Nadchodzące premiery gier komputerowych PC – Czerwiec 2018


Kolejne zapowiedzi premier gier komputerowych w nadchodzącym miesiącu. Czerwiec – w co zagramy na komputerze PC oraz jakie premiery gier są szczególnie warte zainteresowania? Zanim odpowiemy na te pytania, podsumujmy to co działo się w maju.

Podsumowanie premier gier komputerowych w maju 2018

Maj był obfity w niezłe premiery i bardzo rozpieszczał graczy gier komputerowych. Większość czasu spędziliśmy grając oczywiście w Pillars of Eternity 2: Deadfire, oprócz tego dominował nieudany Conan Exiles. Kolejna gra, która mogła być hitem, a jest zwykłym, zbugowanym cieniasem na który szkoda czasu. Mimo to, znalazła sporą grupę fanów, a twórcy jak szaleni próbują naprawiać kolejne błędy, zanim baza graczy nie skurczy się do zera. Przede mną jeszcze trzy gry które miały swoją premierę w maju – Ancestors Legacy, Agony oraz Dark Souls: Remastered. Niestety zabrakło czasu dla State of Decay 2, jednak czytając recenzję w internecie, sądzę że nic nie straciłem. Tak jak się spodziewałem, gra jest raczej średnia eksploatując dobrze znany wszystkim i często powtarzany temat zombie.

Czerwiec 2018 – w co zagramy?

Jak co roku, na lato możemy przygotować się na lekką stagnację na rynku gier PC. I tym razem, liczba atrakcyjnych premier jest niewielka, jednak znajdzie się parę perełek obok których szkoda przejść obojętnie.


Vampyr

Na początku czerwca zagramy na pewno w Vampyr. Coś oryginalnego i coś nowego – wcielamy się w chirurga wojskowego, który po powrocie z pierwszej wojny światowej próbuje ratować ludzi przed okropną chorobą. Hiszpanka dziesiątkuje lokalną ludność i w pewnym momencie nasz bohater także ma nieprzyjemność doświadczenia choroby. Budzi się on w masowej mogile jako wampir. Kierowany przez dwa sprzeczne pragnienia, czyli pomoc ludziom oraz pragnienie krwi, będzie próbował dalej spełnić swoje zadanie jako lekarz i uratować miasto przed hiszpanką.

W grze sterujemy naszym protagonistą podążając ulicami mrocznego i pogrążonego w chaosie miasta. Wypełniamy zadania główne oraz poboczne, walczymy z innymi wampirami oraz łowcami wampirów, a także rozwijamy naszą postać w typowo RPGowy sposób. Walki mają być bardzo dynamiczne i mamy mieć dostęp do wielu rodzajów broni skupionych wokół broni palnej oraz tej do walki wręcz.

Cała zabawa ma się w głównej mierze opierać na wyborach powiązanych z piciem krwi. Za jej pomocą oznaczone jest doświadczenie naszej postaci i żeby uzyskać duży wzrost umiejętności, należy wypić krew któregoś z mieszkańców. Niestety jest ich ograniczona ilość i każdy z nich ma jakiś wpływ na całe miasto, więc podejmując decyzję o wypiciu krwi niewinnego człowieka, należy sprawdzić czy nie zaszkodzimy sobie, na przykład blokując możliwość wykonania jakiegoś zadania. Postacie które zaatakujemy znikają z gry i nie będzie już odwrotu.

Premiera: 5 czerwca 2018


Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr

Nie mogę przejść obojętnie koło kolejnego tytułu z logiem Warhammera. Warhammer 40,000: Inquisitor – Martyr to gra komputerowa, w której wcielamy się w inkwizytora i w stylu znanym z Hack & Slash, będziemy oświecać heretyków. Czasami też zasiądziemy za sterami pojazdu, na przykład Imperialnego Rycerza. Fabularnie bez polotu, Inkwizycja wysyła swojego człowieka do tajemniczego sektora, gdzieś na zadupiu imperium i tam będziemy szerzyć światło imperatora, brodząc oczywiście w krwi heretyków i demonów chaosu.

Gra została podzielona na parę kampanii i fabuła będzie się rozwijać wraz z przechodzeniem kolejnych misji. Zanim rozpoczniemy grę, wybieramy jeden z archetypów postaci. Cała rozgrywka toczy się w rzucie izometrycznym w stylu podobnym do tego z Diablo. Gra ma cieszyć oczy bardzo fajnymi animacjami walki oraz finisheram, polegającymi na odcinaniu kończyn naszych wrogów.

Nowy sprzęt tradycyjnie zbieramy z wrogów lub tworzymy za pomocą prostego systemu craftingu. Adrian już miał szansę zagrać w wersję Early Access gry i cały tytuł bardzo sobie chwali.

Premiera: 5 czerwca 2018


Jurassic World: Evolution

Na fali popularności ostatniej części Jurassic World i nadchodzącej premiery drugiej części, przychodzi także strategiczna gra komputerowa Jurrassic World: Evolution. Jako osoba zajmująca się utrzymaniem porządku w Parku Jurajskim, zarządzamy bezpieczeństwem gości oraz zapewniamy odpowiednie pożywienie naszym pupilom. Gra ma charakter czysto ekonomiczny, znany nam z innych produkcji tego typu. Właściwie jedynym jego znaczącym wyróżnikiem jest tematyka nawiązująca do bardzo popularnego filmu.

Zarabiamy kasę i wydajemy ją na kolejne atrakcje, jak sklep z pamiątkami i balonikami w kształcie tyranozaura. Musimy też dbać o systemy ochrony, bo harcujące wesoło raporty, mogą zapewnić nam wiele problemów i doprowadzić do końca rozgrywki oraz więzienia za niedopilnowanie obowiązków zarządcy.

Premiera: 12 czerwca 2018


Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Pozycja dla osób cierpiących na nostalgię. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to połączone wydanie trzech poprzednich części – Crash Bandicoot, Cortex Strikes Back oraz Warped . Twórcy nie ograniczyli się tylko do zaprojektowania nowej grafiki. Całość została przebudowana by bardziej odpowiadała dzisiejszym standardom. Nie będziemy musieli męczyć się z archaicznymi rozwiązaniami, tak przynajmniej mówią twórcy.

Cała podstawa rozgrywki ma się nie zmienić – Crash to dalej typowa platformówka skierowana raczej do młodszych odbiorców, jednak i starsi pewnie przysiądą do tytułu żeby na luzie sobie poskakać po platformach.

Premiera: 29 czerwca 2018

Podsumowanie

Jak powiedziałem, sucho. To są gry które mnie najbardziej interesują w nadchodzącym miesiącu i mam nadzieję je wszystkie zrecenzować. Jak się uda, zobaczymy, w końcu zawsze tak było że my chcemy jedno, a życie coś innego.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Han Solo: Gwiezdne Wojny - Historie - Recenzja
Następny Aragami Nightfall - Co to za gra? GAMEPLAY PL