6 anime, które warto obejrzeć po Ataku Tytanów


Szukacie anime, które warto obejrzeć po Ataku Tytanów? Ta lista może dać Wam kilka podpowiedzi!

Black Bullet

anime które warto obejrzeć po Ataku Tytanów

Akcja Black Bullet rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzkość jest zagrożona ze strony pasożytniczych stworzeń znanych jako Gastrea. Te stworzenia są bardzo niebezpieczne i mogą zarażać ludzi, zamieniając ich w potwory. Aby walczyć z tym zagrożeniem, powstają wyspecjalizowani wojownicy znani jako Przeklęte Dzieci. Są one zarażone wirusem Gastrea, ale posiadają także nadludzkie zdolności, co czyni je cennymi pomocnikami w walce z pasożytami. Główny bohater, Rentaro Satomi, jest urzędnikiem połączonym z Przeklętym Dzieckiem o imieniu Enju. Razem pracują nad ochroną Tokio przed zagrożeniami ze strony Gastrei. Stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom i odkrywając mroczne tajemnice, zostają wplątani w spisek, który może mieć dalekosiężne konsekwencje dla ludzkości.

Atak Tytanów i  Black Bulelt mają wiele podobieństw. Obydwa anime przedstawiają ludzkość balansującą na krawędzi zagłady, zmuszoną do życia w murach ochronnych, aby uciec przed potężnym zagrożeniem. W drugim z tych tytułów zagrożenie objawia się w postaci owadów, a jedynymi, którzy są w stanie się im przeciwstawić, są dzieci, które urodziły się już zakażone wirusem.

Gurren Lagann

Gurren Lagann osadzone jest w przyszłości, w której ludzkość żyje pod ziemią, aby uciec przed niebezpieczeństwami czyhającymi na powierzchni. Główny bohater, Simon, kopiąc tunele, odkrywa mały klucz w kształcie wiertła oraz tajemniczego robota o imieniu Lagann. Razem ze swoją przyjaciółką Kaminą wykorzystują Laganna do walki z opresyjnymi rządami Zwierzoludzi (w ang. Beastmen) i ich przywódcy, Lordgenome. W miarę rozwoju serii bohaterowie pilotują większe i potężniejsze mechy, łącząc je, tworząc tytułowego robota, Gurrena Laganna. Bohaterowie stawiają czoła coraz potężniejszym wrogom i biorą udział w epickich bitwach, które osiągają kosmiczne rozmiary.

Chociaż początkowa idea może przypominać np. Atak Tytanów, Gurren Lagann wprowadza zaskakujący zwrot akcji w kierunku zakończenia początkowej historii, zmieniając ton narracji w miarę jej rozwoju.

Vinland Saga

anime które warto obejrzeć po Ataku Tytanów

Seria rozpoczyna się od życia młodego nordyckiego chłopca o imieniu Thorfinn, którego ojciec Thors, były legendarny wojownik, szuka spokojnego życia z dala od przemocy najazdów Wikingów. Ich spokojne życie zostaje zakłócone, gdy pojawia się potężna postać z przeszłości Thorsa, Askeladd. Życie Thorfinna przybiera tragiczny obrót, co stawia go na ścieżce zemsty na Askeladdzie. W miarę rozwoju historii Vinland Saga porusza tematy wojny, honoru, zemsty i konsekwencji przemocy. Zagłębia się w złożoność wydarzeń historycznych i zmagań moralnych bohaterów.

God Eater

anime które warto obejrzeć po Ataku Tytanów

Akcja rozgrywa się w świecie, w którym Ziemia została spustoszona przez stworzenia zwane Aragami, które są odporne na konwencjonalną broń. Ludzkość stoi na skraju wyginięcia i aby walczyć z Aragami, tworzona jest specjalna broń zwana Boskimi Łukami. Broń ta może zmieniać się między formą walki wręcz i dystansową, a dzierżą ją osoby znane jako Pożeracze Bogów. Główny bohater, Lenka Utsugi, dołącza do organizacji Fenrir, której celem jest wytępienie Aragami. Lenka szuka zemsty za śmierć swojej rodziny podczas ataku Aragami. Stając się Pożeraczem Bogów, musi stawić czoła wyzwaniom surowego świata, rozwikłać tajemnice otaczające Aragami i odkryć prawdę o ich istnieniu.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, w którym alchemia jest szeroko praktykowaną nauką. Narracja opowiada o dwóch braciach, Edwardzie i Alphonse’u Elricach, którzy wykorzystują alchemię w poszukiwaniu Kamienia Filozoficznego. Tragiczna historia braci wiąże się z nieudaną próbą przywrócenia do życia zmarłej matki za pomocą zakazanej alchemii. Rytuał kończy się niepowodzeniem, w wyniku czego Edward traci lewą nogę, a Alphonse całe ciało. W desperackiej próbie ocalenia brata Edward poświęca prawą rękę, aby związać duszę Alphonse’a ze zbroją. Teraz wyposażeni w mechaniczne kończyny i zbroję bracia wyruszają w podróż w celu odnalezienia Kamienia Filozoficznego, potężnego alchemicznego artefaktu, który ich zdaniem może pomóc im przywrócić ciała. Po drodze odkrywają mroczne sekrety Kamienia Filozoficznego, rządu i tajemniczej grupy znanej jako Homunculusy.

Atak Tytanów i Brotherhood mają więcej cech wspólnych, niż ogromna popularność. Obie zagłębiają się w tematykę ludzkich eksperymentów, obsesji i żalu. Oba anime mogą też pochwalić się wybitnymi postaciami, sekwencjami walki, budowaniem świata i animacją.

86 Eighty-Six

anime które warto obejrzeć po Ataku Tytanów

Akcja gry rozgrywa się w futurystycznym świecie podzielonym na dwie główne frakcje: Republikę San Magnolia oraz autonomiczny okręg wojskowy znany jako Imperium Giadian. Republika, złożona z białych grup etnicznych, polega na autonomicznych dronach znanych jako Juggernauts w walce z bezzałogowymi siłami Legionu Imperium. Republika twierdzi, że wykorzeniła zagrożenie ze strony Legionu, ale w rzeczywistości zatrudnia zmarginalizowaną grupę etniczną zwaną „86” do pilotowania Juggernautów. Osiemdziesięciu Sześciu traktuje się jak podludzi i zmusza do walki na pierwszej linii frontu bez należytego uznania i nawet podstawowych praw. Serial przedstawia perspektywę jednego z pilotów Osiemdziesiątej Szóstki, Shineia, i elitarnej opiekunki z Republiki, Leny, gdy poruszają się w trudnych realiach wojny i dyskryminacji.

Genialność Ataku Tytanów polega na gotowości bohaterów poddania się okrutnym próbom. Eren, Mikasa i ich towarzysze przetrwali ogromne trudności, a te próby stopniowo ich ukształtowały, pozostawiając trwałe skutki, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pod wieloma względami Atak Tytanów można uznać za narrację wojenną, ściśle powiązaną z tematami poruszanymi w 86 Eighty-Six.

 

Zobacz też: Goblin Slayer – recenzja anime – warto obejrzeć?

Poprzednio Legion Tales nadchodzi do Last Train Home - Pierwsze DLC do świetnej gry!
Następny PETA wydała oświadczenie w sprawie okrucieństwa wobec zwierząt w grze Palworld