Disney Dreamlight Valley – Poradnik Osiągnięć i Roadmapa


Disney Dreamlight Valley posiada stosunkowo mało osiągnięć, jednak by zdobyć platynę lub je wszystkie (w zależności gdzie gracie) należy spędzić z grą naprawdę wiele godzin. Co musicie zrobić, by zdobyć osiągnięcie platynowe w Disney Dreamlight Valley?

Disney Dreamlight Valley posiada bardzo niewiele osiągnięć, zaledwie 16, jednak zdobycie ich wszystkich będzie polegało na zaliczeniu wyzwań związanych z najróżniejszymi aktywnościami w grze. Dlatego też dosyć niestandardowo przejdziemy do tego poradnika. Zazwyczaj przy pisaniu poradnika osiągnięć (spójrzcie np. na poradnik osiągnięć do Alan Wake 2), dzieliłem osiągnięcia na kategorie, dzięki czemu każdy mógł łatwo zaplanować swoją rozgrywkę wiedząc na czym musi się skupić, by jak najszybciej zdobyć platynę. W Disney Dreamlight Valley natomiast nie ma praktycznie żadnych osiągnięć związanych z fabułą czy też poziomami trudności. Przejdźmy jednak do FAQ, czyli naszej roadmapy, by łatwo wyszczególnić wszystkie elementy, które mogą Was zastanawiać.

Jak wiele czasu zajmuje zdobycie platyny 100% w Disney Dreamlight Valley?

Jest to bardzo trudne pytanie, ponieważ praktycznie wszystkie osiągnięcia polegają na robieniu różnych rzeczy, a część z nich należy do daily – jak na przykład dawanie prezentów dla swoich mieszkańców. Problem jest taki, że mamy ograniczoną pulę tych prezentów jakie możemy dać każdego dnia i takich sytuacji jest tutaj sporo. Trzeba jednak pamiętać, że Disney Dreamlight Valley to gra usługa nastawiona na bardzo długi rozwój, więc żeby czerpać jak najwięcej z gry, to należy do niej regularnie wracać. Siłą rzeczy prędzej czy później platyna wpadnie więc automatycznie.

Czy poziom trudności wpływa na osiągnięcia?

W Disney Dreamlight Valley nie ma poziomów trudności, a gra została skonstruowana w taki sposób, by była jak najbardziej przyjazna dla każdego gracza niezależnie od doświadczenia czy też growego stażu.

Czy Disney Dreamlight Valley posiada pomijalne osiągnięcia?

Nie, jednak prawie każde osiągnięcie polega na długofalowym farmingu, więc zajmą trochę czasu.

Przejdźmy teraz do samych osiągnięć i podam także parę rad, jak je zdobyć najszybciej, jeżeli zależy Wam na szybkiej platynie.

Generous / Szczodry

Aby zdobyć osiągnięcie „szczodry”, musisz podarować 540 prezentów swoim mieszkańcom. To duża liczba, więc nie wszyscy zdobędą to osiągnięcie. Wręczanie prezentów mieszkańcom to sposób na zwiększenie poziomu ich przyjaźni, więc warto to robić niezależnie od trofeum. Chociaż obdarowywanie prezentami jest konieczne, 540 prezentów to więcej niż to, co jest niezbędne w grze. Aby podarować mieszkańcom prezent, musisz z nimi porozmawiać i wybrać opcję dialogu „I have something for You”. Możesz dać mieszkańcom wszystko, co chcesz, ale najlepszym sposobem na to jest obdarowanie ich ich ulubionym prezentem tego dnia.

Renovator

Aby rozwijać grę i powiększać dolinę, musisz rekrutować i odblokowywać nowych bohaterów. Odblokowanie nowych postaci i sprowadzenie ich do Doliny oznacza, że ​​potrzebują miejsca do spania. Osiągnięcie „Renowator” wymaga od Ciebie wybudowania 12 domów dla przyjaciół. Gdy sprowadzasz do doliny nowego bohatera, czasami musisz stworzyć mu dom, zanim się wprowadzi. Po ukończeniu ich początkowej misji ich dom powinien znajdować się w menu trybu mebli. Po umieszczeniu musisz wejść w interakcję z tablicą budowy, aby opłacić ją.

