Assassin’s Creed Odyssey – Kilka porad na dobry początek.


Assassin’s Creed Odyssey zaprasza nas w podróż po starożytnej Grecji. Dużo się w niej dzieje nie zawsze jesteśmy tego świadomi, czasem coś nam umyka. Sam z początku miałem trochę do nadrobienia (nie miałem okazji ograć AC Origins). Tak, więc na samym początek waszej opowieści przygotowaliśmy kilka ciekawostek.

 

Assassin's Creed Odyssey wybierz swój Tryb Rozgrywki.
Assassin’s Creed Odyssey wybierz swój Tryb Rozgrywki.

1. Wybierz swój Tryb.

Assassin’s Creed Odyssey pozwala nam wybrać Tryb Wspomagany znaczniki będą widoczne cały czas, czy może zechcemy skorzystać z Trybu Eksploracyjnego. Ten drugi jest preferowany przez samych twórców gry. Niby nic wielkiego, ale już przestajemy być prowadzeni za rączkę, a w zadaniach podane mamy informacje gdzie szukać. Staży wyjadacze mający na swoim koncie Gothica poczują się jak w domu. W każdej chwili możemy jednak zmienić Tryb Gry.

Spartański Kopniak, twój najlepszy przyjaciel.
Spartański Kopniak, twój najlepszy przyjaciel.

2. Spartański Kopniak.

Nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu, jedna z najważniejszych umiejętności przydatnych na samym początku. Oszczędzi wam ona bardzo dużo czasu, a walki z wytrzymalszymi przeciwnikami staną się odrobinę łatwiejsze. Nie ma nic lepszego jak poczęstować z buta wytrzymałego przeciwnika i nauczyć go latać. Oczywiście przedtem musi się znajdować na jakimś dachu, czy skarpie. Ale uczucie jak w filmie 300 gdy Leonidas wrzeszczy ” To Jest Sparta! ” i częstuje z buta wysłannika Kserkses. Bezcenne!

Za odrobinę pieniędzy możemy zresetować nasze umiejętności.
Za odrobinę pieniędzy możemy zresetować nasze umiejętności.

3. Reset umiejętności.

Zdarzy się nam, że zainwestujemy punkty w umiejętności, które wydawały się fajne, ale potem nie pasują one do naszego stylu gry. Bądź po prostu braknie nam punktu na inna bardziej potrzebą umiejętność. Wystarczy uiścić odpowiednią opłatę a potem rozdysponować od nowa punkty umiejętności. Łatwo naprawić nasze błędy.

 

Przemierzając krainy natkniemy się na zasoby, warto je zbierać.
Przemierzając krainy natkniemy się na zasoby, warto je zbierać.

 4. Zbierajcie materiały.

Od samego początku warto wyrobić w sobie nawyk podnoszenia materiałów. Często przechadzając się po mapie spotkamy drzewka, z których pozyskamy drewno. Równie często koło nich znajdziemy grudki ziemi, a w nich żelazo.  Czasem najlepszym miejscem na duże zasoby rudy są jaskinie, co jakiś czas możemy do nich ponownie wracać po surowce. Będą nam one bardzo potrzebne do ulepszeń wyposażenia, statku czy grawerunków.

 

Medytacja bywa bardzo przydatna.
Medytacja bywa bardzo przydatna.

5. Medytacja (Noc jest naszym sojusznikiem).

Jak mogliśmy zaobserwować dużo gier z otwartym światem stawia na tryb dnia i nocy. Nocą jest nam łatwiej walczyć z przeciwnikami w fortach czy innych obozach. Część z nich kładzie się spać, a na warcie pozostają nieliczni. Należy jednak pamiętać, że warty się zmieniają, jeden idzie się położyć, a inny wstaje by zająć jego miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, że nocą bardzo szybko można oczyścić obozowisko.

 

Sprzęt, sprzęt, wszędzie go pełno.
Sprzęt, sprzęt, wszędzie go pełno.

