Hellblade Senua’s Sacrifice – Runy z Historiami / Lorestones – Poradnik 100%


Gdzie znaleźć wszystkie Runy z Historiami (Lorestones) w Hellblade Senua’s Sacrifice? Przedstawiamy szczegółowy poradnik ze wszystkimi lokacjami oraz z filmem, gdzie znajdziesz jeszcze dokładniejsze porady dotyczące rozmieszczenia każdej z run i lorestones.

Poniżej będziecie mogli znaleźć szczegółowe informacje każdej z lokacji 44 w grze Hellblade Senua’s Sacrifice. Do każdego kamienia wrzuciliśmy zdjęcie z przybliżoną lokacją, jeżeli jednak dalej będziecie mieć z nimi problemy, to zajrzyjcie do filmu, gdzie w opisie znajdziecie timestampy z lokacjami każdego z kamieni. W Hellblade: Senua’s Sacrifice istnieje tylko jeden przedmiot kolekcjonerski zwany Lorestone. Aby je zdobyć, wystarczy skupić się na każdym znaczniku. Po przybliżeniu w tle usłyszysz głos przyjaciela Drutha opowiadającego historie z mitologii nordyckiej. Dodatkowo wokół symbolu, jedna z obecnie znajdowanych run się podświetli, dzięki czemu będziecie wiedzieć, że ta została zdobyta. Istnieje w sumie 44 Lorestone’y, a niestety można je pominąć, a niektóre z nich są zmyślnie ukryte. Zgromadzenie wszystkich 44 Lorestone’ów wpływa na zakończenie gry, więc znalezienie ich wszystkich jest kluczowe dla doświadczenia prawdziwego zakończenia. Jeśli przegapisz jeden, prawdopodobnie nie będzie można go odzyskać, ponieważ gra bazuje na jednym, automatycznym zapisie gry, co wymaga ponownego uruchomienia gry od początku. Na szczęście Hellblade: Senua’s Sacrifice to stosunkowo krótka gra, więc nie jest to poważna przeszkoda. Jednak pominięcie Lorestone’a pod koniec gry może być frustrujące. Ten przewodnik pomoże Ci zlokalizować każdy Lorestone od samego początku gry.

Zobacz też naszą recenzję gry Hellblade Senua’s Sacrifice

Rozdział 1 w Hellblade Senua’s Sacrifice : Droga do Hel – 4 runy

1. Początek gry 

Zaraz po zejściu z łodzi, dosłownie tuż przed tobą.

2. Wodospad

Drugi Lorestone znajduje się niedaleko od pierwszego wodospadu. Po rozpoczęciu wspinaczki po skałach kieruj się do podstawy małego wodospadu. Zobaczysz Lorestone nasiąknięty wodą, schody do góry powinny być po prawej stronie.

3. Wspinaczka po rusztowaniu

Dostanie się do tego Lorestone’a jest dość wymagające ze względu na mały fragment balansowania na wysokościach, który będziesz musiał wykonać. Mimo to możesz znaleźć ten Lorestone, przechodząc przez wąską belkę na klifie nad brzegiem, tuż za przejściem przez Drzwi Runiczne.

4. Przed bramami do Valravyna i Surtra

Ostatni Lorestone z tego rozdziału znajduje się w pokoju wrót do Hel, do którego wchodzisz po przeczołganiu się przez jaskinię. Będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma Norwegami, a znajduje się po prawej stronie pokoju, jeśli patrzysz na drzwi Valravyn i Surtr.

Rozdział 2: Dominium Surtra – 5 run

5. Jaskinia przy rzece

Pierwszy Lorestone znajduje się po ścieżce po prawej stronie tuż po wejściu do Domeny Surtra. Natrafisz na otwór jaskini, a Lorestone będzie w środku.

6. Za pierwszymi ognistymi drzwiami

Możesz zdobyć ten Lorestone tuż po przejściu przez pierwsze Drzwi Ognia. Zejdź ścieżką, a powinna doprowadzić Cię do mostu, którego nie możesz przejść. Następnie skręć w lewo i zejdź na dół. Po lewej stronie u dołu zbocza zobaczysz Lorestone. Jest ukryty w lewym rogu, więc uważaj.

