Gdzie można obejrzeć wszystkie odcinki serii Pokemon?


Za nieco ponad tydzień obchodzony będzie Dzień Pokémon, święto upamiętniające premierę pierwszych gier Pokémon w Japonii. Tego samego dnia odbędzie się również angielska premiera nowego sezonu anime – Pokemon Horizons: The Series. Ta nadchodząca odsłona serii po raz pierwszy od jej debiutu w 1997 roku wyłamuje się ze schematu, stawiając na czele nowych bohaterów, którzy zastąpią Ascha Ketchuma.

Choć widzowie na Zachodzie muszą jeszcze trochę poczekać na poznanie Liko i Roya, protagonistów Pokemon Horizons, warto wykorzystać ten czas na sentymentalną podróż do przeszłości. Przypomnij sobie wcześniejsze sezony anime przed nadejściem nowej ery! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę wszystkich serwisów, w których możesz obejrzeć pełne 25 sezonów oryginalnego anime Pokémon. Pokémon Horizons odchodzi od dotychczasowej formuły, w której niezmiennie królował Ash Ketchum. W nadchodzącym sezonie widzowie będą śledzić losy Liko i Roya, którzy przejmą pałeczkę po Ketchumie, świeżo po jego zwycięstwie w Mistrzostwach w finale zeszłorocznego sezonu Pokémon Ultimate Journeys. Będzie to prawdziwa zmiana warty, pozwalająca widzom poznać nowe perspektywy i historie w świecie Pokémon. Czekając na premierę Pokémon Horizons, możesz odświeżyć sobie pamięć i powrócić do wcześniejszych przygód z serii. Obejrzyj ponownie kultowe epizody, z których wiele zapisało się złotymi zgłoskami w historii anime. Dzięki naszej liście usług VOD będziesz mieć dostęp do wszystkich 25 sezonów oryginalnego anime Pokémon. Zobacz też naszą recenzję gry Pokemon Scarlet & Violet!

POKÉMON: THE ORIGINAL SERIES (1997-2002)

POKÉMON: THE ORIGINAL SERIES (1997-2002)

Sezon 1 – 5: Indigo League, Adventures in the Orange Islands, The Johto Journeys, Johto League Champions, Master Quest

Dla wielu z nas, przygoda z Pokémonami rozpoczęła się wraz z Ash Ketchumem, a teraz możesz ją przeżyć na nowo! Zbliża się Dzień Pokémon, a wraz z nim okazja do powrotu do korzeni i obejrzenia pierwszych sezonów kultowego anime. Gdzie zatem ruszyć, by ponownie wkroczyć do świata Kanto i Johto?

Początek podróży: Netflix

Pierwsza połówka pierwszego sezonu Pokémon jest dostępna na platformie Netflix. To właśnie tutaj możesz zobaczyć, jak młody Ash opuszcza Pallet Town, by zebrać Odznaki Sali i zostać najlepszym trenerem Pokémon, jakiego świat widział. Jego towarzyszem podróży jest nie kto inny, jak elektryzujący Pikachu, a po drodze spotka także Misty i Brocka, którzy staną się jego wiernymi przyjaciółmi.

Dalej w drogę: Prime Video i inne opcje

Druga połowa pierwszego sezonu, a także kolejne cztery sezony (Johto, Hoenn, Sinnoh i Unova), czekają na Ciebie na platformie Prime Video, w ramach dedykowanego kanału Pokémon. Możesz również zdecydować się na wypożyczenie lub zakup cyfrowy tych sezonów bezpośrednio na Amazon.

Zanurzając się w przygodach Asha, przeżyjesz niezapomniane chwile. Zobaczysz pierwsze łapanie Pokémonów, zdobywanie Odznak Sali, a także epickie pojedynki z niezawodnym trio Team Rocket – Jessie, Jamesem i Meowthem. Czekają na Ciebie zarówno wzruszające momenty przyjaźni, jak i ekscytujące bitwy, które na zawsze zapisały się w historii Pokémon. Dzień Pokémon to idealny moment, by powrócić do korzeni i przeżyć na nowo magiczne przygody Asha. Dzięki dostępności na różnych platformach, możesz wygodnie rozpocząć swoją podróż i zanurzyć się w świat Kanto i Johto. Kto wie, może właśnie teraz odkryjesz na nowo swoje ulubione Pokémony i przypomnisz sobie, dlaczego ta seria tak mocno nas wszystkich poruszyła?

