Fallout 4 Next Gen na PS5: Błąd naprawiony, gra dostępna do gry już dzisiaj!


Aktualizacja Fallout 4 Next Gen w końcu jest dostępna, ale gracze na PlayStation 5 byli zdezorientowani i rozczarowani z powodu dziwnych ograniczeń dotyczących ścieżek aktualizacji. Użytkownicy Playstation Plus mogą pobrać jedynie wersję na Playstation 4, ale podobno jest to kwestia błędu.

Podczas gdy gracze komputerowi są rozczarowani, ponieważ aktualizacja psuje wiele zapisanych plików z modami, właściciele PS5 byli zdezorientowani mylącymi ograniczeniami dotyczącymi opcji ścieżek aktualizacji. Jako że sam czekałem na next gen update by zrobić parę materiałów, to szybko zauważyłem, że brakuje wersji na Playstation 5, sprawdziłem też twitter oraz reddit i okazało się że gracze, którzy posiadają Fallout 4 poprzez poziom PS Plus Extra lub ci, którzy posiadali go poprzez wycofaną kolekcję PS Plus, nie mogli zaktualizować gry za darmo.

fallout 4 playstation 5

Oczywiście, wielu graczy było sfrustrowanych, ponieważ tych problemów ze ścieżką aktualizacji nie było na innych platformach.

„Posiadałem Fallout 4 już trzy razy od premiery – ostatnio przez PS Plus, ponieważ mam cyfrową wersję PS5 i nie mogę zatrzymać swojego dysku”, wyjaśnił jeden z fanów. „Uprzejmie udostępnij możliwość aktualizacji wersji PS Plus. Nie zapłacę kolejnych 16 funtów za grę, którą kupiłem już dwa razy”.

Inny gracz Fallout 4 twierdził, że nie mógł skorzystać z bezpłatnej aktualizacji na PS5 pomimo posiadania standardowej edycji PS4, ponieważ omyłkowo pobrał wersję PS+ gry. Po reakcji fanów i zamieszaniu w mediach społecznościowych oficjalne konto Bethesda X wydało oświadczenie: „Widzieliśmy pewne zamieszanie dotyczące bezpłatnej aktualizacji Fallout 4 nowej generacji dla członków PlayStation Plus Extra. Aktualizacja Fallout 4 nowej generacji będzie dostępna dla członków PlayStation Plus Extra za pośrednictwem PlayStation Game Catalog. Doceniamy cierpliwość, podczas gdy zespoły pracują nad tym problemem”.

W chwili pisania tego tekstu nadal nie jest jasne, kiedy ta zmiana wejdzie w życie i czy wpłynie na osoby, które posiadają grę za pośrednictwem kolekcji PS Plus. Warto również zauważyć, że to oświadczenie pomija wszelką wzmiankę o poziomie Premium w PS Plus, co pozostawia trochę więcej miejsca na zamieszanie. Obserwując zagraniczne fora można zobaczyć, że część graczy może już pobierać wersję na Playstation 5, jednak w Polsce aktualizacja jeszcze nie jest dostępna. Możliwe, że jest to kwestia najbliższych godzin i już niedługo wszystko będzie działać jak należy. Jeżeli przygotowujesz się do zabawy z Fallout 4, to koniecznie zobacz nasz poradnik z najlepszymi modami oraz poradnik z zakładaniem osiedli i pozyskiwaniem osadników.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Co obejrzeć na VOD - kwiecień 2024!
Następny Ostoja - recenzja - harmonia i zbieranie punktów!