7. Tuż obok drugich ognistych drzwi

Zaraz po zdobyciu poprzedniego Lorestone’a warto zacząć szukać następnego, ponieważ znajdują się bardzo blisko siebie. Podczas rozwiązywania zagadki, aby otworzyć drugie drzwi ogniowe i szukając drugiego klapsa, musisz skręcić w prawo, zamiast wchodzić w lewo do tunelu. Skręcenie w prawo nagrodzi Cię Lorestone’em.

8. Zniszczony budynek

Jeśli chodzi o ten Lorestone, znajdziesz go tuż po przejściu drugich Drzwi Ognia. Przejrzyj zrujnowany budynek po prawej stronie, a znajdziesz Lorestone tuż pod strychem na parterze.

9. Balkon w drugim budynku

Ostatni Lorestone w tej lokacji znajduje się w ostatnim obszarze, tuż za trzecimi Drzwiami Ognia. W tym ostatnim obszarze znajdują się dwa duże budynki. Przejdź przez pierwszy budynek do drugiego budynku, a następnie skręć w lewo w kierunku balkonu. Ostatni Lorestone znajduje się po prawej stronie tego balkonu.

Rozdział 3: Twierdza Valravyna – 5 run

10. Wejście do twierdzy

Zaraz po wejściu do twierdzy Valravyn trzymaj się prawej strony i kieruj się w stronę kamiennych ruin. W środku znajdziesz pierwszy kamień Lorestone.

11. Twardszy niż gwóźdź

Niestety, jest to jeden z najtrudniejszych do zdobycia Lorestone’ów. Koniecznie zobacz filmik i odpowiedni timestamp, by nie ominąć tego kamienia (1:28:10) Będziesz musiał szukać obszaru, w którym musisz znaleźć symbole kruka. Po spotkaniu z Valravyn i usunięciu ściany musisz otworzyć drzwi i przywrócić ścianę. Po tym procesie możesz wejść do ruin przez drzwi i wspiąć się na wzgórze, aby dostać się do Lorestone’a.

12: Walka przy drugiej bramie

Po przejściu przez drugie drzwi z symbolem kruka i pokonaniu fali Nordmenów, znajdziesz trzeci Lorestone na półce niedaleko areny.

13. W zapomnianych ruinach

Przedostatni Lorestone w twierdzy Valravyn znajduje się ruinach, gdzie będziesz usuwać fałszywe symbole kruka. W pewnym momencie zobaczysz Valravyn stojącą na szczycie małego fortu. Użyj nearby illusion gate, aby otworzyć ścianę i przejdź przez otwór obok drabiny, aby znaleźć Lorestone.

14. Przed wejściem do olbrzymich ruin, gdzie będziesz szukać fałszywych kruków

Ten Lorestone znajduje się w dużym obszarze ruin przed trzecimi drzwiami z symbolem kruka. Kiedy wejdziesz do tego dużego obszaru i znajdziesz pierwszą bramę iluzji, odwróć się, a zobaczysz Lorestone pośród ruin.

Rozdział 4 w Hellblade Senua’s Sacrifice : Most do Hel – 2 runy

15. Na balkonie

Pierwsza runa jest zaraz przy pierwszych zamkniętych drzwiach, tuż po prawej przy wraku starego statku.

16. W ogrodzie

Istnieją tylko dwa kamienie Lorestone na The Bridge To Hel, a drugi jest dostępny po znalezieniu ostatniej runy. Zejdź z drugiego piętra, a znajdziesz się na dziedzińcu po lewej stronie samych Drzwi Runicznych. Tam znajduje się Lorestone.

Rozdział 5: Wrakowisko – 6 run

17. Po zejściu z krawędzi

Pierwszy Lorestone w Shipwreck Shore można znaleźć tuż po zejściu z wysokiej półki na plażę. Wystarczy rozejrzeć się za drewnianą deską umieszczoną na brzegu, a Lorestone będzie tuż obok niej.