RUBY AND SAPPHIRE ARC (2002-06)

RUBY AND SAPPHIRE ARC (2002-06)

Sezon 6 – 9: Advanced, Advanced Challenge, Advanced Battle, Battle Frontier 

Przygoda Asha Ketchuma w świecie Pokémonów trwa! Tym razem przenosimy się do słonecznego regionu Hoenn, gdzie czeka na nas zupełnie nowa historia. Gdzie zatem ruszyć, by śledzić losy naszego bohatera w jego kolejnej wyprawie? Arc „Ruby i Sapphire” w anime Pokémon to podróż pełna nowych wyzwań i przyjaciół. Ash opuszcza za sobą region Johto, pozostawiając swoich dotychczasowych towarzyszy, by wraz z Pikachu wyruszyć na eksplorację Hoenn. Tam poznaje May i jej młodszego brata Maxa, którzy stają się nieodłącznymi częścią jego przygody.

Masz kilka możliwości, by obejrzeć „Ruby i Sapphire”:

 • Freevee: Cała saga Hoenn jest dostępna za darmo na platformie Freevee. To świetna opcja, jeśli chcesz przeżyć przygody Asha bez dodatkowych kosztów.
 • Kanał Pokémon na Prime Video: Jeśli jesteś subskrybentem Prime Video, możesz skorzystać z dedykowanego kanału Pokémon. Za dodatkową opłatą uzyskasz dostęp do całej sagi Hoenn, w tym „Ruby i Sapphire”.
 • Wypożyczenie lub zakup cyfrowy na Amazon: Alternatywą jest wypożyczenie lub zakup cyfrowy poszczególnych sezonów na platformie Amazon. To opcja dla tych, którzy preferują mieć konkretne sezony na własność.

W ” Pokemon Ruby i Sapphire” czeka na Ciebie wiele emocji. Będziesz świadkiem zmagań Asha o zdobycie Odznak Sali w Hoenn, spotkasz się z nowymi Pokémonami, takimi jak Treecko, Torchic i Mudkip, i przeżyjesz wiele zabawnych i wzruszających momentów z May i Maxem. Nie zabraknie też epickich pojedynków z rywalami i Team Rocket, które na pewno zapamiętasz na długo. Region Hoenn to niezapomniana część historii Pokémon, pełna słońca, przygód i nowych przyjaciół. Dzięki dostępności na różnych platformach, możesz łatwo powrócić do świata Asha i jego nowych towarzyszy. Przeżyj ponownie emocje zmagań o tytuł Mistrza Pokémon i odkryj uroki regionu rubinów i szafirów.

Chcesz nas wspierać? Zajrzyj do naszego Sklepu z Grami!

 POKEMON DIAMOND AND PEARL (2006-10)

Sezon 10 – 13: Diamond and Pearl, Diamond and Pearl: Battle Dimension, Diamond and Pearl: Galactic Battles, Diamond and Pearl: Sinnoh League Victors

Po emocjonujących przygodach w Hoenn, Ash Ketchum nie zwalnia tempa i wyrusza na podbój kolejnej krainy – regionu Sinnoh! Gdzie zatem możesz śledzić jego dalsze losy i poznać nowych przyjaciół? Saga „Diament i Perła” w anime Pokémon to opowieść o rozwoju Asha, nowych wyzwaniach i rywalizacji. Pożegnawszy region Hoenn, nasz bohater trafia do Sinnoh, gdzie ponownie łączy swe drogi ze starym kumplem Brockiem. Dołącza do nich także Dawn, córka czołowej Koordynatorki Pokémon, pragnąca pójść w ślady matki.

