Majowe premiery na Netflixie, HBO, Prime! 2024!


Majowe premiery na Netflixie

Spójrzmy na majowe premiery na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video  – co pojawiło się na VOD w tym tygodniu?

NETFLIX

GAROUDEN: THE WAY OF THE LONE WOLF

Majowe premiery na Netflixie

Nowe anime, które opiera się na mandze pod tym samym tytułem autorstwa Buronsona i Keiji Fujiwary. Serial opowiada historię Juzo Fujimaki, zbiega, który zostaje szantażowany, aby dołączył do nielegalnego turnieju, w którym musi stawić czoła śmiercionośnym mistrzom sztuk walki.

PARK JURAJSKI: TEORIA CHAOSU

Majowe premiery na Netflixie

Akcja tego animowanego serialu rozgrywa się sześć lat po wydarzeniach z Jurassic World: Camp Cretaceous. Głównymi bohaterami są Darius Bowman, Kenji Kon, Yasmina Yaz Fadoula, Sammy Gutierrez, Ben Pincus i Roxie Ritchie, znani pod wspólną nazwą Nublar Six. Po zniszczeniu Isla Nublar nastolatki muszą poruszać się po świecie, w którym dinozaury dzielą teraz planetę z ludźmi. Zmuszeni są uciekać przed różnymi niebezpieczeństwami, w tym kłusownikami, korporacjami, a nawet nowymi zagrożeniami ze strony dinozaurów.

MULLIGAN – SEZON 2

Serial animowany dla dorosłych, którego fabuła opowiada o pechowym facecie imieniem Matthew „Matty” Mulliganie, który przypadkowo staje się ostatnią nadzieją ludzkości po niszczycielskiej inwazji obcych. Mimo że nie ma kwalifikacji, zostaje zmuszony do objęcia stanowiska prezydenta i musi odbudować społeczeństwo z popiołów.

ATLAS

Majowe premiery na Netflixie

Thriller akcji science fiction. Opowiada historię Atlas Shepherd – błyskotliwej, ale mizantropijnej analityczki danych, głęboko nieufnej wobec sztucznej inteligencji. Atlas przyłącza się do misji mającej na celu schwytanie robota  -renegata, z którym łączy ją tajemnicza przeszłość. Kiedy plany się nie powiodą, jej jedyną nadzieją na ocalenie przyszłości ludzkości przed sztuczną inteligencją jest jej zaufanie.

MY ONI GIRL

Majowe premiery na Netflixie

Film anime wyprodukowany przez Studio Colorido i Twin Engine. Hiiragi Yatsuse jest uczniem pierwszej klasy liceum, który pomimo wysiłków, by zadowolić innych, ma trudności z nawiązaniem przyjaźni. Jego życie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy pewnego letniego dnia spotyka Tsumugi, dziewczynę oni (demona), która szuka swojej matki w świecie ludzi. Kiedy w tajemniczy sposób zaczyna padać śnieg, rozpoczyna się ich wspólna przygoda.

HBO MAX

GHOST STORY

Dramat ze zjawiskami nadprzyrodzonymi. Film opowiada historię młodej pary, której związek zostaje wystawiony na próbę po tym, jak jedno z nich ginie w wypadku domowym. Ghost Story ma powolne tempo i skupia się głównie na wizualizacjach oraz budowaniu nastroju.

DIUNA: CZĘŚĆ DRUGA

Majowe premiery na Netflixie

zobacz też: Diuna: Część druga – recenzja filmu

Premiera roku 2024 już na VOD! To kontynuacja filmu z 2021 roku, będąca bezpośrednią adaptacją drugiej połowy powieści o tym samym tytule autorstwa Franka Herberta. Znany od teraz jako Muad’Dib, Paul jednoczy plemiona Fremenów i przygotowuje się do odzyskania swojego rodowego domu i zemsty na Harkonnenach, którzy zdradzili i zamordowali jego ojca, Leto Atrydę.

