Prince of Persia: The Lost Crown – Poradnik Osiągnięć – Jak zdobyć platynę?


Jeżeli zastanawiacie się, w jaki sposób można zdobyć platynę, czyli osiągnięcie za zrobienie wszystkich pozostałych trofeów w grze Prince of Persia: The Lost Crown, to dobrze trafiliście. Poniżej znajdziecie poradnik ze wszystkimi osiągnięciami oraz roadmapę z najczęściej zadawanymi pytaniami i sugestiami, jak należy grać w grę by najszybciej zdobyć platynę.

Prince of Persia: The Lost Crown to gorący tytuł ze stajni Ubisoftu, który zdobył liczne i bardzo pozytywne recenzje. U nas gra zdobyła 8,5/10 i chętnie ją ukończyliśmy oraz splatynowaliśmy. Na szczęście Prince of Persia: The Lost Crown nie posiada szczególnie trudnej platyny i zdobycie jej powinno Wam zająć stosunkowo niewiele czasu. Przejdźmy więc najpierw do FAQ z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Ile czasu zajmuje zdobycie platyny w Prince of Persia: The Lost Crown?

Grę powinniście splatynować w około 25 – 30 godzin. Mi to zajęło trochę szybciej, niemniej jednak z tego co widzę, to większość użytkowników kończy grę z platyną w około właśnie 25 godzin. Tak się należy nastawiać.

Czy poziom trudności wpływa na osiągnięcia w Prince of Persia: The Lost Crown?

Nie, całość może zostać zrobiona na easy i w ten sposób także zdobędziecie platynę. Jeżeli waszym celem jest zdobycie tego osiągnięcia, to zalecam grać na najłatwiejszym poziomie trudności oraz z aktywnymi pomocami przy zagadkach platformowych. Pamiętajcie jednak, że gra wtedy może nie stanowić większego wyzwania i może być trochę nudna.

Czy Prince of Persia: The Lost Crown posiada pomijalne osiągnięcia?

Nie, w grze nie znajdziecie żadnych pomijalnych osiągnięć. Po ukończeniu gry możecie sobie swobodnie biegać i uzyskać wszystkie brakujące osiągnięcia.

Ile osiągnięć jest w Prince of Persia: The Lost Crown?

W grze znajduje się 31 osiągnięć, w tym oczywiście osiągnięcie platynowe, które jest ekskluzywne dla graczy na konsoli Playstation.

Roadmapa, czyli jak najefektywniej ukończyć Prince of Persia: The Lost Crown

Poniżej przedstawiam kroki najbardziej optymalnego grania w Prince of Persia: The Lost Crown by jak najszybciej zdobyć platynę.

Punkt Pierwszy – Ukończ grę (na easy, jeżeli chcesz oszczędzić czas)

Zacznij od głównej fabuły, aby odblokować wszystkie obszary i umiejętności. Wiele przedmiotów kolekcjonerskich nie jest dostępnych od razu, ponieważ wymagają postępu fabularnego. Zdobądź to, co możesz podczas historii, a resztę możesz znaleźć po zakończeniu historii. Istnieje również 9 zadań pobocznych, które stają się dostępne w miarę postępu w świecie lub rozmowy z postaciami. Niektóre obszary są zablokowane za postępem fabularnym. Odblokowujesz również niektóre przedmioty kolekcjonerskie po pokonaniu bossów fabularnych. Przed końcem gry pojawi się ostrzeżenie o punkcie bez odwrotu, ale nie martw się, po pokonaniu ostatniego bossa możesz ponownie swobodnie się poruszać. Do tego dochodzi aspekt metroidvanii – zdobywając najpierw wszystkie umiejętności oszczędzisz sobie frustrującego cofania się.

Punkt Drugi – Czyszczenie mapy, zadania dodatkowe i przedmioty kolekcjonerskie

Zakończ wszystkie nieukończone zadania poboczne, rozwiąż wszystkie nierozwiązane zagadki i znajdź wszystkie przedmioty kolekcjonerskie, z wyjątkiem 57 przedmiotów lore, które nie są istotne dla rozgrywki i można je pominąć. W poniższej sekcji osiągnięć znajdziesz szczegóły dotyczące wszystkich znajdziek.

