Diablo IV – Osiągnięcia i Trofea – Jak zdobyć platynę?


Diablo IV, jedno z najbardziej oczekiwanych tytułów w świecie gier, kontynuuje swoją dominację, oferując graczom na PlayStation 5 wyjątkowe wyzwanie – zdobycie platynowego trofeum. Jak osiągnąć ten prestiżowy cel? W tym artykule, zrozumiemy, jak zdobyć wszystkie osiągnięcia i trofea w Diablo IV, przybliżając Cię do platyny.

Blizzard Entertainment, twórcy Diablo IV, zawsze byli mistrzami w tworzeniu gier, które oferują nie tylko ekscytującą rozgrywkę, ale także długotrwałe i satysfakcjonujące wyzwania. Diablo IV nie jest wyjątkiem. Przez ekscytujące i zróżnicowane osiągnięcia i trofea, gracze mogą zgłębiać świat gry na zupełnie nowych poziomach, odkrywając sekrety i strategie, które mogą przekształcić ich doświadczenie z gry.

Czy jesteś gotów podjąć wyzwanie i zdominować królestwo mroku? Ten przewodnik pomoże Ci opanować każde osiągnięcie i trofeum, które Diablo IV ma do zaoferowania na PS5, kierując Cię prosto do platynowego sukcesu. Odkryjemy, jak zrealizować każde z tych zadań, oferując Ci kroki do osiągnięcia twojego ostatecznego celu – platynowego trofeum Diablo IV.

UWAGA! Trofea w Diablo IV mają specyficzną konstrukcję, bardzo odbiegającą od większości gier na Playstation 5, takich jak np. Horizon Forbidden Dawn czy Jedi: Survivor. Osiągnięcia w tej grze należy traktować bardziej jako checklistę, wymagającą od nas poznania różnych aspektów rozgrywki. Żadne z nich nie będzie specjalne trudne (no, może z wyjątkiem pokonania Uber Lilith), ale będzie wymagało od nas grania w różnych trybach rozgrywki oraz różnymi postaciami.

Ile razy muszę ukończyć Diablo IV by zdobyć platynę?

Teoretycznie tylko raz musisz ukończyć Diablo IV by zdobyć platynę, ale jest to droga donikąd, ponieważ gra wymaga od Ciebie także wykonania pewnych działań jako każda z klas postaci. Nie oznacza to kończenia gry każdym z bohaterów. Jeżeli chcesz ukończyć wszystkie osiągnięcia związane z kończeniem gry za pierwszym razem, musisz zdobyć 100 poziom postacią hardcorową na najwyższym poziomie trudności. Gorąco jednak zachęcam, by grę ukończyć trzy razy. Diablo IV idzie tym samym torem co poprzednie gry Blizzarda, więc gra posiada olbrzymią regrywalność, zresztą i tak pewnie większość z nas będzie chciała grę ukończyć parę razy.

Ile czasu potrzebuję, by zdobyć platynę w Diablo IV?

Ponownie, jeżeli chcesz robić to w odpowiednim czasie, tworząc postacie tylko by zdobyć pucharki oraz przechodząc grę raz, to całość dasz radę zrobić w 50 godzin. Jeżeli jednak zrobisz tak jak zalecam, to całość zajmie około 150 godzin i to nawet tylko wtedy, kiedy będziesz robić kolejne klasy postaci tylko by zdobyć odpowiednie dla nich osiągnięcia, a jedynie przejdziesz oddzielnie grę na hardcore oraz normalnie.

Czy Diablo IV posiada pomijalne osiągnięcia?

Tak, posiada jedno – związane z grą na Hardcore 🙂 Jak zginiesz, to musisz zaczynać od nowa i próbować wbić 50 poziom.

Osiągnięcia związane z pokonywaniem potworów w Diablo IV

Trofea: 5/27

Z uwagi na specyficzne osiągnięcia, podział będzie inny niż dotychczas. W pierwszej puli mamy osiągnięcia związane z pokonywaniem wrogów. Siłą rzeczy, nie da się ich nie zrobić wykonując pozostałe osiągnięcia.

Legion Killer / Dziesiątkowanie Legionów

Musisz zabić 666 demonów, kozy albo innych upadłych.

Undead Undone / Umarli Nieumarli

Musisz zabić 666 nieumarłych (w sensie sprawić, że przestaną się ruszać).

Exterminator / Eksterminacja

Musisz zgładzić 666 szkodników – pająków i węży.

Turned / Odstraszanie

Musisz pokonać 666 wampirów, wilkołaki lub utopców.

Tortured Souls / Udręczone Dusze

Musisz pokonać 666 ludzkich przeciwników takich jak kultyści i bandyci.

Osiągnięcia związane z klasami postaci w Diablo IV

Trofea: 10/27

Poniższe osiągnięcia będą wymagały określonego działania każdą z postaci. Siłą rzeczy, są one bardzo proste, jednak będą wymagały grania każdym z bohaterów.

Hammer Down  / Młotem Hołotę

Musisz pokonać 50 wrogów jako Barbarzyńca w trybie Berserkera.

Shifty Swipes / Podejrzane machnięcia

Musisz pokonać 50 wrogów jako wilkołak ORAZ jako niedźwiedziołak jako Druid. Czyli łącznie 100 wrogów.

Army of Bones / Armia Kości

Musisz przywołać 100 szkieletów – magów lub wojowników – jako nekromanta.

