AAP07 AIP Balteus – Armored Core 6 – Poradnik na bossa


Zastanawiasz się, jak pokonać Balteusa w Armored Core 6? Ten boss pojawi się pod koniec głównej misji o nazwie „Attack the Watchpoint” na końcu rozdziału pierwszego. W ramach naszego poradnika do Armored Core 6 ujawnimy, jak pokonać Balteusa.

Balteus to dość nietypowy boss, przynajmniej w porównaniu z tym, z kim do tej pory się zmagaliśmy, ponieważ ma Tarczę, którą trzeba zneutralizować, zanim zacznie się zadawać mu obrażenia. W zasadzie trzeba go oszołomić typowymi atakami (pociski, rakiety, ciosy wręcz), wtedy wyląduje na ziemi i będzie podatny na znaczące obrażenia. Tarcza na jakiś czas całkowicie zniknie, ale wkrótce potem się odnowi. Trzeba w pełni wykorzystać te okna, aby zadawać maksymalne obrażenia.

AAP07 AIP BALTEUS - ARMORED CORE VI FIRES OF RUBICON Boss #04

Nie bądź elf, dej suba!

W pierwszej fazie Balteus będzie rzucał w ciebie salwami rakiet, które można w pewnym stopniu unikać, używając Assault Boost, a następnie unikając w powietrzu (próbuj lecieć w lewą górną stronę). Gdy zostanie mu mniej więcej jedna trzecia zdrowia, wyciągnie gigantyczny płonący miecz, który zadaje ogromne obrażenia. Ogień może być także rozprzestrzeniany po podłodze w połączeniu z salwami rakiet.

To będzie zdecydowanie najtrudniejsze starcie z bossem, z jakim do tej pory przyszło ci się zmierzyć. Polecamy agresywną grę i jak najszybsze obniżenie Tarczy przeciwnika – warto korzystać z umiejętności kopnięcia lub nawet zamontować najlepszą broń do walki w zwarciu jaką posiadasz. Następnie trzeba podtrzymywać tę agresję i kontynuować oszałamianie go, zanim odzyska Tarczę. Można go oszołomić dwukrotnie lub trzykrotnie, zanim Tarcza się odnowi, co wystarczy, aby zmniejszyć jego zdrowie o około 50%. Gdy to się stanie, cofnij się, gdy zobaczysz, że Balteus staje się biały, ponieważ zaraz wywoła eksplozję. Stąd płonące miecze wychodzą, a pozostanie w bliskim sąsiedztwie bossa staje się trudniejsze. Dlatego w drugiej fazie staraj się utrzymywać dystans, chyba że chcesz atakować zaraz po ataku ognistym, to możesz próbować.

Jednak nie oddalaj się zbytnio, ponieważ wtedy powracają salwy rakiet. Wybieraj odpowiednie chwile i zbliżaj się, aby oszołomić go ponownie, a ostatecznie pokonasz bossa. Jeśli wydaje się, że twoja strategia nie działa, to jest boss, z którym warto eksperymentować. Zmień swój ekwipunek i broń, aby zobaczyć, czy coś działa lepiej dla ciebie. Broń krótkiego zasięgu sprawdza się dobrze, podczas gdy wyrzutnie rakiet są dobre do Tarczy i wskaźników oszałamiania na odległość.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Zaginiona wyspa Arnak: Przywódcy Ekspedycji - recenzja
Następny Starfield - Jak zdobyć darmowe statki? - Poradnik