Resident Evil 4 Separate Ways – Wszyscy bossowie i jak ich pokonać – Poradnik


Resident Evil 4 Separate Ways to DLC do odświeżonej gry Resident Evil 4, która została wydana w 2023 roku. W DLC Resident Evil 4 Separate Ways gracze muszą stoczyć wiele walk z bossami, w tym z niesławnym U-3, który został wycięty z Resident Evil 4 Remake. Przed rozpoczęciem gry warto zastanowić się, ile walk z bossami czeka na nas i jakie są najlepsze strategie ich pokonania.

Ten poradnik odpowie na to pytanie, a także zapewni kilka przydatnych wskazówek, które gracze Resident Evil 4 Remake powinni wziąć pod uwagę, stawiając czoła bossom w DLC Separate Ways. Koniecznie zajrzyj na nasz kanał YouTube, gdzie ukończyliśmy całą grę oraz pokonaliśmy wszystkich bossów, nie tylko z dodatku, ale także i podstawki.

Resident Evil 4

Nie bądź elf, dej suba!

The Black Robe / Czarna Szata

Czarna Szata jest pierwszym bossem w Separate Ways, z którym gracze walczą w trzech różnych miejscach: kościele, wiosce i wyspie. W pierwszej walce w kościele, gracze muszą celować w głowę Czarnej Szaty, unikając jednocześnie jego klonów. Kiedy boss schroni się za swoimi cieniami, gracze muszą strzelać do tego cienia, który ma płonące czerwone oczy. W drugiej walce w wiosce, gracze powinni użyć granatów błyskowych, aby wyeliminować cienie Czarnej Szaty. Podobnie jak w poprzedniej walce, gracze powinni skupić się na strzelaniu do stworzenia z płonącymi oczami, aby zakończyć bitwę. Podczas trzeciej walki potwór przemieni się w swoją prawdziwą postać, czyli Pesanta, zwanym także jako U-3, ale o tym za chwilę.

El Gigante

El Gigante to gigantyczne stworzenie, które atakuje graczy w rozdziale 3. Aby go pokonać, gracze muszą wdrapać się na dachy i strzelać do pasożyta na jego plecach. Gdy gigant zostanie oszołomiony, gracze muszą nacisnąć RT (R2 na PlayStation), aby wykonać atak wręcz na jego Las Plaga. Powtórzenie tego procesu dwa lub trzy razy zabije potwora na dobre.

Peasanta zwany jako U-3

Pesanta (U-3) to ostateczna forma Czarnej Szaty, podmiotu testowego, który wygląda jak hybryda człowieka i skorpiona. W rozdziale 5 DLC gracze muszą zmierzyć się z tą groźną istotą w tunelach Gregorio’s Waterway. Podstawowa forma: Pesanta zaczyna atakować graczy trzema ruchami: szarżą, uderzeniem i pociskiem. Unikaj pierwszych dwóch, naciskając odpowiednio przyciski B (Circle) i LB (L1), i trzymaj się z daleka od jego jadowitych larw. Krążąc po obszarze, strzelaj mu w głowę, aż padnie martwy. Forma ogona: Nadal krąż po obszarze, aż ogon wystanie spod ziemi. Strzel w świecące miejsce pod jego brzuchem i dźgnij ten obszar, gdy stworzenie zostanie oszołomione. Granaty błyskowe mogą być użyte do zabijania pojawiających się Novistadorów.

Test Subject / Obiekt Testowy

Przedmiot testowy to potężny boss, który atakuje graczy w rozdziale 6 DLC. Aby go pokonać, gracze muszą najpierw uciec od niego i wejść do kanału ściekowego. Następnie, gdy gracze będą opuszczać Centrum Łączności, będą mieli okazję pokonać Przedmiot testowy w pokoju laserowym poprzez QTE. QTE to sekwencja przycisków, którą gracze muszą nacisnąć w odpowiednim czasie, aby wykonać określoną akcję. W przypadku Przedmiotu testowego, gracze muszą nacisnąć przyciski, które pojawią się na ekranie, aby uniknąć laserów i zadać mu obrażenia.

Zobacz także recenzję gry Separate Ways

Saddler

Saddler to finalny boss DLC Separate Ways w rozdziale 7. Aby go pokonać, gracze muszą celować w oko Las Plaga w jego ustach. Saddler będzie atakował graczy sześcioma ruchami: szarżą, uderzeniem, chwytem, atakiem naziemnym, trującymi wymiotami i atakiem tornadą. Pierwszych pięć można uniknąć i sparować (B/LB lub Circle/L1). Jednak, aby uniknąć ostatniego ruchu, szarży tornadą, gracze muszą nacisnąć przycisk chwytu, zanim Saddler do nich dotrze. Poniżej rady dotyczące poszczególnych ataków:

Używaj walki wręcz, kiedy tylko możliwe

Jeśli zadajesz Saddlerowi wystarczająco dużo obrażeń, zostanie on oszołomiony, a oko na jego ustach stanie się wrażliwe na ataki wręcz typu chwyt. Wykorzystaj tę okazję i używaj jej, kiedy tylko jest to możliwe, ponieważ zadaje ona znaczną ilość obrażeń. Wykonanie ataku wręcz typu chwyt trzy razy wystarczy, aby pokonać Osmunda Saddlera.

Przygotuj się na atak mackami

Osmund Saddler stanie w miejscu i wykona atak mackami z ziemi. Natychmiast naciśnij przycisk wyświetlany na ekranie, aby uniknąć tego ataku, gdy tylko się pojawi, aby uniknąć obrażeń.

Zrób krok w bok lub przykucnij, aby uniknąć pocisków

Osmund Saddler czasami wykonuje atak wymiotami, któremu można łatwo uniknąć, przykucając. Jednak jego inny atak dystansowy, polegający na wystrzeliwaniu pochłoniętych kul, można uniknąć tylko robiąc krok w bok lub chowając się za filarami.

Poprzednio 40 rocznica Transformerów i nowe figurki z GI Joe!
Następny Najciekawsze filmy i seriale oparte na grach komputerowych - Ranking 2023