Heroes of Might and Magic V Spolszczenie z polskimi znakami? Tutaj znajdziesz rozwiązanie!


Ostatnio mam iście nostalgiczny nastrój i po godzinach pracy (jednej i drugiej) grywam sobie w stare gry. Padło między innymi na „nowe Might and Magic” i chętnie przysiadłem do Heroes of Might and Magic V. Pomimo tego jednak, że posiadałem egzemplarze na steam oraz uplay, to żadna z nich nie posiadała polskiej wersji językowej.

Coś się stało przez te ostatnie lata od mojej ostatniej gry i nagle się okazało, że gry które posiadały dubbing (nie oszukujmy się, bardzo średni) dzisiaj są możliwe do grania jedynie w wersji po angielsku i paru innych językach, które interesują nas jeszcze mniej. Szczerze mówiąc, nawet się ucieszyłem bo to przypomniało mi piękne lata, kiedy to do gier tworzono spolszczenia i pobierano je z średnio bezpiecznych stronek typu instalki lub dobreprogramy. Pamiętacie, jak wraz z pobranym archiwum zip z tych stron pobieraliśmy jeszcze jakąś scamową wtyczkę do firefoxa lub chroma i której nie dawaliśmy rady usunąć, a wyszukiwarka przenosiła nas na gównostrony? To były piękne czasy dzięki którym wszelkiej maści agregatory plików jak wcześniej wspomniane instalki do dzisiaj mają zszarganą reputację. I bardzo dobrze.

Wróćmy jednak do samego spolszczenia, tego rzeczywiście w sieci można znaleźć bez liku, niestety instalatory na Steamie oraz Uplayu pobierają grę w wersji 1.6. A wszystkie spolszczenia są do wersji 1.5, co oznacza że mogą wystąpić problemy. W praktyce to też oznacza, że za każdym razem po zainstalowaniu nie będziecie mieli polskich znaków. Tak grać się nie da, ale na szczęście znalazłem rozwiązanie, a właściwie jedno ze spolszczeń, które zawsze działa i zawsze ma Polskie znaki. Co musisz zrobić?

  1. Usuwasz zainstalowaną wersję Heroes V jeżeli już ją spolszczyłeś, czyścisz folder instalacyjny;
  2. Pobierasz świeżą wersję gry lub ją kupujesz na Steamie lub Uplayu. Pomimo tego, że Ubisoft to złodzieje (bo zabrali mi polską wersję z oryginalnej gry, którą nawet kupiłem dwa razy) to my złodziejami nie jesteśmy i grę kupujemy z legalnego źródła. Pomimo tego, że bardzo łatwo jest znaleźć instalki w sieci. Ale tego nie wiecie ode mnie;
  3. Instalujecie spolszczenie z tego linku, bezpośrednio z naszej strony – Spolszczenie Heroes V 1.6 by Czeu$ha
  4. Jeżeli wybierze Wam zły folder (u mnie wybrało) to kopiujecie zawartość z miejsca instalacji spolszczenia i wklejacie na żywca do miejsca, gdzie macie zainstalowaną grę;
  5. Cieszycie się średniej jakości dubbingiem i pełną polską wersją językową z polskimi znakami.

UWAGA! Oczywiście nie jestem autorem tego spolszczenia, jest nim niejaki Czeu$ha, a swój poradnik opublikował na steamie. Zachęcam do zajrzenia tam i dawania łapek oraz nagród dla autora bo wykonał solidną robotę, a ja jedynie przekazuję ją dalej. Do tego pliki są umieszczone na naszym serwerze, a nie jakiejś stronie typu mega.nz, na której pliki lubią sobie znikać, a linki obumierać. Póki będzie istniała nasza strona, to będziecie mieć dostęp do linku. W przyszłości ten tekst uzupełnię także o informacje dotyczące dodatków do Heroes of Might and Magic V jeżeli tam pojawi się ten sam uciążliwy błąd.

Heroes V Po polsku

 

 

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Angielski dla wtajemniczonych – jak uczyć się języka?
Następny Top 10 anime – zakończone serie, które zawrócą wam w głowie