Gdzie oglądać Pokemon Diamond and Pearl?

Masz dwie możliwości, by wejść do świata Sinnoh:

 • Kanał Pokémon na Prime Video: Subskrybenci Prime Video mogą skorzystać z dedykowanego kanału Pokémon. Za dodatkową opłatą uzyskasz dostęp do całej sagi Sinnoh, w tym „Diament i Perła”.
 • Wypożyczenie lub zakup cyfrowy na Amazon: Alternatywą jest wypożyczenie lub zakup poszczególnych sezonów na platformie Amazon. To opcja dla tych, którzy preferują mieć konkretne sezony na własność.

W „Diament i Perła” czeka Cię mnóstwo emocji. Będziesz świadkiem zmagań Asha o zdobycie Odznak Sali w Sinnoh, poznasz nowe Pokémony jak Turtwig, Chimchar i Piplup, a także doświadczysz rywalizacji z Paulem, trenerem o odmiennej filozofii. Paul wierzy w dominację i siłę, co stawia go w opozycji do Asha, który ceni przyjaźń i zrozumienie. Czeka Cię więc nie tylko widowiskowa podróż, ale i refleksja nad istotą bycia trenerem Pokémon. Region Sinnoh to kraina pełna gór, jezior i legend, oferująca niezwykłe przygody i ciekawe postaci. Dzięki dostępności na Prime Video lub Amazon, możesz wygodnie śledzić losy Asha i jego nowych przyjaciół. Przeżyj ponownie emocje zmagań o Odznaki Sali, kibicuj Dawn w jej drodze do zostania Koordynatorką i poznaj fascynujący świat Sinnoh!

 POKEMON BLACK & WHITE ARC (2010-13)

 POKEMON BLACK & WHITE ARC (2010-13)

Sezon 14 – 16: Black & White, Black & White: Rival Destinies, Black & White: Adventures in Unova and Beyond

Ash Ketchum nieustannie przemierza świat Pokémon! Tym razem rusza na podbój regionu Unova, oferującego zupełnie nowe wyzwania i przyjaciół. Gdzie zatem odkryć ten tajemniczy region i kibicować bohaterowi? Saga „Black & White” to kolejna odsłona anime Pokémon, pełna nieoczekiwanych spotkań i dynamicznej akcji. Ash opuszcza Sinnoh i trafia do Unovy, gdzie czekają na niego niespodzianki. Dołącza do niego Iris, specjalistka w Pokémonach typu Smoka, oraz Cilan, lider Sali w Straton City i „znawca Pokémonów”, dobierający idealne Pokémony startowym dla początkujących trenerów.

Masz kilka opcji, by przeżyć przygodę w Unovie:

 • Tubi: Cała saga „Black & White” jest dostępna za darmo na Tubi. To świetna opcja, jeśli chcesz bezpłatnie śledzić losy Asha i jego kompanów.
 • Kanał Pokémon na Prime Video: Subskrybenci Prime Video mogą skorzystać z dedykowanego kanału Pokémon. Za dodatkową opłatą uzyskasz dostęp do całej sagi Unova, w tym „Black & White”.
 • Wypożyczenie lub zakup cyfrowy na Amazon: Alternatywą jest wypożyczenie lub zakup poszczególnych sezonów na platformie Amazon. To opcja dla tych, którzy preferują mieć konkretne sezony na własność.

W „Black & White” nie zabraknie emocji. Będziesz świadkiem zmagań Asha o zdobycie Odznak Sali w Unovie, spotkasz się z nowymi Pokémonami jak Tepig, Oshawott i Snivy, a także poznasz Team Plasma, organizację dążącą do uwolnienia Pokémonów z „niewoli” u ludzi. Czeka Cię więc nie tylko dynamiczna podróż, ale również zagadnienia etyczne dotyczące relacji ludzi i Pokémonów.

