Karta Paysafecard – jak działa i gdzie można z niej skorzystać?


Współczesny świat nie zwalnia tempa. Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat intensywnie się rozwinął – zwłaszcza w sferze wirtualnej. Obecnie mamy wręcz nieograniczone możliwości korzystania z Internetu, łącznie z dokonywaniem zakupów. Jako że nieuchronnie wiąże się to z zagrożeniami (zwykle używamy przecież własnej karty kredytowej) – należy rozważyć bezpieczniejsze rozwiązanie. Jest nim innowacyjna metoda płatności Paysafecard (w skrócie: PSC). 

Paysafecard – co to jest?

Jest to metoda płatnicza, która działa na zasadzie karty przedpłaconej. Dokonując zakupu przez Internet oraz płacąc kartą Paysafecard, nie podajemy żadnych danych naszej karty kredytowej czy płatniczej. Pieniądze są zaś przelewane na konto sklepu niezwłocznie po dokonaniu transakcji. 

Korzystanie z karty PSC pozwala zachować anonimowość w sieci, a co za tym idzie – zapewnia bezpieczeństwo. Ponadto metoda ta pozwala dokonywać zakupów w Internecie, nawet kiedy nie posiadamy własnego rachunku bankowego. To świetna opcja dla rodziców, którzy chcą dać swoim pociechom nieco wolności (na przykład pozwolić na kupowanie doładowań do gier itd.), bez konieczności wyrabiania karty płatniczej. 

Karta Paysafecard – jak to działa?

Paysafecard online cechuje się bardzo prostą obsługą. Jedyne, co trzeba zrobić, to wprowadzić 16-cyfrowy unikalny kod PIN Paysafecard. Kartę można nabyć w różnych nominałach – 20, 30, 50, 100, 200. W sklepie https://sklep.mojeplatnosci.pl/ doładowanie można zakupić bez prowizji.

Sam proces płatności jest szybki i nie wymaga żadnych dodatkowych formalności czy podawania jakichkolwiek danych. Ponadto podczas jednej transakcji można wprowadzić kilka kodów, a więc istnieje opcja łączenia kuponów. 

Z doładowań PSC można korzystać także online poprzez system My Paysafecard. Jest to aplikacja mobilna, która wymaga ustawienia loginu i hasła. Dane te należy wprowadzić podczas dokonywania płatności. Niemniej nie trzeba wówczas podawać kodu PIN. Opcja ta umożliwia bieżące czuwanie nad wydatkami i płatnościami. Z pewnością przydaje się, kiedy często korzystamy z tej metody. 

Za co można zapłacić poprzez Paysafecard?

Paysafecard cieszy się obecnie dużą popularnością ze względu na liczne zalety, jakie za sobą niesie. Większość sklepów internetowych i platform rozrywkowych (YouTube, Google Play itd.) honoruje obecnie ten rodzaj płatności. Kartą PSC można więc dowolnie płacić praktycznie w każdym miejscu w Internecie. 

Doładowania Paysafecard są bardzo lubiane przez graczy, ponieważ zapewniają bezpieczeństwo i łatwość transakcji podczas nabywania dodatków do gier. Gracze kupują najczęściej skiny, subskrypcje gier czy same gry – na przykład w PlayStation Store, Xbox Game Store, Epic Games Store itd. 

Za pomocą doładowania PSC można także zapłacić za subskrypcję serwisów streamingowych (wspomniany już YouTube Premium czy Spotify Premium). Na Google Play można z kolei nabyć różne aplikacje oraz gry, obsługiwane przez urządzenia mobilne.

Podsumowując; karta Paysafecard to innowacyjna metoda płatności, która zapewnia bezpieczeństwo – tak istotne w wirtualnym świecie. Używanie karty PSC nie jest obwarowane żadnymi wymogami – może jej używać każda osoba, która nabyła doładowanie. Nie trzeba nawet posiadać rachunku bankowego. W związku z tym jest to metoda, lubiana przez dzieci i młodzież, ale przez wzgląd na liczne zalety zyskała znacznie szersze grono sympatyków. Korzystają z niej także dorośli, kupując dostęp do serwisów streamingowych czy platform dostarczających rozrywki. Wydaje się, że sektor płatności bezgotówkowych będzie się rozwijał właśnie w tym kierunku.

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Creators Of The First Dawn - pierwsze wrażenia - szachy w wykonaniu bogów
Następny Master Chief zdejmuje hełm - O co wielkie Halo?