6. Dużo, dużo sprzętu czas coś z tym zrobić.

Zabijając przeciwników, walcząc z najemnikami czy plądrując skrzynki nasza kolekcja się zapełni. Potem nagle się okaże, że mamy tony sprzętu. Warto, co jakiś czas robić porządki a nie chomikować go. Rozwalanie połowy sprzętu da nam zasoby na przyszłe inwestycja, a sprzedanie drugiej u kupca zastrzyk gotówki.  Gdy mamy dużo gotówki a mało sprzętu to wszystko do mielarki, a gdy odwrotnie to oskubać kupca.

 

Ulepszanie jest dobre, ale niekoniecznie od samego początku.
Ulepszanie jest dobre, ale niekoniecznie od samego początku.

7. Ulepszenia sprzętu (Nie koniecznie od początku)

Każdy z nas graczy ma swój własny styl gry, jeden będzie rozwiał wojownika, drugi łowcę a trzeci pozostanie zabójcą. Gdy znajdziemy sprzęt, który się nam spasuje umiejętnościami nie musimy go wyrzucać za kilka poziomów. Zawsze możemy podejść do kowala i zapłacić za jego ulepszenie do naszego poziomu. Na początku warto to jednak przemyśleć, nasze poziomy wbijają się dość szybko a koszty ulepszeń są dość wysokie.Ulepszając broń z 12 poziomu do 50 zapłacimy tyle samo co ulepszając broń z 48 do 50. Nie warto w to się pakować ponieważ system nie jest doskonały, lepiej zainwestować w ulepszanie Okrętu.

 

Ochotnik z zadaniem pobocznym dla Dzielnego Wojownika!
Ochotnik z zadaniem pobocznym dla Dzielnego Wojownika!

8. Zadania Poboczne.

Jeden z najlepszych sposobów na, dużo doświadczenia oraz pieniędzy a czasem dobry sprzęt. Zadania poboczne znajdziemy pod postacią wykrzykników na mapie. Często znajdują się w miejscach gdzie mamy zadania główne.  Warto również zwrócić na nie uwagę, ponieważ posiadają własną historie, czasem ciekawą, czasem zabawną.

 

Warto podchodzić do Hermesa, ma on dla nas ciekawe zlecenia.
Warto podchodzić do Hermesa, ma on dla nas ciekawe zlecenia.

9. Tablice ogłoszeń.

Warto się nimi interesować dla Kontraktów, zlecają je głownie przywódcy oraz nacje. Dają nam one bardzo dużo punktów doświadczenia i pieniędzy. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że możemy je chomikować, każda prowincja ma swoje tablice i swoje zadania. Zebranie tych samych zadań pozwoli uporać się z nimi za jednym zamachem.  Na ich zakończenie otrzymamy porządny zastrzyk gotówki oraz doświadczenia.

 

Wojna trwa, a my możemy na niej skorzystać.
Wojna trwa, a my możemy na niej skorzystać.

10. Wojna.

Nastała wojna czy tego chcemy czy nie, bez naszej ingerencji Ateny walczą ze Spartą. Często okazuje się, że, podczas gdy my wykonywaliśmy zadania jakaś prowincja stała się podatna na atak. Warto zawracać na to uwagę, bo jest to również dobry sposób na sprzęt, złoto i doświadczenie.  Po skończonej batalii nie opuszczajcie od razu pola bitwy, często możemy przeszukać ciała dla kolejnych zasobów.

 

I tak oto znaleźliśmy nowego kandydata do załogi naszego Okrętu.
I tak oto znaleźliśmy nowego kandydata do załogi naszego Okrętu.

11. Orzeł.

Na sam koniec pozostał nasz najlepszy przyjaciel Orzeł. Służy nam, jako zwiadowca pozwalający dowiedzieć się gdzie są skrzynki, zapasy czy przeciwnicy. Korzystajcie z niego często, bardzo ułatwia to rozeznanie, prawie jak dron w Ghost Recon Wildlands. Do tego też pozwoli podglądnąć nam, jaki sprzęt dostaniemy z Najemnika spotkanego na mapie, czy też, jakimi umiejętnościami dla naszego statku on dysponuje. W Odyssey możemy rekrutować każdą postać i umieszczać ją, jako przybocznego na okręcie. Dodatkowe wzmocnienia zawsze mile widziane.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Łupieżcy Rigor Mortis - Recenzja Gry - Słodkie kotki
Następny Gry Planszowe na PC? W co fan gier planszowych może zagrać na komputerze osobistym?