Co warto obejrzeć w weekend na VOD? Premiery Netflix, HBO, PRIME!


Sprawdźmy co warto obejrzeć w weekend na VOD. Jakie premiery pojawiły się w tygodniu od 22 do 28 stycznia 2024 r. na Netflixie, HBO MAX, Disney+ oraz Prime Video?

NETFLIX

STUDIO 666

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film podąża za zespołem Foo Fighters, który właśnie przeprowadza się do rezydencji w Encino, aby nagrać swój dziesiąty album. Dave Grohl zostaje  jednak opętany przez demona zaczyna zagrażać zespołowi i ich życiu. Scenariusz napisany został na podstawie opowiadania Dave’a Grohla, więc możemy spodziewać się idealnego horroru komediowego.

AQUAMAN

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film oparty na postaci z DC Comics o tym samym imieniu. W filmie Arthur Curry (Mamoa), pół-człowiek, pół-atlantydzki spadkobierca podwodnego królestwa Atlantydy, musi poprowadzić swój lud do walki i powstrzymać swojego przyrodniego brata, króla Orma, przed zjednoczeniem siedmiu podwodnych królestw w celu podboju powierzchni świat.

FAWORYTA

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Historyczny komediodramat. Akcja filmu rozgrywa się w Anglii w 1708 roku, za panowania królowej Anny. Fabuła opowiada o relacjach pomiędzy królową Anną i jej dwiema najbliższymi powierniczkami, Lady Sarah Churchill i Abigail Masham, które rywalizują o przychylność królowej i kontrolę nad brytyjskim rządem.

WŁADCY WSZECHŚWIATA: REWOLUCJA

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Serial animowany wyprodukowany przez Mattel Television i Powerhouse Animation Studios. Jest to kontynuacja serialu Władcy wszechświata z 2021, który był rebootem serii animowanej z lat 80. W serialu powracają główni bohaterowie z pierwszego sezonu, w tym He-Man, Teela, Szkieletor i Orko. Do obsady dołączyli również nowi bohaterowie, w tym Andra, Rylan i Kronis.  Akcja rozgrywa się 10 lat po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Eternia jest w ruinie, a Horda została pokonana. He-Man i Teela próbują odbudować królestwo, ale ich wysiłki zostają zagrożone przez nowe zagrożenie.

GRISELDA

Miniserial oparty na życiu Griseldy Blanco. Serial będzie kroniką życia kolumbijskiej handlarki narkotyków, która stała się jednym z najpotężniejszych baronów narkotykowych na świecie. Blanco była znana z bezwzględności i przemocy, a była odpowiedzialna za śmierć setek osób. Serial będzie również badał złożony związek Blanco z jej dziećmi.

MYŚLIWI Z RUIN

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Południowokoreański film o grupie myśliwych, którzy polują na niebezpieczne istoty w zrujnowanym świecie. Akcja rozgrywa się w przyszłości, w której świat jest zrujnowany przez katastrofę ekologiczną. Grupa myśliwych, którzy polują na niebezpieczne istoty, znana jako Badland Hunters, jest jedyną nadzieją dla ludzkości.

HBO MAX

SISU

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Fiński film akcji opowiadający historię byłego żołnierza, który odkrył złoto na pustkowiach Finlandii. Akcja filmu rozgrywa się w 1945 roku, w końcowym okresie II wojny światowej. Aarne, były żołnierz, który walczył w wojnie, wyrusza na wyprawę do Laponii, aby odnaleźć swojego psa, który zaginął w akcji. W drodze do domu Aarne znajduje złoto w kopalni. Niedługo po tym, jak Aarne zaczyna wydobywać złoto, docierają do niego brutalni naziści. Nazistowski oficer, major Stern, chce przejąć złoto dla siebie. Aarne musi stawić czoła nazistom, aby obronić swój skarb.

SYN

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Syn to psychologiczny dramat w reżyserii Floriana Zellera z udziałem Hugh Jackmana, Laury Dern i Zena McGratha. Oparty jest na sztuce Zellera o tym samym tytule z 2017 roku. Film śledzi losy Petera, odnoszącego sukcesy prawnika z Nowego Jorku, którego życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy jego była żona Kate przybywa z ich nastoletnim synem Nicholasem. Nicholas jest zbuntowany i wycofany, a Peter jest zdeterminowany, aby mu pomóc. Jednak gdy Peter poznaje Nicholasa, zaczyna zdawać sobie sprawę, że problemy jego syna są głębsze niż na pierwszy rzut oka.

