Starcraft 2 Aktualizacja 3.7 – Dlaczego warto wrócić do tej gry


Wielkimi krokami zbliża się do nas premiera bardzo dużej darmowej aktualizacji do gry zręcznościowo-strategicznej Starcraft 2. Producent i wydawca gry Blizzard przygotował dla nas krótki filmik w którym wychwala nowości.

A co nowego w tej aktualizacji? Całkiem sporo, widać że Blizzard przygotowuje grę na coś większego, a historia nie kończy się na wydaniu ostatniego rozszerzenia do gry w którym wcielamy się w protosów (nie lubię protosów, wolę zergi).

Kolekcje

Dodana zostanie nowa zakładka z kolekcjami w której będziemy mogli magazynować ozdoby, awatary oraz animacje zdobyte podczas gry. Podobnie jak garderoba w Diablo 3 ma za zadanie zamieścić w jednym miejscu zawartość odblokowaną przez nas czy to w samym Starcraft 2 czy też w innych grach pod marką Blizzard Entertainment.

Myślę że dla Blizzarda bardzo zależy na synchronizacji wszystkich swoich marek i zachęcaniu graczy do poświęcania swojego czasu na wszystkie gry z logiem Blizzarda. Z sukcesem i dużym zadowoleniem przyjęto garderoby w Diablo 3, mimo że po pierwszych wieściach o tej funkcjonalności, byłem nastawiony do niej dosyć sceptycznie (setki, albo tysiące płatnych skórek). Do tego dostałem wierzchowca w Heroes of The Storm za granie w Diablo 🙂 Nawet nie wiem kiedy to się stało.

Możliwe że takich niespodzianek będzie więcej i z każdą nową większą aktualizacją do którejś z gier, blizzard będzie nas zachęcać bonusami do innych pozycji. Osobiście preferuje tylko Starcraft oraz Diablo i chętnie wracam do tych gier. Overwatch nie mam, ponieważ nie wiem czy pójdzie na moim sędziwym sprzęcie, na World of Warcraft nie mam niestety czasu, a bardzo bym chciał znaleźć kilka godzin dziennie na tą pozycję. Hearthstone w moim odczuciu za bardzo naciska na kupowanie pakietów oraz dodatków więc pozycja bardzo szybko mnie do siebie zniechęciła, natomiast Heroes of The Storm był jedyną mobą która mi się podobała, do czasu aktualizacji kiedy ustawienia graficzne nie chciały się zapisywać i gra traciła masę FPS będąc przy tym niegrywalna.

Wracając do kolekcji – znajdziemy tutaj kilka zakładek grupujących na emotki, skórki, animacje, wzory itp. Wszystko posortowane z dodatkową możliwością filtrowania. Możliwe też że Blizzard planuje zasypanie graczy nowymi animacjami, które zostaną wysłane za darmo czołowym graczom i gwiazdom na Twitch, a debile chcący być też fajni i tak kupią żeby dalej prowadzić pogrom w lidze srebrnej. Trzeba przyznać że Blizzard ma sprytną politykę. Oczywiście jak będzie w praktyce, przekonamy się z następnymi aktualizacjami, jednak widząc sytuację z Hearthstone i lansowanie na youtube i twitch rzadkich zestawów opartych o rozszerzenia które wymagają dziesiątek godzin gry lub 17.99 euro mam złe przeczucia.

Komentatorzy

W nowej aktualizacji do Starcraft 2 bardzo mi się podoba natomiast motyw z komentatorami specjalizującymi się w danej nacji. Myślę że czekają nas miłe godziny w słuchaniu komentującej Kerrigan która opisuje grę Protosami, których tak bardzo nienawidzi. Oczywiście o ile taki bonus nie będzie kosztować 9.99 Euro. Wtedy pasuje. Już raz zapłaciłem kupując grę.