SALOUM

Majowe premiery na Netflixie

W 2003 roku trójka najemników uciekających przed zamachem stanu w Gwinei Bissau znajduje schronienie w ukrytym regionie nad rzeką Saloum w Senegalu. Tam czeka na nich coś zza zaświatów Akcja rozgrywa się w Senegalu i wykorzystuje głównie mieszankę języka francuskiego, wolof i migowego.

DOBRA OSOBA

Allison, młoda kobieta usiłująca znaleźć swoje miejsce w świecie, powoduje śmiertelny wypadek, który rujnuje jej życie. Zmagając się z poczuciem winy i konsekwencjami swoich czynów, nawiązuje nieprawdopodobną więź z Danielem, starszym mężczyzną, którego również prześladuje przeszłość. Razem wyruszają w podróż samopoznania i odkupienia, konfrontując się z własnymi demonami i szukając ścieżki prowadzącej do przebaczenia i uzdrowienia. W rolach głównych Florence Pugh oraz Morgan Freeman.

DISNEY+

THE BEACH BOYS

Ten dokument jest kroniką historii zespołu, od skromnych początków jako zespołu rodzinnego, przez drogę do sławy, a także osobiste zmagania, z którymi musieli się zmierzyć po drodze. Program zawiera nigdy wcześniej nie widziane materiały filmowe, wywiady z ocalałymi członkami zespołu, a także ikonami i fanami branży muzycznej.

PAULINE

Pauline to 19-letnia dziewczyna, zachodzi w ciążę po jednonocnej przygodzie z Lukasem, który później odkrywa, że jest synem diabła. W miarę postępu ciąży Pauline rozwija nadprzyrodzone moce i zostaje wplątana w epicką bitwę pomiędzy dobrem a złem.

AMAZON PRIME VIDEO

THE BLUE ANGELS

Majowe premiery na Netflixie

Dokument śledzi elitarną eskadrę demonstracyjną lotów marynarki wojennej przez pełen rok – pokazując przy tym proces selekcji, intensywne szkolenie i zapierające dech w piersiach pokazy lotnicze. Zagłębia się także w ludzkie historie pilotów i weteranów zespołu.

NAHIR

Majowe premiery na Netflixie

Biograficzny dramat kryminalny oparty na prawdziwej historii Nahir Galarzy, 19-letniej kobiety skazanej za zamordowanie swojego chłopaka Fernando Pastorizzo w 2017 roku. Film przedstawia historię Nahir od chwili, gdy poznała Fernando, aż do dnia, w którym została skazana za jego morderstwo. Bada złożone relacje między Nahirem i Fernando, a także czynniki społeczne i kulturowe, które przyczyniły się do przestępstwa.

Extremely Loud & Incredibly Close

Majowe premiery na Netflixie

Dramat na podstawie powieści Jonathana Safrana Foera pod tym samym tytułem. Opowiada historię Oskara Schella, dziewięcioletniego chłopca z zespołem Aspergera, który mieszka z rodzicami w Nowym Jorku. Po śmierci ojca w atakach z 11 września Oskar znajduje w jego szafie tajemniczy klucz. Oskar wyrusza na poszukiwanie pasującego zamka, mając nadzieję, że doprowadzi go to do głębszego zrozumienia ojca i ich relacji. Podróż Oskara prowadzi go po całym Nowym Jorku, gdzie spotyka różnorodnych ludzi z różnych środowisk. Poprzez interakcje z tymi ludźmi Oskar zaczyna dowiadywać się więcej o sobie, swoim ojcu i otaczającym go świecie.

 

Które majowe premiery na Netflixie, HBO Max, Disney+ i Prime Video przypadły Wam do gustu? Co obejrzycie w weekend?

Zobacz też: Majowe premiery na VOD – Netflix, HBO i inne! [2024]

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednio Diablo 4 - Nekromanta i Hordy nieumarłych - Pomysł na build
Następny Własne doświadczenie z depilacją. Moja historia