Cult of the Lamb – Osiągnięcia 100% – Poradnik


Cult of the Lamb to gra, w której będziemy tworzyć swój własny i niepowtarzalny kult. Przy tym otrzymamy szereg ciekawych osiągnięć do zdobycia, które finalnie pozwolą nam zaliczyć wymarzoną platynę. Co musimy zrobić i jak grać by móc się pochwalić platynowym osiągnięciem w Cult of the Lamb?

Powiem otwarcie, że z wielką przyjemnością pisałem poradnik z osiągnięciami do Cult of the Lamb. Sama gra bardzo mi się podoba, a dzięki tym osiągnięciom mogłem odkryć parę fajnych ukrytych mechanik oraz dialogów. Tradycyjnie więc zaczniemy od szybkiego FAQ, zanim przejdziemy do części właściwej. Przede wszystkim musicie wiedzieć, że Cult of the Lamb posiada 37 osiągnięć. Żadne z nich nie jest pomijalne w trakcie gry i każde możemy osiągnąć nawet po ukończeniu zabawy, jeżeli jakimś cudem nie zrobiliśmy tego wcześniej. Cult of the Lamb nie posiada też osiągnięć związanych z poziomem trudności, natomiast jest szereg osiągnięć, które będą wymagały od Was pokonania bossów bez utraty punktów życia. Bossów możemy oczywiście powtarzać i chociaż mamy do czynienia z silniejszymi wersjami, to na późniejszym etapie gry będziemy mieć lepszy ekwipunek, dzięki któremu znacznie łatwiej będzie nam pokonać tych wrogów.

Bossowie w Cult of the Lamb

Osiągnięcia: 10/37

Poniższe osiągnięcia podzieliłem na dwie rubryki. Pierwsza z nich polega po prostu na pokonaniu danego bossa, natomiast druga oznacza pokonanie bossa bez otrzymania obrażeń. Walki z bossami są możliwe do powtarzania po ich pierwszym pokonaniu. Ostatniego bossa nie musisz pokonywać bez utraty punktów życia.

Death to Non-Believers

Musisz zabić pierwszego minibossa. Raczej automat i robi się w trakcie tutoriala, kiedy będą wyjaśnione kolejne aspekty gry.

See No Evil

Zabij pierwszego bossa, Leszego

Speak No Evil

Zabij drugiego bossa, Heketa

Hear No Evil

Zabij trzeciego bossa, Kallamara

Think No Evil

Zabij czwartego bossa, Shamurę

Do No Evil

Zabij ostatniego bossa w Cult of the Lamb. CIEKAWE KTO TO MOŻE BYĆ?

Order

Zabij Leszego bez otrzymywania obrażeń.

Sate

Zabij Heketa bez otrzymywania obrażeń.

Cure

Zabij Kallamara bez otrzymywania obrażeń

Peace

Zabij Shamurę bez otrzymywania obrażen.

 

Osiągnięcia związane z rozwijaniem kultu

Osiągnięcia: 20/37

Część osiągnięć w grze będzie bezpośrednio powiązana z rozwijaniem kultu owieczki. Po prostu będziesz musiał zająć się poniższymi czynnikami i finalnie będziesz w stanie zdobyć wszystkie te osiągnięcia. Pamiętaj o swoim kulcie, bo bez niego nie przejdziesz gry, ale sporo z tych osiągnięć jest dosyć niejasna na początku i będą wymagały specyficznego działania takiego jak szlachtowanie wiernych na ołtarzu kultu.

First Follower

Zdobądź pierwszego wyznawcę. Automat, który zrobisz w ramach tutoriala.

Preacher of Truth

Musisz wykonać pierwsze obrzędy (sermon) w kościele. Wtedy osiągnięcie wpadnie.

The Flock Grows

Musisz zdobyć pięciu wyznawców.

Flock of Many

Musisz zrekrutować dziesięciu wyznawców.

Flock of All

Musisz zrekrutować dwudziestu wyznawców.

The First Death

Ktoś musi umrzeć. W sensie z twojego kultu. Przykro mi, ale prędzej czy później to się wydarzy, ale nie martw się bo możesz wskrzesić najwydajniejszych członków.

Devotion

Musisz zakupić wszystkie projekty budynków. Te zdobędziesz, kiedy wyznawcy będą się modlić. Im więcej wiernych wyznawców, tym szybciej zdobędziesz punkty. Zajmie to sporo czasu, jest nawet duża szansa, że nie dasz rady tego osiągnąć do końca gry i będziesz musiał dofarmiać w endgame. Niestety, upierdliwe osiągnięcie.

Gospel

Musisz w pełni ulepszyć swoich wyznawców, a to robisz w głównej mierze rozwijając swoich wyznawców – za każdego z nich otrzymasz jeden fragment tabliczki, a trzy z nich dadzą jeden punkt ulepszenia kultu. Jak zakupisz wszystkie ulepszenia (łącznie 20 ulepszeń), to osiągnięcie wpadnie.

Sacrificial Beast

Musisz poświęcić jednego z wyznawców. Na samym początku otrzymasz rytuał do tego służący, więc enjoy.

