Trochę mi zajęło przygotowanie tego materiału, gdyż Resident Evil Village posiada wiele dosyć trudnych osiągnięć, których zdobycie będzie wymagało od nas wiele pracy. Z moim poradnikiem jednak, bez problemu poradzicie sobie z tą grę oraz osiągnięciami w Resident Evil Village.

Nie oszukujmy się jednak, oprócz wiedzy o samych osiągnięciach Resident Evil Village, będziecie potrzebować też wielkiej dozy cierpliwości, zwłaszcza że jedno z osiągnięć będzie bardzo trudne do zdobycia i będzie wymagać od was kilku, jeżeli nie kilkunastu godzin zabawy. Na szczęście, mówimy tutaj o zabawie, a nie głupim farmieniu zombiaków. O którym osiągnięciu mówię, przekonacie się niedługo. Tradycyjnie podzieliłem wszystkie osiągnięcia na kategorie – te, które zdobędziecie automatycznie oraz parę innych kategorii, które zdobędziecie na różne sposoby. W nawigacji pomoże Wam też lista poniższa. Zaczynamy bez zbędnego przedłużania, czeka nas dużo pracy, czeka na nas prawie 50 osiągnięć do zdobycia 🙂

Osiągnięcia Fabularne w Resident Evil Village

Osiągnięcia: 9/50

Czyli osiągnięcia, które zdobędziecie automatycznie po pierwszym całościowym przejściu gry. Bez względu na poziom trudności. Nie będziemy ich tutaj opisywać, jedynie wymienimy.

Not Lycan This…

Four Lords

That Sucked!

Got No Strings

Fish Out of Water

Up Urs!

Temporary Measures

Iron Giant Down

The Root of the Matter

Osiągnięcia związane z poziomem trudności

Osiągnięcia: 13/50

Idziemy poziom wyżej, a właściwie cztery poziomy. Te osiągnięcia zdobędziemy kończąc grę odpowiednio na poziomie trudności Casual, Standard, Hardcore oraz Village of Shadows. Wyższe poziomy trudności zaliczają także osiągnięcia z niższych poziomów. Czyli kończąc grę pierwszy raz na poziomie Village of Shadows, otrzymasz wszystkie cztery osiągnięcia. Nie ma to większego sensu.

Great Dad

Ukończ grę na poziomie trudności Casual.

Best Dad Ever

Ukończ grę na poziomie trudności Standard.

 

World’s Best Dad

Ukończ grę na poziomie trudności Hardcore.

Universe’s Best Dad

Ukończę grę na poziomie trudności Village of Shadows.

Osiągnięcia związane z trybem Mercenaries

Osiągnięcia: 17/50

Tryb Mercenaries odblokowywany jest po pierwszym przejściu gry. Oczywiście przy tym otrzymasz specjalny sklepik, gdzie będziesz mógł zakupić dodatkowe bronie czy też modele i grafiki. Tutaj także zamieściłem te osiągnięcia.

Combo King

Musisz zdobyć Combo w trybie Mercenaries na poziomie 30. Do tego jeszcze wrócimy za chwilę.

Legendary Cowboy

W moim odczuciu jest to najtrudniejsze osiągnięcie w grze. Musisz zdobyć rangę S we wszystkich wyzwaniach Mercenaries. Wymagać to będzie wprawy, a najwięcej punktów zdobędziesz za pomocą:

  • długości combo chain;
  • wysokości lei, które masz na koniec każdej mapy;
  • czas który pozostał na koniec każdej z aren;
  • dodatkowy bonus za wyczyszczenie mapy.

Niestety, tutaj nie ma innego sposobu jak próbowanie i optymalizacja. Sprzedaj na początku każdego zadania leczące przedmioty, skup się raczej na karabinie snajperskim i używaj jednej broni, którą ulepszysz. O trybie Mercenaries mam zamiar napisać więcej w niedalekiej przyszłości.

Doll Collector

Zobacz wszystkie modele broni oraz postaci. Punkty zdobywasz za szereg osiągnięć wykonywanych w grze, potem kupujesz modele i wyświetlasz je w Content Shopie. Raczej proste i zrobisz automatycznie jeżeli wykonasz wszystkie osiągnięcia w grze.

Art Collector

To samo co wyżej, z tym że musisz zobaczyć wszystkie Concept Arty.

Osiągnięcia Resident Evil Village związane z przejściem gry w określony sposób

Osiągnięcia: 21/50

Seria Resident Evil znana jest z osiągnięć związanych z przechodzenia gry w określony sposób. Warto te zostawić na sam koniec zabawy i najpierw przejść do trybu mercenaries i skończyć grę na poziomie Village of Shadows. W ten sposób bardzo wzbogacimy swój arsenał, co niesamowicie ułatwi ukończenie gry w określone sposoby. Wszystkie z tych osiągnięć możecie zdobyć nawet na poziomie trudności Casual. Więcej informacji poniżej.

