The Waylanders wystartował 30 czerwca w trybie early access na platformie steam. Przyjrzyjmy się, czym jest ta niecodzienna gra fabularna w klimatach celtyckich.

The Waylanders to gra oparta na zarządzaniu drużyną osadzona w świecie fantasy inspirowanym wierzeniami oraz kulturą Celtycką. Rozgrywka będzie się odbywała w czasie rzeczywistym, jednak z opcją pauzy. Przypomina to troszkę system z Final Fantasy VII Remake, gdzie także walczyliśmy w czasie rzeczywistym i mogliśmy użyć aktywnej pauzy (bardziej dużego spowolnienia czasu) do wydawania rozkazów naszym dwóm aktywnym członkom drużyny. Twórcy otwarcie się przyznają do inspirowania się takimi arcydziełami jak Neverwinter Nights 2 czy też Dragon Age: Origins.

Planowana premiera odbędzie się w niedalekiej przyszłości, bo w pierwszym kwartale 2021 roku (obstawiamy marzec?). Już teraz jednak grę można powoli testować w early access. W obecnie dostępnej części otrzymamy część pierwszego aktu (cała gra ma zawierać trzy akty). Gra nie posiada wszystkich języków, które będą dostępne na premierę, posiada brakujące dialogi oraz filmiki. Będą one dodawane w kolejnych miesiącach. Pamiętajcie, że kupując grę teraz, bardzo wspieracie twórców pozwalając im dostarczyć bardziej rozbudowaną grę finalnie. Jest to pierwszy tak duży tytuł Gato Studio, które jest właśnie odpowiedzialne za The Waylanders.

Udostępniona mapa drogowa pokazuje jednak, że w najbliższych tygodniach sporo się będzie działo z The Waylanders. Już niedługo zostaną usprawnione filmiki oraz naprawione najpoważniejsze błędy. Towarzysze otrzymają swoje misje lojalnościowe, dostaniemy system tworzenia przedmiotów i lepiej opisane statystyki. Wszystko to w pierwszych tygodniach od wydania na Early Access. Mapa jest rozpisana aż na siedem najbliższych tygodni i bardzo fajnie ze strony twórców, że na bieżąco pokazują graczom nad czym pracują. Poniżej umieszczam wspominaną mapkę, a niżej tradycyjnie parę zdjęć z tworzonej właśnie gry. Jeżeli dobrze pójdzie, to nagramy także jakieś pierwsze wrażenia z rozgrywki w Early Access i napiszemy jakiś bardziej złożony tekst na temat The Waylanders. Gra jest ciekawa i będę z niecierpliwością monitorować to, jak się rozwija.

Strona The Waylanders na Steam zachęcam do dodawania gry na listę życzeń, nawet jeżeli nie chcecie jej kupować w wersji Early Access. Myślę, że to może być bardzo ciekawy tytuł.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Brzdęk W Kosmosie - news - dodatki Apokalipsa oraz Stacja Kosmiczna 11
Następny Najlepsze premiery gier na PC i Playstation 4 – Lipiec 2020