Punkt Trzeci – ulepszenia i osiągnięcia związane z walką i dziwnymi rzeczami

Na koniec zostają oczywiście ulepszenia naszej broni i parę osiągnięć związanych z walką i dziwnymi rzeczami w grze.

Poniżej opis wszystkich osiągnięć, tradycyjnie posortowany zgodnie z kategoryzacją, dzięki czemu łatwiej Wam będzie odnieść się do tego, czego potrzebujecie.

Osiągnięcia w Prince of Persia: The Lost Crown związane z fabułą

Trofea: 8/31

Poniższe osiągnięcia związane są z kampanią fabularną, a głównie polegają na pokonaniu kolejnych bossów w grze. Nie będziemy ich tutaj opisywać, kończąc grę, zdobędziesz wszystkie te osiągnięcia. Zajrzyj do naszego poradnika ze wszystkimi bossami, jeżeli będziesz miał problem z pokonaniem któregokolwiek z nich.

The Maneater / Ludojad

The Forest Trespasser / Leśny Intruz

Snake in the Sand / Wąż w Piasku

Fists & Arrows / Pięści i Strzały

The Storm Master / Władca Burz

The White Lion / Biały Lew

King of Kings / Król Królów

The End of Time / Koniec Czasu 

Osiągnięcia w Prince of Persia: The Lost Crown związane z zadaniami pobocznymi

Osiągnięcia: 15/31

Poniższe osiągnięcia związane są z zadaniami pobocznymi. Część z nich dotyczy też pobocznych aktywności, których nie musimy robić do zakończenia kampanii, ale i tak bardzo nam się przydadzą i związane są z pobocznymi aktywnościami.

Charitable Soul / Życzliwa dusza

Ten jest prosty – musisz wykonać wszystkie zadania poboczne w grze. Jest ich łącznie dziewięć. Podobno istnieje bug, w którym nie będziemy mogli dostarczyć papugi dla kapitana. Mi się udało normalnie ją dostarczyć, ale czasami znika. Jeżeli tak się stanie, to wczytajcie grę i powinna pojawić się ponownie. Pomóc może też zrobienie zapisu do PS+ Cloud i wczytanie go, jeżeli problem wystąpi.

Written in the Sand / Zapisane na Piasku

Musisz odnaleźć wszystkie słoiki z piaskiem by wykonać te zadanie i odkryć proroctwo.

An Honorable End / Honorowe zakończenie

Musisz pokonać pierwszego zaginionego wojownika do zadania The Lost Warriors.

A Warrior’s End / Koniec Wojownika

Musisz pokonać generała po zakończeniu zadania The Lost Warriors.

Time Served / Koniec Odsiadki

Po zdobyciu umiejętności związanej z widzeniem tego co ukryte będziesz w stanie pokonać Dozorcę Więzienia, który wcześniej był dla nas nietykalny. Warto to zrobić od razu i sprawdzić, co kryje się w więzieniu.

Parallel Universe / Wszechświat równoległy

Musisz pokonać pierwszego klona Sargona, których potrzebujesz do zdobywania umiejętności specjalnych. Raczej osiągnięcie automatyczne.

The True Moon / Prawdziwy księżyc

Te osiągnięcie związane jest z poszukiwaniem księżyca i odpowiadającym tego zadaniem, które otrzymasz w archiwum.

Osiągnięcia związane ze zbieractwem i ulepszeniami broni

Osiągnięcia: 21/31

Poniższe osiągnięcia związane są z odkrywaniem mapy i zbieraniem różnych znajdziek. Warto tutaj zajrzeć do naszego poradnika z mapami, gdzie znajdziesz lokacje wszystkich przedmiotów potrzebnych do osiągnięć w Prince of Persia: The Lost Crown.

