Jak wybrać dom w Hogwarts Legacy?


Quiz z Tiarą Przydziału w Hogwarts Legacy pozwala wybrać swój dom, podobnie jak w książkach i filmach o Harrym Potterze. Cztery domy w Hogwarcie to Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff dla tych, którzy nie wiedzą. Slytherin jest przebiegły i ambitny, Ravenclaw jest dziwny i inteligentny, a Hufflepuff jest niezawodny i pracowity. Gryffindorzy są odważni i śmiali.

Ale tak jak bohaterowie serii, nie jesteś swoim domem. Jako ilustracja, Hermiona Granger, która jest uważana za jedną z najmądrzejszych uczennic w Hogwarcie, należy raczej do domu Gryffindor niż Ravenclaw. Możesz znaleźć się w wybranym przez siebie domu, jeśli wiesz, jak działa quiz sortowania w Hogwarts Legacy lub jeśli użyjesz funkcji łączenia kont przed rozpoczęciem gry. Do Hogwartu trafisz krótko po rozpoczęciu gry, w sam raz na ceremonię przydziału. Możesz zostać przypisany do swojego domu na jeden z dwóch sposobów

  • Możesz wybrać swój dom za pomocą krótkiego quizu w grze lub łącząc swoje konta Harry Potter Fan Club i WB Games. Niezależnie od tego, który sposób wybierzesz, możesz wpłynąć na osąd Tiary Przydziału;
  • Po zakończeniu samouczka przejdziesz do ceremonii sortowania, gdzie profesor Weasley umieści Tiarę Przydziału nad Twoją głową, gdy będziesz siedział w Wielkiej Sali.

Profesor Weasley nałoży na Ciebie czapkę, a Ty usiądziesz przed Wielką Salą. Otrzymasz dwie podpowiedzi i będziesz musiał wybrać jedną z nich.

Najpierw Tiara Przydziału mówi: „Przychodzicie tu z preferencjami i uprzedzeniami – pewnymi oczekiwaniami”. Twoje odpowiedzi to:

„Nie mogę się doczekać rozpoczęcia zajęć”.
„Nie mogę się doczekać odkrywania”.

Twoja odpowiedź tutaj nie wpłynie w ogóle na wybór domu, więc czuj się swobodnie i wybierz którąś z opcji.

JAK DOSTAĆ SIĘ DO GRYFFINDORU, RAVENCLAWU, HUFFLEPUFFU LUB SLYTHERINU W DZIEDZICTWIE HOGWARTU / HOGWARTS LEGACY?

Tiara Przydziału powie następnie: „Hmm, nie jestem pewna. Hmm. Wyczuwam coś w tobie. Szczególne odczucie, no właśnie, co to jest?

Jedyne pytanie, które zmieni dom, do którego zostaniesz posortowany, to to. Fani serialu mogą być już świadomi, który wybór spowoduje, wybór którego domu, ale na wszelki wypadek, zawarliśmy dom wynikowy w nawiasie:

  • Odważny (Gryffindor)
  • Ciekawość (Ravenclaw)
  • Lojalność (Hufflepuff)
  • Ambicja (Slytherin)

Możesz wybrać dowolny dom, do którego chcesz dołączyć, jeśli nie jesteś zadowolony z tego, w którym zostałeś umieszczony.

Nie będziesz miał tej opcji, jeśli Twoje konta są połączone, ponieważ będziesz miał już wypełniony quiz. Zostaniesz jedynie zapytany o „rozpoczęcie zajęć”/”poznanie”, co nie będzie miało wpływu na to, jaki przydzielony jest Twój dom.

CZY MOŻNA ZMIENIĆ SWÓJ DOM W DZIEDZICTWIE HOGWARTU?

Masz jeszcze jedną szansę na wybór domu, jeśli nie podoba Ci się ten, do którego zostałeś przydzielony na podstawie quizu. Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że jesteś zadowolony ze swojego wyboru, ponieważ jest on ostateczny.

Gdy już dojdziesz do tej części opowieści, to samo dzieje się z różdżką.

OGRANICZENIA I RÓŻNICE DOMÓW W DZIEDZICTWIE HOGWARTU

Dom w Dziedzictwie Hogwartu, do którego zostaniesz przypisany, zmieni kilka punktów fabularnych, ale nie główną narrację. Poniższe elementy będą zależne od twojego domu w Hogwarcie:

  • wygląd elementów kosmetycznych;
  • lokalizacja pomieszczeń wspólnych;

Rzadko będziesz spędzać czas we wspólnym pokoju swojego domu, ale jeśli to wpływa na twój wybór, możesz zobaczyć, jak wygląda każdy wspólny pokój na poniższej playliście wideo, dzięki uprzejmości oficjalnego kanału YouTube Hogwarts Legacy:

Hogwarts Legacy - Tour the Slytherin Common Room [4K]

Jeśli chodzi o ubiór, to Twoje szaty i strój będą posiadały kolory i insygnia Twojego domu. Jeśli chcesz nosić ubrania w określonym kolorze, takim jak czerwony, niebieski, żółty lub zielony, weź to pod uwagę przy wyborze domu. W Dziedzictwie Hogwartu jest też wiele opcji ubrań, które nie mają w ogóle oznaczenia Twojego domu, więc zawsze możesz wybrać coś innego. Twój dom nie będzie miał wpływu na twoje relacje, rozgrywkę czy historię. Jeśli powyższe ograniczenia Ci nie przeszkadzają, możesz wybrać dowolny dom.

Sprawdź też, dlaczego niektórzy gracz Bojkotują Hogwarts Legacy

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Kryptyda - recenzja - gdzie kryje się potwór?
Następny The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom z nowym gameplayem