Scarlet Nexus – Wszystkie Osiągnięcia / Trofea – Poradnik


Scarlet Nexus oferuje do zdobycia szereg osiągnięć (trofeów) dla graczy bawiących się z tym tytułem. Większości z nich jednak nie jest tak łatwo zdobyć. Jeżeli macie problem ze zdobyciem platyny w Scarlet Nexus, to trafiliście idealnie.

Scarlet Nexus oferuje do zdobycia ponad 53 trofea, z czego jedno jest platynowe, dwa złote, osiem srebrnych oraz czterdzieści dwa brązowe. Nie ma żadnego trofeum związanego z poziomem trudności, jednak gra będzie od nas wymagać dwukrotnego jej ukończenia, jeżeli celujemy w 100%. Zachęcam także do wcześniejszego zapoznania się z tym poradnikiem, gdyż pomimo tego, że gra nie posiada pomijalnych trofeów, to sporo z nich będzie od nas wymagać pewnego zachowania lub skupienia się na pewnym zachowaniu i jeżeli tego nie będziemy robić w trakcie gry, to potem będziemy musieli nadrabiać. Tradycyjnie podzielimy trofea na kategorie.

Zobacz także nasz poradnik dla początkujących do gry Scarlet Nexus!

Grę Scarlet Nexus ukończyliśmy także na naszym kanale YouTube! Sprawdź sam!

Osiągnięcia w Scarlet Nexus związane z kampanią fabularną

Osiągnięcia: 7/52

Tutaj tego wiele nie ma i nie da się ich pominąć jeżeli ukończycie grę dwukrotnie.

Scarlet Guardian

Ukończ phase 0 (czyli fazę zero, będącą tutaj prologiem) jako dowolna postać.

Conclusion of Millenia

Conclusion of Millenia

Ukończ ostatnią walkę przeciwko Karen.

To the Unknown Future

Ukończ grę podczas pierwszego przejścia dowolną postacią.

Collecting Fragments of History

Rozpocznij drugie przejście gry po pierwszym jej ukończeniu.

Red Strings for Two

Ukończ grę dwa razy, zarówno jako Kasane, jako Yuito.

Suoh Incident

Związane z historią, nie pominiesz.

One Will

Zrekrutuj całą drużynę. Jak wyżej, nie da się pominąć.

Trofea w Scarlet Nexus związane z towarzyszami

Osiągnięcia: 21/52

I tutaj pojawia się pierwszy problem, na którym może się wyłożyć wielu graczy – należy rozwijać więź z większością towarzyszy w grze, gdyż związana z nimi jest spora część trofeów. No i dzięki temu gra robi się łatwiejsza, więc i tak warto tym się zająć.

Shared Feelings

Zobacz bond episode 5 Yuito. Zrobisz to zdobywając odpowiednią rangę u niego grając Kasane.

A Line Beyond Time

Zobacz bong episode 5 Kasane. Zrobisz to zdobywając odpowiednią rangę u niej grając jako Yuito.

To Run

Zobacz Hanabi Bond Episode 5 w historii Yuito oraz Hanabi Bond Episode 4 w historii Kasane.

Life Goes On Scarlet Nexus

Life Goes On

Zobacz Gemma Bond Episode 5 w historii Yuito oraz Gemma Bond Episode 4 w historii Kasane.

Remaining Pure

Zobacz Tsugumi Bond Episode 5 w historii Yuito oraz Tsugumi Bond Episode 4 w historii Kasane.

Ghost Who Chose Life

Zobacz Kagero Bond Episode 5 w historii Kasane oraz Kagero Bond Episode 4 w historii Yuito.

No Need to Go it Alone

Zobacz Luka Bond Episode 5 w historii Yuito oraz Luka Bond Episode 4 w historii Kasane.

The Strength to Simply Exist

Zobacz Shiden Bond Episode 5 w historii Kasane oraz Shiden Bond Episode 4 w historii Yuito.

My Past is Me, My Angst is Me

Zobacz Kyoka Bond Episode 5 w historii Kasane oraz Kyoka Bond Episode 4 w historii Yuito.

Being Wasteful Ain’t Bad

Zobacz Arashi Bond Episode 5 w historii Kasane oraz Arashi Bond Episode 4 w historii Yuito.

Companionship

Osiągnij Bond Level 6 z dowolnym z sojuszników.

Tightly Wound Bond

Osiągnij Bond Level 6 ze wszystkimi sojusznikami w trakcie jednego przejścia. Tutaj robi się ciekawie – musisz zrobić wszystkie bond episode, rozdać każdy z prezentów dostępny w sklepie (nawet te bez serduszek) i zawsze zabieraj na misję towarzyszy, którzy mają najniższy bond w danym momencie. Inaczej tego nie zrobisz. Jeżeli ukończysz grę, a dalej będzie coś brakować, to zostaje jedynie zabieranie towarzyszy na mapy i wspólne zabijanie Others. Dlatego mniej to na uwadze już od początku gry zawsze zabierając ze sobą towarzyszy z najniższym bond.

