Destiny 2 The Witch Queen – Najlepsze egzotyczne bronie i jak je znaleźć


W Destiny 2 The Witch Queen będziemy mogli tradycyjnie zdobyć wiele nowych egzotycznych broni (oraz pancerzy). My dzisiaj skupimy się właśnie na najfajniejszych giwerach, jakie możemy zdobyć w Destiny 2 The Witch Queen oraz tym, jak je odblokować by cieszyć się niczym nieskrępowaną destrukcją.

Jak w każdym dodatku do tej fantastycznej serii gier, tak samo w The Witch Queen będziemy mogli odblokować masę naprawdę fajnych egzotyków, które mogą w drastyczny sposób zmienić nasz styl gry lub też dać po prostu czystą frajdę. Przez każdy sezon poprzedniego dodatku namiętnie używałem Berła Agera, które w chwilę potrafiło zniszczyć armię wrogów, zwłaszcza kiedy używaliśmy klasy stazy. Teraz mocno przebudowane zostało drzewko próżniowe i także pojawi się parę broni, które idealnie wpiszą się w wykorzystanie próżni do masowej destrukcji. Pojawią się także inne potężne bronie, czasami bardzo specyficzne lub niszowe, ale i tak warto posiąść je wszystkie. Na czym skupimy się w Destiny 2 The Witch Queen?

Egzotyczne Glewie

Oczywistością są egzotyczne Glewie, gdzie każda klasa będzie w stanie odblokować sobie specyficzną broń, która drastycznie wzmocni moce światła danego strażnika. Umiejętność się różni w zależności od klasy, ale każdą z tych broni uzyskamy dzięki robieniu śledztw na tablicy Ikory. Musisz wykonać je wszystkie by otrzymać dostęp do egzotycznego zadania. Czeka Ciebie bardzo długa wyprawa po to, ale zdecydowanie warto, zwłaszcza jeżeli chcesz załatać dziury w buildzie postaci. Glewie należy naładować przed użyciem jej specjalnej mocy.

 • Edge of Concurrence – glewia łowcy, która jest powiązana z błyskawicą i zadaje obrażenia obszarowe wszystkim wrogom za pomocą przeskakującej błyskawicy;
 • Edge of Intent – glewia czarownika powiązana z próżnią, a jej specjalna zdolność stawia leczącą wieżyczkę;
 • Edge of Action – glewia tytana, która jest w stanie rozstawić tarczę wokół gracza lub sojusznika.

Osteo Striga / Osteostrzyga

Ten pistolet maszynowy to zdecydowanie najpopularniejsza broń egzotyczna w obecnym sezonie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość, jednak obecnie łatwość jej zdobycia oraz specjalne umiejętności sprawiają, że nawet kiedy zdobędziesz bardziej unikalne bronie egzotyczne z dodatku, to Osteo Stiga będzie Twoją ulubioną bronią, nie tylko na PvE, ale i w trybach PvP i Gambicie. Pocisk z tej broni leci bardzo wolno, ale ma lekkie namierzanie na wroga, dodatkowo każdy pocisk zatruwa przeciwnika, a po śmierci powoduje falę, która zatruwa innych wrogów. Ta broń jest skuteczna zarówno na zwykłych wrogów, jak i bardziej wytrzymałe elity. Zdobędziesz ją po zakończeniu kampanii, wytwarzając ten sprzęt w odpowiedniej formie w bazie Ikory. Można powiedzieć, że ta broń to nagroda za ukończenie kampanii.

The Grand Overture / Wielka Uwertura

Wielka Owertura to broń egzotyczna Sezonu Odrodzonych, czyli możesz ją uzyskać automatycznie posiadając Seasson Passa lub też poprzez zdobywanie poziomu sezonowego w grze. Tak czy inaczej, ta broń nie jest tak potężna jak Osteo Striga, ale i tak posiada swoje momenty. Jest to elektryczny ciężki karabin maszynowy, który naśladuje broń należącą do ciężkich legionistów kombinatów. Broń ta strzela powoli wielkimi, elektrycznymi pociskami, które zadają duże obrażenia celowi i niewielkie obrażenia w bliskim obszarze (właściwie są to małe rakiety). Po wystrzeleniu jednak kilkudziesięciu pocisków jesteś w stanie wystrzelić salwę tych małych rakiet przetrzymując przycisk przeładowania. Broń jest niewiarygodnie skuteczna przeciwko wszystkiemu, co ma bardzo dużą pulę punktów życia – chodzi głównie o rozgrzanie umiejętności specjalnej, która wymaga sporo pocisków, a im bardziej rozgrzejemy broń, tym więcej obrażeń zada salwa. Proste?