Spodoba mi się natomiast ten system jeżeli będzie oparty o osiągnięcia i doświadczenie w rozgrywkach wieloosobowych lub trybie współpracy. Myślę że będzie to fajna nagroda za zdobywanie co trudniejszych osiągnięć. Grając w tego typu gry, jestem gościem który dokładnie analizuje zakładkę z osiągnięciami i chętnie bierze na klatę coraz to większe wyzwania.

Liga dla każdej rasy

Gracie rozrywki rankingowe? To ten news wam się spodoba. Już wkrótce grając w gry rankingowe Starcraft 2, każda nacja będzie posiadała swoją oddzielną ligę. Dotyczy to także rozgrywek nacją losową. Dziwne że Blizzard nie wpadł na to wcześniej. Sam jak byłem aktywnym graczem, grałem tylko i wyłącznie zergiem i nawet nie ruszałem innych nacji w rozgrywkach rankingowych. Bawiłem się nimi tylko grając przeciwko AI.

starctraft-2-big-bad-dice-ligi

 

Swoją karierę gracza rankingowego skończyłem parę miesięcy przed wydaniem drugiego rozszerzenia do gry. Nie mam pojęcia jak się teraz gra i szczerze mówiąc nie chce wiedzieć. Dla mnie gra rankingowa w Starcraft 2 wymagała za dużo czasu i analogicznie jak było z World of Warcraft, musiałem odpuścić. Jednak wiem że dużo osób dalej przeznacza setki godzin na tą rozrywkę.

Dla tych którzy nie wiedzą. Poziom trudności w grach rankingowych w Starcraft 2 bardzo dobrze skaluje się do umiejętności gracza właśnie dzięki rankingom. Gramy z osobami będącymi w podobnej lidze, jeżeli często wygrywamy to bardzo szybko też awansujemy. Swego czasu był to jeden z najlepszych systemów dobierania graczy wśród gier online, myślę że Blizzard tak udoskonalił to oprogramowanie że dalej jest to aktualne.

Tym samym, zachęcam was do spróbowania swoich sił w rozgrywkach rankingowych. Są pioruńsko wymagające i dają obrzydliwie gigantyczną satysfakcję.

Zdobienia (po co?)

Będziecie mogli wysłać swoją SCV do bazy wroga by zrobiła tam tatuaż z waszym logiem na samym wejściu. Po co? Nie mam pojęcia, chyba ktoś uznał że to jest zabawne. Już widzę te spamy znaczków przed bazami wroga. I jak zerg będzie robić drone rush to takich znaków zrobi 10! Wow. Tyle wygrać.

starcraft-2-big-bad-dice-dziara

Nowy Dowódca w trybie współpracy – Nova

Tryb współpracy doczeka się nowego dowódcy. Ślicznej specjalistki od realizowania brudnych myśli dyktatora Mengska (dziwnie zabrzmiało). Jeszcze nie grałem w tryb współpracy bo za bardzo skupiam się na kampanii, ale myślę że nowy dowódca świadczy o popularności tego trybu. Nie mogę się doczekać kiedy skończę w 100% kampanie i oddam się bezpowrotnie temu trybowi.

starcraft-2-big-bad-dice-dowodca-nova

Myślę że jak macie oklepany tryb single player, a rankingi i salon gier wam się znudził to warto wrócić do Starcraft 2 właśnie dla trybu współpracy. Dużo osób wypowiada się o nim bardzo pozytywnie, nie będę powtarzać plotek, zachęcam do spróbowania.

A jeżeli nie macie nowego dodatku – Legacy of the Void, to się nie martwcie. Możecie grać w tryb współpracy trzema podstawowymi postaciami. Sami wtedy ocenicie czy warto inwestować w dalsze rozszerzenie. Ale i tak to zrobicie, bo przecież tak jak ja uwielbiacie kampanię i historię w Starcraft 2.

Poprzednio Legends of Labyrinth - Zapowiedź gry
Następny Co mi dają gry planszowe?