Co obejrzeć na VOD w styczniu 2024?


Dzisiaj zobaczymy co obejrzeć na VOD w styczniu 2024 r. Oto lista nowości z tego tygodnia na Netflixie, HBO Max, Disney+ oraz Prime Video.

NETFLIX

SPADEK

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Południowokoreański serial kryminalno – dramatyczny. Opowiada historię grupy krewnych, którzy dziedziczą od dalekiego wuja tajemnicze cmentarzysko. W miarę, jak zagłębiają się w swoją nowo odkrytą spuściznę, odkrywają sieć mrocznych sekretów i złych sił, które zagrażają ich życiu.

UWIEŚĆ KRÓLA

Historyczny serial południowokoreański, który opowiada historię Jang Ok-jeong, kobiety, która zostaje kochanką króla Sejonga Wielkiego i pomaga mu w jego reformie państwa. Akcja rozgrywa się w Korei w XVI wieku.

THE KITCHEN

Co obejrzeć na VOD w styczniu

W dystopijnym Londynie przyszłości wszystkie formy socjalnego budownictwa mieszkaniowego zostały zlikwidowane i pozostała tylko Kuchnia. Społeczność, która odmawia porzucenia swojego domu. Film opowiada o samotnej Izi, która mieszka w Kuchni z konieczności i rozpaczliwie próbuje znaleźć sposób na wydostanie się, oraz o 12-letnim Benjim, który stracił matkę i szuka rodziny. Śledzimy tą parę parę, gdy walczą o nawiązanie relacji w systemie, który jest zwrócony przeciwko nim.

DEMONY

Horror z 2012 roku. Isabella Rossi chce nakręcić dokument o swojej matce, która 20 lat temu zabiła trzy osoby podczas egzorcyzmu. Wraz z towarzystwem ekipy filmowej, wyjeżdża do Rzymu, aby odwiedzić sławne Instytut Mariani, w którym jej matka jest uwięziona od dwóch dekad. W miarę zagłębiania się w sprawę swojej matki, Isabella odkrywa szokującą prawdę, która postawi jej życie w niebezpieczeństwie.

MABOROSHI

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Japoński film animowany.Po eksplozji w fabryce, która w niewytłumaczalny sposób zatrzymuje miasto w czasie, dwójka uczniów spotyka tajemnicze, dzikie dziecko, wywołując falę uczuć wynikającą z niezadowolenia z ich codziennej egzystencji, przygotowując grunt pod transformacyjny wstrząs w ich świecie.

MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE

 co obejrzeć na VOD w styczniu

Film na podstawie powieści Agathy Christie. W luksusowym pociągu Orient Expressu brytyjski detektyw Herkules Poirot odkrywa ciało zamordowanego milionera Samuela Ratchetta. Podejrzewając, że wśród pasażerów znajduje się morderca, Poirot rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go do odkrycia mrocznych sekretów i niespodziewanych powiązań między pasażerami.

HBO MAX

POŁOŻNE

Francuski dramat obyczajowy opowiadający o grupie położnych pracujących w paryskim szpitalu położniczym. Film przedstawia ich codzienną pracę, która jest pełna wyzwań, ale też satysfakcji.

DETEKTYW – sezon 4: Kraina Nocy

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Detektyw: Kraina Nocy to czwarty sezon serialu telewizyjnego, który został wyemitowany w 2022 roku na antenie HBO. Akcja sezonu rozgrywa się w Ennis, małym miasteczku na Alasce, w którym w grudniu 2021 roku znika ośmiu mężczyzn pracujących w arktycznej stacji badawczej Tsalal. Do zbadania sprawy przybywa Liz Danvers, szefowa miejscowej policji. Wspólnie z Evangeline Navarro, młodą policjantką z plemienia Inupiat, Danvers rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ją do odkrycia mrocznych sekretów mieszkańców Ennis i tajemnic z przeszłości.

ON THE ROAM – sezon 1

To serial dokumentalny Netflixa, w którym Jason Momoa podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu sztuki, przygody i przyjaźni. W każdym odcinku serialu Momoa odwiedza inny region kraju i spotyka się z lokalnymi artystami, budowniczymi i twórcami. W pierwszym odcinku serialu Momoa odwiedza Nowy Jork, gdzie poznaje artystów ulicznych, budowniczych gitar i producentów instrumentów muzycznych. W następnym, Momoa podróżuje do Kalifornii, gdzie odwiedza artystów tatuażu, surferów i motocyklistów.

TAJEMNICA BROKEBACK MOUNTAIN

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Film z gatunku klasyków. Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się w 1963 roku, gdy zostają zatrudnieni do wypasu owiec na Brokeback Mountain na wyżynach Wyoming. Wbrew ówczesnym społecznym normom i zakazom romantycznym między mężczyznami, między nimi rozwija się głęboka i namiętna relacja. Przez ponad dwie dekady utrzymują swój sekretny związek, spotykając się w ukryciu i walcząc z konwenansami społecznymi i własnymi lękami.

RAPORT

Co obejrzeć na VOD w styczniu

To thriller polityczny oparty na książce Raport o torturowaniu autorstwa dyrektora personelu Komisji Wywiadu Senatu Daniela J. Jonesa. W filmie główną rolę gra Adam Driver jako Jones, pracownik senatu, który prowadzi śledztwo w sprawie stosowania tortur przez CIA po atakach z 11 września. W 2005 roku Daniel Jones jest pracownikiem senatu, któremu zlecono zbadanie stosowania tortur przez CIA po atakach z 11 września. Pomimo oporu ze strony CIA i administracji Busha, Jones i jego zespół odkrywają dowody na to, że program tortur CIA był nieskuteczny i doprowadził do śmierci niewinnych ludzi. Raport Jonesa jest ostatecznie opublikowany, ale spotyka się z milczeniem ze strony opinii publicznej i rządu. Jednak praca Jonesa ma trwały wpływ, a program tortur CIA jest ostatecznie zamknięty.

