią do Górnego Miasta. Z pokoju z żyrandolem udaj się w lewo w kierunku pokoju z naklejką skrzydła. Wskocz na prawą ścianę, aby znaleźć miejsce, przez które można przejść przez dach. Znajdź kolekcjonerski przedmiot tutaj.
 4. Tabletka gliniana – Pokój teleportacji Night Tower Z lokalizacji teleportacji Night Tower udaj się z szczytu budynku w lewo, aby znaleźć to.
 5. Mechanizm astronomiczny – Nagroda za zadanie poboczne Architekta Znaleziony w pokoju po ukończeniu zadania pobocznego Architekta.
 6. Kalkulator wzorców matematycznych – Nagroda za zadanie poboczne Architekta Znaleziony w pokoju po ukończeniu zadania pobocznego Architekta.
 7. Skarb królewski: oficjalny zwój Znaleziony w pokoju po ukończeniu zadania pobocznego Architekta.
 8. Architekt i król Znaleziony w pokoju po ukończeniu zadania pobocznego Architekta.

Święte Archiwum

W dalszej części Prince of Persia: The Lost Crown dotrzesz do Świętych Archiwów. Jest to również dom Świątyni Wiedzy i podregionów Więzienia, które będą się otwierać wraz z postępami. W tym przewodniku po kolekcjonerskich przedmiotach Świętych Archiwów Prince of Persia: The Lost Crown pokażemy, gdzie znaleźć każdy Skarb, Słój z Piaskiem, Monetę Xerxes i Przedmiot Lore, aby wypełnić swoją kolekcję. Święte Archiwa posiadają 11 Skarbów, 4 Słoiki z Piaskiem, 6 Monet Xerxes i 11 Przedmiotów Lore.

Skarby w Świętym Archiwum w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Amulet Holder – Powyżej ostatniego pokoju Dolnego Miasta W pierwszym pokoju, w którym jesteś wprowadzany do dzwonów i przezroczystych platform, znajduje się wnęka pokoju w prawym górnym rogu z skrytką skarbów i tym przedmiotem.
 2. Azure Damascene Ingot – Pokój z przesuwającymi się schodami W szerokim pokoju ze schodami, które się przesuwają, ten przedmiot znajduje się w lewym górnym rogu w pokoju, który jest zamknięty, dopóki nie ustawisz się w odpowiednim kierunku.
 3. Will of Rostam Amulet – W dół i w prawo od pokoju z wiszącym globusem W pokoju na południowy wschód od pokoju z wiszącym globusem znajduje się skrzynia w prawym górnym rogu pokoju.
 4. Skrzynia kryształów czasu – Za łamliwą ścianą Po dotarciu do lewej strony pokoju z kolumnami zamiast skakania w dół po walce z czarodziejem lodu znajduje się łamliwa ściana po lewej stronie. Zniszcz go i biegnij, aby dostać się na górę i znaleźć tę skrzynię.
 5. Azure Damascene Ingo – Nie do pominięcia To znajduje się po lewej stronie bardzo lewego drzewa Wak-Wak, nie można tego przegapić.
 6. Amulet Holder – Architekt Puzzle #9 Po lewej stronie pokoju z teleportem w Świątyni Wiedzy jest zagadka, w której musisz podświetlić niektóre części siatki.
 7. Skrzynia kryształów czasu – Przez zagadkę Clairvoyant’a Po pokonaniu strażnika więzienia i opuszczeniu windy do drzewa Wak-Wak skieruj się w lewo i w dół po małym przejściu, przez które teraz możesz przejść za pomocą Clairvoyance. W pokoju poniżej po lewej stronie znajduje się skrzynia.
 8. Soma Tree Petal – Architekt Puzzle #3 W dużym pokoju nad pokojem Eye, gdzie grają starsi mężczyźni, uklęknij w otwartym miejscu, aby zdobyć płatkę drzewa Soma.
 9. Skrzynia kryształów czasu – W więzieniu W pokoju, w którym po raz pierwszy docierasz do więzienia w dolnej części Świętego Archiwum, ta skrzynia znajduje się na górze.
 10. Soma Tree Petal – Dół więzienia W więzieniu przejdź całą drogę do najniższej z trzech ścieżek.
 11. Soma Tree Petal – Wymagany podwójny skok Po zdobyciu podwójnego skoku w Świętych Archiwach udaj się do pokoju nad pokojem z naklejką wieży / kolumn. Ukończ zagadkę z czasem wewnątrz, a pokój powyżej się otworzy i znajdziesz ten przedmiot kolekcjonerski.

Słoje z piaskiem w Świętym Archiwum w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Słoik z piaskiem #1 – Pokój teleportacji Świątyni Wiedzy W tym samym pokoju co punkt teleportacji Świątyni Wiedzy udaj się na dół pokoju pod podłogą jasnowidzącą, a następnie prześlizgnij się przez szczelinę po prawej stronie.
 2. Słoik z piaskiem #2 – Po prawej stronie pokoju z zagadką Po zdobyciu mocy jasnowidzącej i pokonaniu strażnika więzienia udaj się w dół windą do pokoju pod drzewem Wak-Wak. Idź do pokoju po prawej stronie (tego bezpośrednio poniżej i po lewej stronie dużego pokoju z piórkiem w kolorze fioletowym).
 3. Słoik z piaskiem #3 – Wewnątrz więzienia Wewnątrz więzienia po prawej stronie znajduje się przesuwająca się szczelina, którą możesz przełamać, aby dostać się do komórek po prawej stronie, gdzie znajdziesz ten piasek.
 4. Słoik z piaskiem #4 – Na górze krótkiej windy Z pokoju teleportacji pod pokojem z wiszącą kulą idź w lewo za drzewem Wak Wak, jedź windą w górę, a następnie wskocz na nią i w prawo, aby znaleźć to.

Monety Xerxesa w Świętym Archiwum w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Moneta Xerxesa #1 – W lewym dolnym rogu W pokoju cztery pokoje poniżej tego z konstrukcjami w lewym górnym rogu obszaru znajduje się moneta Xerxesa na dole ścieżki z pułapkami.
 2. Moneta Xerxesa #2 – Gauntlet platformowy W pokoju bezpośrednio nad pokojem z wiszącą kulą znajduje się ścieżka.
 3. Moneta Xerxesa #3 – Moneta Zagubionego Wojownika W najwyższym pokoju ścieżki więziennej, w której pokonasz kolejnego wojownika.
 4. Moneta Xerxesa #4 – Pod lewym drzewem Wak-Wak W pokoju pod najdalej na lewo położonym drzewem Wak-Wak. To pokój, w którym zabijasz drugiego maga rzucającego zaklęcie ochrony na innych potworów. Jest fałszywa ściana po lewej stronie, którą możesz przełamać i uniknąć uderzających bloków, aby się wydostać.
 5. Moneta Xerxesa #5 – Wyzwania platformowe Bardzo trudna zagadka platformowa w górnej części Archiwów Świętych.
 6. Moneta Xerxesa #6 – Wyzwania platformowe Kolejne bardzo trudne wyzwanie platformowe w Archiwach Świętych.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w Świętym Archiwum w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Notatka przypięta do skały w kształcie oka – Pokój z wiszącą kulą Po lewej stronie pokoju z dużą ikoną żyrandola nad pokojem teleportacyjnym.
 2. Wpis do dziennika alchemika – Najdalszy po lewej pokój W dużym pokoju po lewej stronie, który po raz pierwszy pojawia się świecący na czerwono, wejdź na górę platformy w środku pokoju.
 3. Ostatni dzień w pracy – Pokój w lewym dolnym rogu W dużym pokoju po lewej stronie, który po raz pierwszy pojawia się świecący na czerwono, jedź windą w lewym dolnym rogu pokoju i zobaczysz uszkodzoną windę z tym na niej.
 4. Missive 3 – Lewo od punktu waypoint świątyni wiedzy Tuż pod punktem waypoint Świątyni Wiedzy w północno-zachodniej części obszaru. Spadaj pod drzewo Wak-Wak i idź w lewo.
 5. Missive 2 – W połowie windy Po pokonaniu strażnika więzienia i zejściu windą znajduje się przejście po lewej stronie, w którym można to uzyskać.
 6. Pęknięte łańcuchy – Lewa strona więzienia W więzieniu wejdź do drzwi w lewym dolnym rogu, aby znaleźć te przedmioty.
 7. Missive 4 – Środkowy szlak więzienny W środku korytarzy więziennych.
 8. Wpis do dziennika alchemika 3 – Lewo od pokoju skrzydła Upper City Po zdobyciu umiejętności podwójnego skoku możesz znaleźć to w pokoju po lewej stronie pokoju z naklejką skrzydła dla Górnego Miasta. Znajduje się w lewym górnym rogu pokoju.
 9. Legenda o wężu, ptaku i piaskach Połowa windy z Górnego Miasta do Archiwum Świętego to fałszywa ściana po lewej stronie z tym kolekcjonerskim przedmiotem.
 10. Grubo rzeźbiona statua Z pokoju fioletowego z naklejką skrzydła przejdź dwa pokoje w lewo, w kierunku drzewa Wak-Wak. Wskocz w miejsce, w którym znajduje się dół windy, a ten kolekcjonerski przedmiot znajduje się na ziemi po prawej stronie.
 11. Wpis do dziennika alchemika 2 – Po lewej stronie pokoju z skrzydłem Upper City W pokoju tuż obok fioletowego pokoju z naklejką skrzydła wejdź na półkę w lewym górnym rogu i zaatakuj stosy książek.

Zobacz też naszą serię longplay z gry Prince of Persia: The Lost Crown

Wieża Ciszy

Wieża Ciszy jest ostatnią nową lokacją, do której dociera Sargon podczas swojej podróży. Z każdym dostępnym dla niego przedmiotem jest to region pełen trudnych platform, ale jest to również region, w którym można zdobyć wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w jednej wizycie. W tym przewodniku po kolekcjonerskich przedmiotach Prince of Persia: The Lost Crown Tower of Silence pokażemy Ci każdą lokalizację, w której możesz podnieść nowy przedmiot Lore, Słoik z Piaskiem lub Skarb.

Skarby w Wieży Ciszy w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Skrzynia kryształów czasu – W pobliżu wejścia Możesz znaleźć ją zaraz przy wejściu do Wieży Ciszy od strony drzewa Soma, podczas wspinaczki możesz zejść do tej skrzyni.
 2. Amulet Blazing Kestrel – Nad drzwiami Kuźni Na szczycie budynku, który ma przejście do Kuźni.
 3. Azure Damascene Ingot – Lewo od drzewa Wak-Wak Po krętym szlaku, gdy dotrzesz do wielopoziomowego pomieszczenia, Skarb ten znajduje się w pierwszej ścieżce w górę po lewej stronie.
 4. Płatek drzewa Soma – Przez pokój z skrzydłami W pokoju z naklejką skrzydła, skąd wziąłeś kolekcjonerski przedmiot Sacred Object, wykonaj skok wiary w prawo, aby zobaczyć punkty uchwytu. Przeciągnij się, aby znaleźć ten płatek drzewa Soma.
 5. Skrzynia kryształów czasu – Nie do uniknięcia Z lewej strony drugiego drzewa Wak-Wak ta skrzynia będzie Ci przeszkadzać, gdy będziesz kontynuował poziom.
 6. Skrzynia kryształów czasu – Wyjście w lewym dolnym rogu pokoju z lodowymi głazami Z pokoju z spadającymi lodowymi głazami wyjdź przez małą szczelinę w lewym dolnym rogu pokoju i wykonaj kolejną zagadkę, aby dostać się do tej skrzyni.
 7. Skrzynia kryształów czasu – Ukryta w pokoju z wieżą W pokoju z kolumnami jest szczelina, do której możesz dotrzeć za pomocą tkaniny czasu i zniszczyć ścianę w powietrzu, aby znaleźć tę skrzynię.
 8. Skrzynia kryształów czasu – Prawy dolny róg pokoju z drzwiami gongu W najdalszym prawym dolnym rogu pokoju z gongiem znajduje się skrzynia ze skarbami. Możesz się do niej dostać, docierając na prawy górny róg pokoju, a następnie skacząc w dół.
 9. Kwiat drzewa Soma – Nagroda za walkę z bossem Otrzymane po pokonaniu króla Dariusza.
 10. Płatek drzewa Soma – Zagadka Architekta # 4 Na moście znajduje się zagadka perspektywy dla jednej z zadań związanych z Architektem. W tym przypadku musisz ustawić połamaną figurę w prawidłowy wzór, a następnie rzucić swoim chakramem w jej środek.

Słoiki z piaskiem w Wieży Ciszy w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Słoik z piaskiem #1 – Prawy dolny róg pokoju z lodowymi głazami Z drugiego drzewa Wak-Wak udaj się w lewo, aż wejdziesz i znajdziesz się w dużym pokoju z spadającymi lodowymi głazami. Stamtąd udaj się do prawego dolnego rogu pokoju, aby znaleźć ten słoik z piaskiem.
 2. Słoik z piaskiem #2 – Wierzchołek pokoju z drzwiami gongu Z pokoju z drzwiami gongu wejdź po środkowym kolcu w pokoju po prawej stronie drzewa Wak-Wak i przez niektóre przeszkody lodowe, aby znaleźć ten słoik z piaskiem.
 3. Słoik z piaskiem #3 – W dół otworu na lodowe głazy Z pokoju z drzwiami gongu udaj się do pokoju po prawej stronie. Po wejściu do pokoju postępuj, unikając lodowych głazów, aż do wąskiego szybu, w który wchodzą lodowe głazy. Zamiast kierować się w prawo, zeskocz i tam znajdziesz przerwę w ścianie po lewej stronie z tym słoikiem z piaskiem.

Monety Xerxes w Wieży Ciszy w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Moneta Xerxes #1 – Prawy górny róg w pobliżu drzewa Wak-Wak W pokoju po prawej stronie pierwszego drzewa Wak-Wak po przejściu przez duże drzwi moneta Xerxes znajduje się w prawym górnym rogu pokoju.
 2. Moneta Xerxes #2 – Poniżej #1 za rozwalającą się ścianą Od pierwszej monety Xerxes udaj się dalej w prawo do następnego pokoju i zeskocz. Po lewej stronie znajduje się ściana do zniszczenia z monetą Xerxes w środku.
 3. Moneta Xerxes #3 – Zagubiony wojownik Otrzymuje się po pokonaniu Zagubionego Wojownika w pokoju w prawym górnym rogu od pokoju z lodowymi głazami.
 4. Moneta Xerxes #4 – Platformówka w lewym korytarzu gongu Z pokoju z drzwiami gongu udaj się w dół najdalej lewego przejścia. Kiedy droga rozgałęzia się, skręć w górę, aby znaleźć tor przeszkód z kolcami lodowymi z monetą na końcu.
 5. Moneta Xerxes #5 – Zagadka z skakaniem Z wyższego lewego rogu pokoju z skrzydłami, gdy idziesz w lewo, jest miejsce, w którym zamiast kontynuować w lewo możesz wskoczyć wyżej, aby dosięgnąć monety Xerxes.

Ciekawostki i przedmioty fabularne w Wieży Ciszy w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Statuetka boga Vayu – Pod drzwiami kuźni Po przejściu przez pierwszy zestaw punktów procy zamiast wspinać się nad strukturą przejdź pod nią, aby znaleźć ukryte przejście.
 2. Obiekt sakralny – krawędź pokoju z skrzydłem Znajduje się w lewym górnym rogu pokoju z naklejką Skrzydła.
 3. Fragment pamięci – Aura utraty – Nad salą kolumn Z sali kolumnowej udaj się w górę, a następnie w prawo. Zamiast ponownie iść w górę, kontynuuj w prawo, aby znaleźć tę kolekcję.
 4. Powszechny i król – Nie do pominięcia Bezpośrednio po lewej stronie punktu teleportacji w pobliżu trzech gongów.
 5. Zamrożona trumna – Za walką z bossem Otrzymane po prawej stronie Boss Fight z Królem Dariuszem, tuż na krawędzi.

Jama wiecznych piasków

Po zebraniu kilku mocy Simurgha Sargon będzie gotowy, aby odblokować pieczęć i udać się do Jama Wiecznych Piasków. Wewnątrz znajduje się wiele kolekcjonerskich przedmiotów, a także nowe wyzwania ruchowe w postaci wodospadów piasku. W tym przewodniku po kolekcjonerskich przedmiotach Pit of Eternal Sands w Prince of Persia: The Lost Crown omówimy, jak znaleźć każdy kolekcjonerski przedmiot w tej piaszczystej regionie. W Jama Wiecznych Piasków będziesz mógł znaleźć siedem Skarbów, trzy Słoiki z Piaskiem, osiem Monet Xerxes i cztery Przedmioty Lore

Skarby w Jama wiecznych piasków w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Kwiat drzewa Soma – Nagroda za walkę z bossem Nagroda za pokonanie Azhdaha
 2. Skrzynia kryształów czasu – Prawy dolny róg od wejścia Od miejsca, w którym spadasz do Jamy, udaj się w prawo przez cztery pomieszczenia, a następnie przejdź przez kolce i kruszące się platformy, aby dotrzeć do tej skrzyni skarbów.
 3. Azure Damascene Ingot – Wierzchołek pokoju z ruinami W dużym pokoju z naklejką miasta udaj się na lewą stronę pokoju i użyj platform, aby poruszać się wzdłuż ściany, a następnie użyj Tkaniny Czasu, aby dostać się do tego miejsca kolekcjonerskiego
 4. Azure Damascuz Ingot – Pod lewym drzewem Wak-Wak Z pokoju z dużą naklejką miasta udaj się w lewo i w górę. Skrzynię można znaleźć za rozwalającą się ścianą w środku tego pokoju.
 5. Płatek drzewa Soma – Lewo od lewego drzewa Wak-Wak Od miejsca, w którym spadasz do PoES, udaj się w lewo do pokoju z następnym drzewem Wak-Wak. Kontynuuj skręcanie w lewo i przejdź przez przeszkody. Do przejścia tutaj będziesz potrzebować podwójnego skoku. Po drodze znajdują się również dwie monety Xerxes.
 6. Amulet Holder – Prawo od prawego drzewa Wak-Wak Z prawego drzewa Wak-Wak z prawego górnego rogu podwójnie skacz do górnej komory i walcz z serią przeciwników. Po ich pokonaniu otrzymasz ten uchwyt amuletu.
 7. Płatek drzewa Soma – Zagadka Architekta # 5 Z dolnego prawego punktu teleportacji udaj się do dziury w pokoju z zagadką dla Architekta. Będziesz potrzebować schwytać jednego z dużych wrogów z brązowej statuetki z Górnego Miasta i przynieść go z powrotem, aby złożyć ofiarę poziomym taranom, aby ta skrzynia się pojawiła.

Słoje z piaskiem w Jama wiecznych piasków w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Słoik z piaskiem #1 – Dno pokoju z ruinami W pokoju z naklejką miasta na mapie znajduje się na dole po lewej stronie w dołku. Tuż obok Zbieracza Księżyca.
 2. Słoik z piaskiem #2 – Pośrodku szlaku wodospadów W pokojach z kolcami i żukami, w których przechodzisz przez piasek, kieruj się w lewy górny róg drugiego pokoju.
 3. Słoik z piaskiem #3 – Wyzwanie platformowe Z dolnego prawego punktu teleportacji skieruj się do prawego górnego rogu tego pokoju, aby znaleźć Słoik z Piasku Duchowego. Będziesz potrzebować kombinacji podwójnego skoku, klonów i rzutu bumerangiem.

Monety Xerxes w Jama wiecznych piasków w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Moneta Xerxes #1 – Zagubiony żołnierz Otrzymany za pokonanie Zagubionego Żołnierza w pokoju dwa do prawej od miejsca, w którym spadasz do dołu.
 2. Moneta Xerxes #2 – Prawo od Ruin W pokoju jeden do prawej, a następnie jeden w dół od miejsca, w którym spadasz do dołu, tę monetę można zdobyć poprzez zagadkę platformową.
 3. Moneta Xerxes #3 – Górna lewa przeszkody Od miejsca, w którym spadasz do PoES, udaj się w lewo do pokoju z następnym drzewem Wak-Wak. Kontynuuj skręcanie w lewo i przejdź przez przeszkody. Do przejścia tutaj będziesz potrzebować podwójnego skoku. Moneta Xerxes znajduje się w połowie trasy.
 4. Moneta Xerxes #4 – Górna lewa przeszkody Kontynuuj ścieżkę z #3, a natkniesz się na kolejną monetę Xerxes.
 5. Moneta Xerxes #5 – Dolna lewa przeszkody W pokoju bezpośrednio po lewej stronie od miejsca, w którym spadasz do Dołu, wspinaj się po piaskowych wodospadach do lewego górnego rogu i podążaj tą drogą, aby zdobyć monetę Xerxes.
 6. Moneta Xerxes #6 – Wyzwanie pokój robaka Z najdalszego po prawej stronie drzewa Wak-Wak udaj się dalej w dół, a następnie w lewo, aby znaleźć pokój z monetą Xerxes i wieloma przeszkodami do pokonania. Z pomocą bumerangu teleportacyjnego możesz łatwo podnieść tę monetę z jej końca.
 7. Moneta Xerxes #7 – Lewo od wejścia na dachu W pierwszym pokoju ze ścieżkami z kolcami po lewej stronie obszaru.
 8. Moneta Xerxes #8 – Dolne lewe wyzwanie platformowe W pokoju bezpośrednio po lewej stronie od miejsca, w którym spadasz do Dołu, wspinaj się po piaskowych wodospadach do lewego górnego rogu i podążaj tą drogą, aby zdobyć monetę Xerxes.

Ciekawostki i Sekrety w Jama wiecznych piasków w Prince of Persia: The Lost Crown

 1. Ogromny Kieł Azhdaha – Pod lewym drzewem Wak-Wak Od drzewa Wak-Wak po lewej stronie wejścia do obszaru zejdź na dół jednego pokoju. Na dole tego pokoju znajduje się ten kolekcjonerski przedmiot
 2. Legenda z Podziemia – Obok teleportu niższego Od pieczęci w Podziemiu udaj się w prawo, tak jakbyś odblokowywał jedną z pieczęci. Po przejściu przez pierwszy pokój z kolcami i kolumnami znajduje się on na dnie piaskowego wodospadu
 3. Przedmioty znalezione w legowisku  Azhdaha – Prawo od walki z bossem Po prawej stronie Leżanki Azhdaha za drzewem Wak-Wak znajduje się małe miejsce do zejścia. Tutaj znajdziesz przedmiot
 4. Cylindr gliniany – Prawo od wejścia Od miejsca, w którym po raz pierwszy spadasz do dołu, udaj się w prawo i na górę do następnego pokoju na piaskowym wodospadzie, aby znaleźć ten kolekcjonerski przedmiot.
Poprzednio Co obejrzeć na VOD w styczniu 2024?
Następny Goblin Slayer - recenzja anime - warto obejrzeć?