The Cycle: Frontier – futurystyczny Tarkov – sezon pierwszy


22 lutego wystartował pierwszy sezon strzelanki free-to-play PvPvE z gameplayem dosyć podobnym do Tarkova, nawet pod względem zawartości wyższych edycji czy wipe’ów co kilka miesięcy. Gra dostępna jest na Steamie jaki EGS.

Podstawowy gameplay loop to wystartowanie gry, zwiedzanie świata zbierając różne zasoby i ekstrakcja gdzie nie jest to battle royale tak dosłownie. Tak, startuje się w daną ilość graczy na mapie i walczy nawzajem, ale celem nie jest pozostanie ostatnią osobą/squadem przy życiu, a ekstrakcja z zebranymi zasobami.

PvPvE

Kiedyś niezbyt popularny, a od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiający się typ rozgrywki gdzie naszym przeciwnikiem nie są tylko gracze albo tylko AI, a oba. Jest to naprawdę ciekawy i dający wiele zabawy koncept, z jednej strony zagrożenie ze strony graczy, a z drugiej ze strony potworów kierowanych przez AI.

Trochę inny system meczy

Tak jak standardowo w battle royale albo w grach jak Tarkov, nie szukamy ludzi do raidu, tylko instancje otwarte są przez kilka godzin gdzie gracze mogą dołączać w dowolnym momencie, chyba że akurat trwa burza. Także nie ma kolejek, a natychmiastowa akcja.

Cykl

Tytułowy cykl to radioaktywna burza, która wybiła cywilizację i zmusiła ludzi to przeniesienia sią na Prospect Station gdzie jest bezpiecznie i tam właś nie mamy swoją bazę. Kiedy jesteśmy w grze, to czasami na mapie pojawia się burza, zagrożenie zwiększa się, a nowi gracze nie mogą wtedy dołączyć do gry czyli również jest pewna korzyść.

Stacja kosmiczna

Po powrocie na stacje będziemy mogli ulepszać naszą bazę, podejmować kontrakty, kupować sprzęt i ulepszać go modami.

Sezon I

Fortuna Pass czyli battle pass, bez którego żadna gra live service się nie obejdzie, ale w grze bezpłatnej jest jak najbardziej uzasadniony. Standardowo jest ścieżka darmowa jak i płatna w której do odblokowania są skiny, broń wręcz, emotki, bannery itd.

Dostępne są również Twitch dropy zaplanowane do końca czerwca i na początek lipca.

 

The Cycle: Frontier - Release Trailer

 

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Piątka - recenzja - czy znajdziesz skojarzenie do niepasujących haseł?
Następny Fear The Walkin Dead – Sezon 7 – Recenzja