Pokemon XY (2013-16)

Pokemon XY (2013-16)

Sezon 17 – 19: XY, XY: Kalos Quest, XYZ 

Nieustanna żądza poznawania nowych zakątków świata Pokémon nie opuszcza Asha Ketchuma! Tym razem jego kroki kierują się do ekscytującego regionu Kalos, pełnego tajemnic i potężnej energii Mega Ewolucji. Gdzie możesz śledzić tę pełną przygód opowieść? „Pokémon the Series: XY” to seria anime wprowadzająca widzów do regionu Kalos, gdzie Ash i Pikachu spotkają nowe Pokémony oraz odkryją fascynujące zjawisko Mega Ewolucji. W trakcie swojej podróży Ash zyska nowych przyjaciół: Clemonta, wynalazczego trenera Pokémon, jego młodszą siostrę Bonnie i Serenę, performerkę Pokémon, którą zna jeszcze z dzieciństwa.

Masz kilka opcji, by przeżyć przygodę w Kalos:

 • Hulu: Cała seria „Pokémon the Series: XY” jest dostępna na platformie Hulu. To świetna opcja, jeśli masz już subskrypcję i chcesz bez dodatkowych kosztów wkroczyć do świata Kalos.
 • Kanał Pokémon na Prime Video: Subskrybenci Prime Video mogą skorzystać z dedykowanego kanału Pokémon. Za dodatkową opłatą uzyskasz dostęp do serii „XY”, odkrywając tajemnice Mega Ewolucji.
 • Wypożyczenie lub zakup cyfrowy na Amazon: Alternatywą jest wypożyczenie lub zakup poszczególnych sezonów na platformie Amazon. To opcja dla tych, którzy preferują mieć konkretne odcinki na własność.

W „Pokémon the Series: XY” nie zabraknie emocji. Będziesz świadkiem zmagań Asha o zdobycie Odznak Sali w Kalos, spotkasz się z nowymi, potężnymi Pokémonami jak Greninja, Delphox i Chesnaught, a także odkryjesz sekret potężnej Mega Ewolucji, która pozwala Pokémonom osiągnąć niespotykaną formę i siłę. Czeka Cię więc dynamiczna podróż, wzruszające przyjaźnie i odkrywanie sekretów ukrytych w regionie Kalos. Kalos to kraina pełna pięknych krajobrazów, intrygujących postaci i potężnych Pokémonów. Dzięki dostępności na różnych platformach, możesz łatwo rozpocząć swoją przygodę w świecie Mega Ewolucji. Przeżyj ponownie emocje z walk o Odznaki Sali, kibicuj Clemont w jego wynalazczych poczynaniach i rozkwitowi talentu Sereny na scenie!

POKEMON SUN & MOON (2016-19)

POKEMON SUN & MOON (2016-19)

Sezon 20 – 22: Sun & Moon, Sun & Moon: Ultra Adventures, Sun & Moon: Ultra Legends 

Fani Pokémonów doskonale wiedzą, że region Alola i seria „Słońce i Księżyc” to prawdziwa perełka anime. Wielu, w tym Daniel Dockery, autor książki „Monster Kids”, uważa ją nawet za najlepszą odsłonę oryginalnej historii. Gdzie zatem możesz doświadczyć przygód Asha Ketchuma w nowej odsłonie? Seria „Słońce i Księżyc” zabiera nas na pełną słońca i plaż wyspę Melemele w regionie Alola, gdzie Ash przechodzi spektakularną metamorfozę nie tylko wizualną. Pożegnawszy tradycyjne zdobywanie Odznak Sali, trafia do szkoły Pokémon, by szkolić się u boku rówieśników i poznać unikatowe Z-ruchy. Wśród szkolnych przyjaciół czekają na niego Lana, Lillie, Mallow, Sophocles i Kiawe, każdy z własnymi marzeniami i Pokémonami.

