Co ogłoszono na Witcherconie?


9 i 10 lipca CDPR i Netflix zaprezentowali WitcherCon, celebrację serii Wiedźmin z wieloma panelami i ogłoszeniami powiązanymi z growym i filmowym światem Wiedźmina

Streamowany na Twitchu i Youtubie był podzielony na dwa streamy zawierające wiele paneli skupionych na różnych aspektach świata Wiedźmina. Wyróżnić można np.: „Geralt of T-Rivia” gdzie kluczowi twórcy serii gier i serialu testowali swoją wiedzę o uniwersum w quizie. Potem w „Memories From the Path” deweloperzy z CDPR omawiali jak wirtualne historie gier zostały powołane do życia przez wszystkie lata.

CDPR zwróciło również uwagę na ich rozszerzone uniwersum w The Witcher: Beyond Video Games co było ujawnieniem nadchodzącego komiksu The Witcher: Ronin. Komiks stylizowany na mangę opowiada inspirowaną Japonią historię gdzie Geralt jako zabijający potwory Ronin poluje na mityczną Yuki Onna – Panią Śniegu. Specjalna edycja kolekcjonerska pojawi się niedługo na kickstarterze.

Spokko, członek rodziny CDPR również pojawiło się na WitcherConie w celu pokazania nowych materiałów z ich nadchodzącego AR RPG The Witcher: Monster Slayer, który dostępny będzie na iOS i Androidzie za darmo od 21 lipca. W grze wcielamy się w Wiedźmina, świat dookoła nas zmienia się w setting Dark Fantasy i polujemy na potwory.

Dodatkowo Netflix pokazał sneak peeki co do drugiego sezonu serialu o Wiedźminie i anime The Witcher: Nightmare of the Wolf. Premiera drugiego sezonu została zapowiedziana na 17 grudnia, a anime na 23 sierpnia.

Pod koniec 2021 możemy również spodziewać się next-genowej edycji Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S, PS5 i PC, ta edycja gry będzie zawierała bonusowe przedmioty inspirowane serialem. Upgrade do next-genowej wersji będzie darmowy.

Linki:

Kickstarter:

https://www.kickstarter.com/projects/witcherronin/the-witcher-ronin-a-hard-copy-collectors-edition-manga

Monster Slayer:

https://thewitcher.com/pl/en/monster-slayer

Streamy:

WitcherCon – 1st Stream

WitcherCon – 2nd Stream

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Death Roads: All Stars - news - kampania Kickstarter
Następny Scarlet Nexus - Wszystkie Osiągnięcia / Trofea - Poradnik