18. Pod mostem

W kolejnej części plaży zobaczysz zamkniętą bramę. Jeśli rozejrzysz się w okolicy tej zamkniętej bramy, zobaczysz most z Lorestone tuż pod nim. Lorestone jest wbudowany w brzeg tuż przed sporymi skałami.

19. Droga do drzewa

Po przejściu przez zamkniętą bramę udaj się na linię brzegową po lewej stronie, a następnie idź wzdłuż plaży, aż zobaczysz przed siebie łuk, który wskaże lokalizację Lorestone’ów. Spójrz na lewo od łuku, a Lorestone pojawi się w zasięgu wzroku.

20. Za wrakiem statku

Ten Lorestone można znaleźć tuż za wszystkimi zrujnowanymi statkami. Przesuwaj się przez wraki statków, aż znajdziesz tunel z drzewem na końcu. Kieruj się w stronę tego drzewa i zawróć za rogiem. Tuż za statkiem zobaczysz Lorestone.

21. Wielkie Drzewo

Warto wspomnieć, że w tej okolicy znajduje się aż dwa różne Lorestone, więc trzymaj oko. W przypadku pierwszego musisz dostać się do Wielkiego Drzewa. Następnie udaj się na lewą stronę drzewa i spójrz między niektóre metalowe runy, a Lorestone będzie tam.

22. Jeszcze jedno Wielkie Drzewo

Drugi Lorestone w tej lokacji można znaleźć, jeśli pójdziesz w drugą stronę wokół wielkiego drzewa. Udaj się do prawego tyłu drzewa, tuż za metalowym kamieniem runicznym, a Lorestone stanie się widoczny.

Rozdział 6: Labirynt – 4 runy

Rozdział 6,7,8 i 9 można ogrywać w dowolnej kolejności. Poniżej przedstawiam kolejność, którą nagrałem na filmie.

23. Wzdłuż linii brzegowej

Po rozpoczęciu rozdziału idź w lewo i trafisz na kamień na brzegu.

24, 25, 26 – Labirynt

Trzy kamienie są ukryte w labiryncie, stosuj się do zasady, by nie zbliżać się do głosu oraz krzyków i przeszukaj wszystkie pomieszczenia. Możesz stosować metodę trzymania się lewej ściany, dzięki czemu nie ominiesz żadnego z kamieni. Szczegółowe lokacje znajdziesz w filmie.

Rozdział 7: Bagna – 2 runy

27. Trzecia brama iluzji

Pierwszy Lorestone jest stosunkowo łatwy do znalezienia. Udaj się do bagna i spójrz w stronę trzeciej bramy iluzji. Lorestone znajduje się tuż za tą bramą.

28. Wielki Dom – nie dotykaj bramy po lewej!

Ten może być łatwo ominięty, jeżeli w wielkim domu pójdziesz od razu do run po lewej. Spójrz w prawo i tam znajdziesz kamień runiczny.

Rozdział 8: Twierdza przeszłości – 6 run

29. Pierwsza brama runiczna (przeszłość)

Ten Lorestone znajduje się obok wieży w przeszłości. Po prostu przejdź do Bramy Runicznej i spójrz w lewo. Lorestone powinien być stosunkowo łatwy do znalezienia.

30. Główne piętro (przeszłość)

Po tym jak wejdziesz do budynku, kamień będzie zaraz przed Tobą.

31. Otwarte runiczne wrota (teraźniejszość)

Następny Lorestone również znajduje się w tym obszarze, ale w teraźniejszości. Możesz go znaleźć po otwarciu Bramy Runicznej, a będzie się znajdował w tylnej lewej części pokoju.

32. Drugie piętro (teraźniejszość)

Kolejny kamień znajdziesz zaraz po wejściu na drugie piętro.

33. Najwyższe piętro (przeszłość)

Po powrocie do przeszłości, na wyższym piętrze.