Glory of Faravahar / Chwała Faravaharu

Musisz w pełni ulepszyć naszyjnik. Aby to zrobić musisz też odnaleźć odpowiednie skarby na mapie.

Tools of a Prophet / Narzędzia Proroka

Musisz odnaleźć wszystkie amulety. Tak jak wyżej, związane to jest z odnajdywaniem skarbów na mapie.

Blessing of Shamshir / Błogosławieństwo Shamshir

Musisz w pełni ulepszyć łuk i miecz. Tak jak wyżej, potrzebujesz tym razem sztabek stali, które są potrzebne do ulepszeń broni. Znajdują się tam gdzie skarby na mapie w grze.

Elixir of Gods / Eliksir Bogów

Musisz w pełni ulepszyć pasek życia, a oznacza to znalezienie wszystkich płatków drzewa soma. Część z nich otrzymasz z bossów, a część podczas eksploracji.

Tree of Life / Drzewo Życia

Musisz porozmawiać z każdą głową, która nawiedza różne drzewa Wak Wak. Siłą rzeczy powinieneś je odnaleźć podczas eksploracji świata i wykonywania kolejnych zadań w grze.

Natural Resources / Zasoby naturalne

Musisz zdobyć pięć sztabek rudy potrzebnej do ulepszania broni.

Osiągnięcia związane z walką

Osiągnięcia: 26/31

Poniższe osiągnięcia są związane z walką i wymagają od nas zrobienia różnych akrobacji i form ataku by je zdobyć.

Warrior Within / Dusza Wojownika

Musisz użyć każdej umiejętności Athry chociaż raz. Zdobywasz je pokonując kopie Sargona rozsiane w różnych miejscach w świecie gry.

Air Dancer / Powietrzny tancerz

Musisz pokonać 30 wrogów w powietrzu.

Deadly Trap / Zabójcza pułapka

Musisz pokonać 5 wrogów za pomocą pułapek. Łatwo to zrobić za pomocą Dimensional Claw lub też podrzucając wroga na różnego rodzaju kolce.

Betrayal / Zdrada

Musisz pokonać jednego wroga za pomocą innego wroga rzucając w niego przeciwnikiem zamkiętym w Dimensional Claw.

Shock Trooper / Ciężkozbrojny

Musisz pokonać 20 wrogów za pomocą kontry (blokowanie żółtych ataków). Możesz to łatwo zrobić na zombie na początku gry w dolnym mieście.

Pozostałe osiągnięcia

Osiągnięcia: 30/31

Poniższe osiągnięcia są związane z różnymi pozostałymi aspektami gry, to tak zwane osiągnięcia dziwne, ale większość z nich dasz rady zrobić automatycznie w trakcie robienia pozostałych zadań.

Cyra’s Last Hope / Ostatnia nadzieja Cyry

Musisz odnaleźć namiot zielarza w lesie. Nie zrobisz tego jednak do momentu pokonania Vahrama, więc zostaw to na koniec gry.

Spectre of the Seas / Morska Zjawa

Na zamrożonym morzu znajdziesz statek widmo. Jak wyżej jednak, potrzebujesz mocy Vahrama.

Hidden Floor / Ukryte Piętro

Musisz odkryć sekretne piętro. Znajdziesz je za pomocą windy, a sam klucz kupisz od śmieciarza w kanałach.

All the Time in the World / Cały czas świata

Musisz zdobyć 10000 kryształów czasu, czyli lokalnej waluty. To osiągnięcie automatyczne, bez problemu zrobisz je w pierwszej połowie gry.

Platyna w Prince of Persia: The Lost Crown

Osiągnięcie: 31/31

Prince of Persia

Gratulacje! Zrobiłeś to i zdobyłeś osiągnięcie platynowe! Ukończyłeś grę dokładnie, jak na nieśmiertelnego przystało, dobra robota!

Poprzednio Park Marzeń - recenzja - wynegocjuj własną karuzelę!
Następny Nadchodzące horrory w 2024 roku - TOP 10!