Don’t Trust That Snake Oil

Ukończę grę korzystając z czterech lub mniej przedmiotów leczących. Możesz zrobić na poziomie trudności Casual. Gra leczy Ciebie w czterech miejscach gry, co można wykorzystać bezpośrednio do zdobycia osiągnięcia:

  • Po spotkaniu córek Dimitrescu pierwszy raz w twierdzy;
  • W trakcie wydarzeń w domu Beneviento;
  • Przed walką z Heisenbergiem;
  • Podczas etapu z Chrisem Redfieldem.

Warto zostawić sobie na koniec, kiedy odblokujemy parę bardzo mocnych broni. Przeczytacie o nich tutaj – Wszystkie bronie w Resident Evil Village.

Dashing Dad

Musisz ukończyć grę w trzy godziny. Ponownie, po ukończeniu gry na Village of Shadows oraz zrobieniu osiągnięcia związanego z trybem Mercenaries, będziesz miał tyle dobrych broni, że te osiągnięcie zdobędziesz bez większego problemu.

Frugal Father

Ukończ grę wydając mniej niż 10000 lei. Raczej proste, zwłaszcza, kiedy będziesz chciał je wykonać wraz z kolejnym osiągnięciem.

Knives Out

Ukończ grę korzystając tylko z noży. Po ukończeniu trybu Mercenaries z rangą S, będziesz miał możliwość zakupienia miecza świetlnego, który kwalifikuje się do tego osiągnięcia. Jest to potężna broń z mocnym blokiem. Grając sprytnie i po doświadczeniach z Mercenaries, możesz dać radę zdobyć wszystkie osiągnięcia za jednym razem z tego segmentu. Proponuję zrobić Speed Run trzy godzinny z mieczem świetlnym i nie wydając kasy. Co do pierwszego z tutejszych osiągnięć, czyli związanego z leczeniem ran – kwestia zasadnicza to umiejętność blokowania, a w przypadku otrzymaniu dużych obrażeń, należy posiłkować się wczytaniem gry. Od Was zależy, czy zrobicie oddzielny safe run z jakąś mocną bronią czy też zaryzykujecie zrobić wszystko za raz na poziomie trudności Casual.

Pozostałe osiągnięcia

Osiągnięcia: 49/50

Czyli wszystkie pozostałe osiągnięcia, które zdobędziesz w Resident Evil Village wykonując określone działania. Lecimy po kolei:

Crafter

Musisz stworzyć jeden przedmiot.

Patron

Kup coś w sklepie Duka.

Petty Thief

Otwórz jeden zamek za pomocą wytrycha.

Repairer

Część skarbów jest oznaczona jako Combinable. Nie sprzedawaj ich – w momencie odkrycia drugiej części tego skarbu będziesz mógł je zmontować i zdobyć to osiągnięcie, a skarb będzie wart znacznie więcej.

Hunter

Zabij jedno zwierzę. Potrzebujesz zwierząt by odblokowywać specjalne wzmocnienia w sklepie Duka.

Get the Ball Rolling

Musisz rozwiązać jedną z zagadek z kulką, które znajdziesz na różnych etapach gry. Najpierw musisz znaleźć samą kulkę, a następnie rozwiązać zagadkę odpowiednio poruszając makietą. Proste, zrobisz bez problemu.

Goooaaal!

Na samym początku gry będziesz musiał przenieść Rose do jej pokoju. W tym samym pokoju znajdziesz piłkę, którą musisz przepchać do gabinetu.

Squawk Shot

Na każdym etapie gry znajdziesz uciekające od Ciebie kruki. Musisz ustrzelić je pięć (podczas jednego przejścia). Muszą być w locie i możesz korzystać z restartowania do checkpointa, gdyż ustrzelone kruki zapisują się niezależnie czy wczytasz grę czy też nie.

When You Gotta Go…

Musisz otworzyć wszystkie drzwi do przybudówek w grze. Jest ich łącznie 10 w całej grze. Po prostu dbaj o otwieranie wszystkich drzwi i będzie okej 🙂

Hooligan

Rozbij wszystkie okna w zamku. No cóż … jest ich łącznie 19 więc miłej zabawy. Zrób to zanim otworzysz wrota wyjściowe z zamku.

Quit Hanging Around

W fabryce znajdziesz linie produkcyjne z żołnierzami. Musisz zestrzelić jednego z nich. Możesz to zrobić np. w pobliżu sklepu Duka.