Banker / Bankier

To imponujące osiągnięcie. Aby zdobyć „Bankiera”, musisz zebrać co najmniej 1 800 000 Star Coins. Nie musisz mieć dokładnie tej kwoty w ekwipunku. Wystarczy, że zdobędziesz tyle pieniędzy podczas swojego pobytu w Dolinie. Gracze odkryli, że najlepszym sposobem na szybkie wzbogacenie się w Disney Dreamlight Valley jest uprawa dyni. To najbardziej opłacalna uprawa w grze i można ją sprzedać za naprawdę duże pieniądze. Ponieważ dynie rosną szybciej w swojej ojczyźnie, sprytnym sposobem na zwiększenie zysków jest sadzenie ich na dużą skalę na Ziemi Zapomnianej i sprzedawanie ich po dojrzeniu.

Gardener / Ogrodnik

Uprawa warzyw powinna być jedną z Twoich codziennych czynności. Nie tylko rolnictwo jest dość kojące, ale jest też jednym z głównych sposobów zarabiania pieniędzy podczas gry w Disney Dreamlight Valley. Aby zdobyć osiągnięcie „Gardener”, musisz zebrać 4500 warzyw. Możesz kupić warzywa w dowolnym ze stoisk Goofy’ego w dowolnym biome. Sadzenie roślin w ich ojczystym biome pozwoli im rosnąć szybciej, dzięki czemu możesz je zbierać szybciej. Możesz również stworzyć Eliksir wzrostu na stole rzemieślniczym, aby tymczasowo zwiększyć prędkość wzrostu roślin.

Photographer / Fotograf

Chociaż robienie zrzutów ekranu w grze za pomocą narzędzia do robienia zrzutów ekranu platformy może być szybsze, aby zdobyć osiągnięcie „Fotograf”, musisz skorzystać z funkcji aparatu w grze. Aby zrobić zdjęcie, włącz swój panel narzędzi i wybierz ikonę telefonu. Naciśnij przycisk interakcji, aby rozpocząć pozowanie do zdjęcia, które możesz powtórzyć do 50 razy z rzędu, aby szybko zdobyć osiągnięcie. I teraz musisz zrobić to 50 razy.

Valley’s Helper / Pomocnik

Aby zdobyć to osiągnięcie, musisz zwiedzić wszystkie biomeny w grze. Na początku gry będziesz miał dostęp tylko do Placu i Równiny Pokoju. Podczas gry napotkasz zablokowane rampy w tych biomenach. Aby odblokować te rampy i uzyskać dostęp do nowych obszarów, musisz zebrać Dreamlight, który można zdobyć poprzez wykonywanie obowiązków Dreamlight lub rzemiosło przy użyciu Fragmentów Snu.

Goofy’s Investor

Aby zdobyć to osiągnięcie, musisz odblokować wszystkie stoiska Goofy’ego, które znajdują się w różnych biomenach gry. Każde stoisko sprzedaje warzywa charakterystyczne dla swojego biomenu, co sprawia, że są one cennym źródłem żywności i składników do gotowania. Dodatkowo, możesz sprzedać niepotrzebne przedmioty lub śmieci w stoiskach Goofy’ego.

Constructor / Konstruktor

Aby zdobyć osiągnięcie „Constructor”, musisz całkowicie odnowić swój dom. Aby rozpocząć proces modernizacji domu, musisz kliknąć znak budowy Scrooge, który znajduje się na zewnątrz Twojego domu, w pobliżu wejścia. Z każdą modernizacją domu cena wzrośnie. Zmienią się tylko zewnętrzne części i dolna, główna podłoga. Aby całkowicie zmodernizować swój dom, musisz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Dodatkowo nie będziesz mógł dostosować zewnętrznych części swojego domu, dopóki nie będziesz miał całkowicie zmodernizowanego domu.

Bestest Friend / Najlepszy Przyjaciel

Aby zdobyć osiągnięcie „Bestest Friend”, musisz nawiązać bliskie relacje z 15 mieszkańcami. Chociaż każdy w dolinie zaczyna jako przyjaciel, bycie najlepszym przyjacielem wymaga podniesienia ich poziomu przyjaźni do maksymalnego poziomu. Możesz zwiększyć poziom przyjaźni mieszkańców, pomagając im w ich pobocznych zadaniach i obdarowując ich prezentami. Gdy ich poziom przyjaźni osiągnie 10, możesz ukończyć ich zadanie poziomu 10, które oficjalnie uczyni ich twoim najlepszym przyjacielem.

