Star Wars książki – od czego zacząć czytanie i kolekcjonowanie?


Zlokalizowane w uniwersum Star Wars książki to nie lada gratka dla wszystkich fanów serii! Sprawdź nasze rady i dowiedz się, po które książki Star Wars sięgnąć na początek! 

  1. Kiedy pojawiły się pierwsze historie ze świata Gwiezdnych Wojen?
  2. Do jakich grup wiekowych są kierowane Gwiezdne Wojny?
  3. Czy można czytać książki, nie oglądając filmów Star Wars?
  4. Gdzie najlepiej kupić książki Star Wars?
  5. Czy powieści graficzne zaliczają się do książek ze świata Gwiezdnych Wojen?

Książki Star Wars stanowią bardzo istotny filar całego uniwersum. Nie oznacza to, że bez ich przeczytania filmy oraz seriale nie będą zrozumiałe, lecz wszyscy prawdziwi fani powinni dążyć do jak najbardziej dogłębnego poznania historii. Początkujący miłośnicy tej serii miewają czasem problemy z wybranie tytułu dobrego na początek, zwłaszcza że drukiem książki te ukazywały się kilku dekad.

Kiedy pojawiły się pierwsze historie ze świata Gwiezdnych Wojen?

Pierwsze książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen, podobnie jak pierwsze filmy pojawiły się w latach 70. XX wieku. Ich akcja opiera się o fikcyjną rzeczywistość stworzoną przez George’a Lucasa. Początki uniwersum zostały nakreślone na początku dekady.

Do jakich grup wiekowych są kierowane Gwiezdne Wojny?

Dostępne obecnie książki z uniwersum Gwiezdnych Wojen są różnorodnie klasyfikowane pod względem wieku potencjalnych czytelników. Aktualnie wydawane są serie bezpośrednio kierowane do młodszych czytelników, zarówno w wieku dziecięcym, jak i nastoletnim.

W kanonie Gwiezdnych Wojen można znaleźć zarówno filmy oraz seriale, jak i książki, powieści graficzne oraz gry. Z tego względu jednoznaczne określenie grupy wiekowej jest bardzo trudne.

Rozpoczynając przygodę ze Star Wars, warto zacząć od filmów, aby w następnej kolejności sięgnąć po książki. Doskonale na początek sprawdzi się „Star Wars. Tarkin”, będąca świetną bazą, pozwalającą zrozumieć genezę wielu postaci oraz ich relacji. Zwłaszcza że cała historia została opisana lekko i czyta się ją bardzo przyjemnie.

Czy można czytać książki, nie oglądając filmów Star Wars?

Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest na tyle rozbudowane, że bardzo trudno jest w nie wejść, tak aby rozumieć wszystkie niuanse i zależności. Choć najlepszym krokiem jest sięgnięcie po filmy, a dopiero potem po książki i komiksy, można robić to również równolegle. Dzięki temu w pełni zanurzysz się w historii.

Gdzie najlepiej kupić książki Star Wars?

Historie zlokalizowane w uniwersum Star Wars książki to doskonały prezent dla każdego miłośnika tej sagi. Stanowią one nie tylko uzupełnienie, ale również ogromne rozszerzenie opowieści znanych z wielkiego ekranu. W przypadku nowych wydań można z łatwością kupić je w księgarniach stacjonarnych i internetowych Empik.

Natomiast wydania sprzed lat, które nie zostały dotychczas wznowione, trzeba skrupulatnie wyszukiwać na różnego typu prywatnych aukcjach. Takie stare, kolekcjonerskie wydania mają ogromną wartość. Zarówno finansową, jak i sentymentalną.

Czy powieści graficzne zaliczają się do książek ze świata Gwiezdnych Wojen?

Komiksy z uniwersum Gwiezdnych Wojen od początku jego istnienia były bardzo istotnym elementem. Wielu fanów filmów nie zagłębia się ani w powieści, ani w komiksy, lecz prawdziwi miłośnicy doskonale znają wszystkie historie.

Luke Skywalker, młodzi rycerze Jedi czy miecze świetlne to flagowe symbole serii Star Wars. Jeśli jesteś miłośnikiem filmów, z pewnością pokochasz również książki i powieści graficzne.

Poprzednio Genshin Impact patch 3.3 - data premiery i szczegóły aktualizacji
Następny Gry planszowe pod choinkę dla dwóch osób - edycja 2022 r.