Gracz zdyskwalifikowany z turnieju Pokemon TCG za preferowane zaimki?


Okazuje się, że nerwowy śmiech podczas uzupełniania turniejowej dokumentacji może zdyskwalifikować gracza z zawodów. Do sytuacji doszło w czasie Charlotte Pokemon Regional – turnieju Pokemon TCG, kiedy siedemnastolatek podawał swoje zaimki.

Udział Makaniego Trana, siedemnastolatka, w Charlotte Pokemon Regional został przerwany z niecodziennego powodu. Młody gracz wyznał, że jego weekend został zrujnowany, zanim mógł zmierzyć się z Alexem Schemanske, jednym z najlepszych graczy Pokemonów w USA.  Tran twierdzi, że sędzia zapytał go, jakie są jego preferowane zaimki  i kłopoty zaczęły się właśnie wtedy. Gracz zdyskwalifikowany został z turnieju Pokemon TCG za preferowane zaimki?

Gracz wypuścił potem obszerny Twitlonger, w którym wyjaśnił swoją stronę sytuacji:

Wszystko zaczęło się w 6. rundzie i właśnie trafiłem Alexa Schemanske, bardzo znanego i bardzo utalentowanego gracza. Biorąc to wszystko pod uwagę, byłem oczywiście trochę zdenerwowany. (…)  zawsze denerwuje mnie przebywanie przed tak wieloma ludźmi. Podszedłem do swojego stolika i zobaczyłem Alexa i sędziego stojących tam, a sędzia poinformował nas, że będziemy grać na streamie. Byłem oczywiście podekscytowany (…)  sędzia zapytał nas o nasze preferowane zaimki. Powiedziałem „Um HE lub HIM lub UH” i zatrzymałem się, próbując pomyśleć o trzecim zaimku. Kiedy tak po prostu stałem i wyglądałem głupio, próbując wymyślić trzeci zaimek, poczułem się zawstydzony, ponieważ nie udało mi się wymyślić prostego słowa. Ze względu na nerwy i zażenowanie, zaśmiałem się trochę normalnie, nerwowo. Moja odpowiedź skończyła się na „Um on lub on lub uhhhh haha jego”. Tyle. To wszystko, co powiedziałem.(…) Aby wyjaśnić, sędzia jeszcze raz zapytał „jakie są wasze preferowane zaimki”. Alex odpowiedział „He and Him”, a ja powiedziałem „O tak, He i Him, haha”. Mały śmiech na końcu wynikał z tego, że starałem się uniknąć niezręcznej sytuacji, ponieważ po prostu stwierdziłem dokładnie to, co właśnie powiedział Alex, i było to dla mnie trochę głupie”.

Gracz zdyskwalifikowany

Dalej Makani oczywiście wyjaśnia, że nie miał nigdy problemów z osobami używającymi zaimków, tym jak inni się identyfikują i wyrażają swoją osobowość. Potem opowiada, że sędzia ponowił pytanie, na które gracze odpowiedzieli a następnie skierował wzrok na Trana i zaznaczył, że sam używa zaimków They/Them a Makani nie musi być z tego powodu dupkiem.  Potem przyszedł czas na rozmowę z głównym sędzią, który wszedł na podest graczy i nakazując Tranowi pozostanie w słuchawkach, sam rozmawiał z jego przeciwnikiem – Alexem. Cała sytuacja wydawała się być kompletnie niezrozumiała i niespodziewana. Następnie Tran został poproszony za kulisy, gdzie kolejny już raz próbował wyjaśnić co powiedział, dlaczego powiedział, dlaczego się zaśmiał, przy tym nieustannie podkreślając, że nie ma nic przeciwko używaniu zaimków. Wydawało się, że główny sędzia zrozumiał, jednak chwilę potem wyciągnął regulamin ze swojego telefonu i powiedział, że z powodu naruszenia ich polityki oraz spowodowania, że ktoś poczuł się niebezpiecznie i niekomfortowo, Tran Makani został zdyskwalifikowany z imprezy .

Sędzia główny powiedział mi, że jest mu przykro, ale zostałem zdyskwalifikowany z powodu polityki dotyczącej Pokemonów. W tym momencie byłem na skraju płaczu, ale starałem się zachować spokój. Po prostu nie mogłem zrozumieć, co się dzieje. Czy sędzia po prostu nie słuchał tego, co mu właśnie powiedziałem? Czy w ogóle próbował spojrzeć na moją wersję wydarzeń? Po raz ostatni zapytałem, czy mogę się odwołać i czy jest coś, co mogę zrobić. Poprosiłem o rozmowę z innym sędzią lub sędzią, którego zdenerwowałem, ale wszystkie moje prośby zostały odrzucone. Wtedy główny sędzia powiedział, że wszystko zostało już zrobione i że mnie zdyskwalifikowali. Zapytałem „Więc już mnie zdyskwalifikowałeś, mimo że właśnie powiedziałem ci, co się stało?”, na co odpowiedział: „Tak, wiem, że to jest do bani dla wszystkich i przykro mi, że musimy to zrobić”. (…) Czułem, że to takie niesprawiedliwe. Byłem BARDZO uprzejmy, spokojny i czułem, że poradziłem sobie z sytuacją bardzo profesjonalnie, a sędziowie po prostu w ogóle mnie nie słuchali i zlekceważyli wszystko, co powiedziałem. Ze łzami w oczach mówię: „W ogóle mnie nie słuchaliście”.

W ten sposób Makani Tran stracił 800 dolarów, dwa loty, czas wolny od szkoły i prawdopodobnie jakąkolwiek radość z gry. Na szczęście siedemnastolatka, dzięki zbiórce na Go Fund Me szybko udało się pokryć koszty – obecnie zebrano prawie 6 tysięcy dolarów, na planowane 1.500. Wydaje się, że po stronie gracza opowiedziało się wiele osób.

Gracz zdyskwalifikowany

Co myślicie o tej sytuacji? Według was gracz zdyskwalifikowany został słusznie?

Zobacz też: Targi E3 2023 odwołane

 

 

2 komentarze

 1. 1 kwietnia 2023
  Odpowiedz

  Niestety, to nie Prima Aprilis. Czas nauczyć się swoich zaimków, aby potem je bezająknięcia móc wyrecytować.

 2. DD
  3 kwietnia 2023
  Odpowiedz

  Ciekawe czemu nie zdyskwalifikowali sędziego, przecież Makani poczuł się niebezpiecznie i niekomfortowo, gdy został nazwany przez niego dupkiem.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio GeneralTG.com Opinie: Pięć kluczowych zasad, aby odnieść sukces w handlu finansowym online
Następny Fortnite - wydarzenie Wybuch Wiosny powróciło