W Dragon’s Dogma 2 lepiej nie wychodzić do lasu w nocy


W Dragon’s Dogma 2 lepiej nie wychodzić do lasu w nocy! Przerażające potwory i śmiertelne pułapki czekają! Na reddicie powstają nawet specjalne wątki, gdzie gracze ostrzegają się nawzajem przed polowaniem na wrogów w nocy. Nie każdy jednak się słucha.

Dragon’s Dogma 2 to wymagająca gra RPG, w której czekają na Ciebie nie tylko niebezpieczne zadania i zagadki, ale również zmiana cyklu dnia i nocy. To właśnie noce w świecie gry stają się prawdziwym wyzwaniem, o czym powinni wiedzieć zwłaszcza początkujący gracze. Doświadczeni Arisnowie (tak nazywa się Twoja postać) doskonale wiedzą, że nocą lepiej pozostać w bezpiecznym schronieniu. Jednak nowi gracze, pełni zapału do eksploracji, mogą łatwo pożałować wyjścia na nocną wyprawę.

Na Reddicie, popularnym forum internetowym, powstał wątek zatytułowanym: „PSA: Kiedy mówią, żeby nie wychodzić w nocy, to NAPRAWDĘ tego nie róbcie!” („PSA: When they say don’t go out at night. DON’T,”). Wątek ten jest pełen przerażających historii graczy, którzy zdecydowali się zignorować ostrzeżenia. Jeden z graczy opisał sytuację, w której wracał z Harvx tuż po rozpoczęciu gry. Noc zapadła, gdy schodził z plaży. Zabił dwa Saurany, ale szybko pojawiły się kolejne. „Odgłos ich kroków brzmiał jak łomot bębnów” – opowiada. Początkowo walczył z pięcioma przeciwnikami, ale liczba ta szybko wzrosła do piętnastu.

Inny gracz wspomina, że podczas nocnej wędrówki przez las natknął się na Czarnego Smoka! Potwór przemówił do niego, a przerażony bohater uciekł w popłochu. „Serce waliło mi w piersi jak oszalałe!” – relacjonuje. Kolejny Aris opowiada, jak „głupio” postanowił udać się nocą z Melvy do Stolicy, aby zdobyć dodatkowe doświadczenie. „Za dnia spotykałem głównie Gobliny i Harpie, a czasem też bandytów” – mówi. Jednak po zachodzie słońca sytuacja diametralnie się zmieniła. „Gra pokazała mi, jak bardzo się pomyliłem, rzucając mnie w wir walki. Walczyłem z Goblinami, Harpiami i Szkieletami, które wielokrotnie mnie zabiły” – dodaje.

Zobacz też nasz przegląd premier z marca 2024 roku!

Dlaczego noc jest niebezpieczna?

  • Silniejsze i liczniejsze potwory: Wrogowie są bardziej agresywni i pojawiają się w większych grupach.
  • Ograniczona widoczność: Noc utrudnia walkę i nawigację.
  • Brak możliwości szybkiego odpoczynku: Wiele miejsc noclegowych jest niedostępnych po zmroku.

Pamiętaj!

  • Zaplanuj podróż: Wyruszaj w drogę tak, aby dotrzeć do celu przed zachodem słońca.
  • Znajdź schronienie: Jeśli zaskoczy Cię noc, poszukaj bezpiecznego miejsca do odpoczynku (np. wioski, obozowiska).
  • Bądź czujny: W nocy łatwiej wpaść w pułapkę. Uważaj na otoczenie!
  • Przygotuj się na walkę: Upewnij się, że Twoja postać i twoi towarzysze są dobrze wyposażeni i gotowi do starcia.
  • Dragon’s Dogma 2 to ekscytująca gra, ale nocne wyprawy wiążą się z dużym ryzykiem. stosując się do tych wskazówek, będziesz w stanie bezpiecznie przemierzać świat gry, niezależnie od pory dnia.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Jak urządzić pokój gier i zabaw w swoim domu? Poradnik aranżacyjny
Następny Alone in the Dark - Jak przejść grę bez leczenia? - Abstynencja