Chef Cook / Szef Kuchni

Aby zdobyć osiągnięcie „Chef Cook”, musisz przygotować ogromną liczbę posiłków – 900. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie zdobywania tego trofeum jest dodanie gotowania do swoich codziennych zadań. Zamiast bezmyślnie gotować, możesz zrobić sobie cel, aby codziennie obsługiwać klientów w Chez Remy. Obsługa jedzenia w Chez Remy również daje Ci trochę Star Coin za kłopoty.

Miner / Górnik

Aby zdobyć osiągnięcie „Miner”, musisz wykopać 1800 kamieni. Wydobycie obejmuje wykopywanie dowolnego kamienia znalezionego w ścianach dowolnego biomu, w tym kopalni Vitaly’ego. Najlepszą metodą na zwiększenie postępów w osiągnięciu tego celu jest codzienne wydobywanie kamieni. Nie tylko przyczynisz się do osiągnięcia osiągnięcia, ale także zapewnisz sobie stały dopływ kamieni i klejnotów do przyszłych zadań lub projektów rzemieślniczych.

Duty Bound / Obowiązek

Aby zdobyć osiągnięcie „Duty Bound”, musisz wykonać 1100 Dreamlight Duties. Zazwyczaj wykonujesz te obowiązki przypadkowo, ponieważ większość z nich to proste zadania, takie jak rozmowa z kimś lub sprzedawanie towarów. Będziesz robił postępy w tym trofeum w mgnieniu oka. Poprzez naciśnięcie klawisza Esc możesz zobaczyć swoje codzienne zadania Dreamlight i postęp w przypadku dłuższych zadań.

Angler

Osiągnięcie „Angler” jest jednym z bardziej czasochłonnych zadań w Disney Dreamlight Valley. Aby zdobyć to osiągnięcie, musisz złowić 1800 ryb w swojej dolinie. Ryba jest czasochłonną aktywnością – musisz znaleźć odpowiednie miejsce, wygrać minigrę i powtarzać proces setki razy. To dużo klikania! To osiągnięcie zajmie dużo czasu na ukończenie. Codzienna regularna praca będzie Ci pomagać, a także nagrodzi Cię monetami Star Coin. To jest zdecydowanie osiągnięcie, które chcesz osiągnąć na końcu swojej przygody w dolinie.

Thorn Cleaner w Disney Dreamlight Valley

Aby zdobyć osiągnięcie „Thorn Cleaner”, musisz usunąć 3000 Night Thorns. Jest to jedyne osiągnięcie w grze o tak wysokim wymogu, co czyni go znaczącym przedsięwzięciem. Na szczęście Night Thorns pojawiają się codziennie, przypominając chwasty w serii Animal Crossing. Będziesz musiał regularnie usuwać te ciernie, ponieważ są stałym elementem gry. Co ciekawe, jest to jeden z przypadków, w których strategiczne robienie przerwy w grze może być korzystne. Gdy wrócisz z przerwy, napotkasz więcej Night Thorns niż gdybyś logował się codziennie. Dzieje się tak, ponieważ Night Thorns gromadzą się z czasem.

Chit Chatter

Aby zdobyć osiągnięcie „Chit Chatter”, musisz rozpocząć 1000 Daily Discussions z mieszkańcami Doliny marzeń Disneya. Daily Discussion to rozmowa z mieszkańcem, w której pytasz go o jego dzień lub zaczynasz z nim rozmowę. Aby rozpocząć Daily Discussion, musisz wybrać opcję dialogu, która stawia pytanie. Ta opcja powinna znajdować się poniżej pytania związanego z zadaniem na górze panelu rozmowy, ale powyżej opcji dialogu, która pozwala podarować mu prezent. Po rozpoczęciu Daily Discussion z mieszkańcem, takim jak Merlin, nie będziesz mógł z nim rozmawiać do następnego dnia. Aby konsekwentnie osiągać postępy w tym osiągnięciu, upewnij się, że codziennie interweniujesz z każdym mieszkańcem.

Dreamlight Master w Disney Dreamlight Valley

Ostatnie osiągnięcie jest ekskluzywne dla konsoli Playstation i jest to osiągnięcie platynowe za zdobycie 100% pozostałych osiągnięć.

Poprzednio The Day Before zostało usunięte ze Steama
Następny Co znajdziemy w dodatku do Disney Dreamlight Valley: A Rift in Time?