Masz kilka tropów, by wkroczyć do świata „Pokemon Sun and Moon”:

 • The Roku Channel: Cała seria jest dostępna za darmo na The Roku Channel. To świetna opcja, jeśli chcesz bezpłatnie doświadczyć przygód Asha i jego kompanów.
 • Kanał Pokémon na Prime Video: Subskrybenci Prime Video mogą skorzystać z dedykowanego kanału Pokémon. Za dodatkową opłatą uzyskasz dostęp do „Słońca i Księżyca”, odkrywając tajemnice Z-ruchów i plaż Melemele.
 • Wypożyczenie lub zakup cyfrowy na Amazon: Alternatywą jest wypożyczenie lub zakup poszczególnych sezonów na platformie Amazon. To opcja dla tych, którzy preferują mieć odcinki na własność.

„Słońce i Księżyc” to znacznie więcej niż tylko walki o zwycięstwa. Będziesz świadkiem rozwoju Asha jako trenera, jego przyjaźni z różnorodną grupą, odkryjesz fascynujące Pokémony Aloli jak Litten, Popplio i Rowlet, a także nauczysz się potężnych Z-ruchów. Czeka Cię więc nie tylko podróż po egzotycznej wyspie, ale też ciepła opowieść o przyjaźni, dorastaniu i odkrywaniu siebie. Alola to kraina pełna festiwali, tropikalnych lasów i niepowtarzalnych Pokémonów. Dzięki dostępności na różnych platformaformach, możesz łatwo wkroczyć do świata „Słońca i Księżyca”. Przeżyj ponownie szkolne przygody Asha, rozwiń swe Z-ruchy i poznaj wyjątkowych przyjaciół z wyspy Melemele!

 POKEMON JOURNEYS (2019-2023)

 POKEMON JOURNEYS (2019-2023)

Sezon 23 – 25: Journeys: The Series, Master Journeys: The Series, Ultimate Journeys: The Series 

Przez 26 lat śledziliśmy przygody Asha Ketchuma w jego nieustannej dążeniu do zostania najlepszym trenerem Pokémon. I oto nadszedł ten moment! „Pokémon Journeys”, ostatnia saga oryginalnego anime, dostarcza epickiego zwieńczenia – Ash w końcu zdobywa upragniony tytuł Mistrza Świata Pokémon! Gdzie zatem możesz przeżyć ponownie te emocje i obejrzeć triumfalną podróż naszego bohatera? „Pokémon Journeys” to nie tylko wielki finał, ale też pełna nostalgii podróż w przeszłość. Ash opuszcza region Alola i trafia do Galar, gdzie czeka na niego największe wyzwanie w dotychczasowej drodze. Czeka Cię nie tylko emocjonująca rywalizacja o tytuł Mistrza, ale też wzruszające spotkania z dawnymi towarzyszami, jak Misty i Brock. Dołączają do nich również nowe twarze, w tym Goh, tajemniczy młody trener zafascynowany mitycznym Mew.

Na razie jedyną platformą streamingową oferującą „Pokémon Journeys” jest Netflix. To świetna okazja, by wygodnie przeżyć z Ashem jego ostatnią przygodę i zobaczyć zwycięstwo, na które czekał od samego początku. W „Pokémon Journeys” nie zabraknie emocji. Będziesz świadkiem zmagań Asha w wymagających turniejach, poznasz nowe Pokémony jak Scorbunny, Sobble i Grookey, a przede wszystkim przeżyjesz wzruszające zakończenie sagi, która przez lata bawiła i inspirowała miliony fanów. Zobaczysz, jak doświadczenie, przyjaźń i determinacja doprowadziły Asha do upragnionego tytułu, spełniając marzenia milionów widzów. „Pokémon Journeys” to finałowa odsłona, która na zawsze zapisze się w historii anime. Przeżyj ponownie najważniejsze momenty z podróży Asha, kibicuj mu w drodze na szczyt i podziel jego radość z triumfu. Obejrzyj „Pokémon Journeys” na Netflix i pożegnaj się z sagą, która przez ćwierć wieku była częścią naszego życia.

Poprzednio Dlaczego Snape został Śmierciożercą?
Następny Helldivers 2 - Recenzja - W obronie demokracji!