Evil West – Osiągnięcia i Trofea – Poradnik


Evil West pozwoli nam w trakcie zabawy zdobyć szereg różnych osiągnięć i, co ciekawe, osiągnięcie platynowe podsumowujące nasze trofea i to nie tylko na konsolach Playstation, ale także nawet na Steamie.

Bardzo mnie to zaciekawiło, ponieważ najczęściej jest tak, że osiągnięcie platynowe jest dostępne jedynie na konsolach Playstation, a tutaj taka niespodzianka. Grę Evil West ograłem na Steamie (dziękujemy wydawnictwu Cenega za kluczyk!), więc z wielkim zaskoczeniem zauważyłem na liście osiągnięć właśnie te, które jest platynowe na konsolach Playstation. Przejdziemy więc teraz tradycyjnie do krótkiego FAQ, a potem opiszemy poszczególne osiągnięcia, które będą ładnie posortowane.

Czy żeby zdobyć wszystkie osiągnięcia w Evil West, muszę ukończyć grę więcej niż raz?

Niestety tak – Evil West jest grą, która posiada parę pomijalnych osiągnięć, a także te związane z poziomami trudności. Żeby zdobyć platynę za pierwszym razem w 100% musicie ukończyć grę od razu na najwyższym poziomie trudności, co na początku odradzam, bo gra jest jednocześnie dosyć trudna nawet na normalnym poziomie, a także warto ją poznawać powoli. Dlatego warto pierwsze przejście zrobić na spokojnie i dopiero potem skupić się na tematach związanych z osiągnięciami. Chociaż zwróćcie uwagę na sekcję z bossami, gdzie przedstawię osiągnięcia związane ze specyficznym pokonaniem danego bossa.

Czy w Evil West są pomijalne osiągnięcia?

Tak są, jak napisałem wyżej część osiągnięć jest związanych z poziomem trudności, a druga część opiera się na pokonaniu bossa w ściśle określony sposób.

Czy w Evil West można powtarzać misje?

Na twoje szczęście Evil West ma możliwość powtarzania misji bezpośrednio z menu. Zajmij się tym jednak dopiero po ukończeniu gry, jak będziesz chciał docisnąć grę do 100%

Okej, czyli podsumowując – zdobycie platyny w Evil West do łatwych nie będzie należało. Musisz ukończyć grę na najwyższym poziomie trudności, a także pokonać paru bossów w ściśle określony sposób. To właśnie poziom trudności może być największym problemem na jaki trafią gracze, dlatego zalecam tutaj cierpliwość i pełne przejście gry za pierwszym razem na normalnym poziomie trudności (lub nawet niższym) by na spokojnie poznać wszystkie mechaniki i zdobyć osiągnięcia związane z bossami.

Osiągnięcia związane z fabułą

Osiągnięcia: 6/30

Poniższe osiągnięcia dotyczą jedynie fabuły. Nie będziemy ich opisywać, aby je zdobyć musicie po prostu przejść grę i pokonać konkretnych bossów, których nie pominiecie (oraz odwiedzić Calico, czyli miejsce będące naszym hubem).

Calico

Iskierka Nadziei / Spark of Hope

Dostosuj się lub Giń / Adapt or Die

Krwiopijcy / Ticks & Leeches

Kropla Krwi / Drop of Blood

Prastara Krew / Ancient Blood

Osiągnięcia związane z poziomem trudności

Osiągnięcia: 12/30

Poniższe osiągnięcia będą związane z ukończeniem gry na odpowiednim poziomie trudności oraz pokonaniem bossów na najwyższym poziomie trudności.

Nowicjusz / Novice

Ukończ grę na poziomie nowicjusz lub wyższym.

Adept

Ukończ grę na poziomie adept lub wyższym.

Ekspert/ Expert

Ukończ grę na poziomie trudnym lub wyższym.

Legenda Dziwnego Zachodu / Weird West Superhero

Ukończ grę na poziomie trudności Zło. Nie zachęcam za pierwszym razem, potraktuj ten poziom jako New Game+. Pamiętaj, że ulepszenia przechodzą na poprzednie misje, więc mając zrobioną postać na koniec gry, powinieneś dać radę z tym poziomem trudności.

O Borze / Minor Deity

Pokonaj bossa Parasiter na poziomie trudności Evil.

Nie Słuchasz Mnie / Weren’t You Listening?

Pokonaj bossa Bruch na poziomie trudności Evil.

Wtedy Umarłeś / Then You Died

Musisz pokonać bossa William Rentier na poziomie trudności Evil.

Osiągnięcia związane z bossami

Osiągnięcia: 16/30

Kolejne osiągnięcia będą wymagały od Ciebie pokonania bossa w szczególny sposób. Jeżeli masz problemy, to pamiętaj, że możesz to zrobić nawet na poziomie trudności nowicjusz. Pamiętaj, że bossów możesz pokonać ponownie po ukończeniu gry – czasami lepiej może być poczekać i wrócić z pełnym sprzętem i ulepszeniami niż się męczyć wcześniej.

Dzień Ojca / Father’s Day

Musisz pokonać bossa William Rentier w mniej niż 6 minut. Po tym jak dotrzesz do strefy z bossem, pyknij alt f4 lub przejdź do menu konsoli i wrzuć save na chmurę (zrób backup). W ten sposób będziesz mógł powtórzyć bossa, jeżeli za pierwszym razem nie uda się go pokonać w 6 minut.