In and Out / Wchodzisz i wychodzisz

Musisz pokonać 50 wrogów w zwarciu oraz 50 na dystans jako łotr.

Master of the Elements / Mistrzostwo Żywiołów

Musisz pokonać 100 wrogów za pomocą magii ognia, lodu lub błyskawic jako czarodziejka. Dowolną z nich, więc wybierz to, co Ci pasuje.

Osiągnięcia związane ze zdobywaniem poziomów

Trofea: 14/26

Poniższe osiągnięcia związane są ze zdobywaniem poziomów i ukończeniem gry.

Emancipation / Emancypacja

Musisz ukończyć kampanię. Właściwie jest to jedyne osiągnięcie niepomijalne związane z kampanią w Diablo IV.

True Perseverance / Prawdziwa Wytrwałość

Musisz zdobyć 50 poziom postacią hardcorową. Jeżeli nie masz doświadczenia w tym trybie gry, zalecam grać na najniższym poziomie trudności postacią, która znajduje się w obecnej mecie (czyli jest teoretycznie najsilniejsza). W momencie pisania tego artykułu jest to Nekromanta, jednak pamiętaj, że łaska Blizzarda na pstrym koniu jeździ.

Devoted Protector / Dzielna Obrona

Musisz zdobyć setny poziom dowolnym z bohaterów. Raczej prostolinijne zadanie do zrobienia.

End of the First Mother / Koniec Pierwszej Matki

Musisz pokonać Uber Lilith, czyli głównego bossa na najwyższym poziomie trudności. Jest to zdecydowanie najtrudniejsze osiągnięcie w grze, jednak jeżeli porządnie zajmiesz się pozostałymi osiągnięciami i nauczysz się gry, to nie powinieneś mieć z nią problemów.

Pozostałe Osiągnięcia

Trofea: 25/26

I na sam koniec bliżej niezidentyfikowane osiągnięcia.

Convenient Crafts /Przydatne Rzemiosło

Musisz stworzyć miksturę oraz kadzidło. W opisie osiągnięcia znajduje się błąd (może będzie patchowany?) i musiałem zrobić jedno i drugie by zdobyć osiągnięcie.

Potent Alterations / Skuteczne Alteracje

Musisz ulepszyć pancerz, element biżuterii oraz broń przynajmniej raz. Nie musisz ulepszać sprzętu do najwyższego poziomu.

Living Nightmares / Żywe Koszmary

Musisz ukończyć uświęcone oraz starożytne podziemia koszmarów.

Turning the Tides / Odpływ

Musisz odnaleźć 1000 rozżarzonych popiołów w Piekielnych Przypływach, jednej z aktywności na endgame.

Chaotic Whispers / Chaotyczne Szepty 

Musisz otworzyć 10 skrzyń chaosu w drzewach szeptów, podobnie jak wyżej, jest to aktywność na endgame.

First Aid / Pierwsza Pomoc

Musisz ulepszyć swoje mikstury leczenia do maksymalnego poziomu. Zrobisz to odkrywając świat i mapy gry i nabijając poziom rozwoju danego terenu do odpowiedniego poziomu.

Master Combatant / Mistrzostwo Walki

Musisz pokonać pięciu wrogów na arenach PvP. Możesz to zrobić przypadkiem kiedy tam wejdziesz ;p o ile nie trafisz na uber pro super graczy.

Worldly Slayer / Światowe Rozgramianie

Musisz raz pokonać (lub uczestniczyć w pokonywaniu) bossa świata.

Estuar Sightseer / Zwiedzanie Ujścia

Musisz odkryć wszystkie lokacje w grze. Siłą rzeczy nie ma szans, żeby się to nie udało podczas robienia całej gry i pozostałych osiągnięć.

Curious Collector / Osobliwe Kolekcjonerstwo

Musisz odblokować wszystkie aspekty w drzewie aspektów – oznacza to ukończenie wszystkich podziemi w grze. Czasochłonne, ale wykonalne łącząc z poprzednim osiągnięciem.

Platyna

Osiągnięcie: 26/26

 

 

Arise, Champion

Gratuluję wytrwałości! Sprawdziłeś wszystkie mechaniki w Diablo 4. Teraz prawdziwa przygoda dopiero się zaczyna!

Podążając za naszym przewodnikiem, zbliżyłeś się do zrozumienia, jak pokonać wyzwania Diablo IV i zdobyć platynowe trofeum na PlayStation 5. Wiedza, której udzielił Ci ten artykuł, powinna dać Ci nie tylko przewagę nad innymi graczami, ale także pełniejsze zrozumienie tego, co Diablo IV ma do zaoferowania.

Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość i wytrwałość. Niektóre z tych osiągnięć mogą wymagać czasu i praktyki, ale nie zniechęcaj się. Każde przeszkody, na które napotkasz, są tylko częścią twojej podróży do zdobycia platynowego trofeum.

Pod koniec dnia, Diablo IV jest grą przeznaczoną do rozrywki. Cieszyć się podróżą jest równie ważne, jak osiągnięcie celu. Nie zapominaj o tym, podczas gromadzenia swoich osiągnięć i tropów.

Dziękujemy za to, że poświęciłeś czas na przeczytanie tego artykułu. Mamy nadzieję, że pomoże Ci to osiągnąć twoje cele w Diablo IV. Powodzenia na twojej drodze do platyny!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najciekawsze przygody i kampanie w D&D - top 10
Następny Diablo 4 - World Bosses / Bossowie Świata - Jak ich pokonać i odnaleźć?