Diablo Immortal – Klasy Postaci – Poradnik


W Diablo Immortal będziemy mogli wybrać jedną z paru ikonicznych klas postaci, które poznaliśmy nie tylko w Diablo 2, ale także i w Diablo 3 oraz dodatkach do tych gier. Które z nich będą dostępne i która z klas będzie idealna właśnie dla Ciebie?

Już przed premierą gra Diablo Immortal zyskała sporo rozgłosu i to nieszczególnie z dobrych powodów. Ogłoszenie, że nowa część Diablo jest robiona jedynie na telefony i urządzenia mobilne rozsierdziła graczy, nawet jeżeli jest to tylko spin off trzeciej części serii. Niemniej jednak przeniesienie gry na komputery PC sprawiło, że starzy gracze znowu chcą zanurzyć się w świat sanktuarium. Czy wiecie już jaką klasę postaci wybierzecie? Jeżeli nie, to przychodzimy Wam z pomocą z krótkim opisem klas oraz paroma ich co bardziej szczególnymi umiejętnościami. Jeżeli gra nam się przypodoba, to poszczególne klasy otrzymają swoje własne, indywidualne teksty. A na razie tylko skupimy się na przedstawieniu wad i zalet poszczególnych z nich oraz podstawowych umiejętności.

Diablo Immortal barbarzyńca

Barbarzyńca w Diablo Immortal / Barbarian

Barbarzyńca to klasyczna postać, którą dobrze pamiętamy z drugiej części Diablo oraz miała swoją drugą szansę także w Diablo 3. W Diablo Immortal także ma swój powrót i jego idea nie zostanie zmieniona w porównaniu do tego co znamy. Dalej będzie gościem skupionym na walce w zwarciu i próbującym doprowadzić do zbliżenia z wrogiem za pomocą różnorodnych szarż oraz skoków. Ponownie otrzyma Cleave do atakowania paru wrogów jednocześnie oraz włóczni do przyciągania przeciwników. Jednym słowem wszystko po staremu. A ostateczną umiejętnością Barbarzyńcy w Diablo Immortal będzie Blood and Fury, które sprawia, że ataki w zwarciu otrzymują swój zasięg i są znacznie potężniejsze.

Diablo Immortal krzyżowiec

Krzyżowiec w Diablo Immortal / Crusader

Krzyżowiec lub też Paladyn, jeżeli pamiętamy drugą część Diablo, to postać, która udaje obrońcę, a w praktyce posiada jedne z najpotężniejszych umiejętności walki w zwarciu oraz na dystans, jednocześnie będąc zakuty w ciężki i potężny pancerz. Jednym słowem, z Krzyżowcem się nie zadziera i przez wiele, wiele sezonów był uważany za jedną z najlepszych klas w Diablo 3. Czy to się powtórzy także w Diablo Immortal, zobaczymy. Podobnie jak w trzeciej części, krzyżowiec otrzyma możliwość rzucania tarczą, szarżowania czy też podpalenia okolicy świętym ogniem. Oprócz tego wyskoczy w niebo by spaść na wrogów razem ze słusznym boskim gniewem i użyje jeszcze paru sztuczek, które raczej sprawiają wrażenie, że tarcza Krzyżowcy nie służy jedynie do obrony, a modlitwa jedynie do kontemplowania.

Diablo Immortal łowca demonów

Łowca Demonów w Diablo Immortal / Demon Hunter

Łowca Demonów otrzymał swój debiut w trzeciej części Diablo i był niejako ewolucją Zabójczyni z drugiej części, czyli babki przez wielu uważanej za najsłabszą postać w grze. W Diablo 3 Łowca Demonów miał swoje chwile i upadki, niemniej jednak nigdy nie był uważany za zbyt pewny wybór. Jak to się zmieni w Diablo Immortal, zwłaszcza jeżeli w pakiecie otrzymujemy także tryb PvP? Może wreszcie Łowca Demonów otrzyma swoją szansę zabłyśnięcia na dłużej. Łowca demonów używa dwóch kusz do walki i, jak zapewne się domyślacie, umiejętności będą opierać się na sianiu zniszczenia w okolicy za pomocą bełtów. Wyrzucenie setek pocisków wokół siebie, rzucanie pułapek osłabiających wrogów w danym terenie czy też potężny, pojedynczy strzał snajperski z kuszy to główne metody walki Łowcy Demonów i masakrowania hord piekielnych w Diablo Immortal.