NAZNACZONY: CZERWONE DRZWI

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Piąta część serii horrorów Naznaczony.  Opowiada o Joshu i Daltonie Lambertach, którzy muszą zmierzyć się z demonami z ich mrocznej przeszłości. Josh jest teraz żonaty i ma córkę, ale nadal jest prześladowany przez koszmary o czerwonych drzwiach. Kiedy Dalton zaczyna doświadczać podobnych koszmarów, Josh musi znaleźć sposób, aby powstrzymać demony przed zniszczeniem jego rodziny.

REALITY

Dramat kryminalny oparty na transkrypcji przesłuchania przez FBI amerykańskiej demaskatorki wywiadu Reality Winner. W 2017 roku Winner upubliczniła tajne dokumenty dotyczące rosyjskiej interwencji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. Film rozpoczyna się w dniu, w którym Winner zostaje aresztowana przez FBI. Następnie przenosi się do kilku miesięcy wcześniej, kiedy Winner pracuje jako tłumaczka w NSA. Winner jest zaangażowana w sprawę rosyjskiej interwencji i jest zaniepokojona tym, co widzi. Uważa, że rząd USA nie robi wystarczająco dużo, aby powstrzymać Rosję. W końcu Winner postanawia upublicznić dokumenty. Wysyła je do dziennikarza, który publikuje je na swojej stronie internetowej. Wkrótce potem FBI aresztuje Winner.

DISNEY+

MARVEL 75 YEARS: FROM PULP TO POP!

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film dokumentalny, który opisuje historię Marvel Comics, od jej skromnych początków w 1939 roku do obecnego statusu jednej z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych marek rozrywkowych na świecie. Dokument zawiera wywiady z twórcami komiksów, historykami i fanami, i zabiera widzów w podróż przez dziesięciolecia, eksplorując ewolucję postaci, historii i stylu artystycznego Marvela. Omawia również wpływ komiksów Marvela na popkulturę i jej rolę w kształtowaniu gatunku superbohaterów.

PRIME VIDEO

ZORRO

Serial inspirowany klasycznym bohaterem Zorro. Napędzany pogonią za sprawiedliwością, bohater wyrusza w niebezpieczną podróż do samopoznania, odkrywając sieć ukrytych prawd, które nieodwołalnie zmienią trajektorię jego życia. Droga do odnalezienia mordercy jego ojca będzie kręta.

THE UNDERDOGGS

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film opowiada historię Jaycena „Two Js” Jenningsa, byłego zawodowego piłkarza, który spadł na samo dno. Kiedy Jaycen zostaje skazany na prace społeczne w roli trenera niesfornej drużyny futbolowej w swoim rodzinnym mieście Long Beach w Kalifornii, widzi to jako okazję do odbudowania swojego wizerunku i odwrócenia biegu swojego życia. Podczas gdy Jaycen pracuje nad przekształceniem Underdogs w zwycięską drużynę, ponownie łączy się ze swoją przeszłością, w tym ze starą miłością i kilkoma swoimi byłymi kolegami z drużyny, i odkrywa ponownie swoją miłość do gry.

RE:CREATORS

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

W świecie, w którym fikcyjne postacie z różnych anime, mang i powieści lekkich stały się realne, licealista o imieniu Sota Mizushino zostaje wciągnięty do akcji, gdy jego ulubiona postać z anulowanego teraz serialu anime, Alice, pojawia się w jego świecie. Sota wkrótce odkrywa, że nie jest sam, ponieważ inne fikcyjne postacie również pojawiają się w prawdziwym świecie i sieją spustoszenie. Z pomocą Altair, potężnej postaci, która również istnieje w prawdziwym świecie, Sota musi znaleźć sposób, aby powstrzymać chaos i przywrócić pokój na świecie.

VINLAND SAGA

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Akcja anime Vinland Saga rozgrywa się w XI wieku w Skandynawii. Głównym bohaterem jest Thorfinn, syn słynnego wojownika, Thors. Thorfinn zostaje zmuszony do dołączenia do bandy najemników dowodzonej przez Askeladda, mordercę jego ojca. Thorfinn walczy z Askeladdem w nadziei na zemstę.