Gifts

Daj jeden prezent dla towarzysza.

Gift-Giving freak

Daj wszystkie prezenty dla wszystkich towarzyszy (nie wliczając tych ulepszających sloty na ulepszenia). Wszystkie prezenty będą możliwe do stworzenia u archiwisty na początku fazy 11. Możliwe, że czeka ciebie trochę farmienia. Część prezentów dostaniesz także z zadań dodatkowych.

Pozostałe

Osiągnięcia: 51/52

Pozostałe zadania to wszelkiej maści zbieraniny lub zrobienie danej czynności pierwszy raz. Jest tego sporo, ale znaczną część zrobisz automatycznie. Tylko w paru przypadkach będziesz musiał mieć na uwadze te umiejętności.

Kins Millionaire

Kins to waluta w grze, a żeby zdobyć ten achievment musisz zdobyć 200 000 takiej waluty. Łatwo to zaliczyć robiąc save, sprzedając wszystko pod koniec gry i wczytując save.

The Place Beyond the Pain

Użyj SAS ponad 100 razy. Brzmi strasznie, ale to automat gdyż nie wyobrażam sobie grać w tą grę i nie używać co chwilę SAS (to te wzmocnienia aktywowane dzięki towarzyszom).

Master of the Psionic Space

Musisz zabić 50 Others w Brain Field. Odblokujesz go w czwartej fazie i będzie twoim najlepszym przyjacielem, bo jest to taki God Mode, gdzie zadajesz jakieś wybitnie niepoważne obrażenia. Ale i tak mogą Ciebie zabić więc uważaj przy bossach.

Other Nemesis

Musisz wykonać 20 Brain Crush na Others. To finisher, który możesz wykonać kiedy pasek wytrzymałości wroga spadnie do zera. Raczej osiągnięcie automatyczne.

Power of Observation

Musisz wykonać 20 perfekcyjnych uników. Pewnie zrobisz to przez przypadek 🙂

Mighty Soldier

Pokonaj 1000 wrogów. No co mam tutaj tłumaczyć?

One Lost in Madness

Zabawne osiągnięcie, które wykonasz kiedy wyzerujesz licznik podczas Brain Field. Co Ciebie w sumie zabije, ale osiągnięcie wpadnie. Pamiętaj, że kiedy walka się skończy to automatycznie wyjdziesz z Brain Field, więc musisz po prostu poczekać z jakimś wrogiem w tym stanie.

Seasoned Psychokinesis User

Musisz wykonać 50 razy Follow Up Attack. Chodzi o używanie na przemian ataku wręcz oraz telekinezy (pisałem o tym tutaj – Poradnik dla początkujących w Scarlet Nexus). Wykonując na przemian atak telekinezy oraz wręcz wzmacniasz kolejny z ataków.

Receiver of Protection

Assault Vision odblokujesz na czwartym poziomie bond każdej z postaci. Polega na przywołaniu naszego towarzysza, który ostrzela wroga. Bardzo przydatne, gdyż każdy z towarzyszy ma inny atak, więc i tak musisz z tego korzystać bo po prostu warto.

Power of Nexus

Skutecznie wykonaj 20 uników. Takie proste i szybkie.

Expanded Brain Functionality

Musisz nauczyć się WSZYSTKICH umiejętności z jednej kategorii. Pamiętaj, że w grze nie ma resetu umiejętności. Proponuję rozwinąć drzewo do walki z prawego górnego rogu. Tam prawie wszystko się przydaje.

Owner of an Excellent Brain

No cóż, musisz się nauczyć wszystkich umiejętności w Brain Map. Ale nie martw się, zrobisz to w New Game plus grając jako druga postać.

Protect!

W twojej siedzibie znajduje się poster od Arashi, znajdziesz go w siłowni. Musisz stanąć i popatrzeć na nie przez parę sekund. I to w zasadzie wszystko. Jeżeli nie zaskakuje, to pokombinuj z kątem z jakim patrzysz na poster.

Knowledge of the Past

Musisz odnaleźć wszystkie 10 informacji w fazie 7 podczas rozgrywki jako Yuito. Nie powinieneś mieć problemu, gdyż przedmioty są oznaczone na mapie. Wystarczy żebyś o tym pamiętał podczas eksploracji.

Brain Field Expert

Musisz wbić maksymalny poziom bonusu do doświadczenia który wynosi 1.8. Zrobisz to zakupując odpowiednie umiejętności w drzewku i podczas używania Brain Drive oraz Brain Field. Raczej automat podczas pierwszego lub drugiego przejścia gry.