Weigher of Souls

Musisz poświęcić dziesięciu wyznawców. Rytuałów do poświęcania jest parę, a do tego możesz wskrzeszać poświęconych wyznawców, więc nie będzie tak strasznie jak się wydaje.

Questy poboczne w Cult of the Lamb

Osiągniecia: 25/37

W grze odnajdziesz szereg questów pobocznych. I tak musisz je wykonać wszystkie, by odblokować skórki Twoich wiernych, więc po drodze zrobisz i te osiągnięcia.

Leader of the Crusade

Musisz odkryć wszystkie pięć lokacji dostępnych w grze na mapie świata. Te odkryjesz dzięki poznawaniu kolejnych NPC w różnych lokacjach świata gry, gdzie podążasz do pokonania bossa. W każdej lokacji będzie jeden taki NPC, więc osiągnięcie wpadnie samo do końca gry.

Game of Chance

Musisz wygrać w tutejszego Gwinta, czyli Knucklebonese. Wygrasz z Ratau w trakcie jego questa.

Master of Chance

Musisz pokonać wszystkich graczy w Knucklebonese. Ten achievment zdobędziesz w trakcie gry, jeżeli będziesz grać w tą rozgrywkę z wszystkimi pojawiającymi się oponentami.

Teach a Lamb to Fish

Musisz wykonać quest dla rybaka polegający na zdobyciu czterech specjalnych rodzajów ryb. Będzie to crab, lobster, octopus i squad.

Bringer of Light

Musisz wykonać quest z naprawianiem latarni. Najpierw będziesz musiał na to wydać pieniądze, a potem kryształy, które odnajdziesz w Anchordeep.

Zbieractwo

Osiągnięcia: 31/37

Te osiągnięcia będą polegały na zebraniu odpowiednich rzeczy w grze. Nic skomplikowanego, w dużej mierze masz odblokować wszystko i tyle.

Transform

Odblokuj pierwsze wdzianko w grze (fleece). By to zrobić, będziesz musiał wykonać parę questów pobocznych i zdobyć tablice potrzebne do skompletowania wdzianka. Ubranka owieczki modyfikują grę, czasem ją ułatwiając, a czasem utrudniając. Szczerze mówiąc, osobiście z nich nie korzystam.

Transmute

Musisz zdobyć wszystkie wdzianka, a to też oznacza, że musisz wykonać wszystkie questy poboczne, w tym questy sekretne. Te odnajdziesz szukając ciemności w różnych lokacjach na mapie świata gry. Przykładowo, ciemność może znaleźć się na końcu molo przy rybaku. Kiedy na nią trafisz i do niej podejdziesz, to pojawi się opcja żeby zajrzeć w mrok.

Curses of Plenty

Musisz odblokować wszystkie klątwy, a te zdobędziesz dzięki rozwijaniu swojego kultu i regularnemu robieniu obrzędów (Sermon). Raczej łatwe do zrobienia, jeżeli będziesz codziennie sprawować obrzędy oraz będziesz ciągle powiększać swój kult.

Weapons of Plenty

Jak wyżej, tylko musisz odblokować wszystkie bronie w grze.

Full Deck

Musisz odblokować wszystkie karty w grze. Może być problematyczne –  te zdobywasz podczas eksploracji poziomów lub podczas wykonywania specyficznych aktywności w grze. Wszystkie karty odblokujesz po drodze wykonując osiągnięcia z tej listy, więc się nie martw na zapas.

Full Flock

Musisz odblokować wszystkie skórki Twoich dzielnych wyznawców. Większość wpadnie po drodze z gry, a pozostałe kupisz u kupców w różnych lokacjach.

 

Pozostałe

Osiągnięcia: 36/37

Osiągnięcia z którymi nie miałem co zrobić. Cult of the Lamb oczywiście ma parę niesklasyfikowanych osiągnięć, poniżej je przedstawiam.

Deal with the Devil

Musisz zaakceptować wymagania głównego złego na początku gry. Raczej osiągnięcie fabularne i inaczej się nie da.

Crosser of Thresholds

Musisz odblokować Darkwood. Też automatyczne osiągnięcie.

Cannibal

Musisz przygotować danie ze swojego wyznawcy. Po prostu jak ktoś umrze, to przerób go na kotlety i przygotuj potrawkę. Smakowite osiągnięcie, przynajcie.

Hoarder of Wealth

Musisz posiadać (oczywiście) 666 monet. Wystarczy że zrobisz wyrównanie w Midas Cave i pozbędziesz się nadmiarowych monet i osiągnięcie wpadnie.

Keeper of Secrets

Musisz wybudować konfesjonał i wyspowiadać jednego z wiernych. Łatwe osiągnięcie.

Platyna

Osiągnięcie: 37/37

Masz to, stworzyłeś idealny kult i zdobyłeś platynę!

Godhood

Gratulacje, jesteś prawdziwym orędownikiem kultu. W sumie to nie była taka trudna platyna prawda? A teraz masz na dodatek swój własny kult.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio The Battle for Wesnoth – darmowa perełka ze Steama
Następny Cztery Sery - recenzja - pizza od wydawnictwa Trefl