Red Dead Online – Wystartowała Beta Trybu Wieloosobowego.


Mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów Dzikiego Zachodu oraz osób lubiących zabawy online. Studio Rockstar wystartowało właśnie, z betą Red Dead Online. Ruszyła 27 listopada tylko dla Osób, które zakupiły grę w Edycji Ultimate. Oznacza to, że nie wszyscy posiadacze gry będą mogli w nią zagrać od pierwszego dnia. 28 Listopada dostęp do bety uzyskają osoby, które zagrały w Red Dead Redemption 2 podczas premiery, 29 Listopada dostęp uzyskają gracze, którzy grali między 27 a 29 Października, a od 30 Listopada dostęp uzyskają już wszyscy gracze, którzy posiadają Red Dead Redemption 2.

Przyjrzyjmy się informacją, co otrzymamy na sam początek w Red Dead Online. Na sam początek warto zwrócić uwagę, iż na serwerze maksymalnie będzie mogło bawić się aż 32 graczy, być może w późniejszym etapie liczba ta zostanie powiększona. Zyskaliśmy dość rozbudowany system tworzenia postaci, a bardziej ogarnięte osoby lubiące spędzać z takim trybem dużo czasu będą mogły stworzyć niepowtarzalnych Bohaterów, przystojnych stróżów prawa lub też bandytów. Nic również nie stoi na przeszkodzie by zrobić kompletnie podniszczoną postać bez zębów i łysiejącą do tego.

Red Dead Online customizacja postaci.

Dobra przejdźmy na razie do trybu swobodnego, hmm, co my w nim znajdziemy? Trochę tego będzie od swobodnego przemierzania terenu polując na zwierzynę, łowiąc ryby po zadanie od nieznajomych raz dobre, raz złe. Od czasu do czasu spotkamy Obozowiska bandytów i będziemy mogli ich powybijać, o ile znajdziemy towarzyszy do pomocy, albo będziemy mieli trochę szczęścia i samemu uporamy się z przeciwnikami. Nic również nie stoi na przeszkodzie by być najwredniejszą osobą na mapie i mordować wszystkie osoby, które nawiną nam się pod celownik w końcu to dziki zachód.

Fani zabawy kooperacyjnej dostaną do dyspozycji zadania fabularne, przypominające nieco schematem tryb Heist z GTA Online. Decyzje podjęte podczas ich wykonywania będą miały wpływ na nasz Honor. Poniżej znajdziemy kilka przykładowych misji:

  1. Highly Illegal and Highly Immoral – szeryf Davies prosi nas o pomoc w polowaniu na groźnego Alfredo Monteza.
  2. Honor Among Horse Thieves –Claya Daviesa uczy nas tajników zawodu koniokrada.
  3. If the Hat Fits… – w okolicy grasuje pewien oszust a mamy możliwość pomocy służbą mundurowym, jednak to my będziemy mieli wpływ na samo zakończenie tego zadania.
  4. Kerosene, Tar, and Greed – pomagamy Samsonowi Finchowi w wyrównaniu rachunków.
  5. Kill Them, Each and Every One – pani LeClerk prosi nas o złapanie przestępcy odpowiedzialnego za śmierć jej męża;

Czterech jeźdźców.

Osoby lubiące rozgrywkę PVP również znajdą coś dla siebie, na otwartej mapie znajdziemy różnego rodzaju tryby rozgrywki polegające na utrzymaniu torby z ładunkiem, punkty naliczane są osobie, która posiada ten ładunek przy sobie, a wszyscy inni walczą z właścicielem jak i innymi graczami. Innym trybem zabawy był licznik strzałów w głowę i tylko one się liczyły. Poza zabawi na otwartej mapie mamy również inne tryby rywalizacji, takie jak:

  1. Make it Count – battle royale na dzikim zachodzie dla 32 osób, z zestawem łuków i noży do rzucania z klasyczną, kurczącą się mapą;
  2. Most Wanted – wszyscy na wszystkich. Ten gracz, który radzi sobie najlepiej, podnosi swoją wartość w rankingu, a kto jest wart więcej punktów staje się głównym celem przeciwników. Zabicie go podnosi nasza wartość o jego liczbę punktową, przy farcie możemy zostać czarnym koniem tej zabawy.
  3. Name Your Weapon – kolejny z trybów wszyscy na wszystkich, w którym jednak mamy dostęp do konkretnej listy broni, łatwiejszych i cięższych w użyciu. Zdobywanie punktów uzależnione jest od używanej broni, im gorszą broń użyjemy do zabijania tym więcej punktów zyskamy. Trudniej zabić kogoś rzucając nożem niż strzelić do niego z pistoletu.
  4. Team Shootout – nic dodać nic ująć jest to klasyczny deathmatch, na mapach takich jak Saint Denis Docks czy Bolger Glade;
  5. Races – wyścigi konne – do dyspozycji mamy oddane trzy rodzaje wyścigów: otwarte, na torach oraz z punktu do punktu.

 

Red Dead Online, i ty możesz zostawić przestępców na torach.

Tak, więc myślę, że każdy chętny znajdzie w Red Dead Online coś dla siebie, zawsze możemy ściągnąć przyjaciół do zabawy i założyć własny Gang! Na początku będzie on liczył maksymalnie 4 graczy, ale z czasem możemy rozbudować obozowisko do 15 graczy. Twórcy obiecali duże wsparcie dla tego tryby, więc jest, na co czekać, dodatkowo zbierane będą sugestie graczy.

Na deser mamy dla was świeżutki filmik z trybu Wieloosobowego, tworzymy w nim naszą postać oraz wykonujemy kila zadań!

Poprzednio Nemezis - Pierwsze wrażenia z Essen
Następny Battlefield V - Recenzja - Poprawny multiplayer!