Collector

Musisz użyć Item Exchange po raz pierwszy. Nie będziesz miał z tym problemów.

Collection Freak

Jak wyżej, tylko zrób to 100 razy. Zrobisz bez problemu jeżeli będziesz tworzyć bronie oraz prezenty. A pozostałe braki dobij robiąc miksturki i inne zużywalne przedmioty.

Everyone’s Ally

Wykonaj quest dodatkowy po raz pierwszy.

Heroic OSF

Wykonaj 30 questów dodatkowych. To nie oznacza wykonania ich wszystkich, ponieważ w grze jest ich 34. Zrobisz to jednak podczas drugiego przejścia gry. Jeżeli podczas pierwszego przejścia gry zrobisz przypuśćmy połowę, to podczas drugiego przejścia musisz dobić 15 questów.

Suppressor of All Enemies

Musisz zdobyć wszystkie informacje o wszystkich wrogach. Odblokowujesz je automatycznie po konfrontacji z nowym przeciwnikiem. W grze nie ma ukrytych wrogów, więc osiągnięcie wpadnie automatycznie podczas drugiego przejścia.

Baki-s

Musisz ubrać wszystkie postacie w drużynie w głowy Baki. Wykonasz je w exchange shopie. Drużyna Ciebie znienawidzi, ale kiedy ubierzesz wszystkich bohaterów, to osiągnięcie wpadnie. Musisz wykonać tylko jedną głowę (ozdoby nie są zajmowane przez postać kiedy ją założy i każdy może je nosić), ale musisz mieć pełną drużynę, czyli przed fazą 9 tego nie zrobisz.

Link Expert

Musisz aktywować wszystkie Combo Vision. Wykonujesz to po zdobyciu czwartego poziomu bond i wciskając LT oraz odpowiedni przycisk do przypisany do danego towarzysza. Automatyczne osiągnięcie, a jak nie wpadnie to możesz to zrobić szybko po prostu zmieniając umiejętności nawet w trakcie walki.

Wheels Gone Wild

Pokonaj pięciu wrogów za pomocą busa. Zrobisz to w Kunad Highway w strefie Junction, gdzie jest autobus oraz masa wrogów. Zrób save i próbuj aż wpadnie, u mnie udało się za pierwszym razem.

Helping Hand

Musisz zostać przywrócony do życia przez sojusznika po raz pierwszy. Musisz paść i czekać aż się wbije, w moim przypadku osiągnięcie wpadło kiedy walczyłem z jakimś bossem. Nie zawsze jednak towarzysze nas podnoszą, więc możesz spróbować parę razy do tego podchodzić.

Trusted Ally

Guardian Vision to specjalna animacja która blokuje obrażenia zadane w naszą stronę. Aktywuje się poprzez osiągnięcie odpowiedniego poziomu bond. Raczej automat.

You Are Not Alone

Wykonasz to w Brain Field i może wymagać paru prób. Podczas aktywacji musisz zbliżyć czas do samego końca i poczekać, aż zostaniesz ogłuszony. W tym momencie powinien aktywować się sojusznik i pomóc tobie. Nie zawsze tak się dzieje, dlatego może to wymagać czasu. Szansa rośnie wraz z poziomem bond towarzyszy.

Fierce Psychokinesis User

Musisz rzucić 100 przedmiotów w stronę wrogów. Wiesz co masz robić telekinetyku?

Cunning Brain Smash

Musisz pokonać trzech wrogów w brain crush. Łatwo to zrobić w Abandoned Subway: Suoh Line 9, kiedy na początku pojawiająsię bardzo łatwe do zabicia Rummies. Wciskasz LT i ładujesz skill by zasypać wszystkich trzech skałami. Może to wymagać paru prób, ale powinieneś w końcu dać radę.

Friendship

Głupie osiągnięcie, bo wskrzeszanie jest uciążliwe. Musisz przywrócić do życia sojusznika 5 razy. Możesz to robić zabierając Tsugumi, która jest łatwa do pokonania i zostawić ją na pastwę jakiegoś wroga. Potem musisz ją przywrócić, ale pamiętaj że wrogowie mogą przerwać procedurę.

Fashion Debut

Zmień element wizualny na swojej postaci. Raczej proste i nie ma co tutaj tłumaczyć.

Fashionista

Musisz zdobyć 100 przedmiotów wizualnych, nie wliczając tych z DLC. 35 z nich możesz kupić, a ponad 209 zrobić w exchange shopie oraz wykonując różne zadania. Nie ma drogi na około, kup ich tyle żeby wpadło osiągnięcie.

Platyna

Osiągnięcia: 52/52

Woven Red Threads

Brawo! Zdobyłeś to – masz platynę i oficjalnie ukończyłeś Scarlet Nexus 🙂

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co ogłoszono na Witcherconie?
Następny The Smurfs: Mission Vileaf z pierwszym zwiastunem