Diablo Immortal Mnich

Mnich w Diablo Immortal / Monk

Mnich to klasa, która także otrzymała swój debiut w pierwszej części Diablo, w dodatku Hellfire i pojawiła się także w trzeciej odsłonie gry. Jest to postać, która użyje nagich pięści do niszczenia hord wrogów. Oraz medytacji i pewnej specyficznej magii, której nie może używać wierzący Krzyżowiec czy też utalentowana Czarodziejka. Jednym słowem, mnich to lekko opancerzona klasa walcząca w zwarciu i specjalizująca się na używaniu specjalnych ataków obszarowych. Za pomocą Eye of the Storm przyciągnie wrogów w zasięg pięści mnicha, a dzięki Fists of Thunder teleportuje się w pobliże wroga by użyć kopnięcia niczym Chuk Norris i zdezintegrować wrogów. Oprócz tego, w repertuarze mnicha pojawi się także sporo ataków obszarowych, pozwalających na hurtowe pokonywanie wrogów. Jednym słowem, będzie w czym wybierać.

Diablo Immortal Nekromanta

Nekromanta w Diablo Immortal / Necromancer

Nekromanta to postać którą znamy z drugiej części Diablo oraz która po czasie otrzymała możliwość powrotu także w Diablo 3 w formie płatnego DLC. Moralność tego działania ze strony Blizzarda zostawmy na później (zwłaszcza, że gra z sezonu na sezon nie oferowała nic, co skłoniłoby na powrót do tego tytułu). Tak czy inaczej Nekromanta, jako wielbiciel zimnych zwłok użyje w walce różnego rodzaju zaklęć pozwalających wykorzystać ciała poległych. Doprowadzi do ich eksplozji zadając olbrzymie obrażenia okolicznym wrogom, nadzieje wrogów na lancę (oczywiście z kości) czy też przywoła parę szkieletów, które po chwili rzucą się na wrogów. Użyje kościanego pancerza by obronić się przed wrogami oraz specjalnej kosy, która po ataku pozostawi tak przydatne i potrzebne dla nas zwłoki. Lubicie w odpowiedni sposób wykorzystywać zasoby, to Nekromanta jest właśnie dla Was.

Diablo Immortal Czarodziejka

Czarodziejka w Diablo Immortal / Wizard

I wreszcie na samym końcu czarodziejka, która jako jedyna pojawia się w każdej odsłonie serii Diablo. I bardzo słusznie, gdyż jest to postać typowa do czarowania i dająca w ten sposób dla twórców odpowiedź, by stworzyć klasę wrażliwą w walce w zwarciu, ale destrukcyjnie skuteczną na dystans dzięki potężnej puli zaklęć. A jeżeli ktoś podejdzie blisko, to czarodziejka ucieknie za pomocą teleportu lub też spowolni wrogów za pomocą spowolnienia czasu. W zależności od naszych upodobań, użyje magii ognistej, lodowej lub tak zwanych arkan. W repertuarze więc czarodziejki znajdziemy na zmianę lodowe oraz ogniste kule, laser dezintegrujący czy też stary dobry meteoryt i deszcz lodowych kul. A jak trzeba, to czarodziejka osłoni się lodowym pancerzem, czym utrudni wrogom dostanie się do zawartości, a samej wiedźmie pozwoli na skuteczne masakrowanie hord demonów.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio NCWW - Na jakie planszowe nowości wydać wypłatę? - Maj 2022
Następny Daimyo: Odrodzenie Imperium - recenzja - techno-samuraj i nietuzinkowy świat.