The Parasite / Pasożyt

Szalona broń, którą uzyskamy w ramach egzotycznego zadania uzyskanego po ukończeniu kampanii. Jest to ognisty granatnik, który strzela w przeciwników pasożytem zostawiając po sobie ognisty krater skażenia zadającego obrażenia. Szaleństwo w Pasożycie polega jednak na tym, że kolejny atak zadaje więcej obrażeń w zależności od tego, jak wielu wrogów zabiłeś poprzednim strzałem. Kolejną ciekawostką jest następny perk, który sprawia, że jeżeli w jakiś sposób, przypadkiem czy też umyślnie, zadasz obrażenia sobie za pomocą tego granatnika, to także zwiększysz swoje obrażenia. Niestety jednak, broń posiada bardzo mały magazynek i zapas amunicji, do tego czas przeładowania jest stosunkowo długi. Dlatego też w tym miejscu wolę używać starego, dobrego Gjallahornu, który także ma mały magazynek i długie przeładowanie, ale strzela dalej i dzięki dronom zadaje większe obrażenia.

The Dead Messenger / Martwy Posłaniec

Zwykły granatnik na specjalną amunicję, którą możesz zdobyć podczas egzotycznego zadania Vox Obscura. Zadanie zdobędziesz podczas wykonywania aktywności sezonowej i jedynie będziesz musiał wykonać zadanie, które zostanie udostępnione w świecie tronowym. Zadanie jest na 1550 poziom i posiadając taki poziom mocy powinieneś bez problemu dać sobie radę z wyzwaniem. Sam granatnik to bardzo ciekawa i uniwersalna broń, której żywioł możemy zmieniać w trakcie użytkowania, co sprawia, że broń jest niesamowicie wszechstronna, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli szybko pokonywać wrogów z tarczami żywiołów. Broń także zamiast wystrzeliwania pocisku po paraboli, będzie raczej strzelać … hmm … bąbelkami, podobnymi do tych, które używają Psiony Kombinatu.

Pancerze egzotyczne w Destiny 2 Witch Queen

Wszystkie pancerze w Destiny 2 Witch Queen zdobędziesz wykonując legendarne wersje utraconych sektorów. Wyższe poziomy trudności zwiększają szansę na wypadnięcie egzotycznego pancerza. Poniżej lista dostępnych egzotycznych pancerzy w Destiny 2 Witch Queen i co one robią:

 • Tytan
  • Lorely Splendor – kiedy masz aktywny status Ognistego Wojownika, to Twoje solarne studnie leczą cię. Kiedy jesteś krytyczne ranny, tworzysz słoneczną studnię w swojej lokacji;
  • Glacial Fortification – kiedy używasz podklasy stazy, to barykada staje się krystaliczną ścianą stazy, która spowalnia wszystkich pobliskich wrogów. Dodatkowo stojąc za barykadą poprawiasz parametry broni, jak szybkość przeładowania, stabilność i zasięg. Bonus wpływa też na sojuszników;
 • Czarownik
  • Devouring Rift – kiedy masz aktywne Pożarcie, to rzucasz wzmacniającą szczelinę. Obrażenia zadane przez Ciebie oraz Twoich sojuszników ze szczeliny zakłócają wrogów;
  • Fervid Coldsnap – twoje granaty chłodu mają dodatkowy ładunek, który dodatkowo ładuje się szybciej przy bezpośrednim trafieniu;
 • Łowca
  • Voltaic Mirror – wzmacnia twoją zdolność łukowej laski, dzięki czemu odbijane ataki zadają znacznie większe obrażenia i generują kule mocy dla Ciebie i Twoich sojuszników;
  • Depths of Duskfield – wzmacnia granaty pola zmierzchu, które teraz mają znacznie większy zasięg ataku i dodatkowo zmniejszają obrażenia wszystkim sojusznikom wewnątrz. Dodatkowo wrogowie wewnątrz strefy zadają zmniejszone obrażenia.

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Słuchawki douszne – przyjemność i wygoda
Następny Darmowe gry w Playstation Plus - kwiecień 2022