Heroes III: Horn of the Abyss – Factory / Fabryka – Jakie jednostki tam znajdziemy?


Po bardzo długim oczekiwaniu, do Heroes 3: Horn of the Abyss, fanowskiego rozszerzenia do kultowej gry, trafiła dawno zapowiada frakcja – Factory lub też Fabryka. Jakie nowe jednostki pojawią się w możliwościach do rekrutacji dla graczy tą frakcją? Zapraszam do poradnika!

Horn of the Abyss (lub HotA) to kompleksowy mod fanowski stworzony do gry Heroes of Might and Magic III, zaprojektowany tak, aby kontynuować klasyczną serię dodatków Heroes III: Restoration of Earthia, Armageddon Blade, Shadow of Dead. Celem projektu jest stworzenie dodatku do Heroes III z dużą ilością nowych funkcji, ale pozostając wiernym formule i wizji oryginalnej gry. Główny nacisk kładziony jest na jakość każdego aspektu zmodyfikowanej gry. Obejmuje to staranne naprawy oryginalnej równowagi gry, usunięcie niedoskonałości graficznych pozostawionych przez deweloperów oraz znaczną ilość nowego zawartości, takiej jak nowe kampanie, nowe obiekty mapy i nowe grywalne frakcje. Projekt jest oparty na lore i próbuje pozostać w kontakcie z oryginalnym uniwersum Might and Magic. W przeciwieństwie do modów opartych na In the Wake of Gods, nowe miasta Horn of the Abyss są dodawane do gry bez zastępowania istniejących miast. Modyfikacja wymaga Shadow of Death lub Heroes of Might and Magic III Complete do uruchomienia. Factory to neutralne miasto w Heroes 3: Horn of the Abyss z klasami bohaterów najemnika (mercenary) i artykułarza (artificer). Armie Factory łączą naturę z próbą wykorzystania jej mocy, z udziałem ludzi uzbrojonych w technologie takie jak karabiny i miotacze ognia oraz stworzeń wzmocnionych technologicznymi ulepszeniami.

heroes 3 factory

Poniżej przedstawiamy nowe jednostki, które znajdziemy w Factory w Heroes 3: Horn of the Abyss.

Halfling i Halfling Grenadier

Niziołek to jednostka pierwszego poziomu posiadająca atak dystansowy. Specjalną zdolnością niziołków jest +1 do szczęścia, a po ulepszeniu posiadają zdolność ignorowania ponad 20% obrony atakowanej jednostki. Henrietta the Mercenary jest specjalistką od Niziołków, co zwiększa umiejętności ataku i obrony wszystkich niziołków lub niziołków grenadierów za każdy poziom zdobyty po pierwszym poziomie i daje im premię do prędkości 1.

Zobacz naszą recenzję gry Heroes 3 HD Edition!

Mechanic i Engineer

Mechanik to jednostka drugiego poziomu, która specjalna zdolność pozwala na naprawę (leczenie) każdej jednostki mechanicznej w naszym oddziale o 10 punktów życia za każdego mechanika lub też 20 punktów życia za każdego inżyniera. Sam The Mercenary jest specjalistą od mechaniki, co oznacza, że każdy mechanik lub inżynier pod jego dowództwem zyskuje 5% boost do swoich umiejętności ataku i obrony za każdy poziom, który zdobędzie po osiągnięciu poziomu 2. Otrzymuje również premię do prędkości 1.

 

Armadillo i Bellwether Armadillo

Armadillo to jednostka trzeciego poziomu w Factory. Nie posiada żadnychh specjalnych umiejętności, ale cechuje się bardzo wysokim współczynnikiem obrony oraz punktów życia. Niestety cierpi też na niewielki współczynnik szybkości. Celestine The Artificier posiada specjalizację w tych jednostkach, dzięki czemu umiejętności ataku i obrony wszystkich pancerników lub ich ulepszonych wersji pod jej dowództwem zwiększają się o 5% za każdy poziom, który zdobędą po osiągnięciu poziomu 3. Oprócz tego otrzymują premię do prędkości wynoszącą 1.

Automaton i Sentinel Automaton

Automaton to jednostka 4 poziomu Fabryki oraz pierwszy automat w menu tej frakcji. Oprócz tego, że posiada specjalną cechę Mechanical, czyli nie działają na niego zaklęcia oraz mechaniki działające na jednostki żywe, to po śmierci wybucha zadając obrażenia pobliskim jednostkom. Dodatkowo ulepszona wersja tej jednostki nie będzie prowokować kontrataku atakowanych jednostek wroga. Automation posiada aż dwóch bohaterów, którzy specjalizują się w tych jednostkach. Todd najemnik posiada specjalizację w automatach, co zwiększa umiejętności ataku i obrony wszelkich automatów lub automatów strażniczych dla każdego poziomu osiągniętego po czwartym poziomie, a także daje im premię do prędkości wynoszącą 1. Frederick rzemieślnik posiada specjalizację w automatach, co zwiększa obrażenia zadawane przez eksplozję automatów i automatów strażniczych o 5% dla każdego poziomu (zaokrąglane w górę).

Sandworm i Olgoi-Khorkhoi

Sandworm to jednostka piątego poziomu we frakcji Fabryki. Jest odporna na petryfikację oraz oślepienie, a ulepszona wersja jest w stanie zjadać zwłoki na polu bitwy by zadawać dodatkowe uderzenia podczas ataku. Agar rzemieślnik jest specjalistą od robaków piaskowych, co zwiększa umiejętności ataku i obrony wszystkich robaków piaskowych lub olgoi-khorkhois za każdy poziom zdobyty po piątym poziomie i daje im premię do prędkości 1.

Gunslinger i Bounty Hunter

Gunslinger to jednostka szóstego poziomu w Factory i oprócz tego, że jest jednostką dystansową, to posiadają zdolność specjalną Strzału Wyprzedzającego. Tancred najemnik to ekspert w dziedzinie strzelców wyborowych, co wzmacnia zdolności bojowe wszystkich strzelców wyborowych lub łowców nagród pod jego dowództwem. Specjalizacja Tancreda w strzelcach wyborowych podnosi sprawność bojową jego oddziałów snajperskich. Ekspertyza strzelców wyborowych Tancreda daje 5% boost do umiejętności ataku i obrony wszelkich strzelców wyborowych lub łowców nagród, którymi dowodzi.

Couatl i Crimson Couatl

Factory posiada nieprzyjemną przewagę nad innymi frakcjami, ponieważ posiada dwie jednostki 7 poziomu. Pierwsza z nich jest latający upierzony Smok Couatl, który posiada zdolność medytacji (przywrócenie many). Przed ulepszeniem jednostki ta umiejętność kończy turę potwora, natomiast ulepszona wersja potrafi medytować i nie kończy swojej tury. Jednostka ta nie posiada bohatera, który specjalizuje się w wykorzystaniu tej jednostki.

Dreadnought and Juggernaut

Ostatnią jednostką siódmego poziomu w arsenale fabryki jest potężny Dreadnought. Jest to jednostka walcząca w zwarciu, stosunkowo powolna, ale bardzo opancerzona. Jest to jednostka mechaniczna, co oznacza, że nie działają na nią zaklęcia i efekty zarezerwowane dla żywych oraz posiada specjalną zdolność o nazwie Heat Stroke. Podobnie jak Couatl, Dreadnought nie posiada żadnego bohatera, który specjalizuje się w tej jednostce.

 

Poprzednio DEMETER: PRZEBUDZENIE ZŁA - recenzja - nie taki diabeł straszny...?
Następny COCO - recenzja - morze wylanych łez...