Powoli zbliża się premiera nowej gry planszowej w repertuarze wydawnictwa Rebel. Na Skrzydłach, bo to o niej mowa, to polska edycja gry Wingspan, która została bardzo ciepło przyjęta za granicą.

W grze Na skrzydłach wcielamy się w opiekuna rezerwatu dla ptaków i naszym celem będzie jak najbardziej efektywne zarządzanie naszymi podopiecznymi, w taki sposób by było im przyjemnie i wygodnie. Każdy gracz rozwija swój własny rezerwat i stara się pozyskać ptaki najróżniejszych gatunków. Każdy nowy ptaszek w naszej kolekcji stanowi szansę na wzbogacanie naszej kolekcji, rozwój rezerwatu oraz realizację celów.

Każdy z superbohaterów dbających o ptaki w swoim rezerwacie otrzyma plansze gracza, gdzie będzie rozwijał swój ptasi raj. Na Skrzydłach to gra podzielona na szereg tur, gdzie każdy gracz w swojej turze podejmuje jedną z dostępnych akcji za pomocą specjalnych kości akcji. Gra będzie ewoluować w trakcie rozgrywki, to jest w trakcie zabawy będziemy mieć coraz mniej akcji do wykorzystania, ale efekty tych akcji które jeszcze nam pozostaną będą bardziej rozbudowane. Tempo gry także będzie się zmieniać w trakcie zabawy, na początku tury będą przebiegać raczej szybko, potem można zdecydowanie odczuć spowolnienie rozgrywki.

W ramach naszych akcji będziemy mogli wykonać cztery główne działania, takie jak zagranie ptaka z ręki po opłaceniu jego kosztu, zdobycie pożywienia, złożyć jaja lub dobrać karty ptaków. A więc będziemy się bawić w Set Collection oraz zarządzanie zasobami. Jak wszyscy zrobią co chcieli zrobić oraz wykorzystają swoje kości akcji, następuje podliczenie zrealizowanych celów i jedziemy dalej kolejną rundę.

Punktujemy za zdobyte karty (te śliczniejsze są warte więcej punktów) oraz zrealizowane cele z planszy. Dodatkowo ważne przy punktowaniu będą karty bonusowe, jajka oraz pożywienie na kartach ptaków.

Gra przede wszystkim wpada w oczy swoim wykonaniem. Gra jest bardzo atrakcyjna wizualnie, elementy są bardzo ładne i starannie wykonane. W pudełku znajdziemy tematyczną wieżę na kości (Dicetower) w kształcie domku dla ptaków. Karty na siebie nawzajem wpływają, więc gra wymagać od nas będzie planowania oraz sprytnego kolekcjonowania zestawów.

Dla fanów interakcji (czyli dla mnie), przygotowano drugą stronę planszy, która będzie wspierać mechaniki pozwalające na rywalizację między graczami. Na sam koniec gra oferuje na swoich kartach prawdziwe gatunki ptaków wraz z ich ilustracjami, więc Na Skrzydłach niesie ze sobą potężny ładunek dydaktyczny i po paru sesjach rozpoznasz Modrosójkę czarnogłową nawet w kolejce do sklepu (zwłaszcza jak jesteś w Ameryce Północnej, bo ten ptaszek tam lubi mieszkać).

Na koniec istotne formalności. Premiera tego cudownego tytułu odbędzie się 15 Marca i prawdopodobnie zobaczycie recenzje tej gry w czasie 2 tygodni od premiery. W grę zagracie w 1 – 5 graczy, a zabawa potrwa maksymalnie 70 minut. Opiekunami rezerwatów mogą zostać opiekunowie od 10 roku życia.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Kapitan Marvel - Recenzja - Gwarantowany Oskar!
Następny Devil May Cry 5 - Poradnik dla początkujących - O czym chciałbym wiedzieć, zanim rozpocząłem grę?