Fortnite: Droga do sławy


Dawno temu Fortnite miał być grą typu zombie survival, w której trzeba było przetrwać czternaście nocy, stąd też nazwa – Fortnite. Ale ponieważ Battle Royale cieszyło się szaloną popularnością w branży gier, Fortnite podchwycił ten trend i wkrótce stał się globalnym fenomenem. Każdy rynek związany z grami, taki jak Eneba, do dziś oferuje tańsze produkty związane z Fortnite, specjalnie dla graczy, którzy chcą doświadczyć pełnego wymiaru rozgrywki Battle Royale. Ale jak Fortnite stał się takim fenomenem i dlaczego dekadę później nie traci na popularności?

Od apokalipsy zombie, po lewiatana gatunku Battle Royale

Tuż po premierze Fortnite, nie przyciągnął jeszcze wystarczającej uwagi graczy. Widzieliśmy wiele gier o apokalipsie zombie, na przykład Left 4 Dead, Call of Duty Zombies i inne. Aby się wyróżnić, Fortnite zrobić zwrot o 180 stopni. Na szczęście dla Epic Games PUBG zyskiwało na popularności, a gracze szaleli za battle royale. Epic postanowił podążać za trendem i wprowadził darmowy tryb Battle Royale. Aktualizacje gry opracowane dla trybu zombie , Ratowanie świata wkrótce trafiły do ​​Battle Royale. Moglibyśmy powiedzieć, że reszta to już historia, ale aby pozostać na szczycie, wprowadzenie nowego trybu gry to nadal za mało. Jak Fortnite zdołało utrzymać się na szczycie?

Ewolucja świata Fortnite

Fortnite przeszedł długą drogę, zwłaszcza gdy przyjrzymy się, jak sama wyspa zmieniała się i ewoluowała na przestrzeni lat. Tryby LTM lub tryby ograniczone czasowo zaczęły kształtować krajobraz świata Fortnite dzięki ograniczonym czasowo wydarzeniom, które zmieniły krajobraz wyspy i wprowadziły nową mechanikę rozgrywki.

Wydarzenie Podłoga to lawa zmieniło ziemię w lawę, zmuszając graczy do znalezienia nowych sposobów poruszania się po środowisku. Każde takie wydarzenie prowadziło do kolejnego, mieliśmy meteory spadające z nieba, wyrwy międzywymiarowe, erupcje wulkanów, ataki gigantycznych potworów i kataklizmy. Każde wydarzenie zmieniało i rozszerzało wyspę Fortnite, dając graczom nowe metody poruszania się i ciekawe miejsca do odkrycia. Epic wie, jak zapewnić graczom atrakcje i przykuć ich uwagę.

Prawdziwy świat przenika się z Fortnite

Epic games trafiło w dziesiątkę, gdy postanowili połączyć Fortnite z branżą rozrywkową. Wszystko zaczęło się od skinu Johna Wicka, a już niedługo potem firmy takie jak Nike znalazły się w ​​Fortnite. W grze wprowadzono strefy dedykowane poszczególnym markom i postaciom. Strefa Borderlands miała grafikę cieniowaną w pikselach, a wkrótce nawet Batman zaczął przemierzać dachy Gotham,  tyle, że w Fortnite. Specjalne wydarzenia sprawiły, że przedmioty na wyspie zniknęły i pojawiły się ponownie w prawdziwym świecie.

Wydarzenia crossover stały się chlebem powszednim Fortnite, oferując graczom skiny Fortnite  pozwalające wcielić się w ukochane postaci z całego świata rozrywki. Możesz grać jako bohaterowie i złoczyńcy Rick i Morty, Marvel i DC oraz różne postacie z gier wideo, filmów i programów telewizyjnych. Niedawno Goku i spółka dołączyli do Fortnite, przynosząc nie tylko nowe skórki i szybowce, lecz także efektowne Kamehameha.

Fortnite ulepszyło opcje personalizacji, aby pasowały do ​​stylu i gustu każdego, pozwalając ci podzielić się swoimi hobby i wyrazić swoją osobowość. Dzięki różnym oryginalnym skórkom Fortnite, szybowcom, kilofom, emotikonom, a nawet ruchom tanecznym możesz stworzyć dowolną odmianę postaci, którą lubisz. Możesz być tak wierny wizerunkowi oryginalnych postaci, jak tylko chcesz, możesz też stworzyć całkowicie losową i absurdalną odmianę swoich ulubionych elementów.

Ciągle zmieniający się i ewoluujący krajobraz Fortnite wciąż przynosi i wprowadza nowe skórki i inne przedmioty kosmetyczne. Koncerty na żywo, wydarzenia zmieniające rozgrywkę i pełna swoboda personalizacji sprawiają, że Fortnite nadal pozostaje królem gatunku Battle Royale. Tymczasem rynki cyfrowe, takie jak Eneba, oferują wszystko produkty związane z fortnite, które potrzebujesz po znacznie niższych kosztach.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Wrześniowe premiery na Netflixie, HBO MAX i Disney+!
Następny Rings of Power i Władca Pierścieni - Najważniejsze różnice z podziałem na odcinki