Push Comes to Shove

Musisz odepchnąć jednego wroga. Wciśnij L1 podczas blokowania i drugi raz L1 kiedy zablokujesz atak. Wskoczy samo raczej.

Trick Shot

Musisz ustrzelić jednego wroga z dalekiego dystansu. Mogą to być latające straszydła, które widzisz już z daleka. Traf jednego z nich ze snajperki i osiągnięcie wpadnie. Może być to też jakieś zombie, musi być jedynie daleko od Ciebie.

Strategist

Musisz ubić trzech wrogów jednych strzałem. Zombie lub małe wilkołaki i granatnik, rozumiesz prawda?

Medium Rare

Musisz podpalić jednego zombie z mieczem. Zrobisz to za pomocą wiszących wszędzie pochodni – musisz je popchnąć (możesz użyć strzału) w stronę zombiaka i podpalić. Znajdziesz parę takich miejsc w grze, zwłaszcza w zamku. Mniej to po prostu na uwadze.

Fast Reflexes

Jak spotkasz wrogów z łukami, to musisz odbić ich strzałę za pomocą broni do walki w zwarciu. Po prostu spamuj R2 kiedy będzie do Ciebie strzelać lub też poćwicz i naucz się tej przydatnej wiedźmińskiej sztuczki.

Leader of the Pack

Pokonaj The Vârcolac Alfa. Ten miniboss pojawi się na polu ze strachami na wróble między kościołem i domem Luizy po ukończeniu Reservoir. Bossa łatwo pokonasz uciekając do budynku w pobliżu lub za pomocą magnum.

Timber

Musisz pokonać Uriasa na początku gry, zaraz po tym jak dotrzesz do wioski. To ten duży wilkołak z wielkim młotem. Najłatwiej to zrobić zaczynając nową grę plus na poziomie casual z jakąś mocną odblokowaną bronią, np. magnum z nieograniczoną amunicją.

Photographer

Użyj trybu fotograficznego (opcje na padzie i potem kółko). Koniec.

Lucky Number 7

Musisz posiadać 777, 7777 lub 77777 Lei w ekwipunku. Raczej najdurniejsze osiągnięcie w grze, wymagać od ciebie będzie kombinacji i manipulacji tanim ekwipunkiem. Najłatwiej to zrobić tworząc pociski do karabinu WCX który odblokujesz z content shopu. W trakcie gry, kiedy będziesz miał 0 Lei w jakimś momencie zabawy, zrób 111 takich pocisków i sprzedaj je do Duka. Jeżeli będziesz miał problem z tym osiągnięciem, to niestety musisz pobawić się w matematyka sprzedając i kupując przedmioty.

Mapmatician

Musisz odkryć każde miejsce na mapie. Zrobisz to automatycznie, jeżeli zaglądasz pod każdy kamień w grze.

Cynic

Zniszcz jedną z Goat of Warding. To te drewniane kózki, które wydają dźwięk kiedy jesteś w pobliżu.

Heretic

Oczywiście – zniszcz wszystkie figurki kózek w grze. Jest ich łącznie 20 w grze i przygotuję na ten temat oddzielny materiał.

Gunsmith

Zamontuj jedno ulepszenie w broni.

Veteran Gunsmith

Ulepsz każdą broń w grze za pomocą ich modów. Niestety możesz mieć z tym problem, gdyż część broni i ulepszeń będziesz musiał kupić u Duka i nawet jeżeli odkryłeś wszystkie sekrety, to zabraknie Tobie pieniędzy. Z tego też powodu musisz sprzedać parę starych broni w celu zdobycia brakujących środków.

Artisan

Musisz zdobyć wszystkie receptury w grze. Jest ich łącznie 11 – 2 masz na początku gry, 6 kupisz u Duka, a 3 odblokujesz kiedy zdobędziesz odpowiednią broń – magnum, karabin i amunicja do pistoletu rakietowego. Sprawdź bronie na naszej stronie jak odblokować pistolet rakietowy.

Bookworm

Musisz przeczytać 47 dokumentów rozsianych w grze.

Platyna – Resident Evil Village Osiągnięcia

Osiągnięcia: 50/50

Ethan Winters

Gratulacje! Masz to! Zdobyłeś wszystkie osiągnięcia w grze Resident Evil Village i masz platynę!

Zainteresował Ciebie artykuł? Sprawdź też:

Recenzja Resident Evil Village

Wszystkie bronie w Resident Evil Village

Pełne przejście gry Resident Evil Village

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Najciekawsze premiery gier na PC i Playstation 5 - Czerwiec 2021
Następny Bonfire - recenzja insertu e-raptor