DORORO

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Akcja anime rozgrywa się w Japonii w okresie Sengoku. Głównym bohaterem jest Hyakkimaru, chłopiec, który urodził się bez rąk, nóg, słuchu, wzroku i skóry. Jego ojciec, Daigo Kagemitsu, złożył pakt z demonami, aby zdobyć władzę, oddając w zamian części ciała swojego nienarodzonego syna. Hyakkimaru jest wychowany przez uzdrowiciela, który wyposaża go w protezy, aby mógł walczyć z demonami, które zabrały mu ciało. Wkrótce na swojej drodze spotyka Dororo, młodą złodziejkę, która zostaje jego towarzyszką. Serial opowiada o podróży Hyakkimaru i Dororo, którzy walczą z demonami i szukają sposobu na odzyskanie ciała Hyakkimaru. W trakcie podróży poznają różnego rodzaju ludzi, od zwykłych mieszkańców wsi po potężnych wojowników.

SLENDER MAN

Akcja horroru rozgrywa się w fikcyjnym mieście Sterling City w Massachusetts. Cztery przyjaciółki – Wren, Hallie, Chloe i Katie – są obsesyjne legendą Slender Mana, wysokiej, smukłej humanoidalnej postaci bez twarzy, która rzekomo porywa dzieci. Pewnego dnia postanawiają zagrać w grę w lesie, w której próbują przywołać stworzenie. Ich żart przybiera jednak mroczny obrót, gdy na własne oczy widzą przerażające zdarzenie, które może być dziełem Slender Mana.

ŁOWCA SNÓW

Film grozy na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Castle Rock w stanie Maine. Czterej przyjaciele z dzieciństwa, Henry Brown, Jonesy Pratt, Beaver Clawson i Pete Moore  mają niezwykłą moc. Potrafią wchodzić w umysły innych ludzi i śnić ich sny. Pewnego dnia przyjaciele spotykają się w domku w lesie, aby spędzić razem weekend. Wkrótce w miasteczku pojawia się tajemniczy mężczyzna, który zaraża mieszkańców wirusem, który zmienia ich w krwiożercze bestie. Przyjaciele muszą wykorzystać swoją moc, aby powstrzymać wirusa i uratować miasteczko.

FOXCATCHER

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film biograficzny oparty na prawdziwej historii Johna du Ponta, zamożnego dziedzica, który założył Foxcatcher Farm, ośrodek treningowy dla zapaśników olimpijskich. Du Pont zaprzyjaźnił się z braćmi Markiem i Dave’em Schultzami, dwoma z najbardziej utalentowanych zapaśników na świecie, i sfinansował ich trening. Jednak ekscentryczne zachowanie Du Ponta i rosnąca obsesja na punkcie Marka doprowadziły do tragicznego finału, który wprawia cały świat zapasów w szok.

KSIĄŻĘ PERSJI: PIASKI CZASU

Co warto obejrzeć w weekend na VOD

Film przygodowy fantasy z 2010 roku oparty na grze wideo o tym samym tytule. Akcja rozgrywa się w Persji w XI wieku. Dastan jest młodym wojownikiem, który zostaje oskarżony o morderstwo swojego brata, księcia Tusa. W rzeczywistości morderstwo zostało popełnione przez Nizama, brata Dastana, który chce przejąć władzę nad Persją. Dastan ucieka z miasta i spotyka Taminę, księżniczkę z Alamutu. Tamina twierdzi, że ma szmaragd, który może kontrolować Piaski Czasu, potężną moc, która może cofnąć czas. Dastan i Tamina łączą siły, aby odzyskać szmaragd i powstrzymać Nizama.

 

 

Jeżeli szukasz innych filmów, to dobrą wyszukiwarką jest Bestflix.pl, który jest świetnym sposobem do wyszukiwania nowych filmów i seriali na platformie Netflix. Dodatkowo warto zainteresować się VPN, zwłaszcza kiedy wybrany przez Ciebie film na wieczór nie posiada polskiego wydania!

Zobacz też: Co obejrzeć na VOD w styczniu 2024?

 

Poprzednio Transformers - Kim są Stunticons i potężny Menasor?
Następny Ruszyła zbiórka na grę King's Orders, grę strategiczną od Afterlife!