34. Jeszcze jedno najwyższe piętro (przeszłość)

Ostatni Lorestone znajduje się na trzecim piętrze na balkonie za zamkniętą metalową bramą. Po rozwiązaniu zagadki poprzez przechodzenie między przeszłością a teraźniejszością powinieneś być w stanie dotrzeć do tego ostatniego Lorestone’a.

Rozdział 9 w Hellblade Senua’s Sacrifice: Świat Ciemności – Brak run

Rozdział 10: Morze Ciał – Brak run

Rozdział 11 w Hellblade Senua’s Sacrifice : Helheim – 6 run

35. Brama Helheimu

Natychmiast po wejściu do Helheimu, tuż przed Tobą. Uważaj, kamień trochę zlewa się z otoczeniem.

36. Mroczne podziemia

Po wejściu do korytarza z bestią i znalezieniu pierwszych drzwi runicznych zejdź po pobliskiej klatce schodowej do piwnicy. Stracisz pochodnię i będziesz musiał pobiec do innej pochodni. Po znalezieniu nowej pochodni wróć do piwnicy i trzymaj się lewej strony jaskini. Znajdziesz Lorestone wzdłuż ściany.

37. Obok runicznych drzwi

Bądź czujny, ponieważ po opuszczeniu jaskini znajdziesz się w pobliżu trzeciego Lorestone’a w Helheim. Kiedy wyjdziesz z jaskini przez klatkę schodową, zatrzymaj się. Nie wychodź. Zamiast tego spójrz w lewo od drzwi, a zobaczysz Lorestone ukryty w ścianie. To ten podstępny, ale upewnij się, że nie przechodzisz przez drzwi bez patrzenia w lewo.

38. Pokój tortur po wodospadzie

Trochę później, gdy przejdziesz przez wodospad, który zgasi twój płomień, natkniesz się na więzienną celę z grupą trupów. Następny Lorestone znajduje się tam.

39. Ostatnie drzwi runiczne

Ten Lorestone nie jest zbyt trudny do znalezienia. Znajduje się w pobliżu ostatnich drzwi runicznych podczas drogi do legowiska Fenrira. Podchodząc do drzwi runicznych, patrz w lewo, a Lorestone stanie się wyraźny.

40. Za ostatnimi drzwiami runicznymi

Po tym jak otworzysz drzwi i przejściu paru kroków kamień będzie zaraz przed Tobą.

Rozdział 12: Świątynia Hel – 4 runy

41. Zapomniana studnia

Po pokonaniu Fenrira i wyjściu z jego legowiska, idź dalej ścieżką i skręć w prawo w kierunku klatki schodowej. Pierwszy Lorestone w tym rozdziale znajduje się u podnóża schodów.

42. Wejście na most

Po zdobyciu Lorestone’a przy schodach nie zobaczysz kolejnego, dopóki nie dojdziesz do ostatniego mostu na drodze do Bramy Heli. Gdy dotrzesz do początku mostu prowadzącego do Bramy Heli, obróć się w kierunku kratowanej bramy za sobą, a po prawej stronie zobaczysz Lorestone.

43. Więzienie za bramą iluzji

Aby zdobyć ten Lorestone, musisz poczekać, aż otworzysz bramę iluzji. Kieruj się w stronę więzienia i upewnij się, że patrzysz w prawo. Podczas podróży powinieneś zobaczyć otwarte drzwi z Lorestone’em w środku.

44. Ostatni fragment mostu

Ostatni Lorestone w Świątyni Hel znajduje się tuż za więzieniem. Wejdź po spiralnych schodach na szczyt, a Lorestone powinien znajdować się tuż przed tobą. Jeśli jesteś trochę zdezorientowany, rozejrzyj się wokół siebie, gdy będziesz patrzeć na składanie ostatniego kawałka mostu.

Poprzednio Nadchodzi zamknięta beta do Warhammer 40000 Rogue Trader!
Następny Dlaczego książka Fourth Wing. Czwarte Skrzydło jest tak popularna?