Wampirąbanka / Bleed You Out

Musisz pokonać Bruncha nie pozwalając mu się uleczyć. To się dzieje, kiedy boss przywoła minionki – te jeżeli zaatakują Ciebie lub podejdą do bossa uleczą go. Po prostu dbaj o to, by rozwalać je z dystansu.

Ekoterapia / Bio Friendly

Musisz pokonać bossa Parasiter bez zabijania jego przywołańców. Podczas ich tworzenia, możesz detonować wrogów za pomocą zwykłego kitowania – podchodzisz i kiedy rozpoczynają detonację robisz unik. W ten sposób osiągnięcie dalej wpadnie. Pamiętaj, żeby zrobić backup przed walką.

Bestialstwo / Best the Beast

Musisz pokonać Felicity D’Abano, ostatniego bossa w grze bez używania leczenia. Logiczne, prawda?

Osiągnięcia związane ze zbieractwem

Osiągnięcia: 19/30

Te osiągnięcia będą polegały na zdobyciu wszystkich przedmiotów w trakcie eksploracji. Masz licznik w dzienniku więc łatwo możesz podejrzeć czego i gdzie brakuje. Ponownie, zachęcam zrobić to po pierwszym ukończeniu gry.

Gadżeciarze / Boys’n’Toys

Musisz ulepszyć wszystkie bronie – łącznie jest ich 9, z czego każdy może być ulepszony trzy razy i tylko dwa znajdziesz w skrzynkach, a reszta wpadnie w trakcie fabuły. Oczywiście potrzebujesz też kasy 😉

Agent Terenowy / Field Agent

Musisz odnaleźć wszystkie ukryte zdolności, a te oczywiście znajdą się w skrzyniach.

Ciułacz / Chest Nuts

Musisz zebrać całą kasę ze wszystkich misji. Ciężko będzie wylizać tak ściany za pierwszym razem, dlatego radzę to zrobić przy drugim przejściu Evil West.

Pozostałe Osiągnięcia

Osiągnięcia: 29/30

Tutaj znajdziemy osiągnięcia które nigdzie nie pasują, w większości wypadków związane ze zwykłą walką na różne sposoby.

Bezsensowna Przemoc / Pointless Violence

Musisz wykonać 15 finisherów. Osiągnięcie prostsze, niż dotarcie do Calico – jak będzie się świecić na żółto to go uderz z piąchy.

Turbo Rękawiczka / Mighty Mitten

Musisz pokonać 10 wrogów jednego za drugim jedynie za pomocą rękawicy. Lepiej to zrobić szybciej i w pierwszych aktach gry, niż później kiedy pojawią się wrogowie latający i dystansowi.

W Szczepionkę / In the Feels

Musisz trafić 45 słabych punktów (kółek które się pokazują na wrogach). Polecam włączyć aim assist, bo Evil West jest i tak zbyt dynamiczny by skutecznie celować, a grając na padzie może być jeszcze ciężej. A to uczucie szybkiego celowania i odstrzeliwywania ręki dla bandziora zanim w Ciebie przyceluje jest bezcenne.

Elektrodeo / E-Rodeo

Musisz zabić wroga za pomocą super zappera, czyli ataku, który aktywuje się po tym jak naelektryzujesz wroga. Możesz to zrobić parując lub używając doskoku lub przyciągnięcia na osłabionym wrogu. Wykonasz taką egzekucję 20 razy i osiągnięcie wpadnie.

Tocząca Zaraza / Monsterball

Musisz użyć cannonball 50 razy, czyli wyrzucić wroga w powietrze i uderzyć go w coś innego – czy to będzie ściana, ziemia, czy też beczka prochu, to Twoja decyzja.

Rozgrzane Styki / Chewing Volts

Musisz zebrać 15 akumulatorów energii – i tutaj jest haczyk, bo akumulatora nie zbierzesz, jeżeli nie brakuje Tobie energii. Jeżeli będziesz miał pełną energię, a trafisz na doładowanie to prostu wciśnij L1 + R1 by użyć stompa i zużyć trochę energii.

Pif Paf / Pew Pew Die

Musisz pokonać 30 wrogów za pomocą ulepszonych elektrycznością broni – ulepszenia odblokujesz w trakcie gry, a kupisz je za kasę. Potem używaj tych broni by nabić osiągnięcie i się dobrze bawić, bo naelektryzowane bronie dają masę frajdy.

Rozrywka / Sever Forever

Musisz odstrzelić 100 kończyn wrogom. Łatwo to wykonasz strzelając wrogom w kończyny lub głowę. Weak spoty też się wliczają, ale nie wszystkie.

Dobitne Osiągnięcie / Slam Champion

Musisz użyć zmiażdżenia 100 razy. Odblokujesz je w perkach pod drzewkiem elektryczności. Aby użyć Slam musisz spojrzeć na wroga w powietrzu i wcisnąć L1. To bardzo przydatna i niedoceniona umiejętność ponieważ tworzy mały efekt AOE wokół nieszczęśnika i przydaje się przy bardziej ciasnych walkach.

Platyna w Evil West

Osiągnięcia: 30/30

Sanguis Aeternus

Masz to drogi szeryfie, dziki zachód jest bezpieczny! Gratulacje platynki i mam nadzieję, że bawiłeś się tak samo wyśmienicie jak ja 🙂

Pamiętaj, że Evil West nagraliśmy w całości na YouTube w formie Let’s play bez komentarza. Zajrzyj do nas!

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Call of Duty: Warzone 2 osiąga 25 milionów graczy w mniej niż tydzień
Następny Gry planszowe na jesienną nudę - edycja 2022