DISNEY+

TWÓRCA

Film fabularny science fiction z 2023 roku. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy ludzkość toczy wojnę z sztuczną inteligencją. Joshua, były agent sił specjalnych, zostaje zwerbowany do wytropienia i zabicia twórcy sztucznej inteligencji. Wkrótce jednak Joshua odkrywa, że twórca jest czymś więcej niż tylko człowiekiem.

ZŁODZIEJ KLEJNOTÓW

Akcja filmu rozgrywa się w Londynie, gdzie grupa złodziei klejnotów planuje napad na muzeum. Złodzieje przygotowują się do niego przez wiele miesięcy aż wreszcie, pewnej nocy, dokonują kradzieży. Udaje im się uciec z klejnotami, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Policja prowadzi śledztwo i wkrótce tropi złodziei. Dochodzi do serii pościgów i walk. Złodzieje są ścigani, a ich sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

A SHOP FOR KILLERS

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Południowokoreański thriller kryminalny. Po śmierci ojca Jung Ji-ahn dziedziczy jego antykwariat. Jednak wkrótce odkrywa, że ​​sklep nie jest tym, czym się wydaje. Jest to w rzeczywistości sklep, który sprzedaje przedmioty zabójcom, w tym broń, przebrania i informacje. Bohaterka jest początkowo przerażona klientelą sklepu, ale wkrótce wciąga ją dreszczyk emocji. Zaczyna pomagać zabójcom, dostarczając im przedmiotów, których potrzebują do popełnienia przestępstw. Kobieta wkrótce zostaje uwikłana w sieć intryg i niebezpieczeństw i musi znaleźć sposób, aby uciec zanim stanie się kolejną ofiarą.

SPRYCIARZ

Brytyjski dramat kryminalny oparty na powieści Charlesa Dickensa Oliver Twist. W filmie główną rolę gra Thomas Brodie-Sangster jako Jack Dawkins, znany również jako Spryciarz, młody kieszonkowiec, który zaprzyjaźnia się z sierotą Oliverem Twistem. Oliver początkowo niechętnie przyłącza się do gangu, ale ostatecznie zostaje przekonany przez Spryciarza. Razem zaczynają kraść od ludzi na ulicach Londynu. Gdy Oliver zdobywa doświadczenie, zaczyna kwestionować moralność swoich działań. Zaczyna widzieć ból i cierpienie, które powoduje, i pragnie lepszego życia.

PRIME VIDEO

ZABÓJCZA GRA

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Świeża komedia akcji. Emma (Kaley Cuoco) jest odnoszącą sukcesy bizneswoman, która jest żoną Dave’a (David Oyelowo).  Para stara się urozmaicić swoje małżeństwo, próbując gry fabularnej. Decydują się zagrać w grę, w której Dave jest sławnym szpiegiem, a Emma jest złoczyńcą, który chce pokrzyżować jego plany. Sprawy przybierają nieoczekiwany obrót, gdy zdają sobie sprawę, że nie są sami w grze. Ktoś ich obserwuje i jest zdeterminowany, aby sprawić, by gra była jak najbardziej niebezpieczna. Emma i Dave muszą współpracować, aby dowiedzieć się, kto stoi za grą i dlaczego są celem. Muszą również znaleźć sposób, aby przeżyć grę i uratować własne życie.

NO ACTIVITY: NIENTE DA SEGNALARE

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Włoski serial komediowy, który jest adaptacją australijskiego serialu o tym samym tytule, stworzonego przez Jungle Entertainment. Opowiada historię dwóch par policjantów, dwóch agentów z centrali operacyjnej i dwóch przestępców, którzy zostają uwięzieni razem w swoich odpowiednich przestrzeniach pracy, czy to w samochodzie policyjnym, stacji radiowej czy kontenerze.

KŁAMCA, KŁAMCA

Komedia romantyczna z 1997 roku. Opowiada historię Fletchera Reede’a, sławnego prawnika, który jest również notorycznym kłamcą. W dniu urodzin swojego syna Maxa, ten życzy sobie, aby jego ojciec przez cały dzień nie mógł kłamać. Życzenie się spełnia, a Fletcher jest zmuszony do mówienia prawdy, nawet jeśli jest to dla niego trudne lub niewygodnie.

S.W.A.T.: MIASTO W OGNIU

Co obejrzeć na VOD w styczniu

Jest to kontynuacja filmu S.W.A.T.: Jednostka specjalna z 2003 roku. W filmie sierżant Paul Cutler jest weteranem SWAT z Los Angeles. Zostaje wezwany do Detroit, aby szkolić tamtejszy oddział SWAT. W Detroit Cutler i jego zespół muszą zmierzyć się z niebezpiecznym przestępcą o imieniu Rose Walker, który ma obsesję na punkcie zemsty na Cutlerze i jego zespole.

 

 

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania!

Zobacz też: Styczniowe premiery na Netflixie, HBO MAX, PRIME – 2024

Poprzednio Ubisoft woli żebyście nie posiadali gier
Następny Prince of Persia: The Lost Crown - Